Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Alior Bank: 7% w promocji "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – III Edycja" (+ 500 zł premii za konto osobiste)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

8.05.2024

Alior Bank: 7% w promocji "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – III Edycja" (+ 500 zł premii za konto osobiste)

 Oto kolejna, już III edycja promocji oprocentowania w Aliorze. 

Promocja "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – III Edycja": do 7% do 100 tys. zł
Stawka 7% w skali roku (na 4 miesiące; do 100 tys. zł) na Koncie Mega Oszczędnościowym niezmiennie dostępna jest dla osób dopiero zakładających Konto Jakże Osobiste (a za jego otwarcie czeka jeszcze do 500 zł w bonusach pieniężnych).

Promocję z gwarantowaną premią na start już opisywałem na blogu tutaj. W podlinkowanym wpisie znajdziesz szczegóły promocji, zasady uczestnictwa oraz prześwietlenie konta osobistego z oferty Aliora. Poniżej skupiam się już wyłącznie na omówieniu oferty dla oszczędzających.

Promocja "Pomnażaj swoje oszczędności - Konto Mega Oszczędnościowe – III Edycja": do 7% do 100 tys. zł


Na wstępie istotna kwestia: promocyjne oprocentowanie do 7% dotyczy Konta Mega Oszczędnościowego (a nie "zwykłego" konta oszczędnościowego, które bank ma też w ofercie).

Główne cechy promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym to:
 • dostępność promocji: od 8.05. do 31.07.2024 r. (to czas, w którym należy dokonać pierwszej wpłaty "nowych środków" na Konto Mega Oszczędnościowe, która aktywuje niniejszą edycję promocji oprocentowania);
 • kwota dla której obowiązuje promocyjne oprocentowanie: do 100 000 zł;
 • czas przez jaki bank gwarantuje utrzymanie promocyjnego oprocentowania: 4 miesiące od aktywacji promocji, a więc od pierwszej wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe.

💰📈 Oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym wynosi:
 • 4,5% w skali roku dla nowych środków (z tej stawki mogą skorzystać też obecni klienci, ale nie pochylam się nad szczegółami przy takim oprocentowaniu, gdy gdzie indziej można znaleźć lepsze propozycje - np. 7% w Pekao czy do 7% w VeloBankulub
 • 7,0% w skali roku - oprócz wpłaty nowych środków na Konto Mega Oszczędnościowe, by uzyskać takie oprocentowanie: 
  • w okresie od 1.05. do 31.07.2024 r. załóż Konto Jakże Osobiste (do spełnienia tego warunku bank nie uwzględni przekształcenia - ewentualnie posiadanego - innego rachunku w Konto Jakże Osobiste);
  • w cyklu rozliczeniowym wykonaj min. 5 płatności kartą wydaną do jednego konta (Czym jest ten cykl rozliczeniowy? Zgodnie z regulaminem promocji "dla danego miesiąca kalendarzowego Promocji zaczyna się w dniu, który poprzedza ten miesiąc i kończy w przedostatnim dniu tego miesiąca").

W regulaminie promocji pojawia się data 30.04.2024 r., jako dzień wobec którego bank liczy nowe środki (do salda z tamtego dnia bank uwzględnia środki z kont osobistych, rachunków oszczędnościowych oraz lokat). Nie ma to jednak znaczenia, jeśli teraz (od 1.05.2024 r.) staniesz się klientem i dopiero założysz Konto Jakże Osobiste z bonusami do 500 zł. Wtedy sytuacja jest jasna i klarowna - wszystkie środki, jakie wpłacisz do banku, będą nowymi i będą kwalifikować się do uzyskiwania nawet 7% w skali roku. 

Kwestia nowych środków ma znaczenie jedynie dla osób, które już są klientami Aliora, mając w tym banku jakieś środki.

Z promocji skorzystać może wyłącznie osoba, która aktualnie nie bierze udziału w poprzednich edycjach promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Regulamin promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym nie wskazuje okresu wykluczenia dla byłych posiadaczy Konta Jakże Osobistego (w odróżnieniu od promocji konta z premią do 500 zł, gdzie ta karencja to 3 lata).

