Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 1000 zł dla biznesu za konto firmowe w BNP Paribas

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

7.11.2023

+ 1000 zł dla biznesu za konto firmowe w BNP Paribas

Po dłuższej przerwie powraca promocja BNP Paribas z kontem firmowym w roli głównej.

Promocja "+ 1000 dla biznesu"
O ile w większości promocji dla przedsiębiorców nagrody są w formie pieniężnej, tu na uczestników czekają bony na zakupy do Allegro (700 zł do zdobycia w całkiem prosty sposób) i ewentualnie do Biedronki (300 zł).


[Aktualizacja: na stronie promocji pojawił się komunikat: "Zgodnie z regulaminem zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń w promocji" - najpewniej związany z wyczerpaniem limitu uczestników. Sprawdź aktualnie dostępne promocje dla przedsiębiorców.]

Promocja "+ 1000 dla biznesu"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca ("tj. osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której odrębna ustawa przyznaje zdolność prawną, wykonująca działalność gospodarczą"), który na dzień 5.11.2023 r. nie posiadał konta firmowego (w planie taryfowym Konto Otwarte na Biznes) w BNP Paribas.

Z promocji wykluczeni są przedsiębiorcy, których przychód netto ze sprzedaży za ostatni rok obrotowy był większy (lub równy) niż 4 mln zł.

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czekają 4 bony na zakupy:

 • do Allegro o wartości 200, 300 i 200 zł (co w sumie da 700 zł) oraz
 • do Biedronki o wartości 300 zł.

To łącznie dać może tytułowy 1 000 zł w bonach na zakupy, przy czym zaznaczyć należy, że bony do Allegro są przewidziane dla osób, które założą konto i spełnią określone warunki aktywności, a bon do Biedronki trafi dopiero do osób, które oprócz konta zdecydują się też na zawarcie umowy o terminal płatniczy.

Limit uczestników. Chociaż promocja ma być dostępna do 31.12.2023 r., to może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli 1 000 rejestracji. W takiej sytuacji bank standardowo komunikuje fakt zakończenia akcji na stronie promocji.

Zasady promocji "+ 1000 dla biznesu"


By wziąć udział w promocji i zgarniać bony na zakupy:

 • zarejestruj się na stronie promocji
 • w kolejnym kroku (na tej samej stronie) przejdź do złożenia wniosku o Konto Otwarte na Biznes wraz z wydawaną do niego kartą oraz z dostępem do bankowości internetowej i mobilnej i zawrzyj umowę z bankiem najpóźniej do 31.12.2023 r.;
  pamiętaj przy tym, by wniosek uzupełnić tymi samymi danymi (włącznie z numerem NIP), co formularz rejestracji na stronie promocji;
 • wyraź zgody na marketing elektroniczny banku w formie email i sms, marketing telefoniczny dotyczący ofert lub promocji produktów i usług oferowanych przez bank oraz na marketing usług podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należy bank";
 • ww. zgód nie wycofuj: do 29.02.2024 r. w przypadku umów zawartych w listopadzie lub do 31.03.2024 r. w przypadku umowy zawartej w grudniu.

Dalej przyjdzie już spełniać warunki promocji. W tym celu w dwóch miesiącach kalendarzowych następujących po zawarciu umowy o konto (w każdym z tych dwóch miesięcy): 
 • dla uzyskania bonu 200 zł do Allegro: za pomocą bankowości internetowej (GOonline albo GOonline Biznes) wykonaj przelew do ZUS;
 • dla uzyskania bonu 300 zł do Allegro: wykonaj płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł;
 • dla zgarnięcia drugiego bonu 200 zł do Allegro: wykonaj min. 1 transakcję Blikiem.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w listopadzie, to powyższe warunki (przelew do ZUS i/lub płatności kartą, i/lub transakcję Blikiem) będzie należało wykonywać w grudniu i styczniu.

By uzyskać bon 300 zł do Biedronki, umowę o terminal płatniczy (terminal stacjonarny lub terminal stacjonarny 3G) z firmą Elavon należy zawrzeć w miesiącu otwarcia konta, a potwierdzenie jej zawarcia ze strony Elavon musi nastąpić do 15. dnia kolejnego miesiąca kalendarzowego. Ponadto uczestnik promocji musi wskazać numer konta założonego w promocji jako służący do obsługi transakcji na terminalu płatniczym, a w każdym z dwóch kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o konto zapewnić wykonanie min. 1 transakcji na terminalu.

Przykładowo: jeśli umowę o konto zawrzesz w listopadzie, umowę o terminal należy zawrzeć do 30.11., a płatności na terminalu muszą być wykonane w grudniu i styczniu.

Przekazanie nagród


O przyznaniu nagrody/nagród (w zależności od tego, ile warunków promocji spełnisz) organizator promocji powiadomi mailowo (z adresu 1000dlabiznesu@promocja.bnpparibas.pl):
 • do 20.02. (w przypadku umów o konto zawartych w listopadzie) lub 
 • do 20.03.2024 r. (jeśli umowa o konto zostanie zawarta w grudniu).

Z kolei bony mają być przekazane SMS-em (na numer telefonu podany podczas rejestracji) odpowiednio do 29.02. (dla tych, co umowę zawali w listopadzie) oraz do 31.03.2024 r. (w przypadku uczestników z umową z grudnia).

Ważne wskazówki


▶️ Rejestrując się na stronie promocji i wnioskując tam o konto, warto wyłączyć AdBlock'a (lub inne, podobnie działające programy), jeśli z takowych korzystasz. Czytelnicy bloga sygnalizowali, że bez tego wniosek o konto może się nie otwierać.

