Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 600 zł do wykorzystania w Lidlu w prezencie za kartę Citi Simplicity

400 zł od Nest Banku650 zł od VeloBanku ⭐ 500 zł od: Citi, Millennium i Santandera1200 zł od Citi

18.09.2023

600 zł do wykorzystania w Lidlu w prezencie za kartę Citi Simplicity

Oto najnowsza promocja karty kredytowej Citibanku z nagrodą, jaka rzadko się zdarza.

Gwarantowane 600 zł w bonach do Lidla za kartę Citi Simplicity
Do wzięcia są bony o łącznej wartości 600 zł do wykorzystania w sklepach Lidl. To kolejna z promocji Citibanku - także z krótkim okresem wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej tego banku. Tym razem uproszczone są warunki.

Stali bywalcy bloga Bankobranie wiedzą, że obecnie Citibank udostępnia inną promocję swej karty Citi Simplicity - do wzięcia czekają bonusy o łącznej wartości aż 1 200 zł. Tamta promocja wymaga jednak większej aktywności w płaceniu kartą (min. 1000 lub min. 2000 zł miesięcznie) i spełniania warunków przez dłuższy okres (w praktyce to 11 miesięcy). W niżej omawianej, alternatywnej promocji do wzięcia jest mniej, ale wymogi można ogarnąć o wiele łatwiej i też szybciej - w skrócie: żeby otrzymać bony do Lidla, wystarczy wykonywać po 5 płatności miesięcznie (na dowolne kwoty) przez 6 miesięcy (i niekoniecznie w Lidlu).

Gwarantowane 600 zł w bonach do Lidla za kartę Citi Simplicity


Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest dużo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je już od grubo prawie 10 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 24,09%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

NOWOŚĆ: Promocja "Tańsze zakupy z Kartą Kredytową Citibank": 600 zł w bonach do Lida za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.07.2023 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi (tak, to nie pomyłka, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy karty kredytowej Citibanku jest tak krótki - dla niektórych jest to więc okazja na szybki i opłacalny powrót).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

Zasady promocji "Tańsze zakupy z Kartą Kredytową Citibank


By wziąć udział w akcji i uzyskać gwarantowane nagrody w postaci bonów do Lidla:
 • do 30.11.2023 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (tylko tak składane wnioski kwalifikują do uzyskania bonusów o wartości 600 zł);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • zawierając z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (na przykład: system bankowości elektronicznej, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach),
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez Bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego;
   Co ciekawe, te zgody są opcjonalne - jeśli ich nie zaznaczysz, to nie dostaniesz tylko jednego z bonów - o wartości 50 zł; pozostałe o wartości 550 zł otrzymasz.
 • aktywuj kartę za pomocą serwisu bankowości mobilnej Citi Mobile;
 • przez 6 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy (w każdym z tych miesięcy) wykonaj min. 5 płatności kartą Citi Simplicity na dowolne, nawet drobne kwoty (mogą, ale nie muszą to być transakcje w Lidlu).

Za każdy miesiąc (od pierwszego do piątego następującego po miesiącu zawarcia umowy), w którym spełnisz powyższe warunki, otrzymasz po 100 zł do Lidla. Za wykonanie 5 płatności w szóstym miesiącu (czyli ostatnim spośród wyżej wymienionych) przysługiwać będzie bon o wartości 50 zł. 

Ostatni z bonów (też o wartości 50 zł) przysługuje - jak już wspomniałem - dla osób, które wyrażą zgody marketingowe (i wykażą się aktywnością w płaceniu kartą w szóstym z wymienionych miesięcy).

O przyznaniu każdej z nagród bank ma powiadamiać wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Kartę podarunkową do Lidla prześle mailem (najpóźniej w ciągu 30 dni od tego powiadomienia).

Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, nie wypowiadaj umowy (ani nie wycofuj zgód w przypadku ich wyrażenia i ubiegania się o bon 50 zł).

Przykładowo: jeśli umowę o kartę zawrzesz we wrześniu, to od października do marca będzie należało wykonywać po min. 5 płatności w miesiącu. Za realizację tych płatności w okresie od października do lutego, za każdy miesiąc otrzymasz 100 zł do Lidla (5 x 100 zł), a za wspomnianą aktywność w marcu bank dorzuci bon 50 zł. Jeśli dodatkowo podczas zawierania umowy wyrazisz zgody marketingowe, to wtedy (w kwietniu) bank przyzna Ci jeszcze jeden bon o wartości 50 zł.

