Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.07.2024

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku

Czas sprawdzić, które banki przygotowały najkorzystniejsze oprocentowanie dla naszych oszczędności.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku
Ten przegląd bankowych ofert publikuję na blogu co miesiąc już od wielu lat. Niniejsze zestawienie przedstawia wszystkie najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku. A w ostatnich tygodniach pojawiło się kilka nowych propozycji, więc jest z czego wybierać.

Choć wiele banków centralnych w Europie i na świecie zaczęło już obniżanie stóp procentowych, to Radzie Polityki Pieniężnej niespieszno z tym - z punktu widzenia oszczędzających pozostaje się cieszyć, bo ciągle możemy korzystać z całkiem dobrego oprocentowania. W ostatnim czasie wręcz więcej banków zdecydowało się na podniesienie oprocentowania, aniżeli na cięcie stawek. W niektórych przypadkach podwyżki może spektakularne nie są, ale na pewno cieszy kierunek.

TOP3: najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku


Przegląd, obejmujący najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku, tradycyjnie zacznę od wytypowania topowej trójki propozycji, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

🥇 7,2% do 100 tys. zł w Citibanku

Stawkę 7,2% w skali roku na koncie oszczędnościowym można tu zarezerwować sobie na 4 pełne miesiące kalendarzowe (do 100 zł). Promocja skierowana jest do osób dopiero zakładających (bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Citibanku. Dodatkowo oprócz odsetek do wzięcia czeka jeszcze premia do 300 zł. Sprawdź opis promocji >>

🥈 7,1% w Nest Banku

Takie oprocentowanie w tym banku daje: 

 • 6-miesięczna lokata powitalna do 25 tys. zł oraz 
 • Nest Konto Oszczędnościowe (NKO) do 100 tys. zł - promocyjne oprocentowanie obowiązuje tu przez 3 miesiące. 


Lokata dostępna jest dla nowych klientów zakładających (na szczęście bezwarunkowo darmowe) konto osobiste w Nest Banku, a z promocji oprocentowania skorzystać mogą osoby dopiero otwierające wspomniany rachunek oszczędnościowy (też wymagane jest posiadanie konta osobistego).

Dodam, że da się też coś ugrać przy okazji otwierania konta osobistego w Nest Banku, bo do wzięcia jest łatwy bonus 100 zł na start lub - już wymagająca większego zaangażowania - promocja z moneybackiem do 600 zł. W podlinkowanych wpisach dotyczących promocji znajdziesz też szczegółowe prześwietlenie lokaty i NKO.

🥉 7% do w Pekao

Tutaj 7% w skali roku uzyskać można na koncie oszczędnościowym (do 100 tys. zł), a stawka jest gwarantowana na okres 5 miesięcy (to długo w porównaniu do większości podobnych promocji, gdzie banki określone warunki zapewniają zazwyczaj na ok. 3 miesiące). Promocja Pekao przewidziana jest - w praktyce przede wszystkim - dla osób otwierających konto osobiste, za co dodatkowo można zgarnąć do 300 zł w bonusach. Kliknij i sprawdź szczegóły >>

Bliskie najlepszym - ławka rezerwowych do TOP3


Konkurencja w tym miesiącu jest wyjątkowo zażarta i aż boli, że do TOP3 nie dodaję propozycji VeloBanku czy Aliora, które serwują po 7% w skali roku. O tym zadecydowały jednak krótsze - względem Pekao - okresy obowiązywania promocyjnego oprocentowania.

VeloBank na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO) przygotował 7% w skali roku (na 92 dni; do 100 tys. zł; dla nadwyżki, do 300 tys. zł, dostępna jest stawka 6,3%). Tu, co zdarza się rzadko, promocyjne oprocentowanie na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym dostępne jest bez konieczności posiadania konta osobistego w tym banku (aczkolwiek jego otwarcie rozważyć warto, bo do wzięcia czekają powitalne bonusy do 650 zł). To dla nowych klientów, a obecni - pod warunkiem wpłacenia "nowych środków" - uzyskać mogą 6,3% (do 300 tys. zł). Kliknij i sprawdź szczegóły >> 

W VeloBanku - ale już wyłącznie dla osób, które pierwszy raz aktywują bankowość mobilną - dostępna jest również 2-miesięczna Lokata Mobilna z oproc. 7% w skali roku (do 50 tys. zł). 

