Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

8.07.2024

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość. 

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 800 zł w bonusach za konto Santander
Standardowo do wzięcia czekałyby bonusy o łącznej wartości 700 zł, ale dla Czytelników bloga Bankobranie bank przygotował dodatkową nagrodę - bon na zakupy o wartości 100 zł (w praktyce już za samo otwarcie konta!). Tym samym teraz można zgarnąć aż 800 zł (aktualnie żaden bank za konto osobiste nie daje aż tyle). A do tego obowiązuje niedawno skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w tym banku.

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 800 zł w bonusach za konto Santander


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji, które można ze sobą łączyć: 
 • "600 zł na dobry początek", w której do wzięcia jest tytułowa premia pieniężna 
 • 🆕 "Więcej korzyści z nowym kontem" - ta promocja skierowana jest do Czytelników bloga Bankobranie - jeśli wniosek o konto złożysz za pośrednictwem niżej udostępnionego linku, to dostaniesz od banku bon 100 zł na zakupy (do wyboru np. do Allegro, Biedronki, Decathlonu, H&M, RTV Euro AGD lub Zalando) oraz
 • program "Polecam mój Bank" - edycja 8 - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety do kina (Cinema City) za otwarcie konta z polecenia.

Wszystko razem da tytułowe 800 zł. Jednak w praktyce można zyskać więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Zyskaj 800 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2022 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku. Ostatnio data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych klientów została przesunięta o rok, więc dla niektórych może to oznaczać okazję na szybszy i opłacalny powrót.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 600 zł oraz bonu 100 zł na zakupy dla Czytelników Bankobrania. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

⏰ Uwaga: choć promocja z premią do 600 zł i z bonem 100 zł w ramach programu poleceń dostępne są w dłuższym terminie, to akcja dla Czytelników bloga przewidziana jest maksymalnie do 31.07.2024 r.

Zasady promocji "600 zł na dobry początek"


Premia w tej promocji została rozbita na 3 transze: na każdego uczestnika czeka gwarantowane 2 x 150 zł oraz 1 x 300 zł.

By wziąć udział w akcji i zgarnąć dwa bonusy po 150 zł każdy:
 • do 31.07.2024 r. złóż wniosek o Konto Santander wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową (tylko tutaj składany wniosek kwalifikuje do uzyskania dodatkowej nagrody - bonu 100 zł na zakupy dla Czytelników bloga; o szczegółach piszę nieco niżej);
  po wejściu na stronę promocji, a przed złożeniem wniosku o konto, zaakceptuj zgodę na pliki cookies - z doświadczenia wiem, że to gwarantuje prawidłowe zapisanie się wniosku (tak by konto brało udział w promocji);
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (a czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.08.2024 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie (w każdym z tych czterech miesięcy):
  • wykonaj płatności kartą lub Blikiem na sumę min. 300 zł
  • co najmniej 1 raz zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • zapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł.

Choć Konto Santander szczegółowo omawiam nieco niżej, to tu na szybko dodam: spełnianie powyższych warunków promocji sprawi jednocześnie, że i konto, i karta będą za 0 zł, więc już żadną dodatkową aktywnością martwić się nie potrzeba.

Jeśli chodzi o wpływy, to ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

💸 Wypłata bonusów po 150 zł każdy na Twe konto w Santander Banku nastąpi:
 • do 31.10.: 150 zł otrzymasz za spełnienie warunków w sierpniu i wrześniu;
 • do 31.12.2024 r.: drugi bonus 150 zł (za spełnienie warunków w październiku i listopadzie).

Bonus 300 zł 


By zgarnąć tę nagrodę:
 • w grudniu 2024 i styczniu 2025 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy) zapewnij min. 1 000 zł wpływu z tytułu wynagrodzenia.

Jeśli chodzi o definicję takiego wpływu, to w regulaminie możemy znaleźć następujący zapis:
"wpływ pieniędzy w złotych polskich na Twoje konto otwarte w tej promocji z tytułu: 
a. wynagrodzenia za pracę, 
b. renty, 
c. emerytury. 
Za wynagrodzenie nie będziemy uznawać: 
a. wpływów z innego tytułu niż te, które wskazaliśmy w sekcji „Zasady promocji” w punkcie 3 [mówiącym właśnie o wynagrodzeniu, rencie lub emeryturze - przyp. Mr. Złotówa], 
b. przelewów pomiędzy Twoimi rachunkami, 
c. wpłat własnych w naszych oddziałach lub we wpłatomatach"


Wytyczne są więc klarowne: wpływ musi być z określonego tytułu i nie może być przelewem z własnego konta, ani własną wpłatą. To wszystko.

