Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 731 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2023

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

26.11.2023

+ 731 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2023

Skoro dziś ostatnia niedziela miesiąca, to czas na tradycyjną pozycję na blogu Bankobranie. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie października 2023 roku
Poniżej publikuję zestawienie, w którym ujawniam, ile oraz w jaki sposób zyskałem dzięki promocjom bankowym (a to był bardzo dobry miesiąc). A przy okazji przypominam też o kończących się promocjach, bo tych aktualnie bardzo dużo.

Bloga Bankobranie prowadzę już od prawie 10 lat i jest to jednocześnie okres, w którym regularnie, co miesiąc podsumowuję swe zarabianie na bankach. Wymieniam tu wszystkie bonusy, procentowo naliczane zwroty za płatności kartą i/lub Blikiem oraz wszelkie inne nagrody (w większości przypadków gwarantowane), które udaje się zgarnąć przy okazji korzystania z kont bankowych i kart.

Przegląd bonusów z minionego miesiąca zaczynam tradycyjnie od banku, w którym wpadło najwięcej. Tym razem to VeloBank, w którym konta osobiste mam i ja, i żona (a jej bonusy również uwzględniam, bo mamy wspólne gospodarstwo domowe, więc siłą rzeczy nie tylko wydatki są wspólne, ale i dochody). Tu dostajemy 10-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem (działa to podobnie jak w promocji dla nowych klientów, w której zgarnąć można do 650 zł - przypominam o tej okazji do bankobrania, bo niebawem się kończy). Od ostatniego miesięcznego raportu wpadło nam łącznie 225,19 zł (tu cykl naliczania zwrotów - w którym obowiązuje limit 100 zł - nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym)

Na drugim miejscu uplasował się BNP Paribas, do czego przyczyniła się promocja z powitalnymi punktami w programie Bezcenne Chwile. Wpadło ich 16 000, a taka liczba przekłada się na nagrody o wartości 200 zł. Wybrałem bony do Allegro.

O tym, że posiadamy karty kredytowe w Citibanku, to wspominam już praktycznie co miesiąc. Co miesiąc jednak wpadają jakieś nagrody. Poprzednio były to bony do Allegro za określoną liczbę transakcji. Teraz przyszedł czas na 10-procentowy zwrot za płatności karta, który dał 100 zł. To promocje dla obecnych klientów, ale i argumentów za wyrobieniem takiej karty nie brakuje. Obecnie zgarnąć można (do wyboru) 990 zł w bonusach lub 600 zł w bonach do Lidla, lub głośnik JBL (o wartości ponad 600 zł).

Stówka łącznie wpadła też na nasze konta osobiste w Credit Agricole. Tutaj są to bonusy po 25 zł (po dwa za zapewnienie wpływów i płatności, i 2x 3-procentowy moneyback za płatności kartą i/lub Blikiem). Takie gratyfikacje są efektem promocji, którą bank zaproponował nam po złożeniu wypowiedzenia - jako argument za wycofaniem dyspozycji.

Kolejne 50 zł wpadło na konto w Nest Banku dzięki 5-procentowemu zwrotowi za płatności kartą, co było przewidziane dla osób zakładających konto w letniej (już niestety niedostępnej) promocji.

Do mych comiesięcznych podsumowań zarabiania na bankach powraca Bank Millennium, gdzie wpada 5-procentowy zwrot za płatności Blikiem oraz 2-procentowy zwrot za płatności kartą. W obydwu przypadkach można zgarnąć do 30 zł, co w miesiąc dać może nawet 60 zł. Jest to promocja, którą bank zaproponował jako zachętę wobec chęci rezygnacji z wypowiedzenia umowy. W związku z tym, że wyżej wymienione moneybacki (Citibank, Velobank i CA) są wyższe (3-10%), to tu w praktyce konieczna była kalkulacja opłacalności, która zmusiła do rezygnacji z tego, co daje najmniej. Wykorzystując moneyback z Millennium zapłaciłem tylko za końcówkę moich wydatków, gdy pozostałe, wyższe kwoty moneybacku już były wykorzystane na maxa w trzech pozostałych bankach. W ten sposób wpadło 31,10 zł (z czego 30 zł było za transakcje Blikiem, a drobna reszta za płatności kartą).

