Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij walizkę podróżną + bonus 200 zł za kartę Citibank World Mastercard

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

13.05.2024

Zgarnij walizkę podróżną + bonus 200 zł za kartę Citibank World Mastercard

Z tej promocji skorzystać mogą nawet osoby już posiadające kartę kredytową Citibanku.

Promocja "Podróżuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"
Za wyrobienie teraz karty Citibank World Mastercard do wzięcia czeka walizka podróżna (za spełnienie bardzo prostych warunków) oraz zwrot 200 zł za płatność w dowolnym biurze podróży.  Do tego bank dorzuca brak prowizji za przewalutowania, a używając karty na co dzień, zyskać można jeszcze więcej, dzięki towarzyszącemu jej programowi lojalnościowemu.

Dopiero co opublikowałem wpis z przeglądem wszystkich promocji Citibanku (obejmujący w sumie 10 propozycji - w tym 7 z kartą kredytową w roli głównej), myśląc, że bank wyczerpał już pomysły na kolejne akcje... Tymczasem pojawiła się nowa promocja i o tyle ciekawa, że z udziału nie eliminuje wszystkich posiadaczy karty kredytowej z logo Citi, a jedynie tych, którzy już mają kartę Citibank World Mastercard. Zatem jeśli już posiadasz kartę np. Citi Simplicity albo BP Motokartę, to z poniższej okazji do bankobrania jak najbardziej możesz skorzystać!

Promocja "Podróżuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 2.01.2024 r. nie posiadała karty kredytowej Citibank World Mastercard. Regulamin promocji wyklucza wyłącznie posiadaczy tej konkretnej karty, więc nawet jeśli masz jakąkolwiek inną kartę z oferty Citibanku, to z niniejszej promocji możesz skorzystać. Tak samo, jeśli masz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji - pamiętaj jednak, by o kartę wnioskować na stronie promocji.

🎁 Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czekają poniższe gwarantowane bonusy:
 • 🧳 walizka VIP Collection o wartości 329 zł';
 • 💸 zwrot 200 zł (za płatność w burze podróży);
 • 💱 to, co zainteresuje podróżujących - zwrot prowizji za przewalutowanie (nawet 60 dni w roku - w ciągu 2 lat od zawarcia umowy) bank pozwoli w praktyce na uniknięcie kosztów za przewalutowania transakcji wykonywanych kartą Citibank World Mastercard (co jest dość rzadkie, gdyż banki za płatności kartami kredytowymi w obcych walutach często doliczają wysokie prowizje);
 • 👍 zwolnienie z opłat za kartę przez 24 miesiące od zawarcia umowy oraz
 • 📊 (będący składową oferty karty Citibank World Mastercard) program lojalnościowy, w którym można gromadzić punkty za płatności wykonywane kartą (w dowolnym miejscu), które wymieniać można na nagrody (mogą to być np. bony na zakupy).

Zasady promocji "Podróżuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"


🧳 By wziąć udział w akcji i zgarnąć walizkę:
 • do 31.12.2024 r. złóż wniosek o kartę World Mastercard;
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online); choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę;
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (tę datę znajdziesz w tej umowie) aktywuj kartę za pomocą bankowości internetowej lub mobilnej;
 • w ciągu 30 dni od aktywacji karty wykonaj min. 5 płatności kartą na łączną kwotę min. 100 zł (rozwiewając wątpliwości: nie chodzi tu o to, by każda z tych płatności była na stówkę, bo wystarczą płatności na dowolne, nawet drobne kwoty, ale ważne by było ich co najmniej 5 i by w sumie wydać min. 100 zł).

Za spełnienie powyższych warunków bank przyzna Ci voucher na zakup walizki o wartości 329 zł. Otrzymasz go wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu realizacji powyższych warunków, a sam voucher bank prześle również tam w ciągu 45 dni od powyższego powiadomienia. Voucher będzie można zrealizować jednorazowo tutaj (voucher będzie ważny przez 90 dni).

Płatności kartą możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni tylko transakcje, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.💸 200 zł zwrotu za płatność w biurze podróży


By zgarnąć ten bonus:
 • w dowolnym biurze podróży wykonaj płatność kartą na sumę min. 5 000 zł.

