Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zyskaj 320 zł premii + 7,1% na koncie oszczędnościowym w Citi

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

26.03.2024

Zyskaj 320 zł premii + 7,1% na koncie oszczędnościowym w Citi

To pierwsza taka kumulacja korzyści w tym banku.

Citibank: 320 zł premii + 7,1% dla oszczędności w promocji "Zyskuj i oszczędzaj z CitiKontem"
O ile dotąd otwierającym konto osobiste Citibank proponował albo promocję z premią na start, albo promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym, to teraz te benefity łączą się i można zyskać podwójnie.

Zgarnąć można tu bowiem i do 320 zł w bonusach pieniężnych, i 7,1% w skali roku na koncie oszczędnościowym (do 50 tys. zł; gwarantowane na 4 miesiące), a to obecnie najwyższe oprocentowanie, jakie można uzyskać na kontach oszczędnościowych w bankach w Polsce.

Citibank: 320 zł premii + 7,1% dla oszczędności w promocji "Zyskuj i oszczędzaj z CitiKontem"


Dla kogo promocja konta?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2021 r. nie posiadała konta w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy konta).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć musisz na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 9.05.2024 r., ale należy mieć jeszcze na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 5 000 uczestników. Obserwując poprzednie edycje promocji CitiKonta, wygląda na to, że bank nigdy nie chce, by ktokolwiek odszedł z kwitkiem, więc gdy kończy się pula, to wyłącza promocję, ale od razu w jej miejsce przygotowuje nową propozycję.

Nagrody. Na każdego uczestnika promocji czekają dwa bonusy pieniężne (20 oraz 300 zł) oraz promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym - szczegóły tej propozycji wyglądają następująco:

 • oprocentowanie: 7,1% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 50 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym: 4 miesiące następujące po miesiącu od otwarcia konta.

Zasady promocji "Zyskuj i oszczędzaj z CitiKontem"


Zacznę od warunków uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym (bo nieco niżej opisane warunki zgarnięcia premii mogą się z nimi pokrywać):
 • do 9.05.2024 r. otwórz CitiKonto wraz z kontem oszczędnościowym;
 • w każdym z czterech miesięcy po miesiącu otwarcia konta: 
  • wykonaj co najmniej 3 płatności kartą wydaną do konta na łączą kwotę min. 300 zł (rozwiewając wątpliwości: tu nie chodzi o to, by każda z tych transakcji była na 3 stówy; mogą być płatności na mniejsze kwoty, ale ważne by były min. 3 i by w sumie dały 300 zł) oraz
  • zapewnij wpływ na CitiKonto (czyli konto osobiste) na kwotę min. 2 000 zł.

W tym przypadku wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie zaliczy się przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku).

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta osobistego - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc można je w dowolnym momencie wydać, wypłacić lub przelać (czy to do innego banku, czy na konto oszczędnościowe w Citibanku dające 7,1% w skali roku).

Premia 300 zł za wpływ wynagrodzenia


By zdobyć tę nagrodę, w każdym z 3 kolejnych miesięcy zaczynając od drugiego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zapewnij na CitiKonto wpływ wynagrodzenia w wysokości min. 2000 zł (ten wpływ z automatu spełni też warunek dotyczący wpływów na potrzeby uzyskania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym).

A co bank rozumie przez wpływ wynagrodzenia? W regulaminie znaleźć możemy następującą definicję:
"Wpłata wynagrodzenia: oznacza sumę wpływów na Konto realizowanych na rzecz jego posiadacza, co oznacza wpływy z tytułu: 
(i) wynagrodzenia z umowy o pracę, stosunków powołania/mianowania, kontraktów menedżerskich/ marynarskich/ wojskowych; umów o dzieło/zlecenia dokonanego bezpośrednio na Konto przez pracodawcę / zleceniodawcę lub 
(ii) emerytury lub renty i świadczenia przedemerytalnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(iii) stypendium dokonanego bezpośrednio na Konto przez uczelnię wyższą lub inny organ wypłacający świadczenie lub 
(iv) świadczenia z programu Rodzina 500 plus lub innego świadczenia rodzinnego dokonanego bezpośrednio na Konto przez organ wypłacający świadczenie lub 
(v) w przypadku osób samozatrudnionych przelew z konta firmowego. 
Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych dla klientów indywidualnych prowadzących dla Uczestnika w Banku [czyli w Citibanku - przyp. Mr. Złotówa] lub w innych instytucjach finansowych."

Premia 20 zł za zgody (Nagroda "Bądźmy w kontakcie")


By zdobyć ten bonus pieniężny, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji Citi Mobile) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

   i nie wycofuj ich do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 7,1% na koncie oszczędnościowym oraz do premii 300 zł za wpływ wynagrodzenia. 

