Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,1% na lokacie na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 100 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

13.09.2023

7,1% na lokacie na koncie oszczędnościowym w Nest Banku (+ 100 zł za konto osobiste)

Nest Bank opublikował nową Tabelę Oprocentowania, niestety obniżając oprocentowanie.


Nest Lokata Witaj: do 7,1% w skali roku
Aktualnie Nest Lokata Witaj, jak i Nest Konto Oszczędnościowe dają maksymalnie po 7,1% w skali roku.

W obydwu przypadkach, zarówno by skorzystać z promocyjnie oprocentowanej lokaty, jak i konta oszczędnościowego, niezbędnym jest konto osobiste w Nest Banku. To jednak nie jest jakimś dodatkowym obciążeniem, gdyż ten rachunek prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. A do otwarcia konta w Nest Banku jest dodatkowa zachęta - bonus 100 zł za otwarcie konta z polecenia. W podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz omówienie konta z oferty Nest Banku (a także link do wniosku kwalifikującego się do promocji z premią 100 zł). A poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycjach dla oszczędzających - w pierwszej kolejności przyglądam się Nest Lokacie Witaj (z oproc. do 7,1%), a nieco niżej analizuję ofertę Nest Konta Oszczędnościowego (również z oproc. do 7,1%).

Nest Lokata Witaj: do 7,1% w skali roku


Z niniejszej lokaty powitalnej skorzystać mogą wyłącznie osoby, które tej lokaty w Nest Banku jeszcze nigdy nie miały. Jej założenie będzie możliwe w systemie bankowości internetowej jedynie w ciągu 30 dni od otwarcia konta osobistego. Główne cechy Nest Lokaty Witaj:
 • oprocentowanie (stałe):
  • 5,25% w skali roku w przypadku lokaty 3-miesięcznej lub
  • 7,1% w skali roku w przypadku lokaty 6-miesięcznej;
   (możliwe jest założenie tylko jednej z tych lokat)
 • minimalna kwota: 1 000 zł;
 • maksymalna kwota: 25 000 zł;
 • czas trwania lokaty: 3 lub 6 miesięcy;
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty otrzymasz zwrot wpłaconego kapitału bez odsetek).

Warunkiem skorzystania z lokaty (bez względu na to czy na 3, czy na 6 miesięcy), poza otwarciem konta osobistego, jest wyrażenie zgód na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty Nest Banku: 
 • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
 • w rozmowie telefonicznej 
 • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz 
 • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej.

By uzyskać 7,1% w skali roku przez 6 miesięcy na Nest Lokacie Witaj, poza otwarciem konta osobistego i wyrażeniem zgód:
 • w każdym pełnym miesiącu kalendarzowym po otwarciu Lokaty Witaj (w całym okresie deponowania lokaty): 
  • zapewnij wpływy na konto w kwocie min. 2 000 zł (może być to przelew z konta w innym banku - nie musi być to przelew od pracodawcy; nie zaliczą się jedynie przelewy między własnymi rachunkami klienta czy wpływy z lokaty bądź wypłacanego kredytu w Nest Banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas) oraz 
  • wykonaj min. 3 dowolne czynności (do wyboru): płatności kartą wydaną do konta, płatności Blikiem, przelewy (za wyjątkiem przelewów wewnętrznych na inne, ale własne konto w Nest Banku).

Jeśli jeden z tych warunków nie zostanie spełniony wówczas bank obniży oprocentowanie do poziomu 0,5% w skali roku (począwszy od dnia następującego po zweryfikowaniu przez bank, że w danym miesiącu warunki nie zostały spełnione).

Nest Konto Oszczędnościowe: 7,1% do 100 tys. zł


Z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby, które dopiero założą Nest Konto Oszczędnościowe. Zgodnie bowiem z wytycznymi z Tabeli Oprocentowania Nest Banku:
"Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r." [oczywiście ograniczenie to dotyczy wyłącznie rachunków oszczędnościowych w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa]

Główne cechy promocji (obowiązujące dla Nest Konta Oszczędnościowego otwartego od 13.09.2023 r.) to:
 • oprocentowanie: 7,1% w skali roku (stałe przez okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania);
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 100 000 zł
 • czas obowiązywania promocji oprocentowania: 90 dni otwarcia rachunku.

By uzyskać promocyjne oprocentowanie (na 90 dni), w dwóch okresach: (I okres) do 30 dni od otwarcia konta oszczędnościowego oraz (II okres) od 31. do 60. dnia od otwarcia konta oszczędnościowego (w każdym z tych dwóch okresów) 
 • na Nest Konto zapewnij wpływ(y) w wysokości min. 2000 zł oraz 
 • wykonaj min. 3 transakcje z Nest Konta spośród wymienionych: płatności kartą, płatności Blikiem lub przelewy (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Jeśli chodzi o wpływy na konto, to miej na uwadze, że bank nie uwzględni "(1) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [czyli w Nest Banku - przyp. Mr. Złotówa], (2) kredytów udzielonych przez Bank oraz (3) lokat".

W przypadku niespełnienia warunków aktywności (wpływy + transakcje) w danym okresie, oprocentowanie promocyjne (7,1%) zostanie obniżone do 2,5% w skali roku (począwszy od następnego dnia po stwierdzeniu przez bank braku spełnienia ww. warunków).

