Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Aż tyle do wzięcia to tu jeszcze nie było: do 1000 zł za kartę kredytową w BNP Paribas

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

20.06.2024

Aż tyle do wzięcia to tu jeszcze nie było: do 1000 zł za kartę kredytową w BNP Paribas

 Oto najnowsza kumulacja promocji karty kredytowej wydawanej przez BNP Paribas.

Kumulacja promocji "Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard" oraz "Bankujesz - zyskujesz z Bezcennymi Chwilami"
Do wzięcia jest 400 zł w bonach do Allegro oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się na nagrody - np. bony na zakupy - o wartości 600 zł. W sumie to nawet tysiak do zgarnięcia!

W praktyce mamy tutaj do czynienia z połączeniem okazji do bankobrania: "Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard" (z bonami do Allegro) oraz "Bankujesz - zyskujesz z Bezcennymi Chwilami" (dająca 48 000 punktów w programie Bezcenne Chwile). Poniżej po kolei prześwietlam te promocje oraz omawiam kartę kredytową BNP Paribas.

Na wstępie zwrócę jeszcze uwagę: choć pierwsza z promocji (z 400 zł w bonach do Allegro) przewidziana jest do końca września, to z udziałem tak długo zwlekać nie warto, gdyż promocja z punktami w programie Bezcenne Chwile dostępna będzie maksymalnie do 31.07.2024 roku.

400 zł w bonach do Allegro z kartą kredytową BNP Paribas


Dla kogo promocja "Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard"? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.01.2023 r. nie posiadała umowy z BNP Paribas o kartę kredytową, ani o kartę wirtualną do Limitu od Nowa.

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czekają 4 bony do Allegro o wartości 100 zł każdy.

Do tego na uczestników promocji karty kredytowej BNP Paribas czeka zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę przez okres 12 miesięcy. To więc sprawia, że nie martwiąc się o koszty, w promocji można zyskać faktycznie 400 zł "na czysto".

Do tego dojdą punkty w programie Bezcenne Chwile, ale o tym nieco niżej.

Zasady promocji "Do 400 zł do Allegro z kartą kredytową Mastercard"


By wziąć udział w promocji i uzyskiwać bony do Allegro:
 • najpóźniej do 30.09.2024 r. złóż wniosek o kartę kredytową i zawrzyj o nią umowę z bankiem; 
  po wejściu na stronę promocji, a przed wysłaniem formularza, zaakceptuj zgodę na pliki cookies - z doświadczenia wiem, że to gwarantuje prawidłowe zapisanie się wniosku (tak by karta brała udział w promocji);
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych osobowych w celach marketingowych;
 • do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po zawarciu umowy o kartę: zaloguj się do bankowości elektronicznej BNP Paribas, nadaj PIN oraz aktywuj kartę;
 • w pierwszych 4 miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonuj płatności kartą na sumę min. 1 000 zł.

💸 Każdy z bonów bank prześle Ci wiadomością w bankowości elektronicznej najpóźniej do 30 dni po miesiącu, w którym spełnisz warunki uzyskania danego bonu. Do czasu otrzymania nagród nie wypowiadaj umowy z bankiem. Bony do Allegro mają mieć ważność do 31.07.2025 roku.

👉 Ważne wskazówki. Na potrzeby promocji płatności kartą wykonywać możesz w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie z wyłączeniem tych, które:
- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
      - Ty, 
      - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
      - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
-podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (np. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych: transakcji Kartą z kodami MCC: 7995- określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne, 8999 - określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska), 6012 - określający instytucje finansowe, 6211-określający brokerów ubezpieczeniowych, 6051-określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, 4829-określający internetowe przekazy pieniężne).


Odpadają więc doładowania kartą takich usług, jak np. Revolut czy płatności na Poczcie Polskiej. Swobodnie można jednak płacić kartą np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych czy w Internecie (np. na Allegro). 

Do sumy transakcji na potrzeby promocji bank zaliczyłby też transakcje gotówkowe (np. przelew z karty bądź wypłatę z bankomatu), ale tego lepiej się wystrzegać, bo takie transakcje słono kosztują - w przypadku karty kredytowej należy się skupić na płatnościach kartą (wtedy obowiązuje okres bezodsetkowy, w którym spłacając wykorzystaną kwotę, oddaje się dokładnie tyle samo). Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.

