Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

26.05.2024

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Czas na najświeższy raport z bankobrania.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
To wpis w którym, jak co miesiąc, pokazuję swe zarobki na bankach. Podaję ile i w jaki sposób zyskałem. Przy okazji przypominam też o najpopularniejszych aktualnie promocjach.

Ten wpis będzie dość krótki. Choć do wakacji jeszcze trochę zostało, to w wyniki jakby wkradła się letnia, właśnie wakacyjna atmosfera. Bonusów wpadło dość mało. Aczkolwiek to splot różnych okoliczności. Z części promocji bowiem korzystam, ale na na ich efekty dopiero przyjdzie czas. A tu zawsze donoszę jedynie o tym, co już na koncie.

I tak za poprzedni miesiąc wpadła stówka za polecenie konta w VeloBanku (osobie z rodziny, bo tylko takie wynagrodzenia za polecenia uwzględniam w podsumowaniach - nie biorę pod uwagę bonusów wynikających ze skutecznych rekomendacji dla Czytelników, bo niniejszy raport ma obrazować bankobranie w "przeciętnym" gospodarstwie domowym). To jedyny bonus, który mogę odnotować z tego banku, bo zakończył się już moneyback (w mym i żony przypadku, bo dla otwierających konto nadal czeka do 650 zł w bonusach na start).

W Credit Agricole bez zmian. I na moje konto, i na konto żony (bo je także uwzględniam z racji prowadzenia wspólnego gospodarstwa domowego, w którym zarówno koszty, jak i dochody są wspólne) wpadły po dwa bonusy (każdy w wysokości 25 zł), więc w sumie uzbierało się 100 zł. Jeden z bonusów (25 zł) przewidziany jest za zapewnienie wpływów na konto, a drugi (do 25 zł) jest efektem 3-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń). Te zwroty są efektem promocji, które bank serwuje (na 12 miesięcy) jako argument mający przemówić za rezygnacją z wypowiedzenia umowy.

Trzecim i już ostatnim z banków, który mogę uwzględnić w gronie wypłacających mi bonusy jest Alior Bank. Tu otrzymałem bonus 25 zł, który wpada na Konta Premium (posiadane jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę co najmniej 500 zł. W tym banku od niedawna mam jeszcze Konto Jakże Osobiste, dające moneyback - za poprzedni miesiąc udało się wycisnąć 17,43 zł.

I to by było na tyle. Wszystkie nasze promocje w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

VeloBank

Program poleceń "Doceniam Velo - polecam Velo"

-

100 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1672 zł

4 x 25 zł

Alior Bank

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

504 zł

25 zł

Moneyback 1% na Koncie Jakże Osobistym

1743 zł

17,43 zł

A potwierdzeniem uzyskanych bonusów są poniższe zrzuty ekranu:

Wyliczenia


Wszystkie wyżej wymienione nagrody z bankobrania dały w sumie 242,43 zł (na tle ostatniego półrocza to wynik skromny, gdyż bywało, że wpadały bonusy o wartości ponad tysiaka w jednym miesiącu). Jednak wszystkie bonusy niezmiennie cieszą. A jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania jak zawsze porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym posiadać i przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 49 633,42 zł.

Promocje godne polecenia


Przy okazji mych comiesięcznych podsumowań przyglądam się też temu, co na bieżąco w bankobraniu słychać. A końcówka miesiąca kalendarzowego zazwyczaj jest finiszem wielu promocji i to o nich na początek. Tylko do 31.05.2024 r. można załapać się na:


A jakie inne promocje warto na ten moment brać szczególnie pod uwagę? Duży mamy wybór:
No a że nie samymi gratyfikacjami za konta osobiste bankobiorca żyje, to też wspomnę o promocjach z kartami kredytowymi w roli głównej. W Citibanku zgarnąć można obecnie do 1200 zł w bonusach lub telefon Samsung + 300 zł w bonach na zakupy, Santander Consumer Bank przygotował 400 zł do wykorzystania w Biedronce + moneyback do 30 zł miesięcznie.

