Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Hit powraca: 7% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 300 zł w bonusach za konto osobiste)

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

14.06.2024

Hit powraca: 7% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 300 zł w bonusach za konto osobiste)

Bank z żubrem w logo utrzymał promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao
A to oznacza, że i teraz można zapewnić sobie 7% w skali roku (do 100 tys. zł i na okres 152 dni). By uzyskać taką stawkę, niezbędne jest konto osobiste w Pekao (za jego otwarcie bank serwuje bonusy o wartości 300 zł).

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (jednak w przypadku tych ostatnich furtka uchylona jest bardzo wąsko - o szczegółach piszę niżej). 

💰📈 Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.07.2023 do 13.06.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii + bon na zakupy o wartości 100 zł za konto osobiste. Ten bonus zwiększy Twój zysk (nagrodę otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.01.2022 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym - jedynie od 1.07.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.07.2023 r. do 13.06.2024 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (od 14.06. do 30.09.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

💰📈 7,0% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 30.09.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 30.09.2024 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

🔎 Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • jeśli zdecydujesz się na kartę złotą, wymagane będzie 5 płatności kartą i wpływ min. 1000 zł w każdym miesiącu;
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 7%. 

✍ We wniosku o konto osobiste znajdziesz następujące możliwości zawarcia umowy z bankiem: 
 • 🤳 bez wychodzenia z domu: "na selfie" -  wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • 🏦 w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia (a więc po wniosku o konto, możesz udać się do placówki). Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.


16 komentarzy:

 1. Czy załapie się na promocję jeżeli mam w Pekao konto osobiste, a konto oszczędnościowe zamknąłem rok temu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwny ten regulamin niby mogłem mieć wcześniej konto oszczędnościowe, ale muszę zawszeć teraz pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. I znowu liczą karencję od 1.07.23 tak jak przy poprzedniej edycji? Czyli dopiero po 30.09 może się przesunąć ta data przy nowej edycji? Bez sensu :/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mają ofertę zatrzymanową dla zamykających?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie. Takie promocje to ma tylko Millennium, Velo i CA

   Usuń
  2. Gdzieś czytałem, że zaoferowali ponownie 7% na ko, ale nie mogę znaleźć linka.

   Usuń
 5. No i otworzyłam to konto. W umowie jest oprocentowanie standardowe 2%, ale takie też widnieje w aplikacje na koncie oszczędnościowym. Czy to się zmieni? Nie wiem czy naliczają to promocyjne czy nie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie w apce jest 7% do 100 tys. zł. Powyżej tej kwoty 2%.

   Usuń
  2. Musiałaś coś sknocić. Zadzwoń na infolinię albo wyślij wiadomość i wyjaśnij to bo ja mam na piśmie i w aplikacji 7% przez 152 dni.

   Usuń
  3. Sknocić? Wątpię bardzo!

   Usuń
 6. Jak sprawdzic kiedy zostalo zamkniete poprzednie konto w PEKAO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może infolinia albo placówka?

   Usuń
  2. Może to nie jest konkret. TYLKO oddział.

   Usuń
 7. W jaki sposób sprawdzić średnie miesięczne saldo na rachunku? Mam już u nich konto i chciałabym skorzystać z tego warunku, ale nie wiem czy się łapię.

  OdpowiedzUsuń
 8. złożyłam wniosek i nie mogę się zalogować, nr telefonu byl już użyty o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
 9. A czy opisałbyś zasady pekao dot. poleceń ? Bo można chyba dodatkowo 100 zł zgarnąć

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...