💸  Bonus 300 zł (za spełnienie warunków w grudniu i styczniu) otrzymasz do 28.02.2025 r..


Po zgarnięciu premii nie musisz martwić się podatkiem. Potwierdza to regulamin promocji, z którego fragment zacytuję:
"Nie zapłacisz podatku od nagrody. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych jako nagroda w sprzedaży premiowej. Podstawa prawna: art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych."

Do czasu otrzymania każdej z nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.


🆕 100 zł na zakupy w promocji "Dodatkowy bonus na dobry początek" (dla Czytelników bloga Bankobranie)


Zakładając konto poprzez wyżej podlinkowaną stronę banku, oprócz premii 600 zł (jak i pozostałych bonusów, o których mowa w niniejszym prześwietleniu kumulacji promocji Santandera), załapać się możesz też na promocję z bonem 100 zł na zakupy dla Czytelników bloga Bankobranie. Konkretnie będzie to kod do wykorzystania na platformie Pluxee, który będzie można wymienić na bon o wartości 100 zł - samodzielnie wybierzesz jaki to ma być bon. Wybór jest spory - to m.in.: Allegro, Biedronka, Decathlon, Empik, H&M, RTV Euro AGD, Zalando. 

Promocja "Dodatkowy bonus na dobry początek" (z bonami 100 zł) dostępna jest na blogu Bankobranie (i może też pojawić się na innych stronach o podobnej tematyce). Bank przygotował w niej 500 nagród (po 100 zł każda) - o kolejności przyznania bonów decydować ma kolejność zawartych umów. Ze swej strony poprosiłem bank o monitorowanie tej liczby - w przypadku wyczerpania puli ma się pojawić stosowny komunikat.

Warunki tej promocji są proste - wystarczy złożenie wniosku o konto (do 31.07.) tutaj oraz zawarcie umowy (najpóźniej do 10.08.2024 r.) o konto z kartą i dostępem do bankowości elektronicznej, a także wyrażenie wyżej już wymienionych zgód. I to wszystko.

Kod do Pluxee o wartości 100 zł bank prześle Ci SMS-em lub wiadomością w bankowości elektronicznej najpóźniej do 31.08.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank). Kod na wybrany samodzielnie bon na zakupy o wartości 100 zł będzie można wymienić tutaj (najpóźniej do 30.06.2025 r.).

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocjach z wymienionymi już gratyfikacjami do 700 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 600 zł i z bonem 100 zł dla Czytelników bloga):
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta:
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 29NKEQ oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami (kartą), które będziesz wykonywać na potrzeby uzyskania pierwszego z wyżej wymienionych bonusów 150 zł.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.


Jak zyskać jeszcze więcej?


▶️ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 800 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 8", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶️ Zwroty za płatności z konta. Konto Santander (jak i Konto Santander dla Młodych) daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Santander wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶️ Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 7-17 lat, sprawdź jak zyskać dodatkowe 150 zł za konto dla swej pociechy. Tę promocję prześwietliłem tutaj.


🔎 Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy kont z oferty Santander Banku to:
 • Konto Santander: 0/6 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta oraz 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta - opłaty nie będą pobrane, jeśli w danymi miesiącu wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 300 zł (tego warunku nie trzeba spełniać w miesiącu otwarcia konta) 

  Konto Santander dla Młodych (dla osób, które nie ukończyły 26. roku życia): 0 zł za prowadzenie konta; 0/9 zł - opłata miesięczna za kartę nie będzie pobierana, jeśli w danym miesiącu zostanie wykonana co najmniej jedna płatność kartą wydaną do konta lub BLIKiem.

