Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Więcej od Santander Banku: zgarnij 600 zł w bonusach na start za Konto Select

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

23.05.2024

Więcej od Santander Banku: zgarnij 600 zł w bonusach na start za Konto Select

To kumulacja promocji Konta Select, będącego alternatywą wobec dobrze znanego Konta Santander. 

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 600 zł w bonusach za Konto Select
Tu też zyskać można 400 zł premii i bon 100 zł na zakupy (jak z Kontem Santander), ale jest też i dodatkowa okazja do bankobrania z bonusem 100 zł, więc w sumie da się zgarnąć nie 500, ale już 600 zł!

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Santander Banku.]

Nie bez powodu wspomniałem o promocji Konta Santander z bonusami do 500 zł, bo to tę propozycję już na blogu opisywałem (tutaj). Teraz przyszła kolej na alternatywną promocję z Kontem Select w roli głównej.

Promocja konta w Santander Banku: zgarnij 600 zł w bonusach za Konto Select


W praktyce mamy tutaj do czynienia z kumulacją promocji, które można ze sobą łączyć: 
 • "400 zł na dobry początek", w której do wzięcia jest tytułowa premia pieniężna,
 • program "Polecam mój Bank" - edycja 7 - tu do wyboru będziesz mieć: bon 100 zł na zakupy (do wykorzystania w Biedronce, Decathlonie, RTV Euro AGD lub Zalando) albo 4 bilety kina (Cinema City) za otwarcie konta z polecenia oraz
 • "Konto Select i Kantor Santander z bonusem" z premią 100 zł.

Wszystko razem da tytułowe 600 zł. Jednak w praktyce można zyskać więcej - niżej opiszę możliwość zarabiania na poleceniach (z bonami o wartości 100 zł lub biletami do kina dla polecającego) oraz zwroty za niektóre przelewy z konta (do 25 zł miesięcznie). Dodatkowo można zgarnąć też 150 zł premii za konto dla dziecka (w wieku 7-17 lat).

Zyskaj 600 zł na start w kumulacji promocji konta w Santander Banku


Dla kogo promocje? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem i dowodem osobistym, która co najmniej od 1.01.2021 r. nie posiada, ani nie współposiada konta osobistego (w PLN) w Santander Banku.

Jeżeli masz inne produkty w Santander Banku (np. konto oszczędnościowe, kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy), to nadal możesz wziąć udział w tej promocji konta osobistego. Pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć w sposób opisywany poniżej (na stronie promocji), bo tylko taki kwalifikuje do uzyskania premii do 400 zł. Nawet jeśli masz dostęp do bankowości internetowej, to tam otwarte konto nie będzie brało udziału w promocji (podobnie udziału nie biorą konta zakładane w placówkach banku).

Zasady promocji "400 zł na dobry początek"


By wziąć udział w akcji i zgarnąć 2 bonusy pieniężne po 200 zł każdy:
 • do 31.05.2024 r. złóż wniosek o Konto Select wraz z wydawaną do niego kartą i bankowością internetową; po wejściu na stronę promocji, a przed złożeniem wniosku o konto, zaakceptuj zgodę na pliki cookies - z doświadczenia wiem, że to gwarantuje odpowiednie zapisanie się wniosku (tak by konto brało udział w promocji);
 • we wniosku o konto podaj swój numer telefonu komórkowego i adres mailowy oraz wyraź zgody na: 
  • kontakt telefoniczny i drogą elektroniczną w celu marketingowym oraz
  • otrzymywanie od banku korespondencji w formie elektronicznej (to tzw. elektroniczny kanał kontaktu - EKK; wyrażenie tej zgody można zweryfikować po zalogowaniu do bankowości internetowej i przejściu ścieżki: Ustawienia => Forma otrzymywania korespondencji) oraz
  • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych w celach marketingowych;

   Po co te zgody? W praktyce są one niezbędne choćby po to, by bank przetwarzał dane w celu zweryfikowania spełnienia warunków promocji i przyznania nagród, a bez zgód nie mógłby zrobić nawet tego (A czy należy liczyć się z natarczywością ofertową? Sam mam konto osobiste w tym banku i w ciągu ostatniego roku tylko jeden raz ktoś do mnie z niego zadzwonił).
 • do 10.06.2024 r. zawrzyj umowę o konto z kartą i dostępem do bankowości internetowej;
 • w czerwcu i lipcu 2024 r. (w każdym z tych dwóch miesięcy) oraz w sierpniu i wrześniu 2024 roku (także w każdym z tych dwóch miesięcy):
  • wykonaj min. 5 płatności kartą lub Blikiem (na dowolne kwoty); 
  • co najmniej 5 razy zaloguj się do aplikacji mobilnej (samo logowanie wystarczy - nie ma konieczności wykonywania jakichkolwiek transakcji) oraz
  • jeśli masz 26 lat lub więcejzapewnij wpływ na konto w wysokości min. 1 000 zł lub
  • jeśli nie masz ukończonych 26 latzapewnij wpływ na konto w wysokości min. 300 zł.

