Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

30.06.2024

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Nadszedł moment, gdy jak co miesiąc, podliczam swe zyski z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie maja 2024 roku
To oznacza kolejny raport, w którym pokazuję ile realnie da się zarobić z promocji bankowych. A przy okazji przypominam też o najlepszych obecnie okazjach do bankobrania.

Po kilku kolejnych miesiącach, w których na me konta wpadało po 700 czy nawet 1 000 zł, teraz nastał nieco spokojniejszy okres. Obecny wynik jest najsłabszy od października 2021 roku, ale poprawa już wkrótce. W kilku nowych promocjach biorę udział, ale wypłata bonusów jest nieco odroczona, a i na kolejną właśnie udało się załapać. Zarówno ja, jak i żona (bo razem uczestniczymy w bankobraniu skoro mamy wspólne gospodarstwo domowe 2+2, w którym nie tylko wydatki, ale i dochody są wspólne) założyliśmy konto w BNP Paribas, w którym do wzięcia jest do 620 zł (a rzadko się zdarza, by do wzięcia było aż tyle i w dodatku tak prosto - a przypominam, że ta promocja lada moment się kończy). Sporo więc się dzieje, na efekty przyjdzie czas (będę raportować w kolejnych miesiącach). A teraz skupiam się już na bieżącym podsumowaniu.

Najwięcej uzyskałem z kontem w Banku Millennium, gdzie uzyskuję 2-procentowy moneyback za płatności kartą (do 30 zł miesięcznie) oraz 5-procentowy za płatności Blikiem (też do 30 zł miesięcznie). Tu udało się wycisnąć maxa, więc wpadło 60 zł (to pierwsze zwroty w tej promocji - będę je otrzymywać jeszcze przez 5 miesięcy).

W Credit Agricole co miesiąc odnotowywałem bonusy zarówno na mym koncie, jak i żony, ale to już się skończyło - teraz promocją objęte jest już jedno z kont. Wpadło więc 50 zł: 25 zł za zapewnienie wpływów na konto oraz także 25 zł jako 3-procentowy zwrot za płatności kartą i/lub Blikiem. Te nagrody są efektem promocji, które bank serwuje (na 12 miesięcy) jako argument mający przemówić za rezygnacją z wypowiedzenia umowy.

Trzecim i już ostatnim z banków, który łapie się do mego podsumowania, jest Alior Bank. Tu otrzymałem bonus 25 zł, który wpada na Konta Premium (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę co najmniej 500 zł. W tym banku od niedawna mam jeszcze Konto Jakże Osobiste, dające moneyback - za poprzedni miesiąc udało się wycisnąć 16,72 zł.

I to wszystko - otrzymane gratyfikacje w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Bank Millennium

Zwrot za płatności: 2% (kartą) i 5% (Blikiem)

2108 zł

60 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

838 zł

2 x 25 zł

Alior Bank

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

503 zł

25 zł

Moneyback 1% na Koncie Jakże Osobistym

1672 zł

16,72 zł

A potwierdzeniem uzyskanych bonusów są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca


Wyliczenia

Wymienione wyżej bonusy i moneybacki dały łącznie 151,72 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji.

Zysk z bankobrania jak zawsze porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym posiadać i przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 30 611,85 zł.

Promocje godne polecenia


Przy okazji mych comiesięcznych podsumowań przyglądam się też temu, co na bieżąco w bankobraniu słychać. A końcówka miesiąca kalendarzowego zazwyczaj jest finiszem wielu promocji i to o nich na początek. Tylko do końca czerwca można załapać się na:


A jakie inne promocje warto aktualnie brać pod uwagę? Wybór jest duży:

No a że nie samymi gratyfikacjami za konta osobiste bankobiorca żyje, to też wspomnę o promocjach z kartami kredytowymi w roli głównej. W Citibanku zgarnąć można obecnie do 1200 zł w bonusach, BNP Paribas przygotował rekordowy 1 000 zł w bonusach, a Santander Consumer Bank daje 400 zł do wykorzystania w Biedronce + moneyback do 30 zł miesięcznie.

