Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Wszystkie 10 promocji Citibanku: przegląd okazji do bankobrania na maj 2024 roku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

11.05.2024

Wszystkie 10 promocji Citibanku: przegląd okazji do bankobrania na maj 2024 roku

Powiedzieć, że jest wybór, to jak nic nie powiedzieć.

Promocje konta osobistego i karty kredytowej w Citibanku: maj 2024 roku
Citibank regularnie serwuje okazje do bankobrania. Jednak teraz możliwości jest mnóstwo. Bank udostępnia aż 7 promocji z kartą kredytową w roli głównej oraz 3 promocje swych kont.

Od przybytku głowa nie boli, ale przy tak dużym wyborze może być ciężko na coś się zdecydować. Niniejszy wpis ma w tym pomóc. Choć z góry lojalnie uprzedzę: nie dam wskazówki, że "to" i "to" jest najlepsze, bo wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Znajdziesz tu jednak porównanie promocji w oparciu o ich najistotniejsze kryteria.

Promocje konta osobistego i karty kredytowej w Citibanku: maj 2024 roku


Na wstępie, na szybko informacje o tym, co można zyskać (z linkowaniem do wpisów dedykowanych promocjom, bo każdą z osobna już na blogu omawiałem). Tu wymieniam je chronologicznie - od najświeższych propozycji po najstarsze.

W promocji karty kredytowej zgarnąć możesz:

🐞 600 zł w bonach do Biedronki + 50 zł dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile lub

📚 bonusy o łącznej wartości 800 zł - w tym bony do Empiku (w skrócie będę posługiwać się określeniem 'promocja z Empikiem') lub

📱 telefon Samsung Galaxy A15 LTE 4/128GB + 300 zł w bonach na zakupy, lub

📊 72  000 punktów w programie Bezcenne Chwile, które przełożą się na nagrody - np. vouchery na zakupy - o łącznej wartości nawet 900 zł, lub

👔 800 zł na zakupy w sklepach Vistula (w skrócie będę posługiwać się określeniem 'promocja z Vistulą') lub

⛽ do 1200 zł w bonusach pieniężnych (dla tankujących i korzystających z myjni na stacjach paliw BP) z BP-Motokartą, lub

💸 600 zł w bonusach pieniężnych.

Za wyjątkiem jednej z promocji (tej z BP-Motokartą), w każdej w roli głównej występuje karta Citi Simplicity.


W promocji konta osobistego do wzięcia czeka:


🧳walizka podróżna VIP Collection o wartości 329 zł + 270 zł premii (+ 50 zł dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile dla tych, którzy oprócz konta osobistego, wyrobią teraz też kartę kredytową) lub

💰 (w tym przypadku to CitiGold, które wymaga dysponowania większymi środkami - na potrzeby promocji to min. 450 tys. zł): 6,8% na koncie oszczędnościowym + 6% na lokacie.


Pamiętaj, że możesz wziąć udział wyłącznie w jednej promocji karty kredytowej i jednej promocji konta osobistego. O tym, w której będziesz brać udział, decyduje miejsce złożenia wniosku. Każda z okazji do bankobrania ma swą przypisaną stronę promocji i to za jej pośrednictwem należy złożyć wniosek o kartę kredytową lub konto osobiste, by otrzymać wybrane przez siebie bonusy.

Można za to połączyć promocję karty kredytowej z kontem osobistym. Kolejność złożenia wniosków nie ma tu znaczenia.

Promocje kart kredytowych w Citibanku


Dla kogo promocja? W sześciu (spośród wyżej wymienionych siedmiu) promocji, udział wziąć może osoba, która nie ma i co najmniej od 1.04.2023 r. nie posiadała głównej karty kredytowej wydanej przez Citibank. Wyjątkiem jest promocja BP-Motokarty (ta związana z tankowaniem na stacjach paliw BP), gdzie karencja jest nieco krótsza, bo liczona od 1.07.2023 roku.

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. konta osobistego, rachunku firmowego, kredytu czy nawet dodatkowej karty do głównej karty kredytowej z logo Citi) nie wyklucza z promocji.

🎁 Nagrody. Nominalnie najwięcej (bo 1200 zł) można zyskać z BP-Motokartą, ale to promocja o tyle specyficzna, że wyłącznie dla zmotoryzowanych i w praktyce wymusza korzystanie z określonych stacji paliw, co nie musi oznaczać optymalnego wyboru.