Okrągłe 7% w skali roku czeka też w Alior Banku na osoby otwierające Konto Mega Oszczędnościowe w pakiecie z Kontem Jakże Osobistym. Takie oprocentowanie można zapewnić sobie tutaj na okres 4 miesięcy i do 100 tys. zł (a z kontem osobistym można zgarnąć bonusy do 700 zł). Kliknij i sprawdź szczegóły >>

W tym gronie uwzględnić należy jeszcze mBank, który na rachunku oszczędnościowym Moje Cele daje nawet 7,5% w skali roku, ale maksymalnie do 25 tys. zł. Takie oprocentowanie przewidziane jest w miesiącu otwarcia konta osobistego w tym banku oraz przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe, a z takim kontem osobistym dodatkowo można jeszcze zyskać do 560 zł premii. Sprawdź opis tych promocji >>

Zmizerniała lokata powitalna (dla zakładających konto osobiste) w Credit Agricole. Jeszcze w zeszłym miesiącu bank dawał 8% w skali roku na 180 dni (do 40 tys. zł), ale od dziś uzyskać można tu już 7% w skali roku jedynie na 90 dni (do 50 tys. zł).

I to tyle jeśli chodzi o lokaty i konta oszczędnościowe na lipiec 2024 roku, które dają co najmniej 7% w skali roku. 

6,8% na koncie oszczędnościowym i lokacie można znaleźć w Citibanku w promocji dla otwierających konto osobiste Citigold. Tu jednak ważna uwaga: w praktyce z propozycji skorzystać mogą wyłącznie osoby, które dysponują kwotą oszczędności w wysokości min. 420 tys. zł.

Dalej mamy już większą przepaść, bo 3 banki oferują oprocentowanie 6,5%, a później już trzeba brać pod uwagę stawki w okolicy 6%. O nich nieco niżej.

📧 Bądź na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się ofertami lokat, kont oszczędnościowych i promocji bankowych. Sposób na to jest prosty: korzystaj z bezpłatnego newslettera dla Czytelników bloga Bankobranie. To zero spamu, a jedynie powiadomienia o nowościach (które wysyłam maksymalnie 2 razy w tygodniu):


3 x 6,5%


Raiffeisen Digital Bank
przygotował 6,5% w skali roku na 6-miesięcznej Lokcie dla Ciebie, dostępnej zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów (jedynym warunkiem jest posiadanie/założenie bezwarunkowo darmowego konta osobistego w tym banku). Ulokować można tu też większe środki: do 200 tys. zł na jednej lokacie i w sumie nawet do 1 miliona złotych (acz w takich okolicznościach ja zawsze wolę przypomnieć, że system bankowych gwarancji depozytów obowiązuje jedynie do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro). Sprawdź prześwietlenie lokaty >>

W tym banku można też znaleźć najwyżej oprocentowaną lokatę roczną. Taki depozyt w Raiffeisenie daje 6,1% w skali roku, co może być dobrym wyborem w perspektywie możliwych spadków oprocentowania. Tyle samo daje tu też lokata na 3 miesiące.

6,5% w skali roku zaserwował też Toyota Bank na 9-miesięcznej Lokacie Plus. Ten depozyt dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy konta osobistego w Toyota Banku, a na Lokaty Plus łącznie można teraz wpłacić do 1 miliona złotych. Ta sama lokata dostępna jest też na inne okresy umowne, ale wtedy oprocentowanie jest już niższe (np. 6,3% na 6 miesięcy).

6,5% w skali roku dostępne jest jeszcze w powitalnej ofercie dla osób zakładających konto osobiste w Banku Pocztowym (przy okazji można uzyskać 24 tys. punktów w programie Bezcenne Chwile, przekładające się na nagrody - np. bony na zakupy - o wartości 300 zł). Promocyjne oprocentowanie można zapewnić sobie na koncie oszczędnościowym (na 3 miesiące; do 20 tys. zł).

Kilka okazji na co najmniej 6%


Dosłownie kilka dni temu na podwyżkę oprocentowania zdecydował się ING Bank Śląski, w którym na kontach oszczędnościowych można teraz uzyskać 6% w skali roku, na 3 miesiące nawet do 399 999,99 zł. Z propozycji skorzystać mogą zarówno nowi klienci (w dodatku czeka premia 500 zł za konto osobiste), jak i częściowo także obecni (pod warunkiem wpłacenia "nowych środków").

