Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij do 700 zł w bonusach za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku (+ 7% dla oszczędności)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.06.2024

Zgarnij do 700 zł w bonusach za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku (+ 7% dla oszczędności)

Oto nowa, już XII edycja promocji konta osobistego z oferty Aliora.

Zgarnij do 700 zł w bonusach za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
Do wzięcia czekają bonusy pieniężne o łącznej wartości 500 zł. Jednak to nie wszystko, bo są też bony na zakupy o wartości 200 zł oraz moneyback do 20 zł miesięcznie.

Zgarnij do 700 zł w bonusach za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji:
 • w najnowszej promocji "Bankuj mobilnie - edycja XII" czeka do 500 zł w bonusach pieniężnych;
 • promocja "Shoping z Aliorem" owocuje punktami w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się na nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości 200 zł;
 • moneyback do 20 zł miesięcznie.


Dla kogo promocja "Bankuj mobilnie - edycja XII"?
Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym również konta z czasów T-Mobile Usługi Bankowe).

Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta walutowego, karty kibica, rachunku technicznego, konta w Kantorze Walutowym w Aliorze) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku żadnych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie promocji).

To promocja z kategorii tych, z których bankobiorcy skorzystać wypada, więc i osobiście wziąłem udział (w jednej z poprzednich edycji). Bonus za bonusem tak wpadały na konto:

Wpływy na konto jakże osobiste biorące udział w promocji

🎁 Nagrody gwarantowane. Na każdego uczestnika niniejszej promocji czeka 10 bonusów pieniężnych po 50 zł każdy, co w sumie daje tytułowe 500 zł, z czego (w skrócie):

 • 50 zł wpadnie, jeśli jako metodę otwarcia konta wybierzesz wideoweryfikację za pomocą aplikacji mobilnej ("na selfie") oraz
 • 9 razy otrzymasz po 50 zł, spełniając proste warunki aktywności.

Bonusy będą wpływać na Twe konto w Aliorze, więc możesz je wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

I to na tej promocji skupiam się na początek (o pozostałych okazjach do bankobrania z kontem w tym banku piszę nieco niżej).

Jak zgarnąć 500 zł premii za konto w Aliorze?


By wziąć udział w promocji "Bankuj mobilnie - edycja XII": 
 • do 30.09.2024 r. złóż wniosek o Konto Jakże Osobiste wraz z wydawaną do niego kartą, wyrażając przy tym zgody na: 
  • przetwarzanie danych osobowych do celów marketingu bezpośredniego oraz zgody na otrzymywanie od banku informacji marketingowych z użyciem wiadomości elektronicznych (e-mail, SMS/MMS, bankowość elektroniczna, serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe) oraz 
  • połączeń głosowych; 
 • w ciągu 30 dni od złożenia wniosku zawrzyj z bankiem umowę.

By zgarnąć pierwszy bonus 50 zł, jako metodę otwarcia konta wybierz Videoselfie/aplikację mobilną. Gdy rozpoczniesz składanie wniosku na stronie promocji na urządzeniu mobilnym, bank przekieruje Cię do pobrania swej aplikacji mobilnej. To wtedy za jej pomocą otworzysz konto wraz z wydawaną do niego kartą. Tę dostaniesz do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Ewentualne otwarcie konta za pośrednictwem kuriera czy za pomocą przelewu weryfikacyjnego nie da Ci powyższego bonusu 50 zł, ale pozostawia możliwość zgarnięcia pozostałych 9 bonusów za aktywność.

W celu zdobywania bonusów za aktywność (po 50 zł każdy):
 • w każdym z dziewięciu kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem,
  • zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - w tym przypadku nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • zapewnij wpływ(y) na sumę min. 1 000 zł (ten warunek można spełnić w prosty sposób, np. wykonując przelew z własnego konta w innym banku).

Za każdy miesiąc, w którym wykażesz się powyższą aktywnością (płatności kartą, logowanie oraz wpływ), otrzymasz bonus 50 zł, który Alior przeleje na Twe konto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania.

By wziąć udział w promocji, wniosek o konto należy złożyć poprzez stronę promocji (konto założone w placówce banku nie bierze udziału w promocji).


