Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium: 7% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit (+ 500 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

11.09.2023

Bank Millennium: 7% dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit (+ 500 zł za konto osobiste)

53. edycja promocji przynosi utrzymanie oprocentowania dla nowych środków. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 7% do 100 tys. zł (dla nowych środków)
Niezmiennie uzyskać można tutaj 7% w skali roku. Wymogiem koniecznym do uzyskania promocyjnego oprocentowania jest jeszcze posiadanie konta osobistego (lub jego założenie - a to w tym momencie opłaca się zrobić, bo do zgarnięcia jest 5 stówek).

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Na osoby, które jeszcze nie posiadają konta osobistego w Millennium czeka bowiem 500 zł premii na start. Te dodatkowe bonusy pieniężne są do wzięcia oprócz odsetek, więc zwiększą Twe zyski. W wyżej podlinkowanym wpisie prześwietlam promocję konta osobistego, a poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycji banku dla oszczędzających.

Konto oszczędnościowe Profit: do 7% do 100 tys. zł (dla nowych środków)


Utrzymanie stawki 7% należy uznać za pozytyw wobec tego, że niedawno Rada Polityki Pieniężnej ostro ścięła stopy procentowe. Bank Millennium na szczęście nie poszedł tym tropem i tak, jak w 52. edycji, tak i teraz w 53. edycji serwuje okrągłą siódemkę. Obniżony został jednak limit środków objętych promocyjnym oprocentowaniem (z 200 do 100 tys. zł).

53. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 3,5% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 7,0% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane dopiero od momentu przystąpienia do promocji do końca miesiąca kalendarzowego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (3,5 lub 7%): do 100 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 8.09.2023 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit (to musi nastąpić w okresie dostępności 53. edycji); wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 11. do 29.09.2023 roku
 • dostępność 50. edycji promocji ze stawką do 7% w skali roku: od 11. do 29.09.2023  roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 28.09.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni
 • wypłata odsetek: 
  • w oparciu o oprocentowanie 3,5% w skali roku następuje pod koniec miesiąca kalendarzowego; 
  • wyrównanie do oprocentowania 7% w skali roku (jeśli wykonane zostanie 5 transakcji kartą lub Blikiem) przewidziane jest w nocy pomiędzy pierwszym, a drugim dniem roboczym kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 8.09.2023 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.


Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. Czyli jeśli wpłacę środki np 28.09, promocyjne oprocentowanie będę mieć do 26.12?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oprocentowanie przysługuje przez 90 dni od dnia wpłaty nowych środków (byleby wpłacić w okresie promocji, czyli w tym przypadku najpóźniej w dniu 29 września)

   Usuń
 2. Ciekawe że niektóre banki tak tną % a Millennium jeszcze zostawił 7%. Albo szczodrość albo opieszałość w przygotowaniu nowej oferty. Ta edycja dość krótka więc obawiam się że następna to już będzie mniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie promocyjne oferty nadal mogą być na 7%. Gorzej z pozostałymi lokatami

   Usuń
 3. Czy dobrze rozumuję?
  Wpłacam 28.09. np. 1000 zl i tym samym uruchamiam promocję, przy czym 90- dniowy okres promocyjnych odsetek kończy się 28.12.
  Później, np.10.10., (czyli juz po zakończeniu uruchomienia promocji) dopłacam do tego konta np.50 tys. Pytanie: czy ta kwota też będzie objęta wyższymi odsetkami, tyle że liczonymi za krótszy okres, tj 10.10- 28.12.?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie będzie.

   Usuń
  2. Całe 60 tys. będziesz mieć na 7%. Ale te 50 zł realnie od 10.10 do 28.12 bo 90 dni liczy się od p-wszej wpłaty na KO Profit.

   Usuń
 4. Na plus: chyba wróciła przewidywalność daty badania salda. To już któraś edycja z rzędu.

  OdpowiedzUsuń
 5. W veloBanku jest 7,5 do 300 tys. W inbanku jest 7,25 do 50 tys. Dlaczego chcecie 7% w millenium, zwlaszcza że trzeba robic 5 transakcji karta?! Szału nie ma w ogóle. Przecież belkowe zabierze ci piątą zlotówke i mało co zostaje..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millennium koszmarnie długa karencja = dla mnie konto główne.

   Velobank trzeba robić przerwy bo nowe środki więc w sam raz na zmianę z Millennium. Mam.

   7,25% w Inbanku to tylko dla nowych klientów. Odpadam. Dla starych max 6

   Usuń
 6. A ktoś wie jak można sprawdzić datę zamknięcia konta w Millenium?
  Niestety nie mam tego zanotowanego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w placówce.

