Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Promocja "Zyskaj do 2 000 zł premii dla firmy" za konto w Pekao

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

3.06.2024

Promocja "Zyskaj do 2 000 zł premii dla firmy" za konto w Pekao

Oto nowa edycja promocji Konta Przekorzystnego Biznes w Banku Pekao.

Promocja "Zyskaj do 2 000 zł premii dla firmy" w Pekao
A w niej zmiana na lepsze: o stówkę wzrósł bonus na start za otwarcie konta (teraz to 300 zł). Do tego do wzięcia jest moneyback do 600 zł oraz inne bonusy pieniężne.

Jak to bywa w tego typu promocjach (z kontem firmowym w roli głównej), tak i tu bank przedstawia maksymalną sumę bonusów do wzięcia - bonusy o łącznej wartości 2 tysiaków robią wrażenie. Ja jednak już na wstępie lojalnie informuję, że realnie (bez angażowania się w dodatkowe umowy i usługi) zgarnąć można 300 zł na start za otwarcie konta "na selfie" oraz do 600 zł moneybacku. W sumie to solidna kwota - 900 zł w zasięgu większości przedsiębiorców.

💼 Promocja "Zyskaj do 2 000 zł premii dla firmy" w Pekao


Dla kogo promocja?
 Udział wziąć może osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą, spółka cywilna lub spółka osobowa, prowadząca księgowość uproszczoną.

Z promocji nie mogą skorzystać przedsiębiorcy, którzy posiadali rachunek rozliczeniowy (firmowy) w Pekao co najmniej od 1.01.2023 roku. 

🎁 Nagrody. W niniejszej promocji zgarnąć można kilka bonusów, przewidzianych za różnego rodzaju aktywności:
 • 300 zł za założenie konta zdalnie ("na selfie");
 • do 600 zł, jako 3-procentowy zwrot za płatności kartą Mastercard wydaną do konta;
 • do 500 zł za zawarcie umowy o terminal płatniczy i wpływy z tytułu rozliczonych płatności kartami oraz
 • 600 zł za podpisanie umowy leasingu lub faktoringu lub umowy o kredyt/pożyczkę z gwarancją.

Jako że terminal płatniczy nie jest potrzebny każdemu przedsiębiorcy, podobnie jak produkty kredytowe, to przede wszystkim skupiam się na pierwszych dwóch z wymienionych nagród.

Zasady promocji "Zyskaj do 2 000 zł premii dla firmy”


By wziąć udział w promocji konta firmowego:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne Biznes wraz z wydawaną do niego kartą Mastercard oraz z dostępem do bankowości elektronicznej Pekao24 i najpóźniej do 31.08.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (zrób to zdalnie - np. online/"na selfie", by zapewnić sobie bonus 300 zł);
 • zaakceptuj regulamin promocji (robi się to już na samym początku składania wniosku na wyżej podlinkowanej stronie promocji);
 • wyraź zgody na:
  • przesyłanie przez bank informacji handlowej (...) o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (np. SMS, e-mail, MMS, system bankowości elektronicznej), 
  • kontakt telefoniczny, w celu przedstawiania przez bank w rozmowach telefonicznych informacji o charakterze marketingowym oraz używania przez bank automatycznych systemów wywołujących w celu marketingu bezpośredniego, 
  • przetwarzanie danych osobowych, w tym profilowanie dla określania preferencji lub potrzeb w zakresie produktów lub usług oraz przedstawienia odpowiedniej oferty, przez spółki z grupy kapitałowej, w celu marketingu bezpośredniego produktów lub usług (...), jako administratorów, 
  • otrzymywanie informacji handlowo-marketingowych od spółek z grupy kapitałowej jako administratorów, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (e-mail, SMS/MMS, internetowy serwis Banku Pekao S.A., serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe), 
  • kontakt telefoniczny przez spółki z grupy kapitałowej jako administratorów w celu marketingu bezpośredniego z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych i automatycznych systemów wywołujących (telefon, IVR);
 • w jednym z dwóch miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł.

Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci bonus 300 zł, jeśli konto otworzysz online/"na selfie". Jego wypłata przewidziana jest do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto firmowe w Pekao.

By zgarniać moneyback: 
 • w 5 kolejnych miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
  • wykonaj przelew do ZUS na kwotę min. 300 zł oraz
  • wykonuj płatności kartą wydaną do Konta Przekorzystnego Biznes lub płatności Google/Apple Pay (nie zaliczą się przelewy) na sumę min. 500 zł miesięcznie.

Od tych płatności kartą bank będzie Ci naliczać zwrot 3%. W każdym z 5 miesięcy kalendarzowych można uzyskać do 120 zł moneybacku.

Wypłata moneybacku przewidziana jest do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu wykonania płatności kartą. 

Do czasu otrzymania bonusu czy moneybacku nie zamykaj konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem. 

