Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij łatwe 1000 zł premii za konto firmowe w PKO BP

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

10.06.2024

Zgarnij łatwe 1000 zł premii za konto firmowe w PKO BP

Jak sięgam pamięcią, to tak łatwego tysiaka za konto dla firm jeszcze nie było.

Promocja "Do 1000 zł dla Twojej Firmy. Na dobry początek"
Na otwierających konto firmowe w największym banku w Polsce czeka 500 zł w praktyce za samo otwarcie konta oraz kolejne 500 zł za spełnienie prostych warunków. Do tego dojść może jeszcze jedna premia - za terminal płatniczy. Wszystko przy krótkim okresie wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w PKO BP.


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją dwóch promocji. Pierwsza z nich "Do 1000 zł dla Twojej Firmy. Na dobry początek" daje możliwość zgarnięcia wspomnianych dwóch bonusów po 500 zł każdy. Chętni - jeśli potrzebują - mogą jeszcze skorzystać z terminala i wtedy w grę wchodzi akcja "Odbierz 1200 zł z terminalem POS" z premią w tytułowej wysokości. Obydwie promocje można połączyć. Ze szczegółami opisuję je poniżej oraz prześwietlam konta firmowe z oferty PKO BP. Na pierwszy front idzie okazja do bankobrania z bonusami po 500 zł.

Promocja "Do 1000 zł dla Twojej Firmy. Na dobry początek"


Dla kogo promocja?
 Udział wziąć może osoba prowadząca działalność gospodarczą w Polsce, której roczne przychody to nie więcej niż 15 milionów zł oraz która, co najmniej od 1.01.2024 r. nie posiadała żadnego konta firmowego w PKO BP (okres wykluczenia dla byłych klientów jest więc całkiem przyjazny i dla niektórych może oznaczać okazję na szybki i opłacalny powrót).

Nagrodą w tej promocji są 2 bonusy pieniężne po 500 zł każdy, które bank wypłaci na konto firmowe uczestnika promocji.

Limit nagród. Choć promocja ma być dostępna do końca sierpnia br., to może zakończyć się wcześniej - bank przewidział ją bowiem dla maksymalnie 3500 uczestników. O ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu puli nagród bank powiadomi na stronie promocji.

Zasady promocji "Do 1000 zł dla Twojej Firmy. Na dobry początek"


By wziąć udział w promocji i zgarnąć pierwszy bonus 500 zł:

 • najpóźniej do 31.08.2024 r.:
  • złóż wniosek o konto firmowe w PKO BP wraz z wydawaną do niego kartą Visa (należy zamówić ją w tym samym wniosku) oraz z dostępem do bankowości elektronicznej), podając w nim firmowy adres mailowy oraz numer telefonu komórkowego;
  • zawrzyj umowę z bankiem;
  • zamów kartę Visa do konta firmowego;
  • wyraź zgody na otrzymywanie informacji marketingowych, w tym handlowych, które dotyczą banku oraz podmiotów współpracujących, za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących.

I to już wszystko. By zgarnąć drugą premię - także w wysokości 500 zł:
 • do 31.08.2024 r. wykonaj min. 5 płatności kartą Visa wydaną do konta firmowego w PKO BP (na dowolne kwoty).

Wypłata premii 500 zł (za otwarcie konta) przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wraz z kartą. Z kolei drugi bonus 500 zł wpadnie najpóźniej do 30.09.2024 r. Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani karty oraz nie wypowiadaj umowy z bankiem i nie wycofuj wyrażonych zgód.

💳 Promocja "Odbierz 1200 zł z terminalem POS"


To już opcja dla chętnych, bo nie każdy przedsiębiorca potrzebuje przyjmowania płatności kartą lub Blikiem, a jeśli już potrzebuje, to terminal może mieć i zmieniać nie zamierza. Zatem w tym przypadku górę bierze indywidualna sytuacja. 

Promocja przewidziana jest dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą, które otworzą (lub mają już) konto firmowe i kartę Visa w PKO BP, a których roczne przychody ze sprzedaży to maksymalnie 15 milionów zł. Ponadto uczestnik promocji 31.05.2024 r. nie mógł posiadać umowy z eService.