Ostatnim z banków, który mogę odnotować w gronie mi płacących jest Alior. Tu wpadł bonus 25 zł, który jest przewidziany dla posiadaczy Konta Premium (jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę min. 500 zł.

Wszystkie wyżej wymienione gratyfikacje od banków zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

VeloBank

Moneyback 10%

2252 zł

225,19 zł

BNP Paribas

Promocja "Mobilni zyskują z Bankiem BNP Paribas" z punktami powitalnymi w programie Bezcenne Chwile

503 zł

4 x 50 zł
(bony Allegro)

Citibank

Moneyback 10%

798 zł*

100 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1671 zł

4 x 25 zł

Nest Bank

Promocja dla otwierających konto osobiste (moneyback 5%)

1003 zł

50 zł

Bank Millennium

Moneyback 5% za płatności Blikiem + moneyback 2% za płatności kartą

655 zł

31,10 zł

Alior Bank

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

502 zł

25 zł

*część transakcji zaliczonych do moneybacku wykonana w poprzednich miesiącach (pokrywająca się z transakcjami wymienianymi na potrzeby innej promocji)

Duże tym razem miałem wydatki, ale "trochę" się nazbierało - ponadstandardowo: przemeblowanie pokoju dziecięcego (wszak córka już rozpoczęła szkołę), zaliczka na przyszłoroczne wakacje. Choć potencjał do uzyskiwania moneybacku za płatności miałbym jeszcze większy (vide: niewykorzystany zwrot w Millennium).

Potwierdzeniem uzyskanych bonusów są poniższe zrzuty ekranu:


Wyliczenia


Sumując wszystkie bonusy i zwroty od banków, miniony miesiąc przyniósł mi 731,29 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Jak zwykle zysk z bankobrania porównuję do oszczędzania na aktualnie najwyżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę aż 137 305 zł.

Promocje godne uwagi


Swój raport z bankobrania publikuję w ostatnią niedzielę miesiąca kalendarzowego, a koniec miesiąca jest często terminem wyznaczającym finisz niektórych promocji. Tym razem jest tego bardzo dużo, bo już tylko do 30.11. można załapać się na:


A co z innymi promocjami (dostępnymi w dłuższym terminie)? Nawet 625 zł można uzyskać otwierając konto osobiste w BNP Paribas (w skład pakietu powitalnych nagród wchodzi 425 zł premii oraz 200 zł w bonach na zakupy). Z kolei Alior przygotował 500 zł premii + do 120 zł do Carrefoura.

Jeśli zaś chodzi o karty kredytowe, to warto sprawdzić promocję, w której można zgarnąć do 800 zł w bonach na zakupy za kartę kredytową Pekao.

No i na koniec tego krótkiego przeglądu najlepszych okazji do bankobrania zostały propozycje dla przedsiębiorców. Za konto firmowe można zgarnąć 500 zł premii na start + do 2400 zł w dodatkowych bonusach od Santander Banku. W BNP Paribas czeka z kolei bardzo łatwe 700 zł w bonach do Allegro.

Bankobranie od A do Z


Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:


39 komentarzy:

 1. Gratuluję. W tym roku chyba zanosi się na rekord? U mnie skromniej bo 452 zł. Ale kolejny miesiąc szacuję na 980 zł jeśli wszystko pójdzie po myśli. Pozdrawiam. Artur

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja gratuluję. Bardzo fajne kwoty :) Życzę dalszego owocnego bankobrania!

   Usuń
 2. Promka Velobanku rewelacyjna. Mi przedłużyli o 3 kolejne miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi niestety nie przedłużyli tej promocji, ale i tak u nich zostałam ze względu na EKO 7%.

