Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Pocztowy: 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile dla otwierających konto osobiste (+ 6,5% dla oszczędności)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

17.05.2024

Bank Pocztowy: 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile dla otwierających konto osobiste (+ 6,5% dla oszczędności)

Czyżby to była majowa ofensywa promocji dla kart Mastercard. 

Promocja "Złap do 24 000 punktów"
Po tym jak wczoraj opisałem promocję dla klientów Aliora, dziś - tym razem na otwierających konto osobiste w Pocztowym - czeka 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile, co przełoży się na nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości 300 zł.

Niniejsza promocja jest w praktyce powtórką niedawno dostępnej (w której też wziąłem udział), ale doszła jeszcze jedna zachęta: na oszczędzających czeka 6,5% na rachunku oszczędnościowym do 20 tys. zł (ale o tym nieco niżej).


Promocja "Złap do 24 000 punktów" 


Na wstępie krótkie wyjaśnienie dla osób, które po raz pierwszy stykają się z programem Bezcenne Chwile. 

Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. 

Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Przykładowo: bon na zakupy o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów. 

Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 

Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych, takich jak ta niżej opisywana. Więcej na temat programu lojalnościowego Mastercard przeczytasz tutaj: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.


Dla kogo promocja "Złap do 24 000 punktów"? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która co najmniej od 15.11.2023 r. nie posiada konta osobistego w Banku Pocztowym.

Nagroda. Na uczestników czekają nagrody w postaci 8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile. Każdy uczestnik promocji może zdobyć maksymalnie 3 nagrody, co w sumie da nawet 24 000 punktów.

Limit nagród. Organizator promocji przygotował 12 000 nagród (po 8 000 punktów każda). W przypadku wyczerpania nagród, komunikat o tym ma się pojawić tutaj (gdzie ma się też pojawić informacja z 1-dniowym wyprzedzeniem o szacowanym wykorzystaniu limitu nagród).

Zasady promocji "Złap do 24 000 punktów"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć punkty w programie Bezcenne Chwile:

 • najpóźniej do 15.08.2024 r. (choć w praktyce warto zrobić to czym prędzej - nieco niżej wyjaśniam dlaczego) załóż konto w Banku Pocztowym wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard (z wyłączeniem karty Caritas);
 • wyraź zgodę na otrzymywanie wyciągów i korespondencji na adres e-mail;
 • do 15.08.2024 r. zarejestruj kartę Banku Pocztowego w programie Bezcenne Chwile;
 • w pierwszym, drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu przystąpienia do programu Bezcenne Chwile (w każdym z tych trzech miesięcy):
  • wykonaj co najmniej 3 płatności kartą (ważny punkt regulaminu: pod uwagę bank nie weźmie drugiej oraz kolejnej transakcji dokonanej w tym samym dniu oraz w tym samym punkcie, w tym samym sklepie internetowym) oraz 
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł (musi to być wpływ będący przelewem z innego banku; wyjątkiem może być wpływ wewnętrzny - a więc z rachunku w Banku Pocztowym - w przypadku wynagrodzenia).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki (3 płatności + wpływ), otrzymasz 8 000 punktów. 

Punkty mają być naliczane do końca miesiąca kalendarzowego po miesiącu spełnienia warunków ich uzyskania (do tego czasu nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem). Punkty mają być ważne przez 9 miesięcy od momentu ich naliczenia - to będzie czas na ich wymianę na nagrody z katalogu programu Bezcenne.

Wykonując płatności na potrzeby promocji miej na uwadze, że pod uwagę będą brane tylko płatności w PLN z wyjątkiem:
"• drugiej oraz kolejnej transakcji dokonanej w tym samym dniu oraz w tym samym punkcie, w tym samym sklepie internetowym (uwzględniana jest tylko pierwsza transakcja dokonana w danym dniu oraz w danym punkcie); 
• wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); 
• operacji przeniesienia sald; transakcji z wykorzystaniem czeków w tym czeków podróżnych; transakcji dot. składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń; wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
• transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) – (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, (ii) 6010 – określający instytucje finansowe (gotówkę z kas banków), (iii) 6011 – określający instytucje finansowe (gotówkę z bankomatów), (iv) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (v) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (vi) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (vii) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują się w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika"


"Oszczędności w Porządku": 6,5% na koncie oszczędnościowym w Pocztowym


Równolegle bank odpalił też promocję "Oszczędności w Porządku", którą kieruje wyłącznie do otwierających konto osobiste, którzy jednocześnie mają oszczędności. Oczywiście to już opcja dobrowolna - jeśli ktoś chce tylko zgarnąć punkty w programie Bezcenne Chwile, to z konta oszczędnościowego korzystać nie musi.