Przydatne wskazówki


Uczestnicząc w promocji "Bankuj mobilnie - XII edycja" z premią do 500 zł, uwzględnij poniższe zasady: 

▶️ Płatności kartą na potrzeby promocji: Alior Bank nie będzie brać pod uwagę transakcji anulowanych oraz transakcji z niektórymi kodami MCC (czyli kodami przypisywanymi terminalom płatniczym, które mają na celu wskazanie dominującego charakteru działalności sprzedawcy lub usługodawcy):

"a. 7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, b. 8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), c. 4111, określający m.in. usługi transportowe, d. 6012, określający instytucje finansowe, e. 6211, określający brokerów ubezpieczeniowych, f. 6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, g. 4829, określający internetowe przekazy pieniężne, h. 4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne" (pisownia oryginalna)


Chociaż lista może wydawać się długa, to bankowi przede wszystkim chodzi o wyeliminowanie miejsc, w których można zrobić transakcje bez faktycznego płacenia za zakupy. Płatności kartą można za to wykonywać w sklepach czy marketach (np. spożywczych, odzieżowych, budowlanych, motoryzacyjnych), aptekach, drogeriach, na stacjach paliw czy w lokalach gastronomicznych, a także w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Do momentu otrzymania każdego z bonusów, nie wypowiadaj umowy o konto, ani umowy o kartę oraz nie wycofuj zgód wyrażonych podczas składania wniosku o konto.

▶️ Wpływ, jaki ma się pojawić na koncie, musi być przelewem z innego banku (nawet jeśli to Twoje konto) lub z konta w Aliorze, ale z takiego, którego nie jesteś właścicielem/współwłaścicielem, ani pełnomocnikiem.


200 zł w promocji "Shoping z Aliorem"


To promocja, w której uzyskać można 8 000 lub 16 000 punktów powitalnych w programie lojalnościowym Mastercard. Taka liczba punktów przełoży się na nagrody - np. bony na zakupy - o wartości do 200 zł. Zgarnąć je można dzięki rejestracji karty wydanej do konta w Aliorze oraz za uruchomienie usługi Alior Pay. Tu dwie ważne uwagi: 

 • udział w tej promocji wziąć mogą osoby, które jeszcze nigdy nie rejestrowały w programie Bezcenne Chwile jakiejkolwiek karty Aliora.
 • promocja "Shoping z Aliorem" dostępna jest krócej, niż promocja z premią do 500 zł, bo jedynie do 31.07.2024 r. (a może się skończyć nawet jeszcze wcześniej w przypadku wyczerpania puli nagród - o tym jednak bank ma zakomunikować).


O szczegółach tej okazji do bankobrania piszę tutaj.

💰📈 7% na koncie oszczędnościowym


Do otwarcia Konta Jakże Osobistego doszła jeszcze jedna zachęta - dla oszczędzających. Na start czeka 7% w skali roku na Koncie Mega Oszczędnościowym (gwarantowane na 4 miesiące; do 100 tys. zł). O szczegółach tej promocji piszę tutaj.


🔎 Konto Jakże Osobiste -  prześwietlenie oferty Aliora


Główne cechy konta osobistego zakładanego w Alior Banku to: 
 • 0/10 zł - miesięczna opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków: 
  • na konto w danym miesiącu wpłynie jednorazowo kwota min. 1 500 zł z innego banku (nie zaliczą się przelewy z rachunków dla klientów indywidualnych w Aliorze, T-Mobile Usługi Bankowe oraz w Kantorze Internetowym Alior Banku) - to więcej niż na potrzeby promocji (i uzyskiwania bonusów), więc najlepiej zapewnić jeden wpływ już na min. 1 500 zł (to załatwi jednocześnie spełnienie jednego z warunków promocji oraz zwolnienie z opłaty) lub 
  • gdy posiadacz konta nie ukończył 26 lat; 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej;
 • 0/5 zł - opłata miesięczna za kartę wydaną do konta nie będzie pobrana, jeśli wykonasz płatności kartą na sumę min. 300 zł w okresie od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia danego miesiąca - to zdecydowanie więcej, niż na potrzeby promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie (gdzie wystarczy wykonać 5 płatności kartą na dowolną kwotę). Ale i to da się przekuć w zysk - do tych transakcji wliczają się bowiem płatności Google Pay lub Apple Pay, a dzięki nim można uzyskiwać zwrot za zbliżeniowe płatności telefonem (jeśli więc wykonasz transakcje na sumę min. 300 zł, to nie dość, że unikniesz opłaty miesięcznej za kartę, to jeszcze dodatkowo zyskasz - o tym moneybacku piszę więcej nieco niżej); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Alior Banku; 2,50 zł za każdą wypłatę gotówki w innych bankomatach (w tym sieci Euronet). 