Bank Millennium na Koncie Oszczędnościowym Profit ponownie zaproponował 6% w skali roku na 90 dni i do 100 tys. zł, a z propozycji skorzystać mogą zarówno obecni klienci (pod warunkiem zdeponowania "nowych środków"), jak i osoby, które dopiero założą konto osobiste w tym banku (a to się opłaca, bo do wzięcia czeka rekordowa premia 600 zł na start). Ponadto 6% w skali roku Bank Millennium daje na lokacie, będącej nagrodą w programie poleceń konta (na 3 miesiące; do 25 tys. zł), który opisuję tutaj.

Coś poniżej 6% na lipiec 2024 roku?


Toyota Banku Indeksowane Konto Oszczędnościowe daje 5,85% w skali roku (do 30.09.2024 r.; do 400 tys. zł), aczkolwiek jest to rachunek ze zmiennym oprocentowaniem (opartym na stawce WIBOR 3M), które bank aktualizuje wraz z każdym kwartałem.

No i jeśli chodzi o depozyty, które nie stawiają żadnych dodatkowych warunków (w tym nawet nie trzeba posiadać/zakładać konta osobistego), to jest jeszcze InBank, który najwięcej, bo 5,5% w skali roku daje na lokacie 12-miesięcznej.

W pozostałych bankach lokaty i konta oszczędnościowe dają już mniej niż 5,5%. Takie oferty banków znajdziesz w aktualizowanych na bieżąco zestawieniach:


💡 Przydatne wskazówki oraz ważne informacje


Powyższy przegląd przedstawia najlepsze lokaty bankowe oraz konta oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem na lipiec 2024 roku według stanu na dzień 1.07.2024 r. Banki jednak dość często zmieniają swe tabele oprocentowania, więc w celu sprawdzenia aktualnych parametrów, zachęcam do przeglądania wyżej podlinkowanych rankingów. 

Zawsze gdy na blogu podaję oprocentowanie, to jest ono ujęte w skali roku. Uwzględniam tutaj wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (co zapewnia niezmienność stawki przez cały okres umowy) lub - w przypadku kont oszczędnościowych - z gwarancją oprocentowania przez określony czas (wyjątkiem wśród wyżej wymienionych jest właściwie wyłącznie Indeksowane Konto Oszczędnościowe w Toyota Banku).

Jeżeli dopiero zaczynasz oszczędzanie i myślisz o lokatach i/lub kontach oszczędnościowych, ale w Twej głowie rodzą się pytania bądź wątpliwości, koniecznie sprawdź wpisy poradnikowe (dzięki którym dowiesz się wszystkiego, co niezbędne): o lokatach bankowych oraz o kontach oszczędnościowych. W nich znajdziesz porady, wskazówki i objaśnienia napisane zrozumiałym językiem oraz intuicyjny kalkulator odsetek, który w prosty sposób pozwala wyliczyć spodziewany zysk. 

Na koniec, choć to kwestia nie mniej ważna, kwestia bezpieczeństwa środków, które sam stawiam na pierwszym miejscu, więc na blogu Bankobranie skupiam się wyłącznie na tym, co pewne i gwarantowane. Z tego względu każda lokata i każde konto oszczędnościowe oferowane są przez banki, które podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów. W każdym przypadku obowiązuje więc 100-procentowa ochrona środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, którą w większości przypadków zapewnia przede wszystkim polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w podlinkowanym wpisie przeczytasz o szczegółach gwarancji i ich zakresie). Wyjątkiem tu właściwie tylko Raiffeisen Digital Bank oraz InBank, w których ochronę środków zapewniają odpowiednio austriacki i estoński odpowiednik BFG.

🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

👉 Bądź na bieżąco z promocjami bankowymi i najlepszymi ofertami banków dla oszczędzających.  na X (daw. Twitter) i polub na Facebooku:

31 komentarzy:

 1. Szkoda że w Aliorze te 7% już nie dla nowych środków ale tylko dla nowych klientów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ile teraz jest na lokatach zawrotnych w Aliorze i Millennium?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podłączam się o pytanie i dodaję VeloBank.