Dla kogo promocja? Z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym skorzystać może osoba, która w okresie 6 miesięcy przed złożeniem wniosku o Konto w Porządku i konto oszczędnościowe nie posiadała, ani nie współposiadała konta osobistego i/lub oszczędnościowego w Banku Pocztowym. To jednak w praktyce pokrywa się z okresem wykluczenia w promocji "Złap do 24 000 punktów".

Główne parametry promocji "Oszczędności w Porządku" to:

 • oprocentowanie: 6,5% w skali roku
 • maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: 20 000 zł (dla nadwyżki oprocentowanie wyniesie zaledwie 0,25% w skali roku)
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 3 miesiące liczone od dnia założenia konta osobistego z kontem oszczędnościowym.


By wziąć udział w promocji "Oszczędności w Porządku", o konto oszczędnościowe należy zawnioskować równocześnie wraz z kontem osobistym. Ponadto niezbędnym jest podanie we wniosku swego maila i numeru telefonu komórkowego oraz wyrażenie zgód na:

· otrzymywanie wyciągów i korespondencji do Konta na adres e-mail, 

· przetwarzanie danych osobowych przez Bank w celu marketingu bezpośredniego własnych produktów lub usług po ustaniu celu ich zebrania, 

· przetwarzanie danych osobowych przez Bank w celu marketingu produktów lub usług podmiotów z nim współpracujących, 

· otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym mailową na adres e-mail oraz smsem, 

· wykorzystywanie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, w tym telefonów i automatycznych systemów wywołujących, w celu marketingu bezpośredniego; 

oraz brak zgłoszenia sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych.


💡 Takie oprocentowanie w Banku Pocztowym często się nie zdarza, ale i tutaj są banki, które przebijają stawkę - np. Pekao daje 7% w skali roku do 100 tys. zł (na 5 miesięcy), czy Alior 7% w skali roku do 100 tys. zł (na 4 miesiące).


🔎 Konto w Porządku - prześwietlenie oferty Banku Pocztowego


Konto w Porządku to konto osobiste w Banku Pocztowym, którego główne cechy to:
 • 0 zł za prowadzenie konta bez konieczności spełnienia jakichkolwiek warunków;
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/6,99 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie jest pobierana, jeśli w danym miesiącu kalendarzowym wykonane zostały płatności kartą na sumę min. 400 zł (łatwiej mają osoby do 25. roku życia, bo wtedy obrót kartą w celu uniknięcia opłaty nie jest wymagany - karta jest za 0 zł bez warunków);
 • 0 zł za wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w sieci Planet Cash i PKO BP; w przypadku wypłat z innych bankomatów: 1 zł (dla osób do 25. roku życia) lub 2 zł (klienci mający co najmniej 26 lat).

Konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym prowadzone jest za 0 zł. W każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew wewnętrzny z konta oszczędnościowego (na własne konto w Banku Pocztowym) realizowany jest za 0 zł. Drugi i każdy kolejny w tym samym miesiącu kalendarzowym kosztuje po 10 zł.

Za podrzucenie informacji o promocji dziękuję Czytelniczce M.

📚 Przydatne dokumenty:

56 komentarzy:

 1. Dłuższa karencja niż poprzednio?? Niefajnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta karencja pewnie tylko po to, żeby wykluczyć tych z 1 edycji

   Usuń
 2. Czy obrót kartą 400zl jak zawnioskuję w 05.2024 trzeba wyrobić już w maju? To istotne, bo jak np. kartę otrzymamy w ostatnich dniach maja to trzeba będzie goroczkowo wydawać te 4 stówy w kilka dni. /Osoba powyżej 25 lat/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. obrót trzeba robić tylko w pełnym miesiącu posiadania konta więc jeśli ktoś otworzy konto faktycznie czy to 18.05 czy 30.05 to transakcje musi zrobić dopiero w czerwcu bo to będzie 1 pełny miesiąc.

   Usuń
  2. Bank Pocztowy nie pobiera opłaty za kartę w miesiącu jej wydania. A kartę wirtualną można otrzymać 'od ręki'

   Usuń
 3. Czy transakcje na kwotę 400 zł mogą byc dowolne, żeby być zwolnionym z opłaty, czy też są jakieś wykluczenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do zwolnienia z opłaty płatności mogą być dowolne. Wypłaty kartami się nie liczą

   Usuń
 4. Czy są jakieś wykluczenia przy obrocie 400 zł kartą, by uniknąć opłaty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie liczą się wypłaty gotowki kartami

   Usuń
 5. lipna ta promocja bo można dostać ...DO 24000 punktów czyli może być mniej powiedzmy 16000 albo 8000 :( jeżeli będzie dużo chętnych

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzedniej promocji było jeszcze więcej chętnych (bo to była pierwsza edycja) i chyba nikt nie został bez wszystkich punktów, które mógł zdobyć. Teraz będzie łatwiej teoretycznie, bo takie osoby jak jak zostały z niej wykluczone...