Z kolei na przedsiębiorców czeka premia 500 zł za konto firmowe w mBanku - to promocja z kategorii bardzo łatwych lub - już bardziej wymagająca - propozycja Aliora, gdzie zgarnąć można 350 zł na start + do 1500 zł w bonusach za aktywność + 700 zł w bonie do Allegro + moneyback do 1000 zł.

Bankobranie od A do Z


przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

27 komentarzy:

 1. U mnie 3 miesiąc z rzędu po ponad 500 zł. Zaczynałem rok temu z dużą dozą sceptycyzmu. A rozkręciłem się już i teraz przekonałem też dwie osoby

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie powinno być w tym msc 750 zł, ale jeszcze czekam na wpłaty od mBanku, Santandera i Citi

  OdpowiedzUsuń
 3. 150 zł od Velo, 200 od Millennium i 100 zł z Pocztowym. To mój wynik na teraz. Czekam jeszcze na nagrody od BNP Paribas. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jakiej promo Pocztowego wypłacili te 100 ziko?

   Usuń
  2. Pocztowy od wielu lat nie miał promki z premią w postaci gotówki.

   Usuń
 4. Czy wysyłali dziś maile z BNP przygotuj się na wiosnę (140zl)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Te wiadomości rozsyła spółka Hagen

   Usuń
 5. Cześć, czy mogę prosić o informację, w jaki sposób "zamknac" konto, żeby zaproponowali ta promocje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Millenium wypowiedzenie zawsze składam przez bankowość internetową.

   Usuń
  2. Czy można złożyć dyspozycję wypowiedzenia przez aplikację?

   Usuń
  3. Niestety w CA wypowiedzenie można złożyć listownie, albo osobiście. Ja złożyłem osobiście, i konsultant żadnej propozycji nie złożył..

   Usuń
  4. To chyba w tym banku listownie trzeba miec poswiadczony notarialnie podpis

   Usuń
  5. https://www.bankobranie.pl/2015/05/jak-zamknac-konto-w-banku-wypowiedzenie.html

   Usuń
  6. Kate, taki wymóg był drzewiej w Wubeku 🤡

   Usuń
  7. @Anonimowy, 29 maja 2024, 21:33 - jesteś pewien, że to 'konsultant' przyjmował dyspozycję zamknięcia konta?

   Usuń
 6. My robiliśmy to przez apkę.

  OdpowiedzUsuń
 7. A wiadomo coś o PKO ? W tamtym roku w czerwcu zrobili lokatę urodzinową na 10% ! Może w tym roku też coś będzie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To była 10. rocznica odpalenia ichniej apki 🤡

   Usuń
 8. Z końcem czerwca payappka kończy działalność. Czy macie jakieś inne sposoby na opłacanie rachunków kartą lub blikiem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zalogowaniu się do konta w PayAppka pojawia się komunikat o konieczności migracji do Velo co oznacza, że płatności będzie można wykonywać tylko z konta Velo 😬

   BillTech Group sp. z o.o., operator PayAppki, jest jednocześnie dostawcą usługi Moje Rachunki w VeloBanku.

   PS. Opcja płatności BLIK w PayAppka jest nieczynna już od kilku dni 😂

   Usuń
  2. AutoPay, PayPro

   Usuń
  3. Potwierdzam. Przy próbie opłacenia w PayAppka rachunku BLIK-iem pojawia się okno z info o rzekomym problemie u operatora płatności, którym jest Śląski, a wczoraj tak właśnie płaciłem za zamówienie internetowe w Rossmann i nie było żadnego problemu 🙉

   Usuń
  4. A czy korzystacie może z płatności online w e-kartotece do opłacania czynszu za mieszkanie? Zastanawiam się czy z tego nie skorzystać dla obrotu kartą/blikiem. Tylko czytałem opinie, że ponoć te transakcje są strasznie długo księgowane na koncie wspólnoty, nawet kilka tygodni Czy faktycznie tak długo to trwa?

   Usuń
  5. Płatności rozliczają kilka tygodni? Serio?

   Usuń
 9. U mnie podobny wynik, bo 258,49 zł. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...