Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 1500 zł w bonusach za konto firmowe w Citibanku

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

2.11.2023

Do 1500 zł w bonusach za konto firmowe w Citibanku

Nadszedł moment, gdy do grona banków zabiegających o przedsiębiorców, dołączył Citibank.

Promocja "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu"
Na otwierających konto firmowe do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości nawet 1500 zł. Do tego bank gwarantuje brak opłat za konto, kartę czy przelewy (zapewniając takie warunki na 24 miesiące).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie dostępne promocje bankowe dla przedsiębiorców.]

Citibank bryluje, jeśli chodzi o promocje karty kredytowej - obecnie zyskać można nawet 990 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity. W swej ofercie ma też bezwarunkowo darmowe CitiKonto, z którym zyskać można premię do 350 zł. Teraz przyszedł czas na promocję z kontem firmowym w roli głównej. A to zawsze cieszy, gdy poszerzają się możliwości bankobrania.

Promocja "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może przedsiębiorca, który na dzień 28.06.2023 r. nie posiadał konta firmowego w Citibanku.

Nagroda. Na każdego uczestnika promocji czekają gwarantowane bonusy pieniężne do 1500 zł, przewidziane za założenie konta oraz wykazanie się różnego rodzaju aktywnością. Bonusy będą wpływać na konto, więc będzie je można wypłacić, przelać lub wydać według własnego uznania.

Dodatkowo dla uczestników promocji przewidziano też zwolnienie z wielu podstawowych opłat (gwarantowane na 24 miesiące), co sprawia, że nie trzeba się martwić wykazywaniem jakąś dodatkową aktywnością, by uniknąć opłat - o szczegółach piszę nieco niżej (na końcu niniejszego wpisu, gdy tradycyjnie prześwietlam konto z oferty banku).

Zasady promocji "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu"


By wziąć udział w akcji i zgarniać bonusy od Citibanku:

 • do 19.12.2023 r. złóż wniosek o konto firmowe CitiKonto w ofercie dla biznesu i zawrzyj umowę z bankiem.

W celu zdobycia pierwszego bonusu w wysokości 50 zł (Nagroda 1 – bądźmy w kontakcie), wyraź zgody (są one wymagane jedynie dla tego bonusu; w kontekście zgarniania innych, niżej opisywanych bonusów, wyrażanie zgód jest dobrowolne) na: 
 • przesyłanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, wiadomości SMS, wiadomości e-mail) oraz
 • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

Wyżej wymienionych zgód nie zmieniaj do ostatniego dnia roboczego pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta. Wypłata bonusu 50 zł przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego w drugim miesiącu po otwarciu konta.

By zgarnąć bonus 100 zł (Nagroda 2 – nawiążmy relację):
 • do ostatniego dnia roboczego trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj min. 1 przelew do ZUS.

Wypłata tej nagrody nastąpi do ostatniego dnia roboczego, następującego po miesiącu spełnienia powyższego warunku.

Kolejne 100 zł (Nagroda 3 – razem lepiej) przewidziane jest dla osób, które złożą wniosek o ustanowienie połączenia obsługi Konta firmowego: CitiKonto w ofercie dla biznesu z Kontem Osobistym w Citibanku. Tę nagrodę dostaniesz  do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu spełnienia wspomnianego warunku.

W przypadku nagrody nr 4 – premia za transakcje walutowe, trzeba się liczyć z tym, że już nie każdy musi widzieć sens, bo nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę wymiany walut. A na tym bazują warunki w przypadku tego bonusu w wysokości 150 zł. Co trzeba zrobić by go zgarnąć?
 • do ostatniego dnia roboczego trzeciego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu otwarcia konta firmowego, zrealizuj zlecenia walutowe na łączną kwotę 20 000 zł (lub jej równowartość w walucie obcej liczoną wg kursu średniego NBP z dnia zawarcia transakcji).

