Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 6,8% na lokacie i koncie oszczędnościowym (łącznie do 420 tys. zł) dla zakładających Konto Citigold w Citibanku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

2.07.2024

6,8% na lokacie i koncie oszczędnościowym (łącznie do 420 tys. zł) dla zakładających Konto Citigold w Citibanku

Nowa edycja promocji konta dla zamożnych przyniosła podwyżkę oprocentowania na lokacie.

Citibank: konto oszczędnościowe + lokata z oprocentowaniem 6,8%
Otwierający konto Citigold w Citibanku mogą uzyskać 6,8% na koncie oszczędnościowym i teraz także takie samo oprocentowanie na lokacie (odpowiednio do 200 tys. i do 220 tys. zł). 

Na wstępie ważna informacja: konto Citigold należy do kont z kategorii prestiżowych. Tym samym trzeba liczyć się z wyżej zawieszoną poprzeczką, jeśli chodzi o warunki, których spełnienie zapewnia utrzymanie konta za 0 zł. W Citibanku jest to wymóg utrzymania salda środków (mogą to być też oszczędności na omawianym tu koncie oszczędnościowym i lokacie) na poziomie min. 400 tys. zł (a na potrzeby promocji ulokować wręcz trzeba min. 420 tys. zł). Przez 3 miesiące da się ten warunek spełnić łatwo - bo właśnie na 3-miesięcznej lokacie dostępne jest 6,8% w skali roku. Co po tym okresie (choć 6,8% na koncie oszczędnościowym dostępne jest nawet na 6 miesięcy)? To już zależy od indywidualnej kalkulacji i oferty banku za te 3 miesiące (bo 200 tys. zł będzie ulokowane nadal z gwarantowaną stawką 6,8% na koncie oszczędnościowym, ale jeszcze będzie trzeba pomyśleć o utrzymaniu 220 tys. zł, aby spełniać warunki promocji i konto Citigold mieć za 0 zł).

💡 Jeśli nie dysponujesz kwotą pozwalającą na skorzystanie z promocji konta Citigold, sprawdź alternatywne promocje z bezwarunkowo darmowym CitiKontem, w których do wzięcia jest 300 zł w bonusach pieniężnych + 7,2% dla oszczędności (do 100 tys. zł).

Konto oszczędnościowe + lokata w promocji "Oszczędzaj z kontem Citigold 6,8% - edycja I"


Dla kogo promocja?
 Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie ma i po 30.06.2022 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje również współposiadaczy tego typu kont i rachunków).

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. kartę kredytową, pożyczkę czy rachunek firmowy), to na szczęście to nie wyklucza z udziału w niniejszej promocji.

🎁 Co czeka na uczestników promocji? Osoba zakładająca konto Citigold, skorzystać może z promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym oraz na lokacie.

Konto oszczędnościowe:

 • oprocentowanie: 6,8% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 6 miesięcy następujących po miesiącu od otwarcia konta
 • maksymalna kwota objęta stawką 6,8% w skali roku: 200 000 zł

Lokata Powitalna:
 • oprocentowanie: 6,8% w skali roku
 • okres lokaty: 3 miesiące
 • minimalna kwota lokaty: 20 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty: 220 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec umownego okresu


Limit kont objętych promocją
. Promocja ma być dostępna do 20.08.2024 r., ale udział w niej może wziąć maksymalnie 300 osób, które jako pierwsze otworzą konto osobiste Citigold. Chociaż ta pula może wydawać się mała, to trzeba jednak pamiętać, że nie każdy dysponuje kwotą 420 tys. zł, by załapać się na niniejszą promocję.

Zasady promocji "Oszczędzaj z kontem Citigold 6,8% - edycja I"


By wziąć udział w promocji:

 • do 20.08.2024 r. złóż wniosek o konto Citigold wraz z kontem oszczędnościowym oraz w wyżej wymienionym terminie zawrzyj umowę z bankiem; 
 • w ciągu 10 dni od otwarcia konta (ale nie później, niż do 20.08.2024 r.) zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to przy podpisaniu umowy lub podczas rozmowy z konsultantem infolinii); 
 • w celu uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, w każdym z 6 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:
  • wykonaj min. 3 płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł (rozwiewając wątpliwości: to nie muszą być 3 transakcje po 5 stów każda; wystarczą płatności na mniejsze kwoty, ale ważne by były min. 3 płatności oraz by w sumie wyszło co najmniej 500 zł w miesiącu; nie zaliczą się transakcje Blikiem) oraz
  • na rachunkach w Citibanku utrzymuj średniomiesięczne saldo środków w wysokości co najmniej 420 tys. zł.

Promocyjne oprocentowanie 6,8% w skali roku uzyskasz za każdy miesiąc, w którym spełnisz powyższe warunki (płatności kartą + średniomiesięczne saldo).
 • w celu uzyskania promocyjnego oprocentowania na lokacie:
  • najpóźniej do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta, uzyskaj na rachunkach w Citibanku saldo dzienne środków na poziomie co najmniej 420 tys. zł.

Przydatne wskazówki


▶️ Wpłacając środki do Citibanku (w celu spełnienia warunku utrzymania wymaganych sald), trzymaj się regulaminowych wytycznych:
"Przy wyliczaniu salda (...) nie są brane pod uwagę środki pochodzące z rachunków prowadzonych przez Bank [czyli Citibank - przyp. Mr. Złotówa] dla klientów indywidualnych innych niż Twój rachunek oraz z rachunków, w których Jesteś drugim lub kolejnym Współposiadaczem w przypadku zawarcia Wspólnej Umowy Produktów Depozytowych z innymi Współposiadaczami, oraz nie są brane pod uwagę środki pochodzące z Twoich rachunków dla klientów firmowych"


Zatem innymi słowy: środki, które przelejesz na swe konto Citigold nie mogą pochodzić z konta prowadzonego przez Citibank (nawet jeżeli byłoby to konto należące do innej osoby). Możesz jednak przelać te środki z innego banku. 

▶️ Saldo dzienne oznacza, że w danym dniu musisz mieć w Citibanku co najmniej 420 tys. zł. Z kolei średniomiesięczne saldo środków pozwala na elastyczność - można codziennie mieć ulokowaną w banku kwotę min. 420 tys. zł, ale przykładowo można też przez pół miesiąca nie mieć środków w ogóle, a przez drugie pół min. 840 tys. zł.

▶️ Do czasu wpływu odsetek nie zamykaj konta Citigold, nie zmieniaj typu konta, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Konto oszczędnościowe

▶️ Jeśli nie spełnisz warunków uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym w którymś z miesięcy, to nadal będzie Ci ono przysługiwać w pozostałych (maksymalnie do końca szóstego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta).

▶️ Wypłata odsetek na koncie oszczędnościowym przewidziana jest w dwóch transzach. Najpierw otrzymasz je naliczone wg stawki standardowej, a później do 20. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym, wpłyną odsetki wynikające z promocji, będące wyrównaniem do stawki 6,8% w skali roku.

Lokata Powitalna

▶️ Lokatę z oproc. 6,8% w skali roku da się otworzyć najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta Citigold.

▶️ Po otwarciu konta Citigold, lokatę 6,8% można założyć poprzez infolinię (jeśli umowa o konto została zawarta w procesie telefonicznym, kurierskim lub poprzez bankowość elektroniczną) lub w placówce banku typu Citigold.

▶️ Wypłata odsetek z lokaty nastąpi w dniu jej umownego zakończenia, a więc po upływie okresu 3 miesięcy od otwarcia Lokaty Powitalnej.


🔎Konto Citigold - prześwietlenie oferty Citibanku


Konto osobiste w Citibanku zakładane na potrzeby promocji, charakteryzuje się następującymi cechami:

 • 0/220 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta Citigold nie jest pobierana, jeśli średnie miesięczne saldo na rachunkach klienta w danym miesiącu wyniesie min. 400 tys. zł (wliczają się do tego rachunki oszczędnościowe i lokaty);
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną;
 • 0 zł za kartę wydaną do konta;
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z dowolnych bankomatów w Polsce;
 • opłata, na którą warto zwrócić uwagę, to 9 zł za usługę CitiPhone, czyli za możliwość obsługi poprzez infolinię - z tej opłaty zwalnia jednak utrzymanie średniego salda (tu wymóg jest obniżony, bo to 100 tys. zł) albo można tę usługę po prostu wyłączyć.

Z kolei konto oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za 0 zł (w przypadku klientów posiadających konto osobiste w Citibanku, a takim jest konto Citigold). W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł).

Środki zdeponowane na rachunkach w Citibanku (w tym na lokatach) podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zapewnia ochronę 100% środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro.Bądź na bieżąco z podobnymi promocjami. Niezawodny sposób na to, by nie przegapić najlepszych okazji, to bezpłatna subskrypcja, na którą zapisać można się w kilka chwil (i równie szybko z zapisu zrezygnujesz, jeśli kiedykolwiek tak postanowisz):
 


🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

📚 Przydatne dokumenty:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...