Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: ING Bank Śląski: 6% na OKO oraz OKO Bonus

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

12.09.2023

ING Bank Śląski: 6% na OKO oraz OKO Bonus

Bank przygotował nową nowe edycje swych promocji dla oszczędzających.

6% na OKO oraz OKO Bonus w ING
No i niestety jesteśmy świadkami obniżki oprocentowania. W chwili obecnej można tu uzyskać 6% w skali roku (gwarantowane na 3 miesiące; łącznie nawet do 399 999,99 zł).


[Promocja zakończona. Nowa edycja przyniosła obniżkę oprocentowania - do 5,5%, więc nie poświęcam jej odrębnego wpisu. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe w Polsce.]

Jak widać różne jest podejście banków do decyzji Rady Polityki Pieniężnej, która w zeszłym tygodniu zdecydowanie obniżyła stopy procentowe (o 0,75 punktu procentowego zamiast spodziewanego cięcia o 0,25 p.p.). ING Bank Śląski zdecydował się na ruch idący za kierunkiem wyznaczonym przez RPP - po wczoraj zakończonych promocjach z oproc. 7,9% dla nowych klientów oraz 7% dla obecnych, od dziś oferuje już tylko ujednoliconą stawkę - 6%, z której skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci banku - choć w przypadku tych drugich warunków do spełnienia może być jednak więcej (w najlepszym wypadku to ulokowanie "nowych środków"). W praktyce mamy tu do czynienia z trzema promocjami, spośród których dwie można ze sobą łączyć. I tak:
 • nowi klienci uzyskać mogą
  • 6% do 199 999,99 zł na OKO, dzięki promocji "Bonus na start online" oraz
  • 6% do 200 000 zł na OKO Bonus;
 • z kolei na obecnych klientów czeka:
  • 6% do 199 999,99 zł na OKO, dzięki promocji "Bonus na start" oraz
  • 6% do 200 000 zł na OKO Bonus.

6% na OKO oraz OKO Bonus w ING


Poniżej znajdziesz szczegółowe prześwietlenie promocji. Warto już teraz zwrócić uwagę na różnice, bo ich nazewnictwo jest dość podobne (co może być mylące):

 • "Bonus na start online" (alternatywnie "Bonus na start", gdzie jednak główne parametry - oprocentowanie, okres jego obowiązywania i limit kwotowy - są takie same) - ta promocja skierowana jest do osób, które założą Otwarte Konto Oszczędnościowe; bank będzie na nim naliczać 6% w skali roku przez 3 miesiące od jego otwarcia; taką stawkę oprocentowania można uzyskać poniżej 200 000 zł (czyli w praktyce do 199 999,99 zł);
 • "Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus" (w niniejszym wpisie często posługuję się skrótem OKO Bonus) - w przypadku tego rachunku oszczędnościowego oprocentowanie 6% w skali roku można zapewnić sobie, wpłacając "nowe środki" - promocyjna stawka przewidziana jest na 3 miesiące dla kwoty do 200 tys. zł.

Promocje można połączyć, tj. korzystać z obydwu jednocześnie, więc - jak już wspomniałem - w ING przy oprocentowaniu 6% da się zatem ulokować nawet 399 999,99 zł.

Jeśli jeszcze nie jesteś klientem ING Banku Śląskiego, to aby wykorzystać wszystkie możliwości (za konto osobiste zgarniesz premię), niezbędnym będzie założenie nawet trzech rachunków - każdy z nich prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków (o szczegółach piszę nieco niżej). A będzie to:
 • konto osobiste (Direct lub Mobi), dzięki czemu zyskasz premię do 350-400 zł oraz 
 • jedno lub dwa konta oszczędnościowe (w zależności od tego jaką kwotą oszczędności dysponujesz i przede wszystkim czy zechcesz ją wpłacić na jeden rachunek, czy rozdzielić na dwa), które będą nosić nazwy Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO, które weźmie udział w promocji "Bonus na start online" lub "Bonus na start") oraz Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus)

By poznać zasady uzyskania premii za konto osobiste, sprawdź jeden z poniższych wpisów, w którym omawiam promocję oraz ofertę tego konta w ING wraz z wydawaną do niego kartą płatniczą:

Poniżej skupiam się już tylko na ofercie kont oszczędnościowych, czyli OKO oraz OKO Bonus. 

