Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij 400 zł z kartą kredytową BNP Paribas

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

11.03.2024

Zgarnij 400 zł z kartą kredytową BNP Paribas

BNP Paribas odpalił nową promocję swej karty kredytowej.

400 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas
Tym razem do wzięcia czekają bonusy pieniężne do 400 zł, które można uzyskać dzięki 10-procentowemu monyebackowi.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w BNP Paribas.]

400 zł moneybacku z kartą kredytową BNP Paribas


Dla kogo promocja? Udział w promocji wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.09.2022 r. nie posiadała umowy z BNP Paribas o kartę kredytową. 

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czeka 10-procentowy moneyback (czyli zwrot naliczany za płatności kartą). W miesięcznym okresie rozliczeniowym można dzięki temu uzyskać do 100 zł. A z racji tego, że moneyback ma być naliczany przez pierwsze 4 okresy rozliczeniowe po dniu zawarcia umowy o kartę, to w sumie da się zgarnąć do 400 zł.

Do tego na uczestników promocji karty kredytowej BNP Paribas czeka zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę przez okres 12 miesięcy. To więc sprawia, że nie martwiąc się o koszty, w promocji można zyskać faktycznie 400 zł "na czysto".

Zasady promocji "Wiosenne korzyści z kartą kredytową Mastercard"


By wziąć udział w promocji i uzyskiwać moneyback 10%:
 • najpóźniej do 31.05.2024 r. złóż wniosek o kartę kredytową i zawrzyj o nią umowę z bankiem; 
 • nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania przez bank danych osobowych w celach marketingowych;
 • do końca pierwszego pełnego miesiąca kalendarzowego po zawarciu umowy o kartę: zaloguj się do bankowości elektronicznej BNP Paribas, nadaj PIN oraz aktywuj kartę;
 • w pierwszych 4 okresach rozliczeniowych po dniu zawarcia umowy o kartę, wykonuj płatności kartą.

Czym jest ów okres rozliczeniowy? Tu posłużę się klarowną definicją z regulaminu promocji, bo ona w wyczerpujący sposób to wyjaśnia:
"miesięczny, powtarzalny okres, w którym rozlicza się transakcje dokonane na podstawie Umowy o Kartę kredytową, przy czym pierwszy Okres rozliczeniowy rozpoczyna się w dniu zawarcia Umowy o Kartę kredytową i kończy się w pierwszym przypadającym po zawarciu Umowy o Kartę Kredytową dniu rozliczenia – tj. wskazanym w Umowie o Kartę kredytową dniu miesiąca w którym sporządzane jest zestawienie transakcji, zaś każdy kolejny Okres rozliczeniowy rozpoczyna się następnego dnia po zakończeniu poprzedniego Okresu rozliczeniowego i kończy się w najbliższym Dniu rozliczenia"


Przy ustalaniu wysokości moneybacku bank - zgodnie z regulaminem - ma brać pod uwagę transakcje, które zostały rozliczone (tj. zaksięgowane) do dnia zamknięcia danego okresu rozliczeniowego.

💰 Wypłata moneybacku nastąpi do momentu wystawienia przez bank zestawienia transakcji za dany okres rozliczeniowy, w którym wykonywane były płatności kartą. Do czasu otrzymania każdej z nagród nie zamykaj karty, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

👉 Ważne wskazówki. Na potrzeby promocji płatności wykonywać możesz w punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie (z wyłączeniem dwóch kategorii, które zostały określone kodami MCC - to kody przypisywane terminalom płatniczym, wskazujące na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy: 5300 – handel hurtowy, MCC 4111 – usługi transportowe). 

Ponadto bank nie uwzględni transakcji, które:
"- są transakcjami gotówkowymi, 
- zostaną zwrócone lub są sporne, 
- są przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku, 
- zasilają karty lub inne instrumenty płatnicze, rachunki płatnicze lub inne instrumenty lub rachunki, które posiadasz: 
   - Ty, 
   - inny podmiot nieprowadzący działalności gospodarczej ani niebędący dostawcą towarów lub usług w ramach tej transakcji, 
   - podmiot, który pośredniczy w tej transakcji na rzecz właściwych dostawców towarów lub usług, 
   - podmiot, który świadczy usługi przechowywania środków klientów (art. transakcje przez portfel elektroniczny, przekazy pieniężne i zakłady – w tym kupony loteryjne, żetony do gier kasynowych)"

Odpadają więc doładowania kartą takich usług, jak np. Revolut. Swobodnie można jednak płacić kartą np. w sklepach, marketach, na stacjach paliw, w lokalach gastronomicznych czy w Internecie (np. na Allegro).