Na koniec dodam jeszcze, że promocji nie aktywuje przelew środków z rachunku maklerskiego prowadzonego w Biurze Maklerskim Aliora.

🔎 Konto Mega Oszczędnościowe - szczegóły oferty


Konto Mega Oszczędnościowe to rachunek oszczędnościowy, który Alior Bank otwiera i prowadzi za 0 zł (bez warunków).

Wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Alior Banku (zlecane przez bankowość internetową lub w aplikacji mobilnej) są realizowane za 0 zł. Ograniczenie obowiązuje tylko w przypadku wykonywania przelewów z Konta Mega Oszczędnościowego bezpośrednio na rachunki w innych bankach - wtedy wyłącznie pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł, a za drugi i każdy kolejny wykonany w tym samym miesiącu będzie trzeba zapłacić 8 zł.

Odsetki na Koncie Mega Oszczędnościowym naliczane są za każdy dzień utrzymywania na nim środków, ale ich dopisanie do konta (czyli kapitalizacja) następuje na koniec miesiąca kalendarzowego. Promocyjnym oprocentowaniem objęte może być tylko jedno Konto Mega Oszczędnościowe klienta.

Dyspozycję otwarcia Konta Mega Oszczędnościowego możesz zaznaczyć już podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste (na jednym z pierwszych etapów - jak na zrzucie ekranu poniżej) lub później - już po otwarciu konta osobistego - poprzez bankowość internetową.
Otwieranie Konta Mega Oszczędnościowego podczas składania wniosku o Konto Jakże Osobiste

Środki zgromadzone na rachunkach w Alior Banku (w tym na Koncie Mega Oszczędnościowym) są bezpieczne, gdyż podlegają pod polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

Bądź na bieżąco z promocjami. na Twitterze i polub na Facebooku:


7 komentarzy:

 1. Kluczowa informacja: 7% tylko dla zakładających konto Jakże Osobiste. Czyli dla starych wyjadaczy przenoszących środki między Velo i Aliorem zostaje tylko 4.5%. Ciężkie czasy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to już tak od 3 edycji. U mnie KMO poszło do zamknięcia już.

   Usuń
  2. Szkoda bo to było idealne rozwiązanie do przerzucania kasy w parze z Velobankiem lub Millennium żeby łapać się na nowe środki. Teraz zostały te dwa.

   Usuń
  3. Dziwne, jestem klientem Alior Bank od 15 lat, kontaktowałem się z infolinią i przy pierwszej edycji potwierdzili mi że 7% jak najbardziej obowiązuje ale przy spełnieniu warunku płatności kartą minimum 5 razy. Odsetki przychodzą co miesiąc.

   Usuń
 2. Mam dokumenty że zamykałam u nich konto w 2020 roku więc ok do promocji a po otwarciu aplikacji i chęci założenia konta z linka był komunikat że nie mogę przez wideo otworzyć tylko przez np. rozmowę z konsultantem lub na stronie, gdzie mam się zalogować starym loginem jak sądzę? Czy tylko ja mam taki problem? Czy to dyskwalifikuje do promocji?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest jakiś sposób, by się "wprosić" na te 7%? Mam KJO otwarte w 2018r., jeśli je zamknę i otworzę nowe KJO to będę mógł wziąć udział w promocji? A może da się otworzyć drugie KJO obok już posiadanego?

  "Regulamin promocji oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym nie wskazuje okresu wykluczenia dla byłych posiadaczy Konta Jakże Osobistego"

  - ten fragment ma ukryty przekaz/sugestię?...

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy ktoś miał problem z założeniem konta przez internet? Po wypełnianiu w wniosku odsyła mnie do oddziału, gdzie zakładając w taki sposób nie przystąpię do promocji ? Dawno temu miałem konto w kantorze internetowym tzn ze byłem klientem banku?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...