Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 5,5% w skali roku (do 5% dla obecnych klientów bez dodatkowych warunków)

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

22.03.2024

Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 5,5% w skali roku (do 5% dla obecnych klientów bez dodatkowych warunków)

5,5% można uzyskać do 50 tys. zł. Bez konieczności posiadania konta osobistego.

Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 5,5% w skali roku
Oprocentowanie na tym poziomie skierowane jest do nowych klientów (obecni mogą liczyć na max. 5%, ale bez jakichkolwiek dodatkowych warunków do spełniania). Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku prowadzony jest za 0 zł bez warunków i do tego wszystkie przelewy z niego są bez opłat.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualny ranking najlepszych kont oszczędnościowych.]

Na początek uściślenie: Santander Consumer Bank to nie jest Santander Bank Polska (dawny BZ WBK). To dwa odrębne banki, więc niżej opisywanego rachunku oszczędnościowego próżno szukać na stronie czy w bankowości Santander Banku (jeśli tam masz już konto osobiste).

No i też jeszcze tytułem wstępu: są dostępne wyżej oprocentowane konta oszczędnościowe w innych bankach. Wszak można uzyskać np. 7% w skali roku w Pekao (do 100 tys. zł; na 5 miesięcy) czy 7% w skali roku w Aliorze (też do 100 tys. zł, ale na 4 miesiące). Jednak przy tym poziomie oprocentowania trzeba liczyć się z dodatkowymi wymogami - najczęściej w praktyce to: konieczność bycia nowym klientem i założenia konta osobistego (za wyjątek należy uznać VeloBank, gdzie nowy klient na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym może uzyskać 7% do 100 tys. zł bez konieczności otwierania konta osobistego). Santander Consumer wyróżnia się tym, że właściwie już od dawien dawna nie stawia jakiś szczególnych warunków - i tak jak teraz, nawet obecnym klientom oferuje 5% (a nowi mogą liczyć na 5,5%).

💰📈 Santander Consumer Bank: rachunek oszczędnościowy z oprocentowaniem do 5,5% w skali roku


Z oferty skorzystać mogą zarówno obecni klienci (także ci, którzy już mają środki na rachunku oszczędnościowym w Santander Consumer Banku), jak i ci, którzy dopiero założą rachunek oszczędnościowy (to dla tej drugiej grupy osób przewidziane jest wyższe oprocentowanie, tj. 5,5%).

Główne cechy oferty oprocentowania rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku (w ramach promocji "Oszczędzaj z nami, bo warto – edycja III") to:

 • oprocentowanie:
  • dla salda do 50 tys. zł:
   • 5,5% w skali roku dla zakładających (nie wcześniej, niż od 23.01.2024 r.) rachunek oszczędnościowy lub
   • 5% w skali roku dla obecnych posiadaczy rachunku oszczędnościowego (otwartego do 22.01.2024 r.); 
  • 4,8% w skali roku dla nadwyżki ponad 50 tys. zł, do 200 tys. zł włącznie oraz 
  • 4,5% w skali roku dla nadwyżki ponad 200 tys. zł (bez górnego limitu);
 • kapitalizacja odsetek: na koniec każdego miesiąca kalendarzowego;
 • czas obowiązywania oferty: do 17.04.2024 r. - to zarówno czas, w którym można założyć rachunek oszczędnościowy, wpłacić środki, jak i termin, do którego obowiązuje przedstawione powyżej oprocentowanie (praktyka pokazuje jednak, że z edycji na edycję Santander Consumer Bank utrzymuje podwyższone stawki także dla obecnych klientów już posiadających rachunek oszczędnościowy).

🔎 Rachunek oszczędnościowy w Santander Consumer Banku otwierany i prowadzony jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Wszystkie przelewy z rachunku oszczędnościowego są realizowane za 0 zł (co rzadko zdarza się w przypadku takich kont, bo banki najczęściej dają darmowy tylko pierwszy przelew w miesiącu kalendarzowym), dzięki czemu można dysponować środkami jak się chce - wpłacając je i nawet wielokrotnie wypłacając. Przelewy z rachunku oszczędnościowego w Santander Consumer Banku można robić na własne, powiązane konto osobiste w innym banku.

✍ Po złożeniu wniosku o rachunek oszczędnościowy, umowę z Santander Consumer Bankiem zawrzeć można zdalnie, wykonując przelew weryfikacyjny 1 zł z własnego konta w innym banku (może to być Alior Bank, Bank Pocztowy, Credit Agricole, InBank, ING Bank, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, PKO BP lub Santander Bank Polska). Ważne by dane przy tym przelewie (imię, nazwisko oraz adres) idealnie pokrywały się z tymi z wniosku, bo w taki sposób bank weryfikuje ich prawdziwość.

🔗 Przydatne linki:

📚 Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. Już miałem nadzieję że coś nowego skoro artykuł, ale to po prostu to co już było dostępne od pewnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam tam pomocniczy rachunek oszczędnościowy.
  Zalety: bezwarunkowe prowadzenie, brak wymogu nowych środków i brak limitu przelewów wyjściowych.
  Wady: wpłaty tylko z własnych rachunków, a wypłaty tylko na powiązane konto w tym brak przelewów z datą przyszłą, ponadto bank nie przyjmuje przelewów expressowych (tylko Sorbnet 8.00-15.00 w dni robocze).

  OdpowiedzUsuń
 3. Na 5,5% jest w lokata w Facto na 3 m-ce. Min. kwota lokaty 10.000 zł, max 12 mln zł na klienta. I bez łaski jak tu z limitem 50k czy oprocentowaniem pewnym na niecały m-c.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety już 5,25%

   Usuń
  2. Niestety słabo szukasz.
   https://edge.sitecorecloud.io/bffbanking-yt799fde/media/Project/BFFGroup/lokatafacto/pdf/2024_ICTPL_update/20240212_Tabela_Oprocentowania_i_Oplat.pdf

   Usuń
 4. Ale konto trzeba otworzyć przez Internet i obsługiwać przez Internet to więc lokaty lepsze na rok w tym banku

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Krzysztofie, to że wszystko przez internet, to akurat plus. Lokaty natomiast nie lepsze, tylko właśnie jedne z najgorszych.
   Jest więc odwrotnie niż kombinujesz.

   Usuń
  2. No roczna lokata na pewno nie jest tu lepsza bo jest na 4%.

   Usuń
 5. To brzmi fatalnie. Tzn czas tej promocji. Jakie jest standardowe oprocentowanie tego konta, czyli po 17.04.2024?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Standardowe na pewno nie bo już od grubo ponad roku mam tu konto i co kończy się promocja to od razu dają nową także dla stałych klientów.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...