🔎 Karta kredytowa w BNP Paribas - prześwietlenie oferty


Karta kredytowa BNP Paribas wizerunek
Uczestnicy tej promocji objęci są - wspomnianym - zwolnieniem z pierwszych dwunastu miesięcznych opłat za kartę kredytową (zwolnienie dotyczy zarówno karty Mastercard Standard, jak i Mastercard Gold, bo dowolną z nich możesz wybrać w ramach promocji). 

Po tym okresie zaczną obowiązywać standardowe warunki - na chwilę obecną BNP Paribas nie pobiera miesięcznej opłaty (w wysokości 9 zł) za kartę kredytową Mastercard Standard, jeśli łączna wartość rozliczonych transakcji kartą w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), wyniesie min. 1 000 zł. W przypadku karty kredytowej Mastercard Gold standardowe warunki (a więc poza promocją, tj. po upływie 12 miesięcy bez opłaty miesięcznej) są już bardziej wyśrubowane - z opłaty 15 zł miesięcznie zwalnia bowiem wykonanie w danym, miesięcznym okresie rozliczeniowym (poprzedzającym naliczenie opłaty), płatności na sumę min. 2 000 zł. 

Moneyback 10% będzie wpływać na rachunek Twej karty kredytowej. Otrzymane bonusy albo więc spłacą wykorzystany przez Ciebie limit, albo spowodują nadpłatę. W tym drugim przypadku środki z karty najlepiej wydać, wykonując płatności kartą (w dowolnym miejscu), niż wypłacić w bankomacie czy zrobić przelew (bo to w przypadku karty kredytowej jest kosztowne; przy płatnościach w PLN w dowolnym miejscu nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów). Jeśli dotąd nie było Ci dane posiadać karty kredytowej, to swego czasu napisałem więcej o tym jak rozsądnie i bez kosztów z niej korzystać - koniecznie sprawdź krótki poradnik: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać.


📚 Przydatne dokumenty:

40 komentarzy:

 1. No i teraz wygląda to fajnie. Poszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znac czy zadziala z payappka. Mcc nie jest wykluczony wiec wydaje sie ze tak...

   Usuń
  2. No i jak, Payappka zadziałała?

   Usuń
 2. A w jakim terminie mają być przyznawane te zwroty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "O wysokości Money Back, którą został uznany rachunek Karty, informujemy w wysyłanym po zakończeniu każdego Okresu rozliczeniowego zestawieniu transakcji w rozumieniu Regulaminu kart kredytowych dla Klientów detalicznych"

   więc już wtedy musi być wypłacone.

   Usuń
 3. czy jesty jakas promocja do tego z punktami bezcenne chwile?

  OdpowiedzUsuń
 4. 12 mies. karencja aby założyć konto osobiste w promocji kończy mi się za 2 tygodnie i czy w związku z czym nie powinienem poczekać te 2 tyg z założeniem karty kredytowej (umowa ramowa na bankowość elektroniczną chyba wtedy będzie zawarta, a aktywna umowa ramowa wyklucza w promocji konta osobistego)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę w regulaminie zapisu o limicie wniosków w tej promocji ani dopuszczeniu możliwości dla Banku, by ten skrócił termin zakończenia promocji z jakichkolwiek przyczyn. W takim razie jednakową szansę na skorzystanie z promocji ma osoba zawierająca umowę dziś jak i osoba zawierająca umowę 31.05.2024 (podkreślam-ważna jest data zawarcia umowy a nie samego złożenia wniosku). W takim razie nie ma co się spieszyć.