Po złożeniu internetowego wniosku o konto, umowę o konto zawrzeć można na jeden z poniższych sposobów:

Sposoby zawarcia umowy o Konto Jakże Osobiste w Alior Banku
 • za pomocą przelewu weryfikacyjnego z własnego konta w innym banku (ważne przy tym, by dane wprowadzone przez Ciebie we wniosku zgadzały się z tymi, które pojawią się przy przelewie). Jeśli wybierzesz tę metodę, a z jakiejkolwiek przyczyny otwarcie konta nie dojdzie do skutku, to przy kolejnej próbie nie warto wybierać tej samej metody (bo kolejny wniosek najpewniej będzie odrzucony), ale inną z niżej wymienionych lub
 • za pośrednictwem kuriera (we wniosku możesz podać inny adres na potrzeby kuriera, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny, a więc możesz wskazać, by przyjechał np. do miejsca Twej pracy), lub 
 • "na selfie" za pomocą aplikacji mobilnej - po rozpoczęciu wniosku o konto i uzupełnieniu podstawowych danych, wybierz opcję "Aplikacja mobilna" i przejdź do jej pobrania (pamiętaj, że tylko ta metoda uprawnia do uzyskania pierwszej premii 50 zł).

Było już o tym jak zgarnąć do 500 zł premii, ale z Kontem Jakże Osobistym da się uzyskać więcej, bo elementem składowym podstawowej oferty tego konta są tzw. korzyści (ich włączanie jest dobrowolne, ale warto rozważyć choćby moneyback).

'Korzyści' dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego


Korzyści to dodatkowe funkcjonalności, które możesz samodzielnie włączać i wyłączać (według własnego uznania). Alior Bank do wyboru daje:
1) Bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce 
2) Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym
3) Bezpłatne bankomaty za granicą 
4) Limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni 
5) Zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem (z bankobiorczego punktu widzenia to 'korzyść' godna uwagi, więc więcej piszę o niej nieco niżej)
6) Ubezpieczenie w podróży za granicą 
7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance 
8) Pakiet bezpłatnych przelewów natychmiastowych 
9) Pakiet bezpłatnych powiadomień 
10) Płatności kartą bez kosztów przewalutowania 
11) Punkty dla Graczy 

Dwie z tych korzyści (wybrane samodzielnie) można posiadać za 0 zł. Ewentualne korzystanie z każdej kolejnej wiąże się z miesięczną opłatą 3,50 zł. 

💡 Jak włączyć korzyści w Koncie Jakże Osobistym w Alior Banku? Na głównej stronie bankowości (po zalogowaniu) kliknij w Konto Jakże Osobiste. Ukaże Ci się historia rachunku, a obok zakładki (Karty, Wyciągi i opłaty, Szczegóły). Ostatnia z nich to 'Korzyści' - wejdź w tę zakładkę i włącz wybrane przez siebie 'korzyści'.

Zwrot 1% za płatności mobilne


Z punktu widzenia osób biorących udział w promocjach bankowych najlepszym wyborem wydaje się być przynajmniej zwrot za płatności zbliżeniowe telefonem i Blikiem, więc jej się bliżej przyglądam. 

Zwrot za płatności telefonem uzyskiwać można za transakcje wykonywane w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach stacjonarnych) za pomocą Android Pay lub Google Pay oraz Blikiem. 

Alior wypłaca równowartość 1% od takich transakcji. Miesięcznie można w ten sposób zgarnąć do 20 zł (co w rok da nawet 240 zł). Tu także obowiązuje wykluczenie niektórych kodów MCC (o których wspominałem już wyżej, w części omawiającej warunki promocji z bonusami po 50 zł miesięcznie).🔗 Przydatne linki:

📝Rozpiska promocji:

Ta promocja Aliora ma proste, powtarzalne warunki. Pobierz rozpiskę, dzięki której zdobywanie kolejnych premii stanie się jeszcze łatwiejsze. Przy okazji sprawdź, jak uniknąć opłaty za konto i kartę, spełniając jednocześnie warunki prowadzące do zdobycia premii.