Jeśli chodzi o wpływy, to ten warunek można spełnić w prosty sposób, gdyż wystarczy np. przelew z własnego konta w inny banku; wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta bez konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas.

Płatności kartą lub Blikiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (nie zaliczą się przelewy Blik na telefon).

💰 Wypłata nagród na Twe konto w Santander Banku przewidziana jest w dwóch terminach:
 • do 31.08. otrzymasz pierwszą premię 200 zł (za spełnienie warunków w czerwcu i lipcu) oraz 
 • do 31.10.2024 r.: druga premia 200 zł (za spełnienie warunków w sierpniu i wrześniu).

Po zgarnięciu premii nie musisz martwić się podatkiem. Potwierdza to regulamin promocji, z którego fragment zacytuję:
"Nie zapłacisz podatku od nagrody. Nagroda jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych jako nagroda w sprzedaży premiowej. Podstawa prawna: art. 21 ust.1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych."

Do czasu otrzymania nagród nie zamykaj konta, ani wydanej do niego karty, nie wypowiadaj umowy z bankiem, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank.

Program "Polecam mój Bank": 100 zł na zakupy lub bilety do kina


Otwierając konto w promocjach z gratyfikacjami do 400 zł, jednocześnie możesz też zdobyć nagrodę w ramach programu "Polecam mój Bank", w którym do wyboru będzie:
 • 100 zł do Biedronki lub 
 • 100 zł do Decathlonu, lub
 • 100 zł do RTV Euro AGD, lub
 • 100 zł do Zalando, lub 
 • 4 bilety do sieci kin Cinema City.

W celu zdobycia nagrody (którą wybierzesz dla siebie samodzielnie), poza otwarciem konta w Santander Banku (tego zakładanego w ramach promocji z premią do 400 zł):
 • do 31.05.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (czyli nieco wcześniej niż to opisałem w warunkach powyżej);
 • w ciągu 30 dni po otwarciu konta (jednak nie później, niż do końca maja):
  • zarejestruj się w programie poleceń Santander Banku (możliwe jest to w bankowości internetowej lub mobilnej - w zakładce "Program poleceń"), podając kod polecenia od obecnego klienta banku - jeśli takiej osoby nie znasz, to możesz skorzystać z mego kodu: 7L4R2V oraz
  • wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej - choć brzmi to groźnie, to w praktyce chodzi wyłącznie o to, by... bank mógł wydać nagrodę za skuteczne polecenie osobie polecającej - bo już tym pośrednio ujawnia, że osoba polecana musiała założyć konto i spełnić warunki - a tego bankowi, bez takiej zgody, nie wolno byłoby zrobić;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj płatności kartą wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł (do tych transakcji nie zaliczą się płatności Blikiem). Te płatności mogą pokrywać się z płatnościami (kartą), które będziesz wykonywać na potrzeby uzyskania pierwszego z wyżej wymienionych bonusów po 200 zł każdy.

Możliwość wyboru nagrody ma być udostępniona przez bank (w bankowości internetowej) bardzo szybko, bo już w ciągu 5 dni roboczych od dnia spełnienia powyższych warunków i ten wybór będzie możliwy przez 30 dni. Nagrody (karty podarunkowe) mają mieć ważność przez co najmniej 60 dni od udostępnienia.

💱 100 zł w promocji "Konto Select i Kantor Santander z bonusem"


A to jeszcze jedna okazja do bankobrania i dodatkowa stówka do zgarnięcia dla osób, które zawnioskują o Konto Select w Santander Banku (w tej promocji do 30.06.2024 r., acz pamiętaj, że promocja z premią do 400 zł, jak i program poleceń, dostępne są krócej, bo do końca maja). 

Z tej promocji skorzystać mogą osoby, które co najmniej od 15.04.2023 r. nie wymieniały walut w Kantorze Santander oraz nie posiadały Konta Select.