   Usuń
 5. Uwaga na Karte BNP, w moim przypadku musiałem się dopominać o wszystko pomimo spełnienia warunków promocji(bezcenne chwile) a e-kodu do Biedronki jak na razie wogóle nie dostałem pomimo złożonej reklamacji....dla mnie szkoda czasu..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym banku wziąłem udział w 4 promocjach konta i 1 karty kredytowej + 1 z punktami Bezcenne Chwile + 1 dla posiadaczy konta. Wszystko się zgadza.

   Usuń
  2. @Anonimowy 12 marca 2024 13:04
   A ja wziąłem udział w 3 promocjach konta i 1 kk. Promocja kk ok. ale z promocjami kont to loteria. W jednym przypadku po dwóch reklamacjach odpuściłem.
   Zamknięcie kk ok ale w każdym przypadku konta tragedia. Jedno mi zamykają już ponad 8 miesięcy.

   Usuń
 6. Czy w promocjach konta liczą kartę kredytową do karencji?

  OdpowiedzUsuń
 7. Jaki musi być minimalny limit na karcie aby otrzymać nagrodę

  OdpowiedzUsuń
 8. Mam pytanie odnośnie zakładania kk, czy da się to załatwić potwierdzeniami przelewów wynagrodzenia tudzież zaświadczenie z pracy? Dziś do żony zadzwonił ich super biegły telemarketer i powiedział że musi się udać do oddziału banku w celu podpisania umowy oraz że w tej promocji bierze udział tylko karta MC gold i tą musi otworzyć, innej opcji nie ma. Moje przestudiowanie regulaminu oraz infolinia banku twierdzą co innego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, może być wyciąg. Wniosek telefonicznie a umowa faktycznie w placówce. Nie tylko Gold bierze udział. Ale żadnej różnicy to nie robi jaką wybierzesz bo na rok jest darmowa.

   Usuń
 9. Dwa pytania. Max to 1000 i 100 zł zwrotu. Może być mniej? np 800 i 80 zwrotu? Jak ustalają okres rozliczeniowy. Jeśli np podpisze wniosek 15 kartę aktywuję 25. Od kiedy liczy się MÓJ miesiąc? 15, 25, a może od 1 czyli od nowego miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot wynosi 10% i zostanie wypłacony w wysokości odpowiadającej sumie płatności - zatem jeśli te płatności będą na łączną kwotę np. 800 zł, to wtedy wpadnie 80 zł.

   Okres rozliczeniowy karty zależy od wybranej daty generowania zestawienia transakcji (lub daty spłaty karty, bo w różnych bankach różną datę się ustala, a już nie pamiętam która to była data w tym banku) wskazywanej podczas wnioskowania o kartę.

   Usuń
 10. Info Pani z okienka. Zamknięcie karty wcześniej niż 6 miesięcy = opłata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku takich (zaskakujących) informacji przekazywanych przez pracownika banku, zawsze warto dopytać, a właściwie poprosić o wskazanie pozycji w taryfie prowizji i opłat, która by o tym mówiła. A bywa, że pracownicy nie są na bieżąco. Kiedyś bank faktycznie miał taką prowizję, ale w aktualnie obowiązującym cenniku już jej (na szczęście) nie ma.

   Usuń
 11. Mam okres rozliczeniowy do 5 dnia miesiąca. Kiedy najpóźniej powinienem otrzymać zwrot za płatności za poprzedni okres rozliczeniowy ?

  OdpowiedzUsuń
 12. A jednak….. Mój pierwszy miesiąc kończy się 5.04. Kompletnie tego nie rozumiem. Bodajże 12.03 miałem od nich telefon 15.03 Podpisałem umowę. Babka podczas rozmowy pytała mnie o jakąś datę i faktycznie podałem 5 bo tak jakoś łatwiej zapamiętać wraz z początkiem miesiąca ale myślałem że chodzi o datę spłaty kredytu. O co tu chodzi? Mój pierwszy miesiąc będzie trwał krócej niż miesiąc.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz wyjaśnienie już w samym opisie. Także w dokumentach które otrzymałeś.
   Pilnuj spłat karty bo potem zamiast zysków będą kolosalne straty. Zobacz ja działa karta kredytowa.
   Kiedy moneyback 10% będzie naliczany, jest również w opisie.