📚 Przydatne dokumenty:

20 komentarzy:

 1. Witam, czy jeżeli wziąłem produkt w zakupie ratalnym i otrzymałem kredyt przez Alior mogę nadal skorzystać z promocji na konto osobiste w Alior banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dla kogo promocja "Bankuj mobilnie - edycja XII"? Udział wziąć może osoba pełnoletnia z polskim dowodem osobistym, która w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem złożenia wniosku w niniejszej promocji nie posiadała konta osobistego w Aliorze (w tym również konta z czasów T-Mobile Usługi Bankowe).

   Posiadanie innych produktów (np. konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta walutowego, karty kibica, rachunku technicznego, konta w Kantorze Walutowym w Aliorze) nie wyklucza z promocji (i nie ma w tym przypadku żadnych wątpliwości, bo zapisy na ten temat można znaleźć w regulaminie promocji)."

   Raty/kredyt to nie konto.

   Usuń
 2. a czy Alior ma ofertę utrzymaniową dla obecnych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ailor nic nie daje

   Usuń
  2. W ogóle mało który bank daje jeśli chodzi o konta osobiste.

   Usuń
 3. 4.5 jest koncie mega konto oszczędnościowe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla starych klientów + dla nowych środków. A dla nowych klientów jest 7%

   Usuń
 4. Przy wypełnianiu wniosku, po wpisaniu danych, dostałem komunikat, że nie mogę założyć konta przez internet i muszę skorzystać z innych kanałów dostępu, m.in. zamów konsultanta. Czy w tej sytuacji będę objęty promocją? Selfie chyba odpada?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 50 zł za selfie odpada, reszta bez zmian.

   Usuń
  2. No i to jest kwotowo w miarę adekwatna premia, a nie 200 ziko jak w Śląskim.

   Usuń
 5. Dziś cały dzień aplikacja aliora nie działa, przywrócono wieczorem dostęp do bankowości on line - też nie można było się zalogować cały dzień. Nigdy w innych bankach nie spotkałem się z takimi utrudnieniami. O co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O g. 11 wczoraj nie mogłem zalogować się do aplikacji ale do bankowości internetowej bez problemu. W Aliorze rzadko są takie awarie. Ale kto ma konto w ING ten dopiero wie co to awaryjność.

   Usuń
  2. W różnych bankach się spotkałem z takimi problemami, ale nie cały dzień. Na Facebooku Aliora komentarze pod wpisem o awarii liczone w tysiącach. I nie było żadnej informacji o przewidywanym terminie naprawy.

   Usuń
  3. Nie działała jedynie apka czy również bankowość internetowa?

   Usuń
  4. Najpierw podobno tylko apka, potem także bankowość internetowa. Gdzieś po 21 przywrócili dostęp on-line, apki nie. Rano było ok. Na facebooku aliora wkurzeni ludzie pisali tysiące komentarzy. Bank odpowiadał jedynie, że pracują nad rozwiązaniem problemów, i że pieniądze są bezpieczne. Cały dzień nie podawano konkretów kiedy przewidują usuniecie awarii.

   Usuń
 6. Czy dobrze rozumiem, że uruchomienie Alior Pay daje zwolnienie z opłat za prowadzenie rachunku i kartę ? Czyli wtedy nie trzeba wydawać 300 zł kartą i zapewnić 1500 przelewu... Tak by wynikało z „Konto z Alior Pay” – edycja II" - ale w artykule o tym informacji nie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szanowni bankobiorcy, czy macie jakieś doświadczenia w korzystaniu z ubezpieczeń w ramach korzyści konta osobistego (6) Ubezpieczenie w podróży za granicą
  7) Pomoc w nagłych wypadkach - pakiet assistance? Czy to realnie coś daje, czy tylko chwyt marketingowy, z którego w razie problemów w których mają pomagać i tak nie da się skorzystać, bo np. relanie czas załatwienia pomocy z pakietu assistance w razie awarii samochodu jest o wiele dłuższy niż wezwanie pierwszej z brzegu lawety znalezionej w interecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7. Musisz być właścicielem auta, auto nie starsze niż podana ilość lat, awaria z min. odległością od domu.

   Usuń
 8. Witam. Czy po zalozeniu konta z karta mozna zamknac karte jak w mbanku i wykonywac te 5 platnosci tylko blikiem? Czy zamkniecie karty wyklucza z promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobra, doczytalam, karta musi byc

   "Niewypowiedzenie albo nieodstąpienie od Umowy o Konto oraz Umowy o Kartę Płatniczą do
   dnia przekazania przez Bank Nagrody."

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...