Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij min. 1000 zł za konto firmowe w Banku Millennium

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

4.07.2024

Zgarnij min. 1000 zł za konto firmowe w Banku Millennium

Powraca promocja Millennium dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Promocja "Załóż Konto Mój Biznes i zyskaj", edycja I
Jak w poprzedniej edycji, tak i teraz do wzięcia czeka 5 premii po 200 zł każda za spełnienie łatwych - jak na promocje kont firmowych - warunków. A do tego doszły jeszcze dodatkowe bonusy (za terminal płatniczy oraz dla osób dopiero zakładających działalność gospodarczą).

W przypadku okazji do bankobrania z kontami firmowymi w roli głównej, wiele banków licytuje się na to, kto da więcej. Pojawiają się zawrotne, nawet kilkutysięczne kwoty, ale gdy pochylić się nad szczegółami, to okazuje się, że za standardowe korzystanie z konta i wydanej do niego karty można uzyskać co najwyżej kilkaset złotych, a reszta bonusów przewidziana jest za dodatkowe umowy np. o kredyt, leasing, terminal płatniczy itp. (a przecież nie każdy przedsiębiorca potrzebuje tego typu rozwiązań). W niniejszej promocji przede wszystkim tysiak jest w zasięgu większości, którzy zdecydują się na konto. 

Promocja "Załóż Konto Mój Biznes i zyskaj", edycja I

Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w CEiDG, który nie ma i nie miał konta firmowego w Banku Millennium co najmniej od 1.01.2021 r. (względem poprzedniej edycji nastąpiła tu zmiana na plus - data wyznaczająca okres karencji dla byłych klientów została bowiem przesunięta o rok).

💰 Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czeka: 

 • 5 bonusów pieniężnych po 200 zł każdy, co da tytułowy 1 000 zł;
 • 600 zł za skorzystanie z terminala płatniczego oraz
 • (to już opcja jedynie dla osób, które jeszcze nie prowadzą firmy) do 600 zł za zarejestrowanie działalności gospodarczej za pośrednictwem bankowości elektronicznej Banku Millennium.


Limit nagród.
 Dostępność promocji konta firmowego w Millennium przewidziana jest do 19.08.2024 r., ale może zakończyć się wcześniej, gdyż promocję bank przygotował dla 18 000 kont, które zostaną założone jako pierwsze. O ewentualnym przedterminowym zakończeniu akcji bank zakomunikuje tutaj.

Zasady promocji "Załóż Konto Mój Biznes i zyskaj", edycja I

By wziąć udział w akcji i zgarniać bonusy:

 • najpóźniej do 19.08.2024 r. złóż wniosek o Konto Mój Biznes wraz z wydawaną do niego kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • wyraź zgody (jeśli ich jeszcze nie masz) na otrzymywanie informacji marketingowych i handlowych od banku:
  • poprzez kanały elektroniczne, 
  • przez telefon oraz 
  • dotyczących produktów i usług firm współpracujących z bankiem;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po otwarciu konta zaloguj się do aplikacji mobilnej Banku Millennium;
 • w pięciu (lub sześciu - niżej wyjaśniam z jakiego powodu dłużej) miesiącach kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy): 
  • za pomocą formatki ZUS poprzez bankowość internetową lub aplikację mobilną Banku Millennium wykonaj przelew do ZUS;
  • zapewnij wpływy zewnętrzne na konto w wysokości min. 1 000 zł;
  • wykonaj płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem na sumę min. 500 zł.

Za 5 pierwszych miesięcy (następujących po miesiącu otwarcia konta), w których spełnisz powyższe warunki (przelew do ZUS + wpływ + płatności kartą) uzyskasz bonus po 200 zł. W sumie można więc zgarnąć do 1 000 zł.

