Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Program poleceń kont w Nest Banku: "Nest Profit"

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.05.2024

Program poleceń kont w Nest Banku: "Nest Profit"

Ten program pojawił się w nowej odsłonie - ze zmianami na lepsze. 

Program poleceń konta "Nest Profit"
Tak samo jak w poprzedniej edycji bonusy po 100 zł przewidziane są zarówno dla polecającego i poleconego, ale tym razem bank płaci też za kolejny poziom poleceń i znosi limit bonusów za skuteczne rekomendacje. Do tego obowiązuje krótszy okres wykluczenia dla byłych klientów.

Program poleceń konta "Nest Profit"


Dla kogo promocja? Jak to z programami poleceń bywa, tak i tu wymienić należy dwie grupy uczestników: polecanych oraz polecających.

Osobą poleconą, która założy konto osobiste w Nest Banku (i na którą czeka bonus 100 zł) może być osoba pełnoletnia, nieposiadająca konta osobistego w Nest Banku co najmniej od 1.01.2023 roku (względem poprzedniej edycji nastąpiła więc zmiana na plus - data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku została bowiem przesunięta o rok, co dla niektórych może oznaczać okazję na opłacalny powrót). Tu jednak przypomnę, że obecnie dostępna jest alternatywna promocja, w której otwierający NestKonto zgarnąć mogą do 400 zł premii (acz żeby zgarnąć pełną pulę, niezbędnym jest dysponowanie kwotą min. 5 000 euro).

Z kolei polecającym może zostać osoba mająca konto osobiste w Nest Banku, posiadająca w tym banku zarejestrowany numer telefonu komórkowego do kontaktu (za skuteczne polecenie konta osobistego bank płaci 100 zł).

Zasady programu poleceń w Nest Banku


By wziąć udział w programie "Nest Profit" i uzyskać bonus 100 zł:
 • najpóźniej do 31.10.2024 r. złóż wniosek o Nest Konto, podając w nim numer polecającego (jest to numer telefonu polecającego - posiadacza konta w Nest Bank; jeśli nie znasz takiej osoby, to możesz skorzystać z mego kodu polecenia, który udostępniam nieco niżej) i wyraź zgodę na udostępnienie polecającemu informacji o spełnieniu warunków do wypłaty premii (tę zgodę wyraża się na ostatnim etapie składania wniosku - w części określanej jako "Podsumowanie");
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę o konto; 
 • wyraź zgody na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • w jednym z trzech pierwszych miesięcy kalendarzowych od otwarcia konta w Nest Banku:
  • zapewnij wpływy min. 2 000 zł (ważne, by nie były to przelewy między własnymi rachunkami w Nest Banku, ani wpływ ewentualnego kredytu lub kapitału z zakończonej lokaty w tym banku) oraz 
  • wykonaj min. 5 dowolnych transakcji (mogą to być płatności kartą lub Blikiem i/lub przelewy - z wyłączeniem przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Nest Banku).

Wypłata premii 100 zł przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem, nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

By zarabiać jako osoba polecająca, musisz:
 • posiadać konto osobiste w Nest Banku,
 • wyrazić zgody (jeśli takowych jeszcze nie masz) na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku: 
  • za pośrednictwem wiadomości SMS/MMS 
  • w rozmowie telefonicznej 
  • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail oraz
  • za pośrednictwem bankowości internetowej i aplikacji mobilnej
 • przystąpić do programu poleceń za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej (po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź do zakładki "Oferty", gdzie znajdziesz "Program poleceń").

Zgody zweryfikujesz i ewentualnie zmienisz po zalogowaniu do bankowości internetowej, przechodząc ścieżkę: Ustawienia => Ogólne => Zgody => Zaktualizuj.

Bonus 100 zł za polecenie otrzymasz, jeśli osoba zakładająca konto w Nest Banku poda Twój numer telefonu we wniosku o konto oraz spełni wszystkie warunki uzyskania premii dla siebie (czyli 100 zł dla osoby polecanej). Wypłata bonusów za skuteczne polecenie/polecenia nastąpi do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków przez osobę poleconą. Do momentu otrzymania nagrody nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem oraz nie wycofuj wyrażonych zgód.

📊 Dodatkowe bonusy za polecenia przez poleconego


Nowa odsłona programu poleceń Nest Banku wprowadziła też nowatorskie rozwiązanie, którego na chwilę obecną nie stosuje żaden inny bank. To bonus dla osoby pierwotnie polecającej (to tzw. Polecający - Inicjator), który wpadnie jeśli osoba polecona skutecznie poleci konto kolejnej osobie (kolejny zaproszony). Dla pierwszej z tych osób (inicjatora) bonus wyniesie połowę standardowego, a dla kolejnych będzie "normalny", czyli po 100 zł. Skomplikowane? Najprościej będzie to wyjaśnić na przykładzie: Janek poleca konto Julii (Janek i Julia dostaną po 100 zł). Julia poleca konto Wojtkowi (Julia i Wojtek dostaną po 100 zł), ale za to, że Julia dokonała skutecznego polecenia, to jeszcze Jankowi wpadnie dodatkowe 50 zł.

Tu dodam, że zgodnie z regulaminem: "Liczba kolejnych poziomów poleceń w ramach Promocji jest nieograniczona, jednak Premia jest wypłacana wyłączenie do dwóch poziomów w dół w ramach Struktury Poleceń".