Zgodnie z regulaminem promocji:
"Zlecenie walutowe oznacza dyspozycję natychmiastowej zamiany waluty bazowej na walutę docelową wskazanej przez Uczestnika kwoty waluty po zaakceptowanym przez Uczestnika kursie walutowym. Waluta bazowa to waluta, w której Uczestnik posiada środki pieniężne na Rachunku wskazanym przez Uczestnika. Waluta docelowa to waluta, na którą mają być zamienione środki pieniężne w walucie bazowej przy realizacji Zlecenia walutowego. 
Zlecenia walutowe mogą zostać zrealizowane za pośrednictwem usługi bankowości elektronicznej Citibank Online, za pośrednictwem modułu Citi Kantor w usłudze bankowości elektronicznej Citibank Online, w usłudze bankowości telefonicznej CitiPhone, w oddziale Citi Handlowy. Składając Zlecenie walutowe, Klient określa: stronę transakcji i parę walutową (sprzedawaną i kupowaną walutę), kwotę transakcji oraz rachunki do rozliczenia transakcji. Przed zawarciem Zlecenia walutowego Klient ma możliwość zapoznania się z kursem wymiany oraz z prezentowanym czasem na akceptację zaproponowanego przez Bank kursu. Zawarte Zlecenie walutowe nie może być anulowane, a Klient nie może odstąpić od transakcji."

Wypłata bonusu 150 zł przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego miesiąca po miesiącu, w którym spełnisz warunki jego uzyskania.

Nagroda 5 – aktywny korzysta dodatkowo. W tym przypadku premiowane będą osoby aktywnie korzystające z karty wydanej do konta firmowego - bank przygotował moneyback 3%. Do wzięcia jest 6 bonusów do 100 zł każdy, w każdym z 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu, w którym otwarto konto firmowe (więc w sumie można zgarnąć do 600 zł). By je zdobywać, w wyżej wymienionym okresie (w każdym z tych miesięcy):
 • wykonaj płatności (w PLN) kartą wydaną do konta firmowego na sumę min. 500 zł.

Jeśli ten powyższy warunek zostanie spełniony, to bank naliczy Ci 3% zwrotu od sumy płatności wykonanych w danym miesiącu kalendarzowym, a każdy moneyback będzie wypłacany do ostatniego dnia roboczego w miesiącu następującym po miesiącu wykonania płatności. 

Tu łatwo policzyć, że w celu zgarnięcia maksymalnego bonusu przewidzianego w danym miesiącu (100 zł), przy zwrocie 3%, wykonać trzeba transakcje na sumę 3 334 zł. Oczywiście jeśli wykonasz płatności na mniejszą sumę (ale co najmniej 500 zł), to też dostaniesz moneyback - jeśli tych transakcji w danym miesiącu będzie na łączną kwotę np. 2 000 zł, to wtedy dostaniesz 60 zł moneybacku.

Ostatni z bonusów, od 500 zł do 2000 zł (Nagroda 6 – z kredytem po drodze) jest przewidziany dla przedsiębiorców, którzy zdecydują się na kredyt w Citibanku (zwrot wynosi 1% udzielonej kwoty kredytu). Jako że każdy kredyt wiąże się z prowizją i/lub odsetkami, to taki bonus będzie jedynie rekompensatą części kosztów - to już nie jest bankobranie sensu stricte, więc nad tym bonusem się nie pochylam (zainteresowanych zachęcam do zapoznania się z regulaminem - w punktach od 31 do 34; linkuję do niego na końcu niniejszego prześwietlenia promocji).

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą bonusy w promocji należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).

