Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 650 zł do wzięcia w bonusach pieniężnych za konto w VeloBanku - nowa promocja "Startuj z VeloKontem"

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.05.2024

650 zł do wzięcia w bonusach pieniężnych za konto w VeloBanku - nowa promocja "Startuj z VeloKontem"

Powitalna promocja VeloBanku dostępna jest w nowej odsłonie.

Promocja "Startuj z VeloKontem" (edycja 1/2024) + program poleceń. Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto?
Zmianie uległy warunki promocji oraz czas ich spełniania w celu zgarnięcia pełnej puli. Na szczęście niezmiennie do wzięcia pozostaje 650 zł. A pierwszy z bonusów (60 zł) wpada błyskawicznie, bo w praktyce pojawi się już w ciągu 2 dni roboczych po otwarciu konta.


Promocja "Startuj z VeloKontem" (edycja 1/2024) + program poleceń. Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto?


Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto? W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją promocji, w których do wzięcia czeka: 
 • "Startuj z VeloKontem" (edycja 1/2024) - tutaj do wzięcia czeka 60 zł premii na start oraz - przez 9 kolejnych miesięcy - do 60 zł miesięcznie, dzięki 5-procentowemu moneybackowi (czyli zwrotowi za płatności wykonywane kartą wydaną do konta i/lub Blikiem). 
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym) - za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł). 

W sumie wychodzi więc tytułowe 650 zł. Jak zgarnąć wszystkie nagrody? Oto instrukcja krok po kroku.

Promocja "Startuj z VeloKontem" (edycja 1/2024): z bonusami do 600 zł


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Startuj z VeloKontem" (edycja 1/2024) i uzyskać pierwszy bonus 60 zł:

 • do 31.07.2024 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym);
  uwaga: we wniosku o konto warto wpisać kod polecenia E3VDD6 (niżej znajdziesz szczegóły, ale już tutaj zasygnalizuję, że dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł);
 • wyraź zgody marketingowe na:
  • użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego; 
  • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną;
  • prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących, w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych;
  • możliwość prowadzenia marketingu - zgoda na marketing tradycyjny oraz prawnie uzasadniony interes administratora danych (profilowanie);
  • dodatkowo nie zgłaszaj sprzeciwu do przetwarzania Twoich danych osobowych przez bank.
 • najpóźniej w ciągu 14 dni od aktywacji VeloKonta zaloguj się do bankowości mobilnej.

💸 Spełnienie powyższych warunków zapewni Ci pierwszy bonus 60 zł, który bank wypłaci na VeloSkarbonkę bardzo szybko, bo już w ciągu dwóch dni roboczych.

Dalej do wzięcia będzie moneyback. By go uzyskiwać:
 • w każdym z 8 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji VeloKonta zapewniaj wpływ w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta w innym banku) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł oraz
 • w każdym z 9 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji VeloKonta wykonuj płatności kartą i/lub Blikiem.

Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas. 

Bank będzie naliczać 5% zwrotu od równowartości wyżej wymienionych płatności i taką nagrodę będzie wypłacać na VeloSkarbonkę - szybko bo już w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od daty zaksięgowania transakcji na VeloKoncie. 

Zwrot naliczany jest za płatności kartą oraz Blikiem (z wyłączeniem przelewów na telefon Blik) wykonywane w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, za wyjątkiem miejsc, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
 • 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi).

Tym samym do moneybacku nie zostaną zaliczone transakcje zasilające Revoluta lub tym podobne usługi.

Za każdy miesiąc można uzyskać do 60 zł moneybacku, a że jego naliczanie przewidziane jest przez 9 miesięcy, to łącznie można w ten sposób zgarnąć do 540 zł. Jeśli w danym miesiącu wykonasz płatności na mniejszą sumę, np. 600 zł, to wtedy moneyback też wpadnie - będzie to jednak 30 zł.

Do dnia otrzymania zwrotu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o VeloKonto i VeloSkarbonkę, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia 


Wspomniałem już, że we wniosku o konto warto podać kod polecenia (jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci polecić konto, to możesz skorzystać z mego kodu: E3VDD6 ), dzięki czemu wpadnie dodatkowe 50 zł. By zgarnąć ten bonus: 

 • umowę o konto zawrzyj do 31.05.2024 r. (bo program poleceń dostępny jest krócej, niż promocja z moneybackiem); 
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł (zapewniając wpływy na potrzeby wyżej opisanej promocji z moneybackiem, ten warunek spełnisz jednocześnie, bo wytyczne w praktyce są takie same).


Przykładowo: jeśli konto założysz w maju, to dla uzyskania 50 zł wpływy należy zapewnić w czerwcu, lipcu i sierpniu. Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego w maju, bonus (50 zł) za spełnienie warunków od czerwca do sierpnia, otrzymasz do 30.09.2024 roku. 