Wykonując tę płatność, miej na uwadze regulaminowy wymóg:
"Transakcja będzie wykonana przez Uczestnika w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code) [to kod przypisywany sprzedawcy lub usługodawcy, wskazujący na dominujący charakter jego działalności - przyp. Mr. Złotówa]: 
- 4722 – Travel Agencies and Tour Operators 
5962 – Travel Related Arrangement Services"

O przyznaniu 200 zł bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków. Wypłata bonusu - na rachunek karty kredytowej - nastąpi w ciągu 30 dni od przesłania powyższej wiadomości. Do tego czasu posiadaj aktywną kartę kredytową World Mastercard.

Wpływ premii spłaci ewentualnie wykorzystany przez Ciebie limit lub spowoduje nadpłatę na karcie. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów).

📊 Program lojalnościowy Citibanku dla karty World Mastercard


Do karty kredytowej Citibank World Mastercard przypisany jest program punktowy, w którym do wzięcia czekają:
 • 2 punkty za każde 5 zł wydane u partnerów programu na terenie Polski (Douglas, H&M, merlin.pl, Sphinx, W.Kruk);
 • 1 punkt za każde 5 zł wydane w pozostałych sklepach (już niebędących partnerami banku w ramach programu dla karty World Mastercard).

Do tego jest jeszcze bonus powitalny: 1 000 punktów bonusowych za wykonanie pierwszej transakcji punktowej kartą.

Punkty naliczane są najpóźniej drugiego dnia roboczego po dniu, w którym dana transakcja została zaksięgowana na rachunku karty kredytowej. W danym miesięcznym okresie rozliczeniowym karty można zgromadzić maksymalnie 40 000 punktów.


Jakie nagrody i za ile punktów dostępne są w katalogu nagród dla karty Citibank World Mastercard?


W katalogu różnego rodzaju nagrody mają swą wycenę w punktach. Przykładowo:
 • 600 punktów pozwoli odebrać voucher o wartości 10 zł do Douglasa, H&M; 
 • 1200 punktów da voucher o wartości 20 zł do wyżej wymienionych sklepów; 
 • 3000 punktów umożliwi odbiór vouchera 50 zł do Douglas, H&M, Sphinxa lub W.Kruk.

Za punkty można też odebrać bonusy pieniężne, choć wymiana na tę nagrodę jest mniej efektywna. Dla uzyskania 50 zł trzeba poświęcić 6 000 punktów, a 100 zł otrzymasz, jeśli wymienisz 12 000 punktów.

Dodatkowe korzyści dla uczestników promocji "Podróżuj z Kartą Kredytową Citibank World Mastercard"


💱 Zwrot prowizji za przewalutowanie. Z tego przywileju można skorzystać w ciągu dwóch pierwszych lat trwania umowy - maksymalnie 2 razy w każdym roku (licząc od dnia zawarcia umowy o kartę), za każdym razem w 30-dniowym okresie. Citibank zobowiązuje się wtedy do zwrotu standardowo pobieranej prowizji za przewalutowanie (która wynosi 6,8%) pobieranej przy płatnościach w obcych walutach. 

Płatności, za które będzie przysługiwał zwrot prowizji za przewalutowanie, muszą spełnić poniższe kryteria:
"→ dokonane poza granicami Polski w terminie wybranym przez Uczestnika (...) lub, 
→ dokonane bez fizycznego użycia Karty za pośrednictwem sieci Internet (z wyłączeniem Płatności BLIK) w walucie innej niż PLN w terminie wybranym przez Uczestnika w punktach o następujących kodach MCC (Merchant Category Code): 
- przedział 3000-3999 (linie lotnicze, hotele, statki wycieczkowe, wypożyczalnie aut), 
- 4112 (koleje pasażerskie), 
- 4131 (linie autobusowe), 
- 4411 (statki pasażerskie), 
- 4511 (linie lotnicze), 
- 4722 (agencje turystyczne i biura podroży), 
- 7011 (hotele), 
- 7012 (inne noclegi), 
- 7032 (kempingi), 
- 7033 (kempingi), 
• nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A. [o tym typie transakcji pisałem już nieco wyżej przy okazji omówienie wykluczeń dla płatności wykonywanych na potrzeby uzyskania walizki - przyp. Mr. Złotówa], 
• nie będą to Transakcje zwrócone"


Okres, w którym zechcesz korzystać ze zwrotów prowizji za przewalutowanie, będzie należało za każdym razem zgłosić za pośrednictwem bankowości internetowej (w sekcji 'Korzyści') na min. 5 dni roboczych przed dokonaniem transakcji. Przerwa pomiędzy ustanowieniem pierwszego i drugiego 30-dniowego okresu wynosić musi co najmniej 3 dni robocze.