   Usuń
  2. Velo zdecydowanie najlepsza promocja. Jest łatwa, przejrzysta - po prostu płacisz i za 4-5 dni 10% kasy wraca na konto skarbonka i możesz to dalej reinwestować albo wypłacić, aplikacja też bardzo przejrzysta. Chętnie bym widział ten Cashback przez okres dłuższy niż 6 miesięcy.

   Usuń
  3. Zwroty wpływają na KO Skarbonka następnego dnia roboczego po rozliczeniu płatności.

   Usuń
 3. Czy premie za polecenia też się wliczają do bankobrania?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz sobie liczyć jak chcesz. Jak dostajesz to sobie wliczaj.

   Usuń
  2. Kasiu, czy dostałaś już ten bon do Biedry?

   Usuń
 4. Wciąż czekam na 50 ziko premii z Millennium za płatności zbliżeniowe BLIK oraz na 8500 punktów do BCh z Velo.

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratuluję wyniku. Jednocześnie mam pytanie: jak długo trwało przesłanie kodów z Bezcennych Chwil do wykorzystania na Allegro w promocji PNB Paribas? Czekam już drugi dzień i nie otrzymałem SMS-ow z kodami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie we wtorek bardzo szybko z jednego konta, z drugiego nie doszło do następnego dnia to zadzwoniłam i okazało się, że podałam zły mail tzn bez jednej literki. Pani wysłała mi jeszcze raz. Więc może zadzwoń

   Usuń
  2. Dzwonić nie pisać maili, bo długo odpowiadają

   Usuń
  3. Zgodnie z regulaminem na odpowiedź wpływającej w jakiejkolwiek formie dają sobie 14 dni roboczych.

   Usuń
 6. Jak mieć 10% moneybacku w VB ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo solidny wynik i dobre porównanie z lokatą. Choć nawet gdyby ktoś dysponował taką kwotą, to i tak w sumie warto pozbyć się tych paru tysięcy i użyć ich do nabicia promocji, a pozostała część kwoty i tak nabije swoje na lokatach. To już bardziej kwestia tego na ile kto wycenia swój czas. Trochę skomplikowane wyliczenia z Velo, bo w teorii wynik nie powinien być wyższy niż 100 zł, ale też nie u każdego okres rozliczeniowy startuje pierwszego, może tu były jakieś zaległości, a może policzyłeś to podwójnie z żoną, czyli 2x100 zł = 200 zł i jeszcze parę groszy skądś tam.

   Usuń
  2. Teraz juz chyba nie daja tej oferty utrzymaniowej 3 x 100 zł przez 3 mce

   Usuń
  3. Dają. Wczoraj (28-11-2023) dostałem. W pierwszej kolejności proponowali 6,5% na EKO, a dopiero po odmowie jako kolejną propozycję dostałem 3x100 zł.

   Usuń
  4. A dajecie wypowiedzenie od razu jak zyskacie 100 zł. Czy czekacie do końca swojego okresu promocji?

   Usuń
 7. U mnie skromniej bo 278 zł. W tym roku już 3450 zł. Dziękuję za wszystkie informacje o promocjach i rady. Najlepsza strona w tej tematyce. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podzielenie się swoimi wynikami i za miłe słowa. Również pozdrawiam! :)

   Usuń
 8. Czy CA wypłacił już komuś 3-procentowy bonus za październikowe płatności kartą i/lub BLIK-iem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dostałem 22.11

   Usuń
  2. Mają jakiś problem z wypłatą bonusu. Też nie dostałam

   Usuń
 9. Czy Paribas wypłacił już komuś premię za październik w promce "Alle kody" ??