Poza otwarciem konta i wyrażeniem wymaganych zgód:
 • do 30.06.2024 r. załóż (jeśli jeszcze nie posiadasz) konto walutowe w Santander Banku w wybranej przez siebie walucie (można to zrobić np. poprzez bankowość internetową - niżej podpowiadam w jaki sposób) oraz
 • do 31.07.2024 r. wymień co najmniej 100 jednostek waluty (USD, EUR, GBP lub CHF) za pośrednictwem Kantoru Santander (może być to transakcja kupna lub sprzedaży).

Bonus 100 zł otrzymasz na konto osobiste najpóźniej do 31.08.2024 r. (do tego czasu nie zamykaj konta w PLN otwartego w promocji, nie wycofuj zgód, ani nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych przez bank). Każdy uczestnik promocji zdobyć może tylko jeden bonus 100 zł (bez względu na liczbę posiadanych kont czy liczbę wykonanych wymian walutowych). 

Pula nagród w tej promocji została ograniczona do 1 000 sztuk (po 100 zł każda) - o ich przyznaniu będzie decydować kolejność spełnienia wszystkich warunków promocji z kantorem. 

Konto walutowe możesz założyć po zalogowaniu do bankowości internetowej w zakładce "Oferta Banku" => Konta osobiste => Konto24 walutowe. 

Wymianę waluty na potrzeby niniejszej promocji zrealizujesz w bankowości internetowej w zakładce "Kantor Santander" (tu dodam, że z kodem Wiosna2024 bank obniża swą marżę; wymianę najkorzystniej robić w dni robocze).

🔎 Konto24 walutowe prowadzone jest bez opłat, jeśli w danym miesiącu utrzymasz średnie saldo na rachunku walutowym co najmniej 20 podstawowych jednostek monetarnych waluty rachunku (a więc np. 20 euro w przypadku rachunku w EUR będzie leżało na koncie przez cały miesiąc). Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, opłata miesięczna wynosi 10 zł. 

Skupiając się na powyższych promocjach, do wzięcia są już bonusy o łącznej wartości 600 zł (400 zł premii + 100 zł w bonie za otwarcie konta z polecenia + 100 zł premii za kantor). Jednak to nie wszystko, bo Santander udostępnia też inne promocje - o nich piszę poniżej.

💰📈 6% dla oszczędzających


Obecnie na Koncie Multi Oszczędnościowym w Santander Banku uzyskać można 6% w skali roku do 100 tys. zł. Takie warunki można zapewnić sobie do 29.06.2024 r. - o szczegółach tej propozycji piszę tutaj

Jak zyskać jeszcze więcej?


▶️ Nagrody za polecanie konta w Santanderze. Jeżeli już posiadasz lub dopiero założysz konto osobiste w Santander Banku, to możesz też zyskać dzięki poleceniom (a osobę polecaną zawsze łatwiej przekonać do otwarcia konta, gdy dostępna jest kumulacja promocji taka, jak ta i może zdobyć łącznie nawet 600 zł). Sprawdź wpis: program "Polecam mój Bank - edycja 7", z którego dowiesz się m.in. jak stać się polecającym i zgarnąć nagrody - do pięciu w każdym miesiącu kalendarzowym.

▶️ Zwroty za płatności z konta. Konto Select daje również zwrot 1% wartości rachunków i faktur za media (takich, jak gaz, prąd, telefon, telewizja i Internet) opłacanych z konta (mogą to być płatności "zwykłym" przelewem, za pomocą zlecenia stałego i/lub polecenia zapłaty).

W ten sposób w ciągu roku można zgarnąć nawet 300 zł, max. 25 zł miesięcznie; acz wycisnąć aż tyle jest trudno, bo za media trzeba by płacić ponadprzeciętnie dużo. Choć pewnie i to jest w zasięgu niektórych - np. osób, które ogrzewają dom na gaz bądź prąd i mają z tego tytułu wysokie opłaty.

By uzyskiwać zwroty należy zgłosić do banku rachunki/faktury, za które będziesz dokonywać płatności, tak by bank wiedział, za przelewy na jaki rachunek naliczać zwrot. Można to zrobić w placówkach banku albo w bankowości internetowej (po zalogowaniu do bankowości przy Koncie Select wybierz: Więcej => Zwroty za rachunki => Zgłoszeni dostawcy => Dodaj kolejnego dostawcę).

▶️ Jeśli jesteś rodzicem dziecka w wieku 7-17 lat, sprawdź jak zyskać dodatkowe 150 zł za konto dla swej pociechy. Tę promocję prześwietliłem tutaj.