💡 Przykładowo: jeśli konto założysz w czerwcu, to do zwrotów będą zaliczane transakcje kartą wykonywane od lipca do listopada 2024 r. (włącznie), a zwroty będą wpływać odpowiednio od sierpnia do grudnia. Bonus za otwarcie konta online/"na selfie" otrzymasz we wrześniu 2024 roku.

Niżej opisywane bonusy to już opcja dla chętnych. Ewentualne skorzystanie z terminala płatniczego czy produktu kredytowego zależy bowiem od potrzeb przedsiębiorcy, a także od indywidualnej kalkulacji opłacalności umowy o dodatkowy produkt (zwłaszcza w przypadku produktu kredytowego uwzględnić należy, że bonus to w praktyce rekompensata części kosztów, które będzie należało ponieść).

Do 500 zł premii za terminal płatniczy. Wypłata tej nagrody została rozbita na 5 bonusów - po 100 zł każdy. By je zdobywać:
 • zawrzyj umowę o terminal płatniczy z Bankiem Pekao oraz
 • przez 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta za pomocą terminala przyjmij płatności na kwotę min. 1 000 zł miesięcznie (premia będzie naliczana za transakcje w każdym kolejnym z 5 miesięcy kalendarzowych, w których był wykonany przelew do ZUS, liczonych od miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym została zawarta umowa).

Bonus 500 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt/pożyczkę Banku Pekao lub o leasing z Pekao Leasing lub faktoring z Pekao Faktoring. Jako że ten bonus, to w praktyce nie bankobranie w najczystszym wydaniu, a jedynie rekompensata kosztów, które idą za wymienionymi produktami/usługami, to zainteresowanych ewentualnym skorzystaniem z promocji w tym zakresie, zachęcam do zapoznania się ze szczegółami w regulaminie (§ 4, cz. II, pkt 2, ppkt 4 a-c).

💡 Biorąc udział w promocji konta firmowego, pamiętaj, iż uzyskane w ten sposób premie stanowią przychód z działalności gospodarczej i to uczestnik promocji ma obowiązek rozliczenia podatku.

🔎 Konto Przekorzystne Biznes - szczegóły oferty Banku Pekao


Główne cechy konta firmowego zakładanego w Pekao to:
 • 0/12 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • wpływy w kwocie min. 2000 zł w danym miesiącu kalendarzowym (z wyłączeniem wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów między rachunkami klienta w Pekao), lub 
  • z rachunku wykonany zostanie min. 1 przelew do ZUS lub US (lub inny podatkowy), lub 
  • na rachunek rozliczona zostanie min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank, lub 
  • na rachunku wykonana zostanie min. 1 transakcja wymiany walut w banku, lub 
  • z rachunku wykonana zostanie min. 1 płatność na rzecz Pekao Leasing.
   Dodatkowo, bank nie nalicza opłaty za prowadzenie rachunku: 
  • nowo założonym firmom (do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia działalności) przez pierwszych 12 miesięcy od daty zawarcia umowy,
  • podmiotom niedziałającym w celu osiągnięcia zysku w rozumieniu art. 3 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.
 • 0 zł za 15 pierwszych przelewów w miesiącu kalendarzowym zlecanych poprzez bankowość internetową (Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24) - za każdy kolejny bank pobierze 1,50 zł; darmowe (bez limitów) są krajowe przelewy Elixir PLN zlecane za pośrednictwem aplikacji PeoPay; jeśli chodzi o SMSy z hasłami do autoryzacji dyspozycji składanych w bankowości, to klient otrzymuje pakiet 15 darmowych SMSów w miesiącu kalendarzowym (za 16. i każdy kolejny SMS w tym samym miesiącu opłata wynosi po 0,30 zł); alternatywnie można jednak korzystać z autoryzacji za pomocą aplikacji mobilnej - wówczas wszystkie potwierdzenia składanych dyspozycji są bez opłat;
 • 0/8 zł - opłata miesięczna za kartę nie jest pobierana w przypadku wykonania płatności na sumę min. 500 zł (ten warunek w praktyce pokrywa się z wymogami dotyczącymi uzyskania moneybacku);
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów Pekao oraz za 2 pierwsze wypłaty z bankomatów obcych w Polsce (za kolejne wypłaty prowizja wynosi 2%, min. 5 zł).


Chcesz być na bieżąco z promocjami bankowymi, na których zyskasz najwięcej? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o najbardziej zyskownych promocjach, które wysyłam do dwóch razy w tygodniu. Zapis na newsletter zajmuje chwilę, podobnie jak rezygnacja (jeśli kiedyś z jakieś przyczyny tak postanowisz):

📚 Przydatne dokumenty:

2 komentarze:

 1. Idea bank gdy miałam jeszcze nie na początku 2023 też mnie dyskwalifikuje?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...