W przypadku płatności kartą do tej sumy 300 zł bank nie zaliczy transakcji Quasi Cash. Czym są owe transakcje? W regulaminie można znaleźć następującą definicję: "transakcja bezgotówkowa, podczas której wymieniasz środki na gotówkę lub jednostki pieniężne. Zrealizujesz ją w punktach oznaczonych jako: kasyna, kasyna internetowe, gry losowe, zakłady bukmacherskie, loterie i totalizatory"

Pozostałe ważne kwestie, to:
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za wydanie karty i 15 zł za jej wznowienie (gdy bank przesyła nowy plastik po upływie okresu ważności karty; w przypadku osób do 26. roku życia opłata nie jest pobierana); 
 • 0 zł za wypłaty kartą z bankomatów Santander Banku; w przypadku osób do 26. roku życia wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe; bez względu na wiek można korzystać z różnych bankomatów w przypadku wypłat za pomocą BLIKa.

✍ Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji: Konto Santander. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • 🤳 "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 


📝 Rozpiska warunków promocji:

Zobacz rozpiskę w formie pdf i przekonaj się, jak łatwe warunki tym razem zaserwował Santander. Działaj, odhacz spełnienie warunków w odpowiednim momencie i ciesz się zdobytą premią:🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

📚 Przydatne dokumenty:

23 komentarze:

 1. Poszło! To będzie moja pierwsza promocja :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najważniejszy pierwszy krok. Powodzenia i dalszego owocnego bankobrania!

   Usuń
  2. Też zaczynałem od promocji Santandera ale to już kilka lat temu. Zostawiłem na stałe ze względu na darmowe przelewy ekspresowe. A bankobranie wciąga więc od tego czasu założyłem już kilkanaście kont i kilka kart kredytowych. Efekty wymierne bo w tym roku wakacje właściwie sponsorują nam banki (ja z żoną + syn). Z bonusów uzbierało się 8,2 tys. zł. Dzięki za bloga dla Złotówy i powodzenia dla wszystkich zaczynających. Warto!

   Usuń
 2. Jeśli dopiero zakładam konto to mogę zaraz stać się polecającym i polecić żonie?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to może być wpływ z konta innej osoby z opisem "Wynagrodzenie za xx.2024" ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W podobnej promocji kiedyś mogę potwierdzić że tak przeszło.

   Usuń
  2. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "wpływ musi być z określonego tytułu", a nie z określonym tytułem - spora różnica!

   Usuń
 4. Czy będzie rozpiska?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jest. Pod koniec powyższego wpisu prześwietlającego promocję w części zaczynającej się od słów: "📝 Rozpiska warunków promocji".

   Usuń
  2. Nie zauważyłem wcześniej. Dzięki! Rozpiska robi robotę i mega pomaga.

   Usuń
 5. Czy po założeniu konta na selfie kartę przywozi kurier czy przyjdzie listem?

  OdpowiedzUsuń
 6. Do konta karta Visa czy Mastercard?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obojętnie, ale w praktyce lepiej Mastercard bo bywają promocje z punktami Bezcenne Chwile.

   Usuń
 7. Tomasz Borusiewicz10 lipca 2024 08:52

  Mam pytanie o bonus 300 zł. Mam własną działalność, jak w takim przypadku zdobyć bonus? Mogę z konta firmowego przelać pieniądze na konto indywidualne? Zaliczy się to?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ilekroć brałem udział w promocjach z wynagrodzeniem to zawsze przelew z konta firmowego własnej JDG przechodził.

   Usuń
  2. Tomasz Borusiewicz12 lipca 2024 12:32

   Super, dziękuję za odpowiedź. Czy tutałp przelewu musi być jakiś specjalny? np. "Wynagrodzenie za pracę" czy coś podobnego?

   Usuń
 8. Kiedy zakładam na selfie to przy ekranie gdzie powinnam zrobić zdjęcie dowodu wyskakuje komunikat "usługa jest niedostepna" . To wina mojego telefonu czy coś po ich stronie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Gdzie wyraża się zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej przystępując do programu poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz przystępował/a do Programu poleceń to prośba o wyrażenie zgody będzie na jednym z etapów.

   Usuń
  2. Udało się w czwartek otworzyć konto:) Ciekawe czy udało mi się też załapać do 'lucky 500" i otrzymam ten dodatkowy kodzik;)

   Usuń
 10. Dzięki Mr. Złotówa za włożoną pracę.
  Czy dobrze rozumiem, że doładowanie kartą Revolut zalicza się do promocji?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...