Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% na lokacie powitalnej w InBanku (bez zakładania konta!)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

27.09.2023

7% na lokacie powitalnej w InBanku (bez zakładania konta!)

InBank 3-miesięcznej lokacie powitalnej oferuje okrągłe 7% w skali roku. 

InBank: Lokata Na Start 7%
Takie oprocentowanie dostępne jest dla kwoty do 50 tys. zł. Z lokaty niezmiennie można skorzystać bez otwierania konta (i bez wymogu korzystania z jakichkolwiek innych produktów).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze lokaty bankowe w Polsce.]

Względem poprzedniej oferty oprocentowanie spadło o 0,25 punktu procentowego - to jednak już trend, bo banki gremialnie obniżają oprocentowanie depozytów po wrześniowej obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (przypomnę - cięcie wyniosło 0,75 p.p.).

InBank: Lokata Na Start 7%


Lokata Na Start przewidziana jest dla nowych klientów, a takim dla banku jest osoba, która nie posiada i wcześniej nie posiadała jakichkolwiek lokat w InBanku.

Główne cechy lokaty powitalnej to:

  • oprocentowanie stałe: 7,0% w skali roku
  • okres lokaty: 3 miesiące
  • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
  • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (klient ma możliwość założenia tylko jednej Lokaty Na Start)
  • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).


Lokatę można otworzyć jako odnawialną (ale da się zmienić ją na nieodnawialną nawet w trakcie trwania umowy). Po odnowieniu będzie na niej obowiązywać oprocentowanie jak dla 3-miesięcznej lokaty standardowej, powiększone o 0,1 punktu procentowego, gdyż InBank niezmiennie dolicza taki bonus dla każdej odnowionej lokaty względem obowiązującej tabeli oprocentowania na dzień odnowienia lokaty.

Podczas składania wniosku o lokatę w InBanku uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat. 

Ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Przydatne dokumenty:

1 komentarz:

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...