Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Rekordowe 800 zł w bonusach za Konto Select

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.06.2024

Rekordowe 800 zł w bonusach za Konto Select

Aktualnie żaden bank nie daje więcej! 

Promocja w Santander Banku: zgarnij 800 zł w bonusach za Konto Select
W kumulacji promocji czeka aż 700 zł premii oraz bon na zakupy o wartości 100 zł. A jest jeszcze jedna dobra wiadomość: Santander skrócił okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku!

Jeśli masz poczucie, że gdzieś już była mowa o 700 zł w bonusach za konto w Santanderze, to faktycznie - jest taka okazja do bankobrania. Jednak 700 zł do wzięcia jest za Konto Santander, a tu mowa o alternatywnej promocji z innym kontem w roli głównej, bo chodzi o Konto Select. Bank płaci więcej, bo i (nieco) więcej wymaga, by utrzymać je za 0 zł (o szczegółach oczywiście poniżej). 

Promocja w Santander Banku: zgarnij 800 zł w bonusach za Konto Select


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji, które można ze sobą łączyć: 
 • "600 zł na dobry początek", w której do wzięcia jest tytułowa premia pieniężna;
 • program "Polecam mój Bank" - edycja 8 - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety do kina (Cinema City) za otwarcie konta z polecenia oraz
 • "Konto Select i Kantor Santander z bonusem" z premią 100 zł.

Wszystko razem da tytułowe 800 zł. Jednak w praktyce można zyskać więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Zyskaj 800 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2022 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. Data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych klientów została przesunięta o rok, więc dla niektórych może to oznaczać okazję na szybszy i opłacalny powrót.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 600 zł. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "600 zł na dobry początek"


Premia w tej promocji została rozbita na 3 transze: na każdego uczestnika czeka gwarantowane 2 x 150 zł oraz 1 x 300 zł.

By wziąć udział w akcji i zgarnąć dwa bonusy po 150 zł każdy:
 • do 31.08.2024 r. złóż wniosek o Konto Select wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową;
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10. dnia miesiąca następującego po miesiącu złożenia wniosku o konto: zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w pierwszym i drugim (w każdym z tych dwóch miesięcy) oraz w trzecim i czwartym (także w każdym z tych dwóch miesięcy) miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu złożenia wniosku o konto:
  • wykonaj płatności kartą lub Blikiem na sumę min. 300 zł
  • co najmniej 1 raz zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł.

Jeśli chodzi o wpływy, to ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

Bonus 300 zł 


By zgarnąć tę nagrodę:
 • w piątym i szóstym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawnioskowania o konto (w każdym z tych dwóch miesięcy) zapewnij min. 1 000 zł wpływu z tytułu wynagrodzenia.

Jeśli chodzi o definicję takiego wpływu, to w regulaminie możemy znaleźć następujący zapis:
"wpływ pieniędzy w złotych polskich na Twoje konto otwarte w tej promocji z tytułu: 
a. wynagrodzenia za pracę, 
b. renty, 
c. emerytury. 
Za wynagrodzenie nie będziemy uznawać: 
a. wpływów z innego tytułu niż te, które wskazaliśmy w sekcji „Zasady promocji” w punkcie 3 [mówiącym właśnie o wynagrodzeniu, rencie lub emeryturze - przyp. Mr. Złotówa], 
b. przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami, 
c. wpłat własnych w naszych oddziałach lub we wpłatomatach"


Wytyczne są więc klarowne: wpływ musi być z określonego tytułu i nie może być przelewem z własnego konta, ani własną wpłatą. To wszystko. 


💸 Wypłata nagród na Twe konto w Santander Banku przewidziana jest w trzech terminach:
 • do końca trzeciego miesiąca następującego po miesiącu wniosku o konto otrzymasz pierwszy bonus 150 zł (za spełnienie warunków w pierwszym i drugim miesiącu po miesiącu otwarcia konta);
 • do końca piątego miesiąca następującego po miesiącu wniosku o konto otrzymasz drugi bonus 150 zł (za spełnienie warunków w trzecim i czwartym miesiącu po miesiącu otwarcia konta);
 • do końca siódmego miesiąca następującego po miesiącu wniosku o konto otrzymasz bonus 300 zł (za spełnienie warunków w piątym i szóstym miesiącu po miesiącu otwarcia konta).

💡 Dużo dat i terminów? Najłatwiej będzie to zrozumieć na przykładzie: jeśli wniosek o konto złożysz w czerwcu, to umowę będzie należało zawrzeć najpóźniej do 10.07., a na spełnianie warunków (płatności + logowanie do aplikacji + wpływy z dowolnego źródła) będzie czas od lipca do października. Bonusy (po 150 zł każdy) wpadną wtedy we wrześniu i listopadzie. Z kolei wpływy (już te określone) będzie należało zapewnić w listopadzie i grudniu, a premia 300 zł wpłynie w styczniu.

Po zgarnięciu premii nie musisz martwić się podatkiem. Potwierdza to regulamin promocji, z którego fragment zacytuję:
"Nie zapłacisz podatku od nagrody. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych jako nagroda w sprzedaży premiowej. Podstawa prawna: art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych."

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.


Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocjach z gratyfikacjami do 600 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 600 zł):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta (ale gdy konto będziesz zakładać pod koniec dostępności promocji, to nie później niż do 30.09.2024 r.):
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami (kartą), które będziesz wykonywać na potrzeby uzyskania pierwszego z wyżej wymienionych bonusów 150 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.