   Usuń
 6. A mogę zrobić 3 płatności kartą w tym samym sklepie, ale po jednej w każdym dniu? Tzn. jedna płatność dzisiaj, druga jutro, a trzecia pojutrze - ten sam sklep?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serio?

   Usuń
  2. Tak, mogą być w tym samym sklepie ale w 3 różne dni.

   Usuń
 7. Jeśli macie problem z płatnościami w promocjach,tzn.mało dni na spełnienie warunków do końca miesiąca,trzeba dużo wydać np.1000 zeta...
  Idziecie do castoramy,płacicie i zwracacie towar np.wiertarke-zwrot gotówki. Tk maxx,reserved, płatność kartą, zwracacie towar a kasę dostajecie na inną kartę, w sklepie w to nie wnikają
  A więc płacisz,zwracasz-dostajesz premie z banku za spełnienie warunków

  OdpowiedzUsuń
 8. Dyskryminacja starych i stałych klientów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oni już połknęli haczyk (tj. podpisali umowę). Po co sypać karmę dla ryb na haczyku.

   Usuń
  2. To jest standard dlatego stare sie zamyka a nowe otwiera.

   Usuń
 9. Czy po założeniu konta z fizyczną kartą od razu ją widać w bankowości (nieaktywną)? U mnie brak jakiejkolwiek informacji, że karta jest zamówiona, ale na umowie oczywiście widnieje. Czy pojawia się w bankowości dopiero jak wyślą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W wielu bankach jest tak, że karta w bankowości pojawia się z opóźnieniem - zazwyczaj dopiero w momencie jej wysyłki, więc pewnie lada moment będzie tam widoczna.

   Usuń
  2. U mnie karta fizyczna pojawiła się w bankowości po 2 dniach

   Usuń
 10. Przy okazji zapytam: są jakieś promocje za przystąpienie do BCh z kartą Santandera?

  OdpowiedzUsuń
 11. Ok, konto otwarte. Te płatności muszą być w jakiś konkretnych miejscach czy obojętne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszędzie oprócz wykluczeń. Masz je wymienione w artykule.

   Usuń
 12. Czy mając kartę wirtualną, można podpiąć ja do Google Portfela i w ten sposób zrobić obrót 400 zł?

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy karta fizyczna wyklucza możliwość posiadania karty wirtualnej? Tzn., czy do wyboru jest fizyczna lub wirtualna, czy można wybrać obie? A jak obie, to dla ich bezpłatności trzeba wykonać wtedy 2x po 400 zł? Czy może wirtualna jest bezwzględnie bezpłatna i nie ma żadnego wymogu posiadania karty fizycznej? Tylko czy wtedy wirtualną można zapisać do Bezcennych Chwil?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. można obie, wtedy 2x po 400, są niezależne, wirtualna nie jest bezpłatna.

   Usuń
  2. 2 karty - 2 opłaty, 2 wymogi wydania 400 zł, tylko opłata za wirtualną jest mniejsza. Wirtualną można dodać do bezcennych chwil. Nagroda będzie tylko jedna, na karcie na której szybciej spełnisz warunki. Więc, lepiej wybrać tylko jedną kartę.

   Usuń
  3. Dziękuję za informację. Domyślam się, że karta "namacalna" będzie wygodniejszym wyborem, chociażby ze wzgl. na możliwość płacenia przez Internet? Czy ta "wirtualna" ma również wszystkie te właściwości, które ma ta fizycznie wydawana? No i ten koszt - ile za którą, gdy nie wyda się 400 zł? Fizyczną można dodać do Portfela Google'a, wirtualnej zapewne nie ma możliwości / sensu?

   Usuń
  4. Karta wirtualna ma takie same właściwości co plastik, możesz i robić zakupy w internecie, możesz ją dodać do google pay i płacić nią telefonem.

   Usuń
  5. Nie mozna uzyc w bankomacie

   Usuń
  6. dla karty wirtualnej są wypłaty zbliżeniowe z bankomatów (w kraju i na świecie)

   Usuń
  7. Czy pobierana jest opłata za kartę wirtualną, jeżeli nie została aktywowana?

   Usuń
 14. Co do okazji do Bankobrania to powiem tyle:

  Alior/Velo/mBank mamy wykluczenia (Alior wykluczenie 3 lata wstecz / Velo wykluczenie 1,5 roku - praktycznie od 1.01.2023 / mBank to już parodia: albo 2015 albo 1.01.2020). Także narzekanie na to że owa promka jest dostępna dla klientów od 15.11.2023 to populizm.
  Znajdź mi Złotówa promkę w której trzeba zapłacić kartą 400 zł miesięcznie + wpływ 1k i masz zwrot 100 zł? ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. Witam, co jeśli wcześniej (np nie dawno z kilka miesięcy temu też się otrzymywało te pkt) korzystało się z promocji bezcenne chwile ale poprzez inne banki ? Czy to wyklucza z tej promocji czy nie stanowi to żadnego problemu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne banki bez znaczenia. Możesz nawet teraz mieć jakieś karty w BCh. Byle nie Pocztowego.