Wstępniak do bankobrania


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

19 komentarzy:

 1. Wynik może nie jest imponujący, ale liczy się konsekwencja. Robisz super robotę i cieszę się, że mogłem skorzystać z Twojego kodu polecenia w Santander, pozdrawiam Michał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Za mną bardzo dobry miesiąc:
  - 200 zł od Santandera
  - 140 + 100 zł od BNP Paribas
  - 100 zł w Citi
  - 50 + 20 zł w Aliorze
  - 2 x 30 zł w Millenium

  Pozdrawiam, Magda S.

  OdpowiedzUsuń
 3. Po jakim czasie wypowiedzenia umowy w Credit Agricole można liczyć na propozycje? Atakują od razu, czy dają sobie czas?:)

  W tabelce zbiorczej jest błąd - 4x 25 w Credit Agricole zamiast wspomnianych wyżej 2x25zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do mnie zadzwonili dość szybko chyba po 2 daniach

   Usuń
  2. Jakoś po kilku dniach. W miarę szybko.

   Usuń
  3. Było to wasze pierwsze czy kolejne wypowiedzenie w CA? W regulaminach tych promocji są podane daty do ich przystąpienia, jakie? W moich pierwszych regulaminach - Premia za wynagrodzenie i za moneyback - jest od 1 lutego 2023 do 31 lipca 2023.

   Usuń
  4. Czy wypowiedzenie w CA można złożyć tylko osobiście w oddziale czy można telefonicznie?

   Usuń
  5. Ja składałem w placówce. Nawet nie wiem czy można na infolinii. Na pewno nie da się przez bankowość bo ten bank został w XX wieku.

   Usuń
 4. u mnie powinien być (i mam nadzieję, że będzie) bardzo dobry miesiąc 1.070 , ale nie wypłacili mi premi w Paribasie za płatność KK i w mBanku. Reklamacje napisane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie również premia w mBank nie została wypłacona. Reklamacja już wysłana.

   Usuń
 5. U mnie czerwiec przyniósł: 223,96. Udanych wakacji życzę wszystkim Bankobiorcom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marto, a dostałaś jakąś premię za płatności Visą w Santanderze za kwiecień- Zostań asem płatności...?

   Usuń
  2. Niestety nie 😩, ale spodziewałam się tego. Nagród mniej niż poprzednio, płatności też miałam mniej...

   Usuń
 6. Na jakich zasadach te zwroty w Millennium?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy zdajecie sobie sprawę że jeżeli czynności związane z zakładaniem konta i później pilnowaniem tego zajmują więcej niż 1 godzinę w skali miesiąca za 150 zł to się kompletnie nie opłaca? Praktycznie każdy kto ogarnie te tematy może spokojnie sobie dorobić od 100 zl do do 200 zł za godzinę, w tych czasach to nie problem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pouczać to sobie możesz swoje dzieci a nie mnie. Takie płatności i przelewy które robię i tak bym musiał robić. Tu mam za to bonusy. I to nie byle coś bo od początku bankobrania już 34,7 tys zł. Bez malkontenctwa i gadania że się nie da, że jak to możliwe, bo banki kradną.

   PS. Jak zarabiasz 200 zł/h to po co tracisz swe cenne sekundy na pisanie takich komentarzy?????!!!

   Usuń
  2. Czy zdajesz sobie sprawę, że jeżeli twe czynności zajmują 1 godzinę a zarabiasz 200 zł na godzinę to się kompletnie nie opłaca? Taki Elon Musk spokojnie zarabia 413 220 dolarów na godzinę (1 646 065 zł). W tych czasach to nie problem.

   Usuń
  3. Dziś już nic zabawniejszego nie przeczytam xD
   A jak nie chcesz to nie korzystaj. Przymusu nie ma. Ale nie dyktuj innym co mają robić.

   Usuń
  4. Spokojnie od 100 do 200 zł na godzinę. Poproszę o namiar tej pracy. A tak na poważnie to chyba fajnie gdy przy okazji codziennych zakupów dostaniesz za to premię

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...