   Usuń
  2. Tak, to nieładnie ze strony banku, że zastawia taką pułapkę na posiadaczy kart w tej promocji (no, ale to Paribas, więc czego tu się spowiedziać...).
   Pierwszy okres rozliczeniowy to ten pierwszy niejako niepełny okres, który może być bardzo krótki, jeszcze biorąc pod uwagę wysyłkę karty (min. kilka dni).
   Podczas rozmowy z konsultantem należy wybrac najbliższą datę PRZED złożeniem wniosku, np. wniosek 2.05, wybrać datę 25. dnia miesiąca (szkoda że nie ma późniejszej), wtedy pierwszy okres rozliczeniowy jest do 25 maja; wniosek 6 maja wybrać 5. dzień miesiąca (najlepsza opcja).
   Zadzwonili po maks. 10 minutach, spowiedź jak u papieża :-). Wszystkie informacje podawane od nowa, chociaż mają moje dane w swoich kartotekach. Działalność gospodarcza: masa dokumentów do karty. Dobrze chociaż że emailowo. Pytanie kiedy była zawiedzona działalności (a bo pamiętam...)

   Usuń
 13. Jak działają te okresy rozliczeniowe, to o co mnie na infolini pytali (5, 10, 15, 20, 25)? Wybrałem 5 czyli, umowę podpisuję 25.03 czyli mój pierwszy okres rozliczeniowy liczy się od 05.03 do 04.04?

  OdpowiedzUsuń
 14. A czy zaliczy spłatę Allegro Pay, jeżeli jest zapis "Ponadto bank nie uwzględni transakcji, które: są przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Allegro Pay ma MCC 6012

   Usuń
  2. Ale jest jakby spłatą w innym banku, więc zaliczy się czy nie?

   Usuń
  3. Jak piszesz powyżej: Bank nie uwzględni transakcji, które są przeznaczone na spłatę zadłużenia w innym banku.

   Usuń
 15. Czy karta kredytowa wydłuży karencję na konto osobiste?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. słuszne pytanie i w praktyce może wydłużyć; przykładowo w tej zakończonej promocji RORu: https://www.bankobranie.pl/2024/01/bnp-paribas-promocja-projekt-walentynki.html
   "Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia z polskim obywatelstwem, która nie jest stroną umowy ramowej z BNP Paribas, a także nie ma i w okresie 12 miesięcy przed datą złożenia wniosku o konto w niniejszej promocji nie miała (ani nie współposiadała) konta osobistego w BNP Paribas."

   - czyli biorąc teraz KK otwierasz umowę ramową i wydłuży to karencję i na przyszłe promocje RORu. W sumie kuriozalne.

   Usuń
  2. Karta kredytowa nie jest wliczana do okresu karencji konta.
   Umowa ramowa dot. kont to nie umowa karty kredytowej.

   Usuń
 16. Czy można złożyć wniosek przez aplikacje w telefonie?

  OdpowiedzUsuń
 17. A zakup doładowania karty komunikacji miejskiej będzie się kwalifikował?

  OdpowiedzUsuń
 18. fajna promocja, wczoraj założyłam konto, bo dopiero minęła mi karencja, a dziś info o KK, więc nie bardzo licząć na to, że przyznają, złożyłam wniosek, bardzo szybko i sprawnie, wszystko zdalnie. Umowę podpisałam. pierwszy okres rozliczeniowy 15 maj - 20 czerwiec, a że dziś miałam sporo do wydania to dziś od razu załatwiłąm płatność. Kiedy otrzymam pierwszy zwrot? Ktoś wie, dostawał już, jak to wygląda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak dzien rozliczenia masz na 20. dzień miesiaca, to pierwszy okres konczy sie za kilka dni

   Usuń
  2. Zwrot na nastepny dzien po zakonczeniu okresu rozliczeniowego

   Usuń
 19. Mój okres rozliczeniowy minął 20 czerwca, mam zestawienie, ale nic na nim nie ma o premii, kasy oczywiście też nie ma. Pisać reklamację, czy czekać do końca miesiąca?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności były w normalnych sklepach? Nie jakieś revoluty czy payappki?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...