💱 100 zł w promocji "Konto Select i Kantor Santander z bonusem"


A to jeszcze jedna okazja do bankobrania i dodatkowa stówka do zgarnięcia dla osób, które zawnioskują o Konto Select w Santander Banku. Ważna jednak uwaga: ta promocja dostępna ma być maksymalnie do 30.06.2024 r. (czyli krócej, niż promocja z premią do 600 zł i program poleceń), więc z udziałem nie warto zwlekać.

Z tej promocji skorzystać mogą osoby, które co najmniej od 15.04.2023 r. nie wymieniały walut w Kantorze Santander oraz nie posiadały Konta Select.

Poza otwarciem konta i wyrażeniem wymaganych zgód:
 • do 30.06.2024 r. załóż (jeśli jeszcze nie posiadasz) konto walutowe w Santander Banku w wybranej przez siebie walucie (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową - niżej podpowiadam w jaki sposób) oraz
 • do 31.07.2024 r. wymień co najmniej 100 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży).

Bonus 100 zł otrzymasz na konto osobiste najpóźniej do 31.08.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta w PLN otwartego w promocji, nie wycofuj zgód, ani nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank). Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jeden bonus 100 zł (bez względu na liczbę posiadanych kont czy liczbę wykonanych wymian walutowych). 

Pula nagród w tej promocji została ograniczona do 1 000 sztuk (po 100 zł każda) - o ich przyznaniu będzie decydować kolejność spełnienia wszystkich warunków promocji z kantorem. 

Konto walutowe możesz założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe. 

Wymianę waluty na potrzeby niniejszej promocji zrealizujesz w bankowości internetowej w zakładce "Kantor Santander" (tu dodam, że z kodem Wiosna2024 bank obniża swą marżę; wymianę najkorzystniej robić w dni robocze).

🔎 Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł. 

Skupiając się na powyższych promocjach, do wzięcia są już bonusy o łącznej wartości 800 zł (600 zł premii + 100 zł w bonie za otwarcie konta z polecenia + 100 zł premii za kantor). Jednak to nie wszystko, bo Santander udostępnia też inne promocje - o nich piszę poniżej.

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶️ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 800 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 8", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶️ Zwroty za płatności z konta. Konto Select daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Select wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶️ Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 7-17 lat, sprawdź jak zyskać dodatkowe 150 zł za konto dla swej pociechy. Tę promocję prześwietliłem tutaj.


🔎 Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy Konta Select z oferty Santander Banku to:
 • 0/45 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • zapewnisz wpływ(y) na sumę co najmniej 10 000 zł miesięcznie (mogą to być np. przelewy z własnego konta w innym banku) lub 
  • zapewnisz średnie saldo aktywów w wysokości co najmniej 150 000 zł (zliczają się środki z kont osobistych i oszczędnościowych, lokat - w tym tzw. strukturyzowanych oraz produktów inwestycyjnych).
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za kartę Visa Select wydaną do konta - brak opłaty miesięcznej bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

✍ Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Select. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • 🤳 "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 
📚 Przydatne dokumenty:

9 komentarzy:

 1. zapewnisz wpływ(y) na sumę co najmniej 10 000 zł miesięcznie (mogą to być np. przelewy z własnego konta w innym banku; zapewniając takie wpływy, jednocześnie spełnisz warunek wpływu w celu uzyskania premii do 400 zł)
  Jakiej premii do 400 złotych?

  w ciągu 30 dni po otwarciu konta (jednak nie później, niż do końca maja)
  Do końca maja? Maj się wczoraj skończył.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 600 zł.
  Na jakiej podstawie tak Pan twierdzi?Skoro w regulaminie napisane jest
  Przystąpienie do promocji

  Możesz przystąpić do promocji, jeśli spełnisz łącznie poniższe warunki.
  1. Od 1 czerwca do 31 sierpnia 2024 r. złożysz wniosek o konto z kartą debetową oraz
  usługami Santander online za pośrednictwem:
  a. strony internetowej www.santander.pl albo
  b.aplikacji Santander mobile przez opcję Załóż konto, która jest dostępna na
  stronie logowania

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak złożony wniosek kwalifikuje do promocji (na stronie promocji można wybrać sposób weryfikacji - kuriera lub przejść do opcji na selfie). Wpis prześwietlający promocję bazuje na teorii i praktyce. A praktyka jest taka, że nie każdy wniosek złożony na stronie banku jest kwalifikującym do premii i otwarcie konta przez aplikację też może być błędnie wykonane. Po to więc są wskazówki we wpisie. Jeśli ktoś pójdzie inną drogą, np. założy konto po zalogowaniu do bankowości internetowej lub aplikacji albo w placówce, ten udziału w promocji nie weźmie.

   Usuń
 3. Co z JDG? Czy przelew z własnego konta firmowego w innym koncie z tytułem „Wynagrodzenie” będzie ok?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tym bardziej. Mam JDG i u mnie zawsze we wszystkich promocjach przechodziło.

   Usuń
 4. Podczas składania wniosku już po dodaniu skanów D. O. Komunikat coś poszło nie tak skontaktuj się z najbliższą placówką.Składać ponownie czy udać się do banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponownie bo w placówce konta w promocji nie otworzysz. Jest to wyraźnie podane w regulaminie.

   Usuń
 5. Nie ma do wyboru karty Visa Select. Są tylko Dopasowana VISA i Dopasowana Mastercard. Poza tym czy to normalne, że w umowie jest Konto Santander, a nie Santander Select ? We wniosku było cały czas Select. Poza tym otrzymałam tabele opłat dla zwykłego konta, a nie Select. Czy to możliwe że założyli mi zwykłe konto mimo tego, że wnioskowalam o Select?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...