W przypadku promocji z punktami w programie Bezcenne Chwile do wyboru będą nagrody - np. vouchery na zakupy o łącznej wartości 900 zł. To druga promocja w kolejności wg najsowitszych bonusów na start.

Jeśli chodzi o promocję, w której do wzięcia jest telefon Samsung + 300 zł w bonach na zakupy to już nagrody o łącznej wartości ok. 899 zł.

Promocje z Empikiem i z Vistulą dają dużo, bo nagrody o łącznej wartości 800 zł, ale są jednak związane z określoną siecią - te bonusy cieszyć mogą najbardziej tych, którzy często korzystają z usług tych sieciówek.

Dwie kolejne, ostatnie promocje nominalnie dają najmniej, ale kuszą swą dostępnością. 600 zł można uzyskać albo w bonusach pieniężnych, albo w bonach do Biedronki (a ta druga promocja da jeszcze np. 50 zł na zakupy lub 5 biletów do kina dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile, o ile oprócz karty kredytowej założysz też konto osobiste).

⏰ Dostępność promocji. W różnym czasie powyższe promocje startowały, więc różne są terminy ich dostępności:
 • do 31.05.2024 r.: promocja z Vistulą
 • do 3.06.2024 r.: promocja z 72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile
 • do 18.06.2024 r.: promocja z telefonem
 • do 28.06.2024 r.: promocja z Empikiem
 • do 8.07.2024 r.: promocja z bonami do Biedronki
 • do 13.08.2024 r.: promocja z bonusami pieniężnymi do 600 zł
 • do 30.09.2024 r.: promocja z BP-Motokartą.

Ponadto miej na uwadze, że promocje są limitowane (za wyjątkiem promocji z bonusami pieniężnymi do 600 zł i z BP-Motokartą), więc mogą zakończyć się wcześniej. O ewentualnym przedterminowym wyczerpaniu puli bank powiadomi na stronie danej promocji (kto jednak przed tym komunikatem zdąży złożyć wniosek, ten ma gwarancję udziału).

Zasady promocji. Wymienione okazje do bankobrania różnią się nie tylko nagrodami przewidzianymi dla ich uczestników, ale też warunkami, jakie są do spełnienia w celu uzyskania gwarantowanych gratyfikacji. W każdym z wpisów dokładnie je opisuję i szczegółowo omawiam. Poniżej znajdziesz tylko uogólnione warunki, by łatwiej można było porównać każdą z promocji.
 • promocja z 600 zł do Biedronki: przez 6 kolejnych miesięcy płatności kartą po min. 100 zł w każdym miesiącu i (w celu otrzymania punktów w programie Bezcenne Chwile) załóż konto osobiste w Citi oraz przez 5 kolejnych miesięcy posiadaj konto i kartę kredytową (już bez wymogu dodatkowej aktywności);
 • promocja z Empikiem: przez 10 kolejnych miesięcy płatności kartą na sumę min. 500 zł w każdym miesiącu
 • promocja z telefonem: przez 3 kolejne miesiące płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (w każdym z tych miesięcy) oraz (w celu otrzymania punktów w programie Bezcenne Chwile) przez 9 kolejnych miesięcy płatności kartą na sumę min. 200 zł;
 • 72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile:  przez 3 kolejne miesiące płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (w każdym miesiącu) oraz przez 5 kolejnych miesięcy płatności po min. 200 zł (w każdym miesiącu) oraz skorzystanie z systemu ratalnego
 • promocja z Vistulą: przez 11 kolejnych miesięcy płatności kartą na sumę min. 500 zł w każdym miesiącu
 • promocja z BP-Motokartą: przez 36 miesięcy płatności na sumę min. 500 zł (w tym 250 zł na stacjach BP) + w tym czasie (przez 24 miesiące) korzystanie z myjni przy BP
 • promocja z bonusami pieniężnymi do 600 zł: przez 6 kolejnych miesięcy płatności kartą (na dowolne kwoty) - najlepiej 20 transakcji w każdym miesiącu.

Tu już widać, że najmniejszym nakładem sił można zdobyć 600 zł w bonach do Biedronki lub do 600 zł w bonusach pieniężnych, lub telefon Samsung. Pozostałe promocje wymagają aktywności przez dłuższy okres, a rekordowa pod tym względem jest akcja z BP-Motokartą.