Nest Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Bez opłat są realizowane wszystkie przelewy z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Nest Banku.

Jak założyć Nest Konto Oszczędnościowe? Po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Centrum kontaktu i dyspozycji => Wnioski dyspozycje => Nowy wniosek => Nest Konto Oszczędnościowe.

Każdy klient może skorzystać zarówno z Nest Lokaty Witaj, jak i Nest Konta Oszczędnościowego, co przy promocyjnych stawkach oprocentowania pozwoli zdeponować nawet do 125 tys. zł. Spełnianie warunków (wpływy i transakcje) może się pokrywać - zatem w danym miesiącu raz zapewniony wpływ 2 000 zł oraz 3 transakcje pozwolą uzyskać i 7,1% na 6-miesięcznej lokacie, i 7,1% na koncie oszczędnościowym.

Zarówno oferta lokaty, jak i konta oszczędnościowego dostępne są do odwołania.

Przydatne linki:

Przydatne dokumenty:

18 komentarzy:

 1. Dlaczego pozwoli zdeponowac '75 000', a nie 125 000 łącznie?
  Czy jeśli jestem nowym bo tegorocznym Posiadaczem Nest Konta Osobistego i kończy mi się teraz Nest Konto Oszczędnościowe na 8,1%, to mogę zostawić na nim 100 000 złotych i będzie to oprocentowanie 7,1% jesli spelnię warunki (2000 zl wplaty i 3 transakcje)?

  OdpowiedzUsuń
 2. Słuszne pytanie,też oczekuję odpowiedzi,może Złotówa się pomylił.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na lokacie można ulokować do 25 tys. zł, a na koncie do 100 tys. zł, więc łącznie 125 tys. zł (a nie 75). Poprawione.

   Usuń
 3. Witam,
  Czy 3 przelewy z nest banku na konto w innym banku zapewnia mi wyższe oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warunkiem utrzymania oprocentowania specjalnego w wysokości 7,1% w skali roku są: (1) zapewnienie wpływów na Nest Konto (min. 2 000 zł) oraz (2) wykonania z tego rachunku min. 3 dowolnych płatności spośród: BLIK, kartą, przelewem (z wyłączeniem przelewu pomiędzy rachunkami płatniczymi Klienta).

   Usuń
 4. Czy przelanie 2000 ze swojego konta w innym banku, spełnia warunek promocji czy nie? Widziałem sprzeczne opinie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też jestem ciekawa, czy przelewy z innego banku na kwotę 2000zł będą zaakceptowane?

   Usuń
  2. A czy jeżeli w jednym miesiącu za malo zostało przelane i zmniejszono oprocentowanie to jest możliwość powrotu do tego wyższego po już poprawnym spełnieniu warunków za kolejny miesiąc? Czy już po ptokach i będzie to niższe oprocentowanie az do końca lokaty?

   Usuń
 5. Do kiedy ważna jest ta promocja lokat i kont oszczędnościowych?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy jeżeli nie spełniam warunków w jakimś miesiącu na to promocyjne oprocentowanie i obniżono mi je to jest szansa na powrót do poprzedniego oprocentowania, jak w danym miesiącu już spełnię warunki czy to raczej już jest bez zmian do końca okresu?

  OdpowiedzUsuń
 7. "Aby otworzyć rachunek Nest Konto Oszczędnościowe Posiadacz Rachunku nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r." Czy dobrze rozumiem że jeśli przed tym okresem byłem klienten NEST to oprocentowanie promocyjne mnie nie obejmie jak otworzę rachunek?

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak wygląda kapitalizacja odsetek na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
 9. Podbijam temat "nie może być posiadaczem rachunku oszczędnościowego prowadzonego w złotych polskich otwartego do 21.11.2022 r." - Jak to bank traktuje? Kilka lat temu miałem jakieś konto oszczędnościowe w Neście. Gdzie jest w ogóle regulamin NKO ? Nie znalazłem nic takiego.

  OdpowiedzUsuń
 10. Który regulamin ma zastosowanie do Nest Konta Oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolego Złotówa - aleś mnie wyrolował: nie ostrzegasz że twój link do nesta nie udostępnia opcji polecenia. Na przyszłość pisz dużymi literami, żeby zakadać konto bezpośrednio ze strony banku, a nie z twojego linku. Mam 200 w plecy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powyższy wpis dotyczy lokaty i konta oszczędnościowego, ale przytaczam też informację o programie poleceń (jeśli ktoś się łapie/interesuje) - temu poświęcony jest odrębny wpis. Szkoda, że umknęło, acz już na wstępie informuję o tym: "A do otwarcia konta w Nest Banku jest dodatkowa zachęta - bonus 100 zł za otwarcie konta z polecenia. W podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie promocji oraz omówienie konta z oferty Nest Banku (a także link do wniosku kwalifikującego się do promocji). A poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycjach dla oszczędzających (...)".

   Bank niestety udostępnia kilka stron otwierania konta osobistego. Ta do której linkuję w niniejszym wpisie, skupia się na ofercie dla oszczędzających (a wpis jest o lokacie i koncie oszczędnościowym).

   Z kolei we wpisie prześwietlającym program poleceń, link prowadzi do wniosku, który pozwala podać kod polecenia, ale już informacja o promocyjnym oprocentowaniu tak eksponowana nie jest.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...