Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: FAQ promocji z premią do 500 zł za konto w ING

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

5.03.2024

FAQ promocji z premią do 500 zł za konto w ING

Napisać, że promocja ING cieszy się dużym zainteresowaniem, to nic nie napisać.

Promocja "Załóż konto i zyskaj" z premią do 500 zł za konto w ING
Powód najistotniejszy: 500 zł to gwarantowana premia, której wysokość właściwie uległa podwojeniu względem poprzednich edycji promocji konta w banku z lwem w logo.


[PROMOCJA ZAKOŃCZONA. 
Sprawdź aktualnie dostępne promocje w ING.]

Zaletą tej promocji jest też to, że cała pula do zgarnięcia to premia pieniężna (tu nie ma jakiś bonów na zakupy czy punktów w programie lojalnościowym), więc wszystko co wpadnie, będzie można zagospodarować według własnego uznania, wypłacając, przelewając lub wydając na dowolny cel.

Promocja "Załóż konto i zyskaj" z premią do 500 zł za konto w ING


Gdy jakaś okazja do bankobrania cieszy się dużym wzięciem, to pojawia się też dużo pytań. Licznik komentarzy pod wpisem o promocji ING dobija już do 200, więc niniejszy wpis ma na celu odpowiedzieć na najczęściej poruszane kwestie. Promocję szczegółowo omówiłem we wpisie "Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim" - tam znajdziesz opis zasad uczestnictwa i warunki promocji oraz prześwietlenie kont z oferty banku. Do lektury tego wpisu oczywiście zachęcam, ale dziś - w olbrzymim skrócie - przypomnę, że do wzięcia czekają 3 gwarantowane bonusy pieniężne:

 • 150 zł za otwarcie konta osobistego wraz z kartą oraz z Otwartym Kontem Oszczędnościom (na to czas jest jedynie do 28.03.2024 r.), wyrażenie zgody na weryfikację behawioralną oraz zapewnienie wpływów na konto po min. 1 000 zł w każdym z trzech różnych miesięcy kalendarzowych; 
 • 200 zł za otwarcie konta na selfie (dostaniesz ten bonus, jeśli spełnisz wyżej wymienione warunki - wyrazisz zgodę na weryfikację behawioralną i zapewnisz wpływy);
 • 150 zł za płatności kartą (lub Blikiem) na sumę min. 1 000 zł + 3 płatności Blikiem w sklepach internetowych + założenie Celu oszczędnościowego i zapewnienie na nim salda min. 300 zł.

Na spełnienie powyższych warunków czas jest do 30.06. (oczywiście poza otwarciem konta, z którym wyrobić należy się do wspomnianego terminu, czyli do 28.03., bo tylko do tego dnia dostępna jest promocja z premią do 500 zł). Wypłata premii dla wszystkich uczestników promocji przewidziana jest do 15.07.2024 r.

Z pomocą w ogarnięciu tej promocji przyjść Ci może rozpiska warunków, którą przygotowałem dla Czytelników bloga - znajdziesz ją na końcu wpisu prześwietlającego promocję (tutaj), by pobrać, wydrukować i odhaczać kolejne kroki zbliżające do zgarnięcia całej puli w sposób jak najwygodniejszy.

FAQ promocji z premią do 500 zł za konto osobiste w ING


Poniżej skupiam się już na odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania dotyczące promocji "Załóż konto i zyskaj".

Czy posiadanie konta oszczędnościowego w ING wyklucza z promocji?


Tak. W regulaminie promocji mowa o tym, że od 30.09.2022 r. "nie możesz mieć (ani być współposiadaczem lub pełnomocnikiem) konta w naszym banku". Konto zostało zapisane małą literą, więc nie jest zdefiniowane (np. jako konto osobiste). Tym samym wyklucza posiadanie jakiegokolwiek konta - osobistego, walutowego, czy też oszczędnościowego.

Czy wpływ musi być od pracodawcy? Czy bank wymaga wpływów wynagrodzenia? Czy przelewy z własnego konta z innych banków spełnią warunek wpływu?


Regulamin promocji nie wymaga zapewniania wpływów wynagrodzenia. Wystarczą choćby przelewy z własnego konta w innym banku.

Tu dyskusje nad tym bywają długie, odwołując się do zapisów z regulaminu, gdzie mowa: 

"Wpływ – przelew na konto otwarte w ramach Promocji, może to być wynagrodzenie, renta lub emerytura. Wpływ nie może być przekazywany z rachunku w Banku, którego posiadaczem jest Uczestnik. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku"

 
Trzeba to jednak rozwinąć. W regulaminie mamy przykłady ("może to być wynagrodzenie, renta lub emerytura"), ale "może" nie oznacza, że musi 😉 Banki oczywiście chętnie to sugerują, bo zależy im na klientach, którzy tego typu wpływy zapewniają - wtedy jest szansa, że tacy klienci przywiązują się na dłużej, a do tego bankowi będzie łatwiej np. udzielić kredytu, jeśli klient by chciał. Jednak sugestia, to nie wymóg. Kluczowe są wytyczne definiujące wpływ oraz jak ten zapis brzmi: "Wpływ nie może być przekazywany z rachunku w Banku [czyli z ING, bo Bank = ING, bo tak jest, gdy dane pojęcie zapisane jest wielką literą; w tