Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz 800 zł w bonach do Allegro za kartę kredytową w Citibanku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

9.07.2024

Odbierz 800 zł w bonach do Allegro za kartę kredytową w Citibanku

Po dłuższej przerwie powraca promocja karty Citi Simplicity z bonami do Allegro.

Promocja "Złap okazję na wielkie zakupy z Kartą Kredytową Citibank", czyli nawet 800 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity
Na każdego uczestnika tej okazji do bankobrania czeka 700 zł w bonach do Allegro oraz punkty w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się na nagrodę do wyboru - np. bon na zakupy do Allegro - o wartości 100 zł. W sumie daje to aż 800 zł do wzięcia.

Promocja "Złap okazję na wielkie zakupy z Kartą Kredytową Citibank", czyli nawet 800 zł w bonusach za kartę Citi Simplicity


Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je już od ponad 10 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 24,46%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

Promocja "Złap okazję na wielkie zakupy z Kartą Kredytową Citibank": 800 zł w bonusach za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.05.2023 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi.

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

W tej promocji nie ma wykluczeń, jeśli chodzi o uczestników programu "Bezcenne Chwile". Nawet gdy bierzesz w nim udział np. z kartą wydaną przez inny bank albo było Ci dane brać udział z inną kartą kredytową Citibanku lub choćby teraz z kartą wydaną do CitiKonta, to z niniejszej promocji z kartą kredytową również możesz skorzystać i 8 000 punków dostaniesz.

Limit nagród. Promocja ma być dostępna tylko do 8.08.2024 roku, ale może się zakończyć wcześniej, gdyż bank przygotował się na nagrodzenie 1 500 osób, które jako pierwsze zawrą umowę o kartę Citi Simplicity.

Jeśli pula nagród wyczerpie się przed terminem, to informacja o tym ma się pojawić na stronie promocji. Dobra wiadomość jest taka, że bank praktykuje zasadę, by każdy kto zdąży złożyć wniosek, nagrodę dostał (oczywiście po spełnieniu pozostałych warunków, o których mowa niżej).

Zasady promocji "Złap okazję na wielkie zakupy z Kartą Kredytową Citibank


Na wstępie krótkie wyjaśnienie: chociaż w promocji (prawie) wszystko kręci się wokół Allegro (bo nagrodami są bony do tego serwisu), to płatności kartą, które będą wymagane na potrzeby promocji mogą, ale nie muszą być wykonywane na Allegro.

By wziąć udział w akcji i zdobyć pierwszą z nagród - bon 200 zł do Allegro:
 • do 8.08.2024 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (umowa może być zawarta później - nawet po tej dacie);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • aktywuj kartę w bankowości mobilnej Citibanku (zwróć uwagę, by zrobić to w taki sposób, a nie np. w bankowości internetowej na komputerze; aczkolwiek nawet jeśli by Ci to umknęło, to nie ma co odpuszczać - z relacji Czytelników wynika, że bank jest dość pro kliencki w tym względzie, acz trzeba by pisać reklamację);
 • w pierwszym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę (datę znajdziesz w umowie) wykonaj min. 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 500 zł (dla rozwiania wątpliwości: nie każda płatność musi być na kwotę 500 zł; pojedyncze płatności mogą być na mniejsze kwoty - ważne by było ich co najmniej 5 i by łącznie wyszło min. 5 stów).

I dalej, w celu zgarniania kolejnych nagród:
 • w drugim, trzecim, czwartym, piątym, szóstym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia mowy o kartę wykonaj min. 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 100 zł (i tu nie każda z transakcji musi być na stówę - mogą to być nawet drobniejsze płatności, ale ważne by było ich min. 5 i by sumie w miesiącu wydać co najmniej 100 zł) oraz
 • najpóźniej do końca szóstego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę zarejestruj swą kartę w programie Bezcenne Chwile.

Za każdy miesiąc, w którym spełnisz warunek płatności kartą, otrzymasz bon do Allegro o wartości 100 zł. Z racji tego, że miesięcy jest 5, to i bonów można zgarnąć nawet 5 (o wartości 100 zł każdy).

O przyznaniu każdego z bonów do Allegro bank będzie powiadamiać wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania danej nagrody. Bony będą rozsyłane również tam w ciągu 30 dni od każdej z tych wiadomości. Bony do Allegro mają mieć ważność do 01.09.2025 roku.

Z kolei dla uzyskania 8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile poza rejestracją karty w programie lojalnościowym, wystarczy utrzymać kartę w dwunastym miesiącu kalendarzowym następującym po zawarciu umowy o kartę - do tego czasu karta musi być aktywna (co do tego czasu jednak nawet nie musi oznaczać aktywności w jej korzystaniu, bo bank zwalnia z opłaty miesięcznej na 12 miesięcy - o szczegółach piszę niżej) i nie składaj wypowiedzenia umowy o kartę.

O przyznaniu punktów bank poinformuje wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia powyższego warunku. Punkty zostaną naliczone w ciągu 30 kolejnych dni. 

Punkty będą ważne przez 6 miesięcy od daty zasilenia konta punktowego w programie Bezcenne Chwile - będzie to czas, w którym da się je wymienić na nagrody z katalogu.

Do dnia przyznania każdej z nagród posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, ani nie wypowiadaj umowy.

_________

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Mogą, ale nie muszą to być płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni Twoje transakcje, o ile:
 • "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone"

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.


🔢📊 Czym jest program Bezcenne Chwile?


W tym miejscu krótkie objaśnienie dla osób, które być może pierwszy raz stykają się z tym programem. 
Bezcenne Chwile to w dużym skrócie program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. 
Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina (przykładowo voucher o wartości 50 zł najczęściej "kosztuje" 4000 punktów). 
Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych oraz na powitanie. I na te punkty jest teraz okazja w Citibanku. Sprawdź: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.

Kartę Citibanku dodasz do programu Bezcenne Chwile poprzez bankowość internetową lub na stronie bezcennechwile.pl.

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.


🔎 Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z bonusami do 800 zł czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.


Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):
 

🆕 Nowość! Od teraz powiadomienia o najlepszych promocjach bankowych możesz otrzymywać na Messengerze. Dołącz do kanału nadawczego: Bankobranie na Messengerze

11 komentarzy:

 1. Takie bony da się ze sobą łączyć podczas jednej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz łączyć i możesz też wykorzystywać w częściach.

   Usuń
  2. Dziękuję za odpowiedzi.

   Usuń
 2. Umowa o pracę na czas nieokreślony, ten sam pracodawca od 12 lat. Jaki dokument może być wymagany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wystarczył wyciąg z konta z wpływami wynagrodzenia.

   Usuń
  2. Tak samo. Zamiennie może być zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach wystawione przez pracodawcę.

   Usuń
 3. Czy trzeba wyrażać zgody marketingowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo regulamin promocji żadnych zgód nie wymaga.

   Usuń
 4. Czy po otrzymaniu wszystkich nagród można zrezygnować z karty i bez konsekwencji ją zamknąć?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...