   Usuń
  2. Karencja idzie w dobrą stronę, lecz nadal nie obejmuje, gdy się zamknęło w kolejnych miesiącach.

   Usuń
 7. Trzeba chyba wpłacić złocisza na KO Profit nawet ostatniego dnia czyli 29. września, bo kolejna edycja może być jedynie gorsza 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że to u nich już raczej ostatnia oferta na 7% i warto brać.

   Usuń
  2. Znacznie logiczniej jest zaparkować kasę gdzieś na dłużej, gdyż te konta oszczędnościowe w każdym banku to jedynie kilku-miesięczne wabiki.

   Usuń
  3. Czy jeżeli 29. września wpłacę złocisza tylko na uruchomienie promocji, bo większe środki szykują mi się dopiero w listopadzie, to czy muszę do końca września robić te 5 transakcji kartą, czy wystarczy w październiku być aktywnym, aby promocyjne 7% liczone było przez listopad. Potem 5 transakcji kartą w listopadzie by 7% mieć w grudniu?

   Usuń
  4. Wymóg 5-ciu płatności kartą i/lub BLIKiem dotyczy w każdego m-ca trwania promki. Dodatkowo w 1-szym m-cu dla uzyskania oprocentowania w wysokości 7% te płatności należy wykonać dopiero od momentu przystąpienia do końca danego m-ca kalendarzowego.

   Usuń
 8. Spojrzałam na swoje konto i widzę, że mam 52 edycję, na koncie tylko 500zł. Czy i jak mogę wziąć udział w obecnej edycji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz zadzwonić na infolinię i zrezygnować ze starej edycji.

   Usuń
 9. Napisał Pan, że "w pierwszym miesiącu obowiązywania promocyjnego oprocentowania zaliczą się płatności wykonane DOPIERO OD MOMENTU PRZYSTĄPIENIA DO PROMOCJI DO KOŃCA MIESIĄCA KALENDARZOWEGO".

  Czyli jeśli przystąpię do promocji 29 września to mam zrobić tych 5 płatności do 30 września?

  Z kolei Regulamin Promocji mówi, że:
  "Oprocentowanie premiowe otrzymasz, jeżeli w każdym miesiącu okresu promocyjnego zapłacisz min 5 razy kartą debetową lub BLIKIEM".
  Ja to rozumiem w ten sposób, że jeśli przystępuję do promocji we wrześniu (obojętnie czy 1.09, czy 29.09), to mam zrobić 5 płatności we wrześniu (a mam już je zrobione, aby uniknąć opłaty za kartę). Czy muszę zatem jeszcze raz zrobić tych 5 płatności?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zadaj to pytanie na chacie w Millennium, będziesz miał odpowiedź wiążącą i w razie problemów wersję na piśmie jako argument w razie reklamacji. Są łatwo dostępni.

   Usuń
  2. Jeśli przystąpisz do promki 29. września (piątek) w przypadku gdy do północy 30. września wykonasz 5 płatności kartą i/lub BLIKiem zapewnisz sobie oprocentowanie w wysokości 7% dla nadwyżki salda początkowego.

   Pułapka polega na tym, że 5 płatności dokonane przed przystąpieniem do promki nie zapewnią podwyższonego oprocentowania, ale oczywiście zwolnią z opłaty za kartę 😬

   Usuń
  3. Czy odsetki wypłacają wciąż w dwóch transzah w oparciu o różniące się od siebie okresy kapitalizacji?

   Usuń
 10. Ciekawe jaka będzie oferta w kolejnej edycji 🙊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kolejna edycja bez jakichkolwiek zmian czyli 90 dni @ 7% dla maks. 100k, okres przystąpienia od 02. października do 10. listopada 😋

   Usuń
  2. Czy znany jest dzień badania salda początkowego?

   Usuń
  3. @Anonimowy 30 września 2023 12:11
   To 29.09.2023 r.

   "Regulamin promocji „Nowe środki na Koncie Oszczędnościowym Profit”, edycja 54
   Obowiązuje od 2 października 2023 roku

   Usuń
  4. Podobno do salda początkowego wliczają też saldo z ROR 😬

   Usuń
  5. @Anonimowy 30 września 2023 22:42
   Millennium 🤪

   Pamiętam jeszcze BIG Bank Gdański. Dla mnie to był prawdziwy Bank zanim pojawiły się te nowe twory. Obsługa na poziomie nieosiągalnym dla obecnych banków. Fakt, że taki zwykły klient musiał trochę poczekać (tak było w mojej miejscowości) w kolejce w tym Banku, ale podejście i wiedza Pań w odniesieniu do pań i panów z obecnej obsługi w bankach nie do przecenienia.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...