💼 Bonusy za polecenie konta firmowego


W ramach niniejszego programu poleceń Nest Bank wynagradza też polecenia konta firmowego: 200 zł przewidziane jest dla otwierającego BIZnest Konto z polecenia, a polecający otrzymuje 400 zł. Na drugim poziomie poleceń bonus dla polecającego (inicjatora) to 200 zł. Warunki są podobne do tych omawianych wyżej - karencja też jest liczona od 1.01.2023., ale odnosi się do produktów firmowych. Jeśli zaś chodzi o wymagany wpływ (2000 zł w przypadku konta osobistego), to tu wymagane jest min. 5 000 zł.

🔎 Nest Konto - prześwietlenie oferty Nest Banku


Główne cechy Nest Konta (dla klientów indywidualnych) to:
 • 0 zł za prowadzenie konta (bez warunków);
 • 0 zł za internetowe przelewy złotówkowe (zlecane przez bankowość internetową);
 • 0 zł za wydanie i posiadanie pierwszej karty do konta (bez warunków); jedynie za drugą kartę do konta bank pobierze opłatę 25 zł - tak za jej wydanie, jak i za wznowienie; w przypadku jeśli masz jedynie jedną kartę, takiej opłaty nie poniesiesz;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach sieci Euronet (6 zł za każdą wypłatę z innych bankomatów w Polsce). 

Po złożeniu wniosku o Nest Konto umowę z bankiem zawrzesz na jeden z trzech poniższych sposobów: 
 • podczas rozmowy wideo z konsultantem banku - ta opcja dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 18 (skorzystanie z tej metody możliwe jest wyłącznie na komputerze; w grę nie wchodzi składanie wniosku na telefonie), 
 • wykonując przelew weryfikacyjny z własnego konta w innym banku - imię, nazwisko, jak i adres przy tym przelewie muszą idealnie pokrywać się z tym, co podasz we wniosku o konto w Nest Banku; przelew ten może pochodzić wyłącznie z wybranych banków (Alior, ING Bank Śląski, mBank, Pekao lub Santander Banku) pod warunkiem, że konto w tamtym banku zostało przez Ciebie założone w inny sposób, niż przelewem weryfikacyjnym lub
 • podczas wizyty w placówce banku (w tym przypadku pamiętaj, by dopilnować podpisania umowy dla wniosku już uprzednio złożonego - a więc takiego, w którym podasz już numer polecającego).

Kod polecenia, który trzeba podać we wniosku, by uzyskać 100 zł premii, uzyskasz na końcu niniejszego wpisu.

💰📈 7,1% na lokacie i koncie oszczędnościowym


Argumentem do skorzystania z konta osobistego w Nest Banku jest też oferta tego banku dla oszczędzających. Można tutaj uzyskać:
 • 7,1% w skali roku na 6-miesiecznej Nest Lokacie Witaj (do 25 tys. zł) oraz
 • 7,1% w skali roku przez okres 90 dni na Nest Koncie Oszczędnościowym (do 100 tys. zł).
O szczegółach tych propozycji piszę tutaj.

Środki zdeponowane na rachunkach i lokatach w Nest Banku podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co oznacza 100-procentową ochronę kapitału do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.

Nest Bank: kod polecenia


Jeśli chcesz założyć konto w Nest Banku i zyskać 100 zł, we wniosku podaj kod polecenia. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby Cię polecić, możesz uzyskać taki kod ode mnie. Wypełnij poniższy formularz - mailem prześlę Ci kod oraz dane osoby polecającej:


Gdzie podać kod polecającego? Pole na wpisanie kodu znajdziesz na drugim etapie wniosku o konto (w części "Dane uzupełniające") składanego tutaj:


Bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami bankowymi i najkorzystniejszymi ofertami depozytowymi. Zapisz się na bezpłatny newsletter:

📚 Przydatne dokumenty
:

14 komentarzy:

 1. :) Chyba w tym przykładzie z imionami coś się nie zgadza, skąd się wzięła Ania?
  Mimo wszystko - dzięki za cynk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne! To ta Julia. Już poprawione, dzięki za czujność :)

   Usuń
 2. Czy do promocji mogę założyć konto bez karty??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak kartę masz za darmo więc nawet nie ma co się zastanawiać.

   Usuń
  2. Regulamin nie wymaga wyrabiania karty - transakcje na potrzeby powyższej promocji mogą być wykonane w inny sposób (niekoniecznie kartą).

   Usuń
 3. Par.4 punkt 2 regulaminu:

  "2. Zaproszony nie może przystąpić do Promocji, jeżeli wniosek o otwarcie Rachunku ROR lub Rachunku Firmowego, składany jest za pośrednictwem kanału komunikacji należącego do partnera, który promuje Produkty Banku przez tzw. link afiliacyjny."

  Potwierdzone u konsultanta w banku, że założony tutaj rachunek wyklucza się z regulaminem.

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w powyższym wpisie nie ma linku afiliacyjnego, ale "zwykły", więc tak składany wniosek kwalifikuje do promocji i uzyskania 100 zł za otwarcie konta z polecenia.

   Usuń
  2. A to rozumiem i przepraszam za zamieszanie

   TomTom

   Usuń
 4. Można polecać każdemu bez względu na powiązania rodzinne? Te samo nazwisko, adres zamieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 5. Próbuje założyć mamie, niestety cały czas odmowa bez podania przyczyny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może robisz przelew weryfikacyjny z rachunku bankowego otwartego w sposób inny niż w placówce...

   Usuń
 6. Czy przez aplikację na selfie też można? Na stronie jest taka opcja, czy może wprowadzili to ostatnio?

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobrze rozumiem ze 5 przelewow na dowolna kwote na wlasny rachunek w innym banku spelni warunek? I w kolejnym miesiacu wpadnie bonus? Oczywiscie po zasileniu konta na 2000 🙂

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...