   Usuń
 16. U Was założenie konta w tym banku też zajmuje tyle czasu? Od środy rana zakładam niby wszystko online, potwierdzenie przez inny bank, smsem, itd. i do tej pory konto nie jest aktywne. Dzwonienie, proszenie o przyspieszenie nic nie dało, Jednym słowem, miesiąc zbierania punktów (czerwiec) w plecy. :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego, lepiej skorzystać z kuriera lub zlozyc podpis w placówce. Przy metodzie online często występują błędy brak możliwości zweryfikowania danych

   Usuń
  2. ze strony Banku Pocztowego:
   "Konto zakładasz całkowicie zdalnie. Wystarczy, że posiadasz w innym banku rachunek, który posłuży nam do potwierdzenia Twoich danych. W tym celu poprosimy Cię o zalogowanie do bankowości internetowej w wybranym banku."
   i to jest sposób bez kuriera, bez wizyty w banku

   Usuń
  3. Ano jest to sposób (online), tylko bardzo czasochłonny. Tak jak napisałem, w środę rano wypełniłem wniosek a konto do dziś nie jest aktywne. Wydawało mi się, że właśnie online będzie najszybciej. Niesłusznie. Już na wstępie widać, że to żałosny bank w szybkości działania. Wszystko tam odbywa się "ręcznie". Wygląda na to, że najszybszym sposobem powinno być założenie rachunku na poczcie. Ale i tu pewności nie ma.

   Usuń
  4. Ale trzeba miec podpis w tym innym banku

   Usuń
  5. Wiadomo :) Podobno wszystko jest, tylko ktoś to musi "przeklikać".
   Aż dziwne, że są jeszcze takie banki, które obsługowo tkwią w zamierzchłych czasach.

   Usuń
  6. moje zakładanie konta w Pocztowym tak przebiegło: ten sam dzień złożenie wniosku + otwarcie konta (potwierdzenie z innego banku) + karta plastik 6 dni (do skrzynki na listy)

   Usuń
  7. Kartę wirtualną można wyrobić od ręki, a jej koszt to jedynie 4,99 zł 😋

   Usuń
  8. Kiedy zakładałeś konto, że udało się wszystkiego dokonać w jeden dzień? W jakim innym banku potwierdzałeś/aś? Na pewno w tym samym dniu było potwierdzenie wniosku / umowy smsem i potwierdzenie założenia konta z podaniem numerów rachunków?

   Usuń
 17. Lepiej zakładać z kurierem lub placówka, bo będzie łatwiej zamknąć bez wizyty w placówce. Będą mieć podpis. Jak na początku online, to potem i tak trzeba złożyć podpis żeby zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są łatwiejsze sposoby na wypowiedzenie i nie trzeba się pojawiać w żadnym oddziale.....składasz wniosek np w Santander o przeniesienie konta i maksymalnie w parę dni konto przenoszone jest zamknięte

   Usuń
  2. Czy to będzie miało wpływ na karencję w Wubeku?

   Usuń
 18. A czy może być to przelew ze swojego konta z innego banku, czy lepiej żeby był to np. przelew od kogoś z rodziny?

  OdpowiedzUsuń
 19. Słabo ogarniają marketing w tym banku. Mialem konto w pierwszej edycji. Zamknąłem i teraz jest w okresie wypowiedzenia. A oni mi ślą SMSy: Otworz konto z karta, Programem Bezcenne Chwile, spelnij pozostale warunki Promocji i odbierz do 24000 pkt. Sprawdz Regulamin dostepny na stronie Banku

  OdpowiedzUsuń
 20. Jezeli zaloze konto w czerwcu, to moge starac sie dalej o 300 zl czy juz tylko 200? P

  OdpowiedzUsuń
 21. Bank porażka, 3.06 złożyłem wniosek który został odrzucony ze względu na rzekomo zastrzeżony PESEL gdzie widać nawet w mobywatel że dostali odpowiedź iż zastrzeżony nie jest....10.06 zadzwoniłem na infolinię, pani złożyła dyspozycję anulowania mojego wniosku który cały czas mimo wszytko wisiał. Ich genialny system nie pozwolił tego zrobić od tak więc otworzyli mi rachunek na dosłownie 10min, wysłali umowę a potem rachunek znikł, infolinia nic nie może już na to poradzić a nowego wniosku zdalnie złożyć nie mogę bo nawet na infolinię odrzuca z powodu iż w ciągu ostatnich 6msc posiadałem konto ...

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...