Dla uproszczenia i większej przejrzystości, niniejszy wpis dzielę na dwie części:
 • na początek omawiam ofertę dla osób, które dopiero staną się klientami ING (CZĘŚĆ I). W tym przypadku wszystko jest bowiem bardzo proste i klarowne - wszystkie wpłacane środki będą kwalifikowane do uzyskania oprocentowania 6%;
 • z kolei nieco niżej objaśniam, kiedy z promocji oprocentowania skorzystać mogą także obecni klienci (CZĘŚĆ II) - tam warunków jest więcej - zwłaszcza w przypadku promocji "Bonus na start", a i o OKO Bonus trzeba się rozpisać, wyjaśniając czym są wymagane "nowe środki".

CZĘŚĆ I: Warunki dla nowych klientów ING


Jeśli dopiero założysz konto osobiste w ING Banku Śląskim, to by skorzystać z promocyjnego oprocentowania 6% w skali roku wystarczy, że najpóźniej do 10.10.2023 r. założysz Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO i - jeśli również chcesz - Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO Bonus.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), na którym można uzyskać "Bonus na start"/"Bonus na start online" (czyli 6% poniżej 200 tys. zł) to rachunek oszczędnościowy, który i tak trzeba założyć na potrzeby promocji z premią dla otwierających konto osobiste w ING, bo to właśnie na ten rachunek (a nie na konto osobiste) wpłynie część bonusów (premia do 250 zł dla otwierających konto osobiste w ING).

Główne cechy promocji "Bonus na start" na Otwartym Koncie Oszczędnościowym to: 
 • oprocentowanie: standardowe (1,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 4,5 punktów procentowych, co w sumie da 6% w skali roku (takie warunki obowiązują tylko na jednym Otwartym Koncie Oszczędnościowym); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start"/"Bonus na start online": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania); 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (4,5 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 

Otwarte Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bez warunków za 0 zł. Przelewy z OKO (bez limitu ilościowego) na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim są darmowe, jeśli zlecisz ich realizację przez bankowość internetową lub mobilną. W przypadku przelewów do innego banku, wyłącznie pierwszy przelew w danym miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny bank przewiduje opłatę w wysokości 9 zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe możesz otworzyć online razem z kontem osobistym (wtedy uruchomi się promocja "Bonus na start online") lub (najpóźniej do 10.10.2023 r.) po otwarciu konta osobistego np. w bankowości lub placówce (wówczas będziesz korzystać z promocji "Bonus na start"). Choć to różne promocje (i znaczenie to miało w poprzedniej edycji, gdy stawki oprocentowania różniły się), to wszystko sprowadza się do jednego - jak już wyżej wspomniałem, w każdym przypadku do uzyskania jest 6% w skali roku na 3 miesiące i do 199 999,99 zł.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus) to odrębny rachunek oszczędnościowy (który założysz dopiero, gdy już posiadasz/otworzysz "zwykłe" OKO), który cechuje:
 • oprocentowanie: 6% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: do 5. dnia po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania na OKO Bonus jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu promocyjnego oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych, takich jak chociażby omawiane konto oszczędnościowe (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 7.09.2023 r. Jako nowy klient ten warunek spełnisz w praktyce bardzo łatwo - jeśli wypłacisz środki z OKO Bonus przed upływem 3 miesięcy z promocyjnym oprocentowaniem, to należy zostawić nadwyżkę ponad saldo z 7.09.2023 roku (jeśli jednak dopiero teraz - od 12.09.2023 r. - staniesz się klientem ING, to w takiej sytuacji wystarczy zostawić choćby symboliczną kwotę, gdyż na dzień 7.09. Twe saldo wynosiło 0 zł). Wówczas po zakończeniu 3-miesięcznego okresu dostaniesz odsetki proporcjonalnie do faktycznego czasu i wysokości środków trzymanych w czasie promocji na rachunku oszczędnościowym.

Umowa o OKO Bonus zawierana jest wyłącznie na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie rachunek zostanie przez bank zamknięty, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus (do czasu zamknięcia OKO Bonus nie zamykaj więc i tego rachunku wskazanego do zwrotu środków z OKO Bonus).

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 6% w skali roku jest do 10.10.2023 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Jak otworzyć OKO w promocji "Bonus na start" oraz OKO Bonus? Po otwarciu Konta Direct lub Konta Mobi, gdy zalogujesz się do bankowości internetowej przejdź ścieżkę: Oferta ING => Oszczędności. Tam wyklikasz obydwa rachunki OKO (a jeśli Otwarte Konto Oszczędnościowe założysz online już razem z kontem osobistym, to wtedy uruchomisz sobie promocję "Bonus na start"; OKO Bonus będzie należało założyć odrębnie na jeden z wyżej wymienionych sposobów).