W każdym zgłoszonym (30-dniowym) okresie promocyjnym, można otrzymać maksymalnie 2 000 zł zwrotu prowizji, niezależnie do liczby i wartości transakcji. 

Zwrot prowizji ma nastąpić na rachunek karty kredytowej w miesiącu następującym po miesiącu wykonania płatności kartą.

Zwolnienie z opłaty za kartę. Zgodnie z regulaminem:

"Dla każdego Uczestnika (...) opłata roczna za wydanie i obsługę Karty będzie wynosiła 0 zł przez okres 24 miesięcy od zawarcia Umowy o Kartę (liczone od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym zawarto Umowę o Kartę), a następnie będzie ona zgodna z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji. Wskazana w poprzedzającym zdaniu opłata wyniesie 0 zł również w miesiącu, w którym zawarto Umowę o Kartę"


Po upływie 24 miesięcy zwolnienia z opłaty (18 zł miesięcznie), też będzie można tej opłaty za kartę uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1500 zł płatności kartą miesięcznie). 

Alternatywnym sposobem na uniknięcie opłaty za kartę jest wykorzystanie zdobytych w promocji punktów: 500 punktów = zwolnienie z jednej miesięcznej opłaty w wysokości 18 zł.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 26,64%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł. I tu - z racji tego, że premia 200 zł (i zwroty ewentualnej prowizji za przewalutowanie) będą wpływać na rachunek karty kredytowej, a więc mogą powodować nadpłatę - to regulamin zastrzega, że te wypłaty dokonywane przez bank nie będą zliczać się do tej sumy.Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

📚 Przydatne dokumenty:

22 komentarze:

 1. Jak ktoś ma jakiś wysoki limit na karcie w Citi, rzędu 20k lub więcej PLN, to uprzednio warto go obniżyć co zwiększy zdolność na drugą kartę Citi World MC.

  Limit można obniżyć poprzez bankowość CitiOnline. Wystarczy wysłać wiadomość w zakładce KONTAKT wskazując odpowiednią dyspozycję i kwotę do której ma nastąpić obniżenie.

  OdpowiedzUsuń
 2. To w Citi można mieć 2 karty kredytowe?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak wyrobiłem kartę z telefonem niedawno to mimo tego już teraz mogę mimo tego też skorzystać z tej?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz wziąć udział.

   Usuń
  2. Dzięki. I czy to będzie mógł być ten sam wyciąg?

   Usuń
 4. A to nie jest na zaproszenie w aplikacji lub ebankowości? Poprzednia promocja była właśnie taka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta promocja nie wymaga zaproszenia. Wystarczy złożenie wniosku za pośrednictwem strony promocji (podlinkowanej w powyższym wpisie).

   Usuń
 5. Mam kartę World Mastercard oraz konto osobiste od kilku miesięcy. Czy ktoś z Was wie czy aktualnie Citibank proponuje ofertę utrzymaniową gdy złożę wypowiedzenie karty World Mastercard oraz konta osobistego? Co konkretnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku Simplicity niezmiennie 10% zwrotu i max do 100 zł.

   Usuń
 6. czy potwierdzenie przelewu wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę jest "dokumentem dochodowym"?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyciąg z wpływami za ostatnie 3 m-ce.

   Usuń
 7. W jakim terminie można zrobić tę płatność w biurze podróży?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobre pytanie. Nie ma w artykule.

   Usuń
  2. Można to zrobić bezterminowo.

   Usuń
  3. Na pewno?

   Usuń
  4. Tak, zgodnie z regulaminem. Choć to trochę zaskakujące, więc dodatkowo potwierdziłem u osoby z zespołu banku odpowiedzialnego za organizację promocji i mam potwierdzenie - tę płatność w biurze podróży można zrobić kiedy się chce (regulamin nie obliguje do jakiegoś sztywnego terminu).

   Usuń
 8. Połowa Z tych walizek, czyli wersje o stonowanych kolorach są niedostepne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy można zamknąć kartę bez konsekwencji? Czy np. po odebraniu vouchera na walizkę?

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetna promocja, nie wiem, dlaczego niektórzy narzekają:)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...