Do momentu odbioru nagród nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych i nie zgłaszaj sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej. W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj.🔎 Konto osobiste w VeloBanku - szczegóły oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

✍ VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Umowę z bankiem można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię) lub
 • 💻 za pomocą aplikacji mObywatel (w tym procesie udział też bierze kurier, który przyjedzie z dokumentami do podpisu), lub 
 • 🤳 "na selfie" (czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji).

Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda każdy z procesów otwierania konta, można znaleźć na stronie promocji.

Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.

Środki na VeloSkarbonce są oprocentowane: 6,5% w skali roku do kwoty 3 000 zł (nadwyżka ponad 3 000 zł objęta jest już stawką zaledwie 0,05% w skali roku). Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź jak uzyskać do 7% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (do 100 tys. zł).Powyższy wpis zawiera link polecający, co oznacza, że mogę zyskać, jeśli za jego pośrednictwem złożysz wniosek o VeloKonto. Z punktu widzenia osoby otwierającej konto, niczego to nie zmienia, a mi będzie mi miło, jeśli skorzystasz z takiej formy, bo wtedy i ja dostanę bonus od banku za polecenie.


📚 Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. no dalej się trzymają tego grudnia 2022 :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Środki na rachunku Skarbonka od 1 czerwca b.r. będą oprocentowane na 6,0% (do 3000 zł). Taką informację otrzymali dotychczasowi posiadacze konta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla wszystkich? Czy dla nowych Skarbonek?

   Usuń
  2. Taką informację otrzymali dotychczasowi posiadacze konta? Kiedy, bo np. ja nie?

   Usuń
  3. Wysłali informację przez bankowość elektroniczną 26 marca. Wygląda na to, że wszystkie Veloskarbonki od 1 czerwca będą oprocentowane tylko na 6%. Pewnie na EKO należy się w następnej edycji spodziewać podobnego oprocentowania. Link do dokumentu ze zmianami, na stronie 4 jest tabela https://www.velobank.pl/centralne_repozytorium_dokumentow/983BDB2CD570568B1118CBBCADC44FB5574CDE1A7DC8CEA28AE95E1BC5B377F5

   Usuń
 3. Założyłam pod koniec kwietnia przez mObywatel. Czy z tym kurierem to aktualne? Do podpisania umowy przyszedł mi kod SMS. Na stronie banku nie widziałam informacji o tym, że ma być kurier. Stąd moje pytanie czy nie zaszły jakieś zmiany.

  OdpowiedzUsuń
 4. Słabiutkie warunki. Przypomina to trochę promke w aliorze, tylko tam 50 zł prawie za nic + 20 w zwrotach. A te zwroty na cały rok, a nie na kilka miesięcy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie , w Alior są 1-procentowe zwroty w za płatności mobilne w sklepach stacjonarnych 😋

   Usuń
  2. Tak, w PKO też mają ofertę 5-procentowych zwrotów za płatności.

   Usuń
  3. Ale w PKO łącznie max 300 zł.

   Usuń
  4. Velo ciągle najlepszy.
   5% i do 560 zł

   W PKO 5% ale do 300 zł

   W Aliorze 1% do 240 zł rozcznie

   Usuń
 5. Przykro mi. Miałem od maja zacząć zabawę z velo, bo wykorzystałem już santandera, a tu taka zmiana. Trudno. Ale teraz rzeczywiście alior wygląda ciekawiej. Chociaż wolałbym coś na krócej, żeby się nie przyzwyczaic

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam pytanie. Skorzystałem już z sześciomiesięcznych zwrotów. Następnie złożyłem wypowiedzenie i otrzymałem zwroty na kolejne trzy miesiące. Łącznie 900 zł :) Czy jak teraz składa się wypowiedzenie to znów dają przedłużenie promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponoc tylko raz ale zawsze mozesz to sprawdzic skladajac wypowiedzenie

   Usuń
 7. Czy aby uczestniczyć w promocji muszę dodać kartę debetową? Czy to jest wymagane skoro moneyback naliczany również przy płatności blikiem ?
  Czy można ewentualnie dodać wirtualną kartę płatniczą aby płacić telefonem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można bez karty. Chociaż i tak lepiej wyrobić MC bo będzie w razie jakiejś promocji Bezcennych Chwil. A jak będziesz płacić tylko blikiem to też to zwalnia z opłaty za kartę.

   Usuń
 8. czy trzeba zakladac apke mobilna, aby skorzystac z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 9. Cashback nalicza się dopiero od miesiąca następującego po założeniu konta, czy tak?

  OdpowiedzUsuń
 10. Zakup biletów przez aplikację banku zapewne nie kwalifikuje do moneybacku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo to ani płatność kartą ani blikiem.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...