   Usuń
  2. W Millenniium 5,1%

   Usuń
  3. W Velo dziś przy przelewie 200 tys. zł oferta na 4,4%.

   Usuń
  4. Też dzisiaj miałam ofertę na 4,4%. Po przelewie zadzwonili i proponowali 4,6% a później 4,8%. Podziękowałam.

   Usuń
  5. W Velo się poprawili. Dziś 5,2%

   Usuń
  6. Ciągle za mało. Wolę wycofać kasę i przy kolejnej promocji EKO wrócić dla 6,3%

   Usuń
 3. Velo bank odwraca się od "starych klientów", nawet od 1 czerwca obniżyli oprocentowanie na KO Skarbonka z 8% na 6% (do 3 tys)... teraz tylko nowi klienci na Skarbonce mają 6,5% .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 6% bez żadnych warunków to i tak najlepsza oferta na rynku. Ale szkoda że tylko do 3 tys.

   Usuń
  2. No właśnie to tylko do kwoty 3 tysiecy zł, a przez tę obniżkę Skarbonka dla obecnych obecnych Klientów straciła sens, lepiej trzymać te 3 tys. na EKO na 6,3% lub w innym banku

   Usuń
 4. Moim zdaniem tak od kilku miesięcy najbardziej opłacalne jest inwestowanie w obligacje skarbowe, na 3latkach jest 6,2% na rok, na antyiflancyjnych przez 1rok 6.55% potem inflacja plus 1.5%, nie ma na rynku lepszych lokat z takim terminem, a wiadomo stopy procentowe najprawdopodobniej pod koniec roku lub na początku przyszłego będą spadać , więc i lokaty polecą jeszcze bardziej choć i tak są słabe oferty teraz. Lokate jak zerwiesz wcześniej tracisz wszystkie odsetki jak wycofasz obligacje odsetki dostaniesz minus tam jakieś grosze za wcześniejsze wycofanie

  OdpowiedzUsuń
 5. Czemu nigdy nie publikujesz informacji o Credit Agricol? Przy spełnieniu prostych warunków mamy tam lokatę 8%.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lokata 8% jest już niedostępna. W powyższym wpisie jest mowa o aktualnej ofercie lokaty powitalnej w tym banku (7% w skali roku na 90 dni).

   Usuń
 6. A tam w Pekao jest jeszcze jakaś promocja do 200.000 zł na 7%?

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe co zrobi Santander w swojej przyszłej ofercie kont oszczędnościowych.

  OdpowiedzUsuń
 8. Santander daje 5% z groszami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skąd takie informacje? Bo nigdzie nie widzę takiej oferty.

   Usuń
  2. U mnie tylko lokata wakacyjna na 4%.

   Usuń
 9. Volkswagen Bank oferuje lokatę 7% dla nowych klientów i 6,5% dla dotychczasowych.

  OdpowiedzUsuń
 10. Proszę o informację gdzie najkorzystniej ulokować 1 mln zł na 3 miesiące.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz w artykule. Raiffeisen 6,1%.

   Usuń
 11. W toyota banku macie 6,5% przy lokacie na 9 miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No jest w artykule. Ale trzeba założyć konto niestety.

   Usuń
 12. Nigdy jeszcze nie widziałem odniesień do Volkswagen Banku,który ma lokatę stałą na 6,5% do 179 dni .Ktoś coś na ten temat.

  OdpowiedzUsuń
 13. Nowy Bank powstały z Neo Banku ma podobno bardzo dobre lokaty . Proszę Złotówę o więcej informacji na ten temat .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poza wabikiem 7% nic ciekawego. Ale jak przyjrzysz się temu wabikowi to lokata tylko do 10 tys. zł. Szkoda zachodu.

   Usuń
  2. Kwartalna lokata 6,2 % do 100 tys. Proszę Złotówę o o weryfikacją tego banku.

   Usuń
  3. Temat tu już wielokrotnie poruszany. Bank niegodny uwagi. Wystarczy pogooglować: Neobank i czyściciele kamienic.

   Usuń
 14. Witam jaka jest teraz lokata zawrotna w alior banku lub Millenium ?

  OdpowiedzUsuń
 15. Niestety w ING dla obecnych klientów aby otrzymać 6% trzeba spełnić "dodatkowe warunki" - płatności kartą. Chyba w Alior to samo.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...