🔗 Strony promocji:

[Aktualizacja w dn. 13.05.2024 r.: pojawiła się nowa, już ósma promocja z kartą kredytową - tym razem Citibank World Mastercard w roli głównej. Do wzięcia jest walizka podróżna o wartości 329 zł + 200 zł zwrotu za płatność w dowolnym biurze podróży. O tej promocji nie bez przyczyny wspominam dopiero tutaj, bo ją można wykorzystać, jako "drugą". Zapis o karencji jest bowiem taki, że z tej promocji nie wyklucza ani posiadanie karty Citi Simplicity, ani BP-Motokarty. Zatem można skorzystać z którejś z siedmiu wyżej wymienionych promocji, a później jeszcze tej z kartą World Mastercard (kolejność jest tu kluczowa).]

Promocje kont osobistych w Citibanku


Tu już będzie prościej i krócej, bo takie okazje do bankobrania są "tylko" trzy. 

Dla kogo promocja? W każdym przypadku obowiązuje taki sam okres wykluczenia dla byłych klientów - udział wziąć może wyłącznie osoba, która nie ma i po 31.12.2021 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków oraz pełnomocników). Posiadanie innych produktów (np. karty kredytowej, kredytu) w Citi nie wyklucza z promocji - pamiętaj jednak, by wniosek o konto złożyć za pośrednictwem strony dedykowanej danej promocji.

🎁 Nagrody. 700 zł premii pieniężnej za CitiKonto jest nie tylko rekordowym bonusem w tym banku, ale obecnie żaden inny bank aż tyle nie płaci za konto osobiste.

Alternatywna promocja CitiKonta pozwala zgarnąć walizkę podróżną o wartości 329 zł + 270 zł premii (i dodatkowo do 50 zł dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile dla tych, którzy oprócz konta osobistego, wyrobią teraz też kartę kredytową).

No i w końcu jest też jeszcze propozycja dla oszczędzających, którzy założą Konto CitiGold. W tym przypadku bank daje 6,8% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 200 tys. zł) i 6% w skali roku na 6-miesięcznej lokacie (do 250 tys. zł). W tej promocji zyskiem będą wyłącznie odsetki, bo regulamin nie przewiduje innych bonusów.

⏰ Dostępność promocji. Akcja z walizką przewidziana jest jedynie do 18.05., a promocja z premią najpóźniej zakończy się 18.06. Konto CitiGold w promocji można założyć najpóźniej do 22.05.2024 roku. W każdym przypadku obowiązuje jednak też limit uczestników - jeśli dojdzie do jego wyczerpania, na stronie danej promocji pojawi się stosowny komunikat.

Zasady promocji. Akcja "Otwórz CitiKonto i zyskaj do 700 PLN" w celu zgarnięcia poszczególnych bonusów (20 zł za zgody marketingowe + 130 zł + 5 x 50 zł + 300 zł) wymaga w pięciu kolejnych miesiącach zapewniania wpływów i wykonywania płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 100 zł (w każdym z tych miesięcy).

Chcąc zdobyć walizkę podróżną, należy zapewnić wpływy na konto w dwóch kolejnych miesiącach, a dla premii (5 x 50 zł) niezbędne są płatności kartą przez 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych po min. 300 zł (w każdym miesiącu). Bonus 20 zł wpadnie za zgody marketingowe.

Promocja Konta CitiGold dotyczy oprocentowania na koncie oszczędnościowym i lokacie, ale też wymaga wykazania się aktywnością - przez 6 kolejnych miesięcy należy wykonywać płatności kartą wydaną do konta na sumę min. 500 zł (w każdym miesiącu) oraz utrzymywać saldo środków min. 450 tys. zł.

Pamiętaj, że powyższe opisy są skrótowe, gdyż mają na celu jedynie uprościć porównanie promocji. Omówienie szczegółów znajdziesz w każdym z odrębnych wpisów poświęconych danej okazji do bankobrania.

  🔗 Strony promocji:

  Szczegółowy opis każdej z wyżej przywołanych promocji, prześwietlenia kont i kart z oferty Citibanku, linki do stron promocji oraz regulaminy znajdziesz w dedykowanych wpisach. W celu uporządkowania dyskusji, do komentowania również zapraszam pod odpowiednimi postami na blogu.

  Aktualnie najpopularniejsza promocja:

  Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

  Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...