🔎 Konto osobiste - szczegóły oferty Santander Banku


Główne cechy Konta Select z oferty Santander Banku to:
 • 0/45 zł - opłata miesięczna za prowadzenie konta nie zostanie pobrana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • zapewnisz wpływ(y) na sumę co najmniej 10 000 zł miesięcznie (mogą to być np. przelewy z własnego konta w innym banku; zapewniając takie wpływy, jednocześnie spełnisz warunek wpływu w celu uzyskania premii do 400 zł) lub 
  • zapewnisz średnie saldo aktywów w wysokości co najmniej 150 000 zł (zliczają się środki z kont osobistych i oszczędnościowych, lokat - w tym tzw. strukturyzowanych oraz produktów inwestycyjnych).
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej oraz mobilnej; darmowe są też wszystkie przelewy natychmiastowe (co wyróżnia Konto Santander na tle kont w innych bankach);
 • 0 zł za kartę Visa Select wydaną do konta - brak opłaty miesięcznej bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków; 
 • 0 zł za wypłaty kartą z dowolnych bankomatów w Polsce.

✍ Do udziału we wszystkich wyżej wymienionych promocjach kwalifikuje tylko wniosek o konto złożony na stronie promocji. Konto możesz wtedy założyć na jeden z poniższych sposobów:
 • 🚚 za pośrednictwem kuriera, który na koszt banku przywiezie do Ciebie dokumenty do podpisania i odeśle je do banku (w niektórych miastach możliwe jest podpisanie dokumentów w wersji elektronicznej - na tablecie u kuriera; dokumenty dla Ciebie bank prześle mailem). We wniosku można wskazać inny adres dla kuriera, niż adres zamieszkania czy korespondencyjny (może więc on przyjechać przykładowo do Twej pracy lub na uczelnię) lub
 • 🤳 "na selfie", czyli za pomocą wideoweryfikacji w tym procesie będzie należało skorzystać z kamerki w Twym urządzeniu (np. komputera czy telefonu), by za jej pomocą dokonać weryfikacji zgodnie ze wskazówkami tam podawanymi przez bank (robi się m.in. zdjęcie dowodu osobistego i swej twarzy). Wtedy konto zostanie otwarte bez ruszania się z domu i bez wizyty kuriera. Wybierając otwarcie konta "na selfie" dopilnuj, by w tle nie przewijały się, ani nie odzywały inne osoby (oraz by nie było np. grającego radia bądź telewizora), bo wtedy weryfikacja może pójść niepomyślnie. 

📚 Przydatne dokumenty:

12 komentarzy:

 1. Wpływ 10k może być sumą mniejszych czy musi być jednorazowy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam to konto i co miesiąc robię 2 wpływy po 5 tys. Ale może być tak i tak.

   Usuń
  2. Ale to musi być tak że te wpływy muszą się skumulować i razem na koncie musi być w pewnym momencie 10 tys. zł czy można obracać tą samą kwotą w te i z powrotem?

   Usuń
  3. Może być w te i z powrotem. Zresztą z konta Select przelewy ekspresowy są za friko więc szybko to się ogarnąć da.

   Usuń
 2. Można wziąć udział w promocji Konta Santander i osobno Select?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To dwie alternatywne promocje - udział wziąć można tylko w jednej.

   Usuń
 3. Kartę do konta trzeba wyrabiać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, karta jest wymagana. Przy czym karta do Konta Select jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

   Usuń
 4. Czy bez problemu przy tej promocji Santandera mogę polecić tę samą osobę, która w 2019 roku korzystała z mojego kodu poleceń, ale w 2020 roku konto zamknęła?

  OdpowiedzUsuń
 5. Mr. Złotówa
  Mam pytanie.
  Czy jeżeli w dniu dzisiejszym złożę wniosek o konto, podam Twój kod poleceń, a umowę podpiszę podczas dopiero podczas wizyty kuriera ( pewnie na początku czerwca ) to otrzymam nagrodę 100 zł?

  OdpowiedzUsuń
 6. Przecież tam jest jedno 0 za dużo,wpływ 1000zl a nie 10000zl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wpisie prześwietlającym promocję wszystko jest zgodne z regulaminem promocji oraz taryfą opłat i prowizji.

   Na potrzeby promocji wymagany jest wpływ 1 000 zł (słownie: jeden tysiąc).

   W celu uniknięcia opłaty za Konto Select wymagana suma wpływów to min. 10 000 zł (słownie: dziesięć tysięcy).

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...