💸 Wypłata bonusów i odsetek. Premia 300 zł, jak i bonus 20 zł za zgody marketingowe mają być wypłacone najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji.

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynosi 2% w skali roku)
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 7,1% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków (wpływ na konto osobiste + płatności kartą).

Do czasu otrzymania premii, jak i odsetek nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

 

🔎 CitiKonto oraz konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, możesz je otworzyć za pomocą wideoweryfikacji lub za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 2% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 52 000 zł, to dla kwoty do 50 tys. otrzymasz (w sumie) 7,1% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 50 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 2%.🔗 Przydatne informacje:

📚 Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Dzień dobry Panie Złotówa,
  jakie konto osobiste z kartą debetową poleciłby Pan dla osoby, która skończyła 26 rok życia i nie zamierza otrzymywać regularnych wpływów na konto? Często niestety te właśnie wytyczne są decydujące dla zwolnienia z opłat.
  Z góry dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry! Promocji, które wymagałyby zdefiniowanych wpływów (z konkretnego źródła - np. wynagrodzenia wypłacanego przez pracodawcę) na szczęście jest niewiele (oprócz powyższego przypadku jest jeszcze tylko Millennium, gdzie uzyskanie jednego z bonusów - w wysokości 200 zł - też wymaga wpływu wynagrodzenia). W większości banków, jeśli pojawia się wymóg wpływów (czy to na potrzeby promocji, czy dla uniknięcia opłaty), to łatwo można ten warunek spełnić, robiąc przelew choćby z własnego konta w innym banku. Spośród aktualnie dostępnych promocji kont osobistych wymogu wpływu na potrzeby promocji na ten moment właściwie nie ma tylko w PKO BP, BNP Paribas (bonusy do 520 zł) oraz w VeloBanku (dla moneybacku do 600 zł). Tam też konta prowadzone są bez opłat bez wymogu wpływów (są wymogi dot. płatności kartą i/lub Blikiem, ale dość łatwe do ogarnięcia).

   Usuń
 2. Jak podzielę wynagrodzenie na dwa konta, tu i do Millennium to to niczemu nie szkodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli wszędzie spełnisz warunki minimalnego wpływu to będzie ok.
   Swego czasu miałem zaliczki przelewane na Santandera, a reszta wypłaty szła na Credit Agricole, akurat prowadziłem Bankobranie równolegle i jednocześnie były promocje - więc też - na te dwa banki szły przelewy.

   Usuń
  2. Ty decydujesz gdzie idą twoje pieniądze z tytułu wynagrodzenia;
   Kodeks pracy: Art. 86 § 3. Wypłata wynagrodzenia jest dokonywana na wskazany przez pracownika rachunek płatniczy.
   Natomiast wiem na pewno że wypłaty z ZUS-u nie można podzielić - osobiście sprawdzone.

   Usuń
 3. Och, niecałego miesiąca karencji mi zabrakło, by skorzystać z promocji... 😭

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o wyjaśnienie:
  Wpływ 2000 zl i płatności na 300 zł muszą byc wykonane z konta osobistego czy oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpływy na konto osobiste i płatności kartą też z tego konta (bo to z nim karta jest powiązana).

   Usuń
 5. Mr.Złotówka poprosze o wyjasnienie. Czy wplyw może być z konta np. babci tytułem wynagrodzenia czy musi to byc formalne wynagrodzenie z konta firmowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Wpłata wynagrodzenia nie może pochodzić z rachunków prowadzonych dla klientów indywidualnych prowadzących dla Uczestnika w Banku [czyli w Citibanku - przyp. Mr. Złotówa] lub w innych instytucjach finansowych."

   - wynagrodzenie od babci będzie pochodzić od klienta indywidualnego z innej instytucji finansowej

   Usuń
 6. Witam.czy można wpłacić na lokatę w dwóch transzach do 50000 PLN?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu mowa o koncie oszczędnościowym. Zatem cała suma jest na jednym rachunku.

   Usuń
 7. Czy można telefonicznie dowiedzieć się kiedy zamknęłam rachunek? W milenium nie chcieli powiedzieć przez telefon

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Citi mi podali. Dzwoniłem już dawno dość, jakoś 2-3 lata temu.

   Usuń
 8. Czy już się do kogoś odezwali? Przeszedłem proces z wideoweryfikacją 3 kwietnia, dostałem email że się odezwą w sprawie wysłania umowy i od tamtej pory cisza. Druga osoba w ten sam dzień wybrała weryfikację kurierem i też mieli się odezwać i tak samo cisza.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...