Promocja z premią 1200 zł za terminal płatniczy także ma być dostępna do 31.08.2024 r., ale może zakończyć się wcześniej, jeśli wyczerpnie się pula 1600 zł uczestników (jeśli do tego dojdzie, bank zakomunikuje o tym fakcie na stronie promocji).

By zgarnąć premię 1200 zł, poza otwarciem konta z kartą i wyrażeniem wyżej wymienionych zgód (jak na potrzeby promocji z premią do 1000 zł), do 31.08.2024 r.:
 • poprzez bankowość internetową iPKO lub w placówce banku zawnioskuj o terminal POS oferowany przez eService i zawrzyj umowę.

Wypłata premii 1200 zł przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o terminal (do tego czasu nie zamykaj konta, ani karty, nie składaj wypowiedzenia, ani nie wycofuj zgód). Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jedną nagrodę 1200 zł (bez względu na liczbę terminali, o jakie zawrze umowę).🔎 Konta firmowe z oferty PKO BP


Jeśli chodzi o przedsiębiorców, w ramach promocji bank daje 2 konta do wyboru: PKO Konto Firmowe oraz PKO Konto Firmowe Premium. Najłatwiej będzie porównać je za pomocą tabeli. I oto ona:

 

PKO Konto Firmowe

PKO Konto Firmowe Premium

Opłata miesięczna za prowadzenie konta:

0/12 zł

opłata nie jest pobiera w przypadku wpływów na konto min. 2 000 zł miesięcznie

lub
0 zł przez pierwsze 6 miesięcy jeśli prowadzisz działalność krócej niż 12 miesięcy

0/49 zł

opłata nie jest pobiera w przypadku wpływów na konto min. 50 000 zł miesięcznie

lub
0 zł przez pierwsze 6 miesięcy jeśli prowadzisz działalność krócej niż 12 miesięcy

Liczba darmowych przelewów (krajowych PLN i SEPA) w miesiącu kalendarzowym:

10 (zlecanych poprzez bankowość internetową) oraz 10 (zlecanych poprzez aplikację IKO)

25 (zlecanych poprzez bankowość internetową) oraz 25 (zlecanych poprzez aplikację IKO)

Opłata za każdy kolejny przelew (ponad pakiet darmowych):

1 zł

1 zł

Opłata miesięczna za kartę wydaną do konta:

0/10 zł

opata nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym

Wypłata gotówki kartą z bankomatów:

0 zł z bankomatów PKO BP

3,5% nie mniej niż 5,00 zł z bankomatów innych banków lub sieci


💡 Na koniec przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą, otrzymaną nagrodę należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku (ten obowiązek spoczywa na przedsiębiorcy).📚 Przydatne dokumenty:

14 komentarzy:

 1. Jak się weżmie ten terminal to trzeba go gdzies zgłaszać w US czy CEIDG?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, nigdzie zgłaszać nie trzeba. Rozliczenia płatności z terminala trafiają na konto firmowe więc są ewidencjonowane i później rozliczane.

   Usuń
  2. Ale rozumiem, że tutaj nie trzeba nabić żadnej transakcji na tym terminalu?, bo ja takich do wklepania do terminala nie mam...

   Usuń
  3. a na jak długo trzeba mieć ten terminal ? czy można wcześniej wypowiedzieć ? i czy są jakieś warunki jego użytkowania ? Ktoś ćwiczył to w PKO BP ?

   Usuń
  4. Wejdź na stronę promocji z terminalem, tam są wstępne informacje. Nie mogę tu pewnie podać linku

   Usuń
  5. z regulaminu nie potrafię wywnioskować - musi być terminal fizyczny, czy wystarczy apka?

   Usuń
 2. Czy ROR posiadany już w PKO wyklucza z promocji??

  OdpowiedzUsuń
 3. Wie ktoś może czy przejdzie przelew z innego swojego konta firmowego żeby nie płacić za konto?

  OdpowiedzUsuń
 4. czy da się zawrzeć umowę tylko przez aplikacje, zdalnie przez internet bez kuriera? jestem za granicą...

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy na zawieszoną działalność gospodarczą można wziąć udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy komuś jeszcze anuluje wnioski system PKO??

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...