Sprawdź prześwietlenie kumulacji promocji z bonusami nawet 350 zł za Konto Direct lub (jeśli masz 18-26 lat) z bonusami do 400 zł za Konto Mobi.

_____________________

CZĘŚĆ II: Warunki dla obecnych klientów ING 


Z promocji "Bonus na start" skorzystać mogą osoby, które spełnią jeden z poniższych warunków (cytuję regulamin, ale poniżej szczegółowo także wyjaśniam):
"1) w czasie trwania Oferty [od 12.09. do 10.10.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] jako pierwszą zawarły Umowę o OKO i od 12.09.2023 r. nie są i nie były posiadaczami / współposiadaczami następujących rachunków w PLN: Otwartego Konta Oszczędnościowego, Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct, Otwartego Konta Oszczędnościowego Premium, Dream Saver"

albo

"2) w czasie trwania Oferty zawarły kolejną Umowę o OKO i są posiadaczami/ współposiadaczami rachunku wymienionego w podpunkcie 1) [czyli OKO - przyp. Mr. Złotówa], otwartego przed 12.09.2022 r. i na tym rachunku: 
- nie wykazywały aktywności, to znaczy, że nie dokonywały transakcji wpłaty lub wypłaty, od 12.09.2022 r. do dnia zawarcia umowy o nowy rachunek OKO, oraz 
- miały średnie saldo nie większe niż 10 PLN od 12.09.2022 r. do 11.09.2023 r"

Przekładając to z zacytowanego języka regulaminowego na "nasz" wychodzi na to, że jeśli nie masz obecnie żadnego rachunku OKO, ani Dream Saver założonego przed 12.09.2023 r. i dopiero teraz (od 12.09. do 10.10.2023 r.) go otworzysz, to z automatu skorzystasz z promocji "Bonus na start".

Drugą z opcji - podpunkt 2) z wyżej przytoczonego cytatu - przewidzianą dla tych, którzy posiadają już OKO lub Dream Saver w ING założone przed 12.09.2022 r. - jest założenie kolejnego OKO (by na nim uzyskać promocyjne oprocentowanie 6% w skali roku). Taka osoba musi jednak spełniać dodatkowe warunki:
 • nie mogła nic wpłacać na "stare" OKO co najmniej od 12.09.2022 r. (czyli w praktyce co najmniej od roku), ani z niego wypłacać;
 • a w dodatku w tym okresie (od 12.09.2022 r. do 11.09.2023 r.) saldo na tym "starym" OKO nie mogło być większe, niż 10 zł. Bank kieruje więc tę propozycję tylko dla tych, którzy wykazywali się dużą biernością.

A główne cechy promocji "Bonus na start" w ING Banku Śląskim to: 
 • oprocentowanie: standardowe (1,5% w skali roku) + bonus podwyższający oprocentowanie o 4,5 punktów procentowych, co w sumie da 6% w skali roku (promocyjne oprocentowanie uzyskać można tylko na jednym OKO); 
 • czas obowiązywania promocji "Bonus na start": 3 miesiące od otwarcia pierwszego Otwartego Konta Oszczędnościowego (rozwiązanie umowy o OKO przed upływem tego okresu oznacza brak bonusu w postaci promocyjnego oprocentowania); 
 • maksymalna kwota objęta promocją: poniżej 200 000 zł (a więc w praktyce do 199 999,99 zł); 
 • kapitalizacja odsetek: wynikających z oprocentowania standardowego na koniec każdego miesiąca kalendarzowego, a w przypadku bonusu (4,5 p.p.) wypłata odsetek nastąpi w pierwszym dniu po upływie 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO. Do momentu wypłaty przez bank odsetek wynikających z bonusu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO. 
 
OKO założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku.

Jeśli zaś chodzi o Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus (OKO Bonus), to tu warunki załapania się na promocyjne oprocentowanie także przez obecnych klientów wydają się prostsze. W praktyce potrzebne będzie wpłacenie nowych środków.

Na wstępie jednak krótkie objaśnienie: OKO Bonus to odrębny rachunek oszczędnościowy z oferty ING Banku Śląskiego. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje na nim dla nowych środków, które bank wylicza wobec salda na produktach depozytowych w ING Banku Śląskim na koniec dnia 7.09.2023 roku. A do tych produktów depozytowych zalicza się: 
 • rachunki oszczędnościowe (takie jak Otwarte Konto Oszczędnościowe, Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct, Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium, Dream Saver, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus, Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus Max), 
 • lokaty, 
 • lokaty w pakiecie z funduszem oraz
 • inwestycyjne lokaty terminowe.

Z promocji OKO Bonus skorzystać mogą osoby, które już posiadają (bądź właśnie założą) Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN (czyli to, o którym pisałem wyżej) i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN, i/lub Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN i/lub Dream Saver w PLN oraz dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego.

OKO Bonus założyć można poprzez bankowość internetową (w zakładce Oferta ING => Oszczędności) lub w placówce banku. Umowa zawierana jest na czas określony (3 miesiące) i po jego upływie umowa o OKO Bonus zostanie rozwiązana, a Twe oszczędności wraz z odsetkami trafią na rachunek, który wskażesz podczas zakładania OKO Bonus. 

Główne cechy promocji: 
 • oprocentowanie: 6% w skali roku; 
 • czas obowiązywania promocji: 3 miesiące od otwarcia OKO Bonus; 
 • kwota objęta promocją: do 200 000 zł; 
 • kapitalizacja odsetek: nie później niż do 5 dni po zakończeniu 3-miesięcznego okresu liczonego od otwarcia OKO Bonus. Do momentu otrzymania odsetek nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o OKO Bonus. 

Stan salda nowych środków bank weryfikuje każdego dnia. Warunkiem uzyskania promocyjnego oprocentowania jest przyrost salda, przez które bank rozumie nadwyżkę salda końcowego nad saldem początkowym. Upraszczając: na koniec 3-miesięcznego okresu oprocentowania musisz mieć więcej środków na produktach depozytowych (i ewentualnie funduszach inwestycyjnych) w ING Banku Śląskim, niż wynosiło saldo Twych środków w tym banku na dzień 7.09.2023 r. 

OKO Bonus otwierane i prowadzone jest za 0 zł (bez warunków). W przypadku przelewów zlecanych poprzez bankowość internetową z OKO Bonus na własne konto osobiste w ING Banku Śląskim każdy przelew jest za 0 zł. Na inne rachunki (np. na konto w innym banku) w miesiącu rozliczeniowym skorzystać możesz z jednego przelewu z OKO Bonus za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu rozliczeniowym kosztuje 9 zł. 

Czas na otwarcie Otwartego Konta Oszczędnościowego Bonus z oprocentowaniem 6% w skali roku jest do 10.10.2023 r. Każdy klient może posiadać tylko jedno OKO Bonus.

Przydatne dokumenty:

6 komentarzy:

 1. Chciałbym zwrócić uwagę, że zmieniły się regulaminy obu promocji. Nie są już kalką poprzedniej. Np. oko bonus na start tylko dla nowych klientów. A oko Bonus nie wystarczy wpłacić nowe środki. Czytajcie regulaminy!!1

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Bonus na start online" jest dla nowych klientów, ale już "Bonus na start" niekoniecznie - też mogą skorzystać obecni klienci, acz warunki uczestnictwa dla są dla nich dość wyśrubowane (vide długi cytat, zaczynający się od słów: "1) w czasie trwania Oferty [od 12.09. do 10.10.2023 r. - przyp. Mr. Złotówa] jako pierwszą zawarły Umowę o OKO (...)".

   Rozbicie na dwa różne regulaminy miało sens przy różnym poziomie oprocentowania (przy okazji poprzednich edycji) - aktualnie wprowadza niepotrzebne skomplikowanie.

   Oferta OKO Bonus niezmiennie dotyczy nowych środków (pkt 9 regulaminu), a wszystkie z pozostałych wymogów promocji (pkt 4 regulaminu, jak i te z rozdziału "Warunki naliczania i wypłaty Oprocentowania bonusowego") są uwzględnione w powyższym wpisie.

   Usuń
  2. Czytałem. Mnie interesuje tylko OKO Bonus i wg mnie wszystko jest po staremu.

   Usuń
 2. Cytując klasyka: "A komu to potrzebne?". Te skomplikowane regulaminy, warunki, badanie sald... Może jeszcze robienie salt i przewrotów? Nie wiem, czy ten kto pisze te regulaminy ma może z tego podniete? :D ING niech sam sobie spełnia te warunki i spada na drzewo. Np. w Velo nie ma żadnych warunków i ma się 7,5%

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nigdy nie widziałem na tym blogu równie długiego wpisu ... i to wszystko jedynie dla 6% - niesamowite!

  OdpowiedzUsuń
 4. ja jako staly klient zalapalam sie jeszcze kilka dni temu na 7% dla obecnych klientow, takze drugi raz mam 7% i nie musze otwierac nowego konta ani nic z tych rzeczy :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...