▶️ Wykonując płatności kartą na potrzeby promocji, miej na uwadze, że pod uwagę brane będą zarówno płatności kartą w punktach handlowo-usługowych, jak i w Internecie "z wyłączeniem operacji dokonanych za pośrednictwem lub przy zastosowaniu systemu płatności internetowej podmiotu trzeciego takich jak: BLIK, PayU, Przelewy 24, Dotpay, Blue Media" 

▶️ W przypadku transakcji Blikiem regulamin promocji dopuszcza płatności z wykorzystaniem 6-cyfrowego kodu Blik, jak i przelewy na telefon Blik.

Konto Otwarte na Biznes - prześwietlenie oferty


Na początek dobra wieść - w cenniku banku można doszukać się zapisu, z którego wynika, że w przypadku opłaty za prowadzenie konta "przez pierwsze 2 pełne miesiące kalendarzowe posiadania Planu Taryfowego Konto Otwarte na Biznes stosuje się opłaty zgodne z wysokością Sumy Wpływów powyżej 100 000 zł" (czyli będą to preferencyjne warunki, o których mowa poniżej). 

A po upływie preferencyjnego okresu (dwóch miesięcy) warunki wyglądają tak:
 • 0/15 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli: 
  • średnie miesięczne saldo na koncie wyniosło min. 3 000 zł lub 
  • suma miesięcznych wpływów wyniosła min. 20 000 zł - dla banku to łączna kwota wpłat gotówkowych (w kasie lub bankomacie), przelewów przychodzących z innych banków oraz płatności wewnętrznych w każdej walucie dokonanych od osób trzecich, zaksięgowanych na rachunkach klienta w danym miesiącu rozliczeniowym; z kolei ten miesięczny okres rozliczeniowy to okres od pierwszego dnia roboczego danego miesiąca kalendarzowego do ostatniego dnia roboczego tego samego miesiąca kalendarzowego;
 • pakiet darmowych przelewów krajowych w PLN lub walutowych w EUR (SEPA) zlecanych poprzez bankowość internetową lub mobilną: 
  • 20 sztuk (jeśli suma wpływów miesięcznych wyniosła mniej niż 20 000 zł);
  • 40 sztuk (jeśli suma wpływów miesięcznych zmieściła się w przedziale od 20 000 do 100 000 zł) lub
  • bez limitu (jeśli suma wpływów miesięcznych wyniosła min. 100 000 zł);
 • 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana, jeśli w poprzedni miesiącu kalendarzowym wykonane zostały płatności kartą na sumę min. 500 zł;
 • z opłat, na które warto jeszcze zwrócić uwagę, to 50 zł za zamknięcia ostatniego rachunku bieżącego, jeśli taka dyspozycja zostanie złożona w okresie 6 miesięcy od jego otwarcia (zatem jeśli po - całkiem szybkim - zgarnięciu bonów, z jakiejś przyczyny zechcesz zamknąć konto, to warto się z tym nieco wstrzymać, aż upłynie ten okres). 

Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego na stronie promocji, do wyboru będziesz mieć dwie opcje: 
 • jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą konto możesz otworzyć online lub 
 • jeśli prowadzisz działalność innego typu lub wolisz przyjść do oddziału możesz umówić się z doradcą.

Pamiętaj o zachowaniu kolejności (bo tylko wtedy Twe konto będzie kwalifikować się do uzyskania bonów): rejestracja, a dopiero później za pośrednictwem strony (na której nastąpiła rejestracja) przejście do otwierania konta.

Przydatne dokumenty:

11 komentarzy:

 1. Brak słowa LUB w opisie warunków bezpłatności konta, brak informacji o tym że bank chce 50zł przy zamknięciu konta przed upływem 6 miesięcy od otwarcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Konto jest za 0 zł przez 12 m-cy, jeśli się jest firmą w wieku do 6 mcy...Z tabeli opłat:
  "Prowadzenie rachunku bieżącego przez okres 12 miesięcy od zawarcia umowy dla podmiotów, które w dniu zawarcia umowy prowadzą działalność gospodarczą do 6 miesięcy: 0 zł"

  OdpowiedzUsuń
 3. I to jest promocja w porządku. Nie to co odwalił Nest, że niby 5000 zł można zarobić a w rzeczywistości to jest max 300 zł. Powinni się wstydzić i brać przykład z uczciwszych ofert jak ta powyżej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie da się otworzyć online tylko wizyta w banku. Podziękowałem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Online może być tylko w przypadku JDG.

   Usuń
  2. Ja mam JDG i musiałem pofatygować się do oddziału. Zakładanie r-ku w banku zajęło ponad godzinę.

   Usuń
 5. Potwierdzam. Sklada się wniosek online, a następnie oddzwaniają że jednak zapraszają do oddziału bo "nie da się" online.
  Zakladam że w oddziale będzie godzina grillowania i próba wciśnięcia czego się tylko da.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie można otworzyć online Trzeba udać się do oddziału . OPeracja trwa ok 1 h. KOnto bezpłatne przez 1 roku. Nie jestem pewien co do opłaty za kartę chyba jednak 9 płn

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeżeli chcę otworzyć konto firmowe oraz osobiste w promocji, które będzie lepiej otworzyć jako pierwsze, aby skorzystać z wszystkich promocji?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy dostał ktoś maila o przyznaniu nagrody? Jest 26.03. i nadal cisza, a spełniłem wszystkie warunki w 100%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musiałem upomnieć się w banku. Niby nie zaliczyli żadnej nagrody, a po wysłaniu wyciągów i ponownej weryfikacji wysłali mi wszystkie nagrody

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...