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni Twoje transakcje, o ile:
 • "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone"

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Karty podarunkowe do Lidla mają mieć ważność przez 4 miesiące od momentu ich otrzymania. Można je realizować jedno- lub wielorazowo aż do wyczerpania salda środków.


Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z kartami podarunkowymi do Lidla czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł. I tu - z racji tego, że premie po 100 zł będą wpływać na rachunek karty kredytowej, a więc mogą powodować nadpłatę - to zacytuję przyjaźnie brzmiący zapis z regulaminu:
nadpłata wynikająca z wpływu premii [przyp. Mr. Złotówa] " nie będzie brana pod uwagę przy naliczeniu opłaty z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku karty kredytowej, naliczanej w przypadku wystąpienia w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub wyższego niż 200 zł"


💡 Na koniec dodam, iż w Citibanku zyskać można jeszcze więcej. Do wzięcia czeka bowiem premia 500 zł na start. Promocję karty kredytowej z bonusami do 600 zł można łączyć z promocją konta. Kolejność złożenia wniosków o kartę kredytową i konto osobiste nie ma znaczenia.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

8 komentarzy:

 1. Karty w tej promocji nie można polecać????

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy można prosić o prześwietlenie oferty Raiffeisen digital bank, chwalą się że lokata do 200k na 8% do końca roku, tylko te podatki zdublowane?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie opłaca się. Wyższy podatek, niepolski BFG, bank nadal działający w Rosji który czerpie krocie bo inne banki się stamtąd wycofały. A jak mieli swój oddział w Polsce to działanie i obsługa były tragiczne. Teraz to oddział austriacki.

   Usuń
  2. @Anonimowy 21 września 2023 12:10
   Ja bym nie powiedział że się nie opłaca. Podatek austriacki 25% ale to i tak jest prawie 7,41% licząc według tego polskiego. Poza tym ten podatek można odzyskać i samodzielnie się rozliczyć z naszym US a wtedy to jest 8% jak w ofercie.
   Ja mam tam KO i nie narzekam. Póki co jest jeszcze to ich 10% do 30 tys. - czyli nasze 9,26% - a potem się zobaczy.

   To że wciąż działają w Rosji mi zupełnie nie przeszkadza. A gdyby działali na Ukrainie to już wtedy byś polecał oszczędzanie u nich?
   Ja za samo konto dostałem od nich 100 zł. Aplikacja bankowa działa bardzo dobrze w przeciwieństwie do np. takiej Santander Banku, którą totalnie skopali po zmianie tak że nawet nie da się z niej korzystać. Rozliczenia robią w sposób bardzo klarowny i to nie ostatniego dnia miesiąca ale już dzień wcześniej licząc za cały miesiąc. Ulokuj dla przykładu oszczędności w Millennium i zastanawiaj się co to tam się u nich dzieje, że mają problem z normalnym naliczaniem bo sobie wymyślili jakieś dzielenie i sami się w tym gubią tak, że trzeba składać reklamacje.
   I ja miałbym narzekać na Raiffeissen?

   A to że kiedyś było jakoś tam - to jeżeli już - to tylko historia. Zwłaszcza że - jak sam zauważasz - teraz to już austriacki biznes.
   Ja akurat miałem w tym "naszym" Raiffeisen Polbanku konto i nie miałem żadnych problemów. Tak samo znajomy.

   Osobiście bym się bardziej bał zakładać lokaty czy konta w takim InBanku czy Aion Banku. To tak osobiście i niczego nikomu tu nie zamiaruję w tym temacie klarować.

   Usuń
  3. Pepsi Cola też jest w Rosji i nie ma problemu z bojkotem. Ja zastanawiam się jak uzyskać ten podpis na niemieckim druku w urzędzie skarbowym, czy ktoś to tam będzie umiał przeczytać? Jakie macie doświadczenia?

   Usuń
 3. Czym jest dokument potwierdzający dochody? Czy jeśli mam ROR w city banku i na to konto dostaję przelewy od pracodawcy to muszę przedstawiać taki dokument?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wystarczy wyciąg z konta na które masz wpływy wynagrodzenia za 3 ostatnie m-ce.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit! Nawet 600 zł w bonusach dla otwierających eKonto osobiste w mBanku + 8% dla oszczędności

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia 450 zł (do...