48 000 punktów dzięki promocji "Bankujesz - zyskujesz z Bezcennymi Chwilami"


A to już druga z okazji do bankobrania, która czeka na osoby teraz wyrabiające kartę kredytową w BNP Paribas. Dostępna jest jednak krócej - załapać się można jedynie do końca lipca (ale może zakończyć się jeszcze wcześniej w przypadku wyczerpania puli 30 000 nagród po 8 000 punktów każda. Jeśli do tego dojdzie, stosowny komunikat pojawi się na stronie promocji tutaj - tam też pojawi się zapowiedź spodziewanego zakończenia promocji z 7-dniowym wyprzedzeniem).

Na początek krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z taką ofertą. 
Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. 
Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Przykładowo: bon na zakupy o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4 000 punktów. 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych, takich jak ta niżej opisywana. 
Więcej na temat programu lojalnościowego Mastercard przeczytasz tutaj: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Dla kogo promocja? Z promocji z punktami w programie Bezcenne Chwile udział wziąć może osoba, która od 1.05.2023 r. nie była stroną umowy ramowej dot. konta osobistego w BNP Paribas, ani umowy o kartę kredytową w BNP Paribas.

Tu więc jest znacząca różnica względem promocji z 400 zł w bonach do Allegro, bo z promocji "Bankujesz - zyskujesz z Bezcennymi Chwilami" wyklucza też posiadanie konta w BNP Paribas. 

Nagrody. W promocji "Bankujesz - zyskujesz z Bezcennymi Chwilami" do wzięcia jest 6 nagród po 8 000 punktów każda. 

Zasady promocji. By zgarniać punkty: 
 • w ciągu 7 dni od zawarcia umowy o kartę kredytową (umowę należy zawrzeć najpóźniej do 31.07.2024 r.) zarejestruj ją w programie Bezcenne Chwile poprzez bankowość internetową, aplikację mobilną lub na infolinii bądź w placówce BNP Paribas;
 • w sześciu miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonuj min. 4 płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (rozwiewając wątpliwości: tu nie chodzi o to, by każda transakcja była na tysiaka - wystarczą płatności na mniejsze kwoty, ale ważne by były co najmniej cztery i by łącznie wydawać min. 1 000 zł w miesiącu; płatności wykonywane na potrzeby promocji z bonami do Allegro zaliczają się do tej sumy, więc można spełniać warunki za jednym zamachem - przynajmniej przez 4 pierwsze miesiące).

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższy warunek, otrzymasz 8 000 punktów, które zasilą Twe konto punktowe w programie Bezcenne Chwile do 30 dni od zakończenia miesiąca, za który będą się należały. Łącznie możesz dostać 6 takich nagród, więc w sumie da się uzbierać 48 000 punktów.

Punkty mają mieć ważność przez 12 miesięcy od momentu zasilenia konta punktowego w programie Bezcenne Chwile (to czas w którym będzie można je wymienić na nagrody z katalogu programu lojalnościowego Mastercard).

Wykonując płatności na potrzeby promocji z punktami w programie Bezcenne Chwile, miej na uwadze, że uwzględnione zostaną wyłącznie płatności w PLN w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, z wyłączeniem:
"wszelkich transakcji, w przypadku których nastąpił zwrot świadczenia (np. towaru, usługi lub pieniędzy); 
operacji przeniesienia sald między rachunkami (wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych/elektronicznych); 
transakcji dotyczących składek ubezpieczeniowych, podatków lub danin publicznych; zapłaty wszelkich odsetek lub innych opłat za zwłokę; innych opłat lub obciążeń (jeśli obowiązują); wszelkich płatności związanych z grami losowymi (w tym zakupu losów w loteriach); 
transakcji dokonanych w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code): (i) 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne; (ii) 5122 – określający m.in. właścicieli aptek; (iii) 5715 – określających hurtownie napojów alkoholowych; (iv) 5813 – określających pijalnie (napoje alkoholowe) bary, tawerny, kluby nocne i dyskoteki; (v) 5912 - określający drogerie i apteki; (vi) 5921 określający sklepy z piwem, winem, alkoholem; (vii) 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi), (viii) 6050 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych, (ix) 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach niefinansowych (waluta obca, zlecenia pieniężne i czeki podróżne), (x) 6211 - określający brokerów ubezpieczeniowych, (xi) 6540 – określający instytucje niefinansowe (zakup / obciążenie karty) oraz 
wszelkie doładowania portfeli cyfrowych/wirtualnych (w tym portfela elektronicznego „SkyCash”) oraz zakup lub doładowanie wszelkich kart podarunkowych, prezentowych oraz elektronicznych bonów, nawet jeżeli nie znajdują w ramach powyższych MCC; a także z wyłączeniem wszelkich pozycji obciążających saldo gotówkowe Uczestnika (np. wypłaty gotówki z bankomatów i kas banków)"

🔎 Karta kredytowa w BNP Paribas - prześwietlenie oferty


Karta kredytowa BNP Paribas wizerunek
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową (zwolnienie dotyczy zarówno karty Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, bo dowolną z nich możesz wybrać w ramach promocji). 

Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 9 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. W przypadku karty kredytowej Mastercard Gold standardowe warunki (a więc poza promocją, tj. po upływie 12 miesięcy bez opłaty miesięcznej) są już bardziej wyśrubowane - z opłaty 15 zł miesięcznie zwalnia bowiem wykonanie w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), płatności na sumę min. 2 000 zł. 
🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

📚 Przydatne dokumenty:

21 komentarzy:

 1. Jak miałam kiedyś kartę z bnp zarejestrowana w bezcennych to przejdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wynika z tego wszystkiego że nie. Jedyne co w regulaminie widzę to: "od 1.05.2023 r. do dnia zawarcia Umowy o Rachunek lub Umowy o Kartę Kredytową zgodnie z § 3 ust. 2 lit. a Regulaminu nie byli stroną Umowy o Rachunek ani stroną Umowy o Kartę Kredytową"

   Usuń
 2. Mam konto. Czyli łapię się na 400 zł do Allegro? Do BCh rejestrować nie muszę? A nuż zdarzy się jakaś inna promocja z punktami za rejestrację w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Łapiesz się tylko na pierwszą promocję z Allegro. Nie ma nic wspólnego z BCh więc nie musisz rejestrować karty.

   Usuń
 3. Czyli jak jest? Posiadanie konta wyklucza czy nie? Bo są dwie informacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież masz jasno wyjaśnione że są 2 promocje i są różne kryteria wejściowe. Jak masz konto to łapiesz się tylko na 4 stówy do Allegro.

   Usuń
 4. Pytanie do admina:
  Raczej nie zamierzam skorzystać z karty kredytowej, ale czy można połączyć dwie promocje tj:
  1. Zgarnąć 620 zł w bonusach za konto w BNP Paribas w promocji "Aktywni latem",
  2. Zdobyć - używając karty debetowej uzyskanej przy zakładaniu konta w w/w promocji - 48 000 pkt. w Bezcennych Chwilach w ramach promocji "Bankujesz - zyskujesz z Bezcennymi Chwilami"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - promocja z Bezcennymi Chwilami wymaga założenia konta w oddziale;
   - promocja „Aktywni latem” wymaga rejestracji na stronie promocji; następnie złożenie wniosku z weryfikacją tożsamości podczas spotkania z kurierem LUB wnioskowanie o konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

   Usuń
  2. Dziękuję Ci bardzo za wyjaśnienie moich wątpliwości:)

   Usuń
 5. Czy na potrzeby promocji 400 zł do Allegro zaliczą się opłaty kartą za media oraz czynsz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są jeszcze aplikacje / miejsca, gdzie można dokonać płatności za czynsz, prąd, gaz, itd. i korzystać z promocji? Jakiś czas temu zniknęła jedna z aplikacji, z końcem czerwca znika kolejna. Coś godnego zaufania jest, gdzie można placić kartą i Blikiem?

   Usuń
 6. Ciekawe, że nie można złożyć wniosku o kartę, tylko trzeba podać dane i czekać na oddzwonienie. Jakbym się cofnął w czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. A jak jest potem z zamknieciem takiej karty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgarniasz nagrody i potem jak chcesz to po prostu zamykasz kartę.

   Usuń
 8. Płatności kartą podpiętą pod Google Pay też się będą zliczać?

  OdpowiedzUsuń
 9. 3 dni temu zgłoszenie i brak odzewu ze strony banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie dzwonili następnego dnia ale składałem zaraz na początku. Teraz żona też czeka już 3 dni. Pewnie mają dużo zgłoszeń.

   Usuń
  2. Do mnie oddzwonili w ciągu około 20 sekund. 15 minut rozmowy w trakcie której przyznana karta i ustalony limit. Dochód na oświadczenie, bez dokumentowania. Za pół godziny byłem w placówce gdzie podpisałem umowę.

   Usuń
 10. Czy do promocji zaliczają się zakupy z portfela Google na np dodatki do gier?

  OdpowiedzUsuń
 11. Czy płatności dokonywane blikiem np: za zakupy w sklepach stacjonarnych lub w internecie również zalicza się do spełnienia warunków promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. patrz opis 'Zasady promocji' min. 4 płatności kartą na sumę min. 1 000 zł

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...