Konto firmowe w Citibanku - prześwietlenie oferty CitiKonto w ofercie dla biznesu


W tym miejscu standardowo pochylam się nad cennikiem banku i opisuję jak uniknąć ewentualnych opłat. Regulamin niniejszej promocji przewiduje jednak dodatkowe przywileje dla jej uczestników, a te zapisy biorą górę nad tabelą opłat i prowizji, więc je tu przytoczę:
"Każdy Uczestnik (...) zostanie zwolniony przez okres 24 miesięcy z następujących opłat przewidzianych w Tabeli Opłat i Prowizji dla Klientów Firmowych: pakiet Citikonto oferta dla biznesu: 
a. opłaty miesięcznej za prowadzenie Konta firmowego: CitiKonto w ofercie dla biznesu, 
b. opłaty miesięcznej za obsługę Karty Debetowej wydanej do Konta firmowego, 
c. opłat za wpłaty gotówki i wypłaty gotówki w bankomatach na terenie kraju dokonywane z Konta firmowego, 
d. opłat za realizację poleceń przelewu wewnętrznych i krajowych zlecanych w PLN w Citibank Online dokonywanych z Konta firmowego, 
e. opłat za realizację poleceń przelewu wewnętrznych i krajowych zlecanych w walutach obcych w Citibank Online dokonywanych z Konta firmowego, 
f. opłat naliczanych przez Citi Handlowy za realizację poleceń przelewów zagranicznych zlecanych w PLN oraz w walutach obcych w Citibank Online dokonywanych z Konta firmowego"


Po upływie tego promocyjnego okresu (24 miesięcy) obowiązywać będą warunki z wtedy aktualnej tabeli opłat i prowizji. 

Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Rozumiem, że każda nagroda jest oddzielna i nie związana z pozostałymi, czyli mogę skorzystać ze zwrotów moneyback pomimo, że nie wykonałem żadnego przelewu do ZUS?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie każda jest oddzielna. Nie ma w regulaminie nić że któraś zależy od innej.

   Usuń
 2. Skoro, aby otrzymać zwrot 3% za płatność kartą to można to zrobić do PayPal? Nie zastrzegli żadnych kodów MCC ani wykluczenia do zasilenia SkyCash czy PayPal.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mają być transakcje bezgotówkowe. Pytanie czy zasilenia PayPala/Rev itp nie potraktują jak przelewu z karty tak jak to robią w przypadku karty kredytowej.

   Usuń
  2. No, nie dokładnie, bo mam kartę kredytową, od zawsze płacę nią w PayPal (wysyłam żonie gotówkę) i nigdy nie pobrali opłaty. Zaliczają też takie płatności jako wymóg do zwrotu opłaty za kartę.

   Usuń
 3. Ciekawi mnie punkt "połączenia obsługi konta biznes z kontem osobistym". Problem w tym, że ja u nich konta osobistego JUŻ nie mam, bo je zamknąłem. Jak to ugryźć? Wcześniej założyć konto osobiste?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak mam konto osobiste to się nie łapie na promocje bo dopiero trzeba je otworzyć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otworzyć KIEDY? Przed wnioskiem o konto biznes czy łącznie z nim? Nic nie podali w regulaminie!

   Usuń
 5. Napisano: "łatwo policzyć, że w celu zgarnięcia maksymalnego bonusu przewidzianego w danym miesiącu (100 zł), przy zwrocie 3%, wykonać trzeba transakcje na sumę 3 000 zł."
  A mnie się policzyło, że 3 tys. x 3% to daje tylko 90 zł, a NIE max, czyli 100 zł :-D

  OdpowiedzUsuń
 6. Z regulaminu: 27) Zgody marketingowe – zgoda na marketing elektroniczny Banku [...] oferowanych przez Bank oraz zgoda na marketing usług podmiotów wchodzących w skład grupy kapitałowej, do której należy Bank; Wg mnie w informacji zabrakło drugiej części dotyczącej "grupy kapitałowej"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd taki punkt? W regulaminie promocji "CitiKonto w ofercie dla biznesu. Moc korzyści, moc Twojego biznesu" o zgodach wymaganych dla uzyskania nagrody nr 1 mówi punkt 9, ppkt. a.

   Punkt 27 jest o czym innym.

   Usuń
  2. Przepraszam, przez pomyłkę wziąłem regulamin z biznes w BNP (pobrałem obydwa).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...