  OdpowiedzUsuń
 10. najwyższa stopa zwrotu z Twojej inwestycji to w BNP Paribas

  OdpowiedzUsuń
 11. We wrześniu skończyły mi się te 10% zwrotu przez 6 miesięcy w Velo. Za poradami wypowiedziałem konto i czekałem aż się ktoś z banku odezwie. Nikt się nie odezwał i konto się zamknęło (a byłem starym klientem jeszcze z czasów Getina). Czyli nie każdemu proponują dodatkowe 300zł zwrotu. Musiałem ponownie otworzyć konto bo 7% na EKO jest tego warte. Tylko wkurzyłem się bo na konto Skarbonka mam już tylko 7% a nie 8%

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano na tym polegają działania retencyjne banków. Nie każdemu dają ofertę.

   Usuń
  2. Jak nie zadzwonili w ciagu 2 tyg to trzeba bylo anulowac wypowiedzenie

   Usuń
 12. Gratuluję wszystkim wyników. Dla mnie listopad też był łaskawy, bo przyniósł 560 zł:
  Santander k. k. Visa - 30 zł, Santander k. k. MC -300 zł, Millennium 2 bonusy 30 i 50 zł, Velo - 100 zł i Nest - 50 zł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Elegancko. Również gratuluję i życzę kolejnych miesięcy co najmniej tak udanych :)

   Usuń
 13. To i jak się pochwalę swoim bankobraniem w miesiącu listopad, niewątpliwie rozbijam w tym miesiącu bank wynikiem 1512 zł :). I tak od Aliora 2,88 zł zwort za płatności Blik + 50 zł premia za otwarcie konta, od Credit Agricole 400 zł za zamknięcie innego konta oraz spełnienie warunków promocji, od Milenium 30 zł za zostanie w banku oraz 300 zł za spełnienie warunków w promocji karty kredytowej, od Pekao 80 zł w programie bezcenne chwile dot. karty kredytowej + 50 zł dla żony za otwarcie konta na selfi, do PkoBp 200 zł za otwarcie konta dla dziecka, od Santandera 100 zł za skuteczne polecenie + 300 zł w programie bezcenne chwile dot. karty kredytowej, co łącznie daje kwotę 1512 zł. Pozdrawiam i życzę innym owocnych bankobrań

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wooow, robi wrażenie. Świetny wynik! U mnie rekordowe miesiące, jak dotychczas, to 1340,99 oraz 1 370,21 zł. Pozostaje sobie życzyć powtórek w przyszłości :) Pozdrawiam i wzajemnie owocnego bankobrania!

   Usuń
  2. Pytanie mam: zwrot za płatności zbliżeniowe Aliora dostałeś za m-c 10.2023 czy 11.2023? Po pierwszy raz korzystałam z tej korzyści i nie wiem jak w praktyce wypłacają ten zwrot. Regulaminowo do końca kolejnego mca, a jak to praktykują? U mnie za 11.2023 nic jeszcze nie ma.

   Usuń
  3. Za jaki mc wypłacił Alior i kiedy ten zwrot 1% za zbliżeniowego transakcje?

   Usuń
  4. Dziękuję Mr. Złotówa za słowa uznania pochwała od Ciebie to zaszczyt :) myślę że śmiało mogę napisać że jestem Twoim uczniem. Mój wynik mógł by być jeszcze lepszy o 300 zł ale coś Raiffeisen ociąga się z wypłatą 300 zł casbacku, z kolei 300 zł od millenium miało wpaść miesiąc wcześniej, musiałem interweniować z reklamacją.

   Odpowiadając na pytanie z 5 grudnia 2023 16:01 zwrot dostałem za miesiąc wcześniejszy czyli październik

   Odpowiadając na pytanie z 5 grudnia 2023 16:02, ten zwrot dostaję ponieważ wybrałem sobie jako jedną z korzyści w alior banku zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne 1% cashback nie więcej jak 20 zł miesięcznie

   Usuń
 14. Raifeisen 300 zł będzie wypłacał 15 grudnia. Jest to wyraźnje opisane w regulaminie

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...