Czym dla banku są "wpływy zewnętrzne"? Zgodnie z regulaminem to:
"wpływy na Konto z innych rachunków bankowych, z wyłączeniem wpływów z indywidualnych rachunków bankowych Klienta lub związanych z prowadzoną przez Klienta działalnością gospodarczą, wpłaty we wpłatomatach oraz wpływy z terminala płatniczego"


Do płatności kartą i/lub Blikiem bank nie zaliczy transakcji związanych z uczestnictwem w grach hazardowych, przelewów na telefon Blik, ani wypłatą bądź wpłat gotówki. 

💸 Wypłata każdej z premii przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków jej uzyskania. Do momentu otrzymania każdej z nagród nie rozwiązuj umowy, ani jej nie wypowiadaj oraz nie wycofuj zgód.

Bonus 600 zł za terminal płatniczy


Względem poprzedniej edycji za terminal do wzięcia jest o 100 zł więcej. A druga zmiana na plus, to jednorazowa wypłata (za spełnienie prostszych warunków w jeden miesiąc, a nierozciągniętych na dłuższy okres).

Ta nagroda już dla wszystkich nie jest, bo nie każdy przedsiębiorca ma potrzebę przyjmowania płatności kartą i/lub Blikiem. Zgodnie z regulaminem, bonus 600 zł dostaniesz:
"jeśli zawrzesz Umowę o terminal lub Millennium POS [aplikacja płatnicza dostarczana przez PayTel - przyp. Mr. Złotówa] maksymalnie do końca listopada 2024 r. i w kolejnym miesiącu zapewnisz na terminalu wpływ w wysokości min. 1 000 zł na otwarte wcześniej konto"


Wypłata tego bonusu zaplanowana jest do 31.01.2025 roku.

Dodatkowe 600 zł w bonusach za otwarcie firmy przez bankowość elektroniczną


Co ciekawe, osoby otwierające konto firmowe w Millennium mogą zgarnąć dodatkowo do 600 zł (czyli w sumie nawet 2200 zł łącznie z wyżej wymienionymi bonusami). Jest to jednak premia tylko dla tych osób, które dopiero teraz (najpóźniej do 19.08.2024 r.) założą firmę z Kontem Mój Biznes za pomocą bankowości internetowej Millenet lub aplikacji mobilnej Banku Millennium (jeśli do takowych jeszcze nie masz dostępu, sprawdź jak zgarnąć 600 zł premii za konto osobiste - otwierając je, uzyskasz dostęp do bankowości elektronicznej Millennium i za jej pośrednictwem zarejestrujesz działalność gospodarczą). Nowa firma musi zostać skutecznie zarejestrowana w CEIDG (czyli najpóźniej do 19.08.2024 r., więc z tym zwlekać nie warto, bo w regulaminie bank zaznaczył, że czasami trwa to do 3-4 dni roboczych). 

Ta premia ma być wypłacana w sześciu transzach (po 100 zł każda) razem z bonusami po 200 zł za przelewy do ZUS i płatności kartą i jeszcze w kolejnym miesiącu (bo bonusów po 100 zł jest sześć), o ile też w szóstym miesiącu po otwarciu konta zapewnisz przelew do ZUS, otrzymasz wpływ na min. 1000 zł oraz wykonasz płatności kartą i/lub Blikiem na sumę min. 500 zł (tutaj okres spełniania tych warunków jest właśnie o miesiąc dłuższy, niż dla uzyskiwania bonusów po 200 zł).

💡 Przypomnę, że w przypadku promocji dla osób prowadzących działalność gospodarczą gratyfikacje wypłacane w promocjach należy traktować jako przychód. Konieczne będzie więc rozliczenie podatku i to na przedsiębiorcy spoczywa ten obowiązek.


🔎 Konto Mój Biznes - prześwietlenie oferty Banku Millennium


Zakładając konto firmowe w Millennium, dodatkowo możesz załapać się na promocję "Postaw na Biznes z Bankiem Millennium" (dostępną do odwołania - informacje o niej można znaleźć na stronie promocji). 

Warunkiem skorzystania z tej promocji jest to, by wyrazić następujące zgody (i ich nie wycofywać w czasie korzystania z preferencyjnych warunków prowadzenia konta) na:
"a) przetwarzanie przez Bank danych osobowych w celu przekazywania informacji marketingowych i handlowych firm współpracujących z Bankiem, 
b) otrzymywanie od Banku informacji marketingowych i handlowych przez kanały elektroniczne, 
c) otrzymywanie od Banku informacji marketingowych przez telefon."

Zgodnie z jej regulaminem:
"Promocja polega na obniżeniu opłat naliczanych przez Bank przez 24 miesiące
1) za prowadzenie Konta poczynając od pierwszego dnia następnego miesiąca po dacie zawarcia umowy produktu w taki sposób, że: 
a) miesięczna opłata za Konto Mój Biznes w złotych wyniesie 0 zł 
(...) 
3) za wybrane przelewy zlecone w Aplikacji mobilnej lub przez Millenet w trybie standardowym, poczynając od dnia zawarcia umowy Konta objętego promocją: 
a) przelew krajowy w PLN, 
b) przelew w EUR do krajów EOG, w tym na rachunki w innych bankach krajowych, 
c) przelew SEPA w EUR, 
Opłata za te przelewy wyniesie 0 zł. Promocja nie obejmuje przelewów wykonanych w trybie ekspresowym, pilnym oraz dodatkowych opłat związanych z ich realizacją" 

I takie uprzywilejowane warunki biorą górę nad cennikiem, w którym mowa, że:
 • 0/20 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli łączne zewnętrzne wpływy w poprzednim miesiącu wyniosą min. 1000 zł lub jeżeli w miesiącu poprzednim został wykonany min. 1 przelew do ZUS lub US; 

Przez 24 miesiące uczestnicy promocji tych wymogów spełniać nie muszą. Od momentu otwarcia konta w promocji obowiązują poniższe warunki:
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę Visa Mój Biznes nie jest pobierana za miesiąc, w którym została wydana (bez warunków), a także w kolejnych miesiącach, jeśli w miesiącu poprzedzającym zostały wykonane i zaksięgowane płatności kartą na sumę min. 500 zł (płatności wykonywane na potrzeby promocji jednocześnie spełnią i ten warunek, więc opłaty za kartę nie będzie); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki w bankomatach Millennium, 1 zł za wypłatę w bankomatach Santander Banku i Planet Cash; 3,5%, min. 5 zł za wypłatę w innych bankomatach w Polsce.
🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

📚 Przydatne dokumenty:

3 komentarze:

 1. Cześć to moje pierwsze konto firmowe i w zasadzie pierwszy komentarz. W opisie promocji jest mowa o tym, że trzeba się rozliczyć z wpływu i traktować to jako przychód. A jak to jest w przypadku jeśli prowadzę JDG i korzystam z innych promocji ale kont osobistych. Czy wtedy też muszę przekazywać to księgowej i ujmować te gratyfikacje jako przychód ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do rozliczenia są przychody w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą, a więc tak jak tutaj, w związku z założeniem konta firmowego albo skorzystaniem z terminalu płatniczego.

   W przypadku promocji dla klientów indywidualnych (a więc np. zakładając konto osobiste), to już coś innego - tam mamy do czynienia z tzw. "sprzedażą premiową" i premie/bonusy są zwolnione z podatku. O tym mowa też praktycznie w każdym regulaminie. Przykład z promocji konta osobistego w Millennium: "Nagrody to przychód uczestnika zwolniony z opodatkowania na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych".

   Usuń
 2. Cześć. Wiem, że już wiele razy był ten temat poruszany i wyjaśniony przy okazji innych promocji, a nawet i tych z millenium. Ale jeszcze raz poproszę o prostą odpowiedź czy aby spełnić warunki powyższej promocji wystarczy przelew z mojego konta osobistego (np.Santander) na moje nowo otwarte konto firmowe w Millenium ? Czy jednak właścicielem musi być inna osoba, lub np. klient. ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...