Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,1% na lokacie na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 100 zł za konto osobiste)

OSTATNIE CHWILE na: ⭐ 650 zł od Santandera i od VeloBanku990 zł od Citi500 zł od Millennium300 zł od Raiffeisen DB

Bądź na bieżąco. Korzystaj z bezpłatnego newslettera

13.09.2023

7,1% na lokacie na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 100 zł za konto osobiste)

Nest Bank opublikował nową Tabelę Oprocentowania, niestety obniżając oprocentowanie.


Nest Lokata Witaj: do 7,1% w skali roku
Aktualnie Nest Lokata Witaj, jak i Nest Konto Oszczędnościowe dają maksymalnie po 7,1% w skali roku.

W obydwu przypadkach, zarówno by skorzystać z promocyjnie oprocentowanej lokaty, jak i konta oszczędnościowego, niezbędnym jest konto osobiste w Nest Banku. To jednak nie jest jakimś dodatkowym obciążeniem, gdyż ten rachunek prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. A do otwarcia konta w Nest Banku jest dodatkowa zachęta - bonus 100 zł za otwarcie konta z polecenia. W podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz omówienie konta z oferty Nest Banku (a także link do wniosku kwalifikującego się do promocji). A poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycjach dla oszczędzających - w pierwszej kolejności przyglądam się Nest Lokacie Witaj (z oproc. do 7,1%), a nieco niżej analizuję ofertę Nest Konta Oszczędnościowego (również z oproc. do 7,1%).

Nest Lokata Witaj: do 7,1% w skali roku


Z niniejszej lokaty powitalnej skorzystać mogą wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały. Jej założenie będzie możliwe w systemie bankowości internetowej jedynie w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Główne cechy Nest Lokaty Witaj:
 • oprocentowanie (stałe):
  • 5,25% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej lub
  • 7,1% w skali roku w przypadku lokaty 6-miesięcznej;
   (możliwe jest założenie tylko jednej z tych lokat)
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 25 000 zł;
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek).

Warunkiem skorzystania z lokaty (bez względu na to czy na 3, czy na 6 miesięcy), poza otwarciem konta osobistego, jest wyrażenie zgód na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Nest Banku: 
 • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
 • w rozmowie telefonicznej 
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz 
 • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

By uzyskać 7,1% w skali roku przez 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj, poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód:
 • w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu Lokaty Witaj (w całym okresie deponowania lokaty): 
  • zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł (może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne czynności (do wyboru): płatności kartą wydaną do konta, płatności Blikiem, przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych na inne, ale własne konto w Nest Banku).

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,5% w skali roku (począwszy od dnia następującego po zweryfikowaniu przez bank, że w danym miesiącu warunki nie zostały spełnione).

Nest Konto Oszczędnościowe: 7,1% do 100 tys. zł


Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe. Zgodnie bowiem z wytycznymi z Tabeli Oprocentowania Nest Banku:
"Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r." [oczywiście ograniczenie to dotyczy wyłącznie rachunków oszczędnościowych w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa]

Główne cechy promocji (obowiązujące dla Nest Konta Oszczędnościowego otwartego od 13.09.2023 r.) to:
 • oprocentowanie: 7,1% w skali roku (stałe przez okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł
 • czas obowiązywania promocji oprocentowania: 90 dni otwarcia rachunku.

By uzyskać promocyjne oprocentowanie (na 90 dni), w dwóch okresach: (I okres) do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowego oraz (II okres) od 31. do 60. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego (w każdym z tych dwóch okresów) 
 • na Nest Konto zapewnij wpływ(y) w wysokości min. 2000 zł oraz 
 • wykonaj min. 3 transakcje z Nest Konta spośród wymienionych: płatności kartą, płatności Blikiem lub przelewy (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Jeśli chodzi o wpływy na konto, to miej na uwadze, że bank nie uwzględni "(1) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa], (2) kredytów udzielonych przez Bank oraz (3) lokat".

W przypadku niespełnienia warunków aktywności (wpływy + transakcje) w danym okresie, oprocentowanie promocyjne (7,1%) zostanie obniżone do 2,5% w skali roku (począwszy od następnego dnia po stwierdzeniu przez bank braku spełnienia ww. warunków).

Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe.

Każdy klient może skorzystać zarówno z Nest Lokaty Witaj, jak i Nest Konta Oszczędnościowego, co przy promocyjnych stawkach oprocentowania pozwoli zdeponować nawet do 125 tys. zł. Spełnianie warunków (wpływy i transakcje) może się pokrywać - zatem w danym miesiącu raz zapewniony wpływ 2 000 zł oraz 3 transakcje pozwolą uzyskać i 7,1% na 6-miesięcznej lokacie, i 7,1% na koncie oszczędnościowym.

Zarówno oferta lokaty, jak i konta oszczędnościowego dostępne są do odwołania.

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

6 komentarzy:

 1. Dlaczego pozwoli zdeponowac '75 000', a nie 125 000 łącznie?
  Czy jeśli jestem nowym bo tegorocznym Posiadaczem Nest Konta Osobistego i kończy mi się teraz Nest Konto Oszczędnościowe na 8,1%, to mogę zostawić na nim 100 000 złotych i będzie to oprocentowanie 7,1% jesli spelnię warunki (2000 zl wplaty i 3 transakcje)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Słuszne pytanie,też oczekuję odpowiedzi,może Złotówa się pomylił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na lokacie można ulokować do 25 tys. zł, a na koncie do 100 tys. zł, więc łącznie 125 tys. zł (a nie 75). Poprawione.

   Usuń
 3. Witam,
  Czy 3 przelewy z nest banku na konto w innym banku zapewnia mi wyższe oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunkiem utrzymania oprocentowania specjalnego w wysokości 7,1% w skali roku są: (1) zapewnienie wpływów na Nest Konto (min. 2 000 zł) oraz (2) wykonania z tego rachunku min. 3 dowolnych płatności spośród: BLIK, kartą, przelewem (z wyłączeniem przelewu pomiędzy rachunkami płatniczymi Klienta).

   Usuń
 4. Czy przelanie 2000 ze swojego konta w innym banku, spełnia warunek promocji czy nie? Widziałem sprzeczne opinie.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Wyższa premia od Santandera! Nawet 650 zł w bonusach za konto osobiste

Nowa edycja promocji przyniosła sporo zmian na lepsze. Do wzięcia czekają bonusy o wyższej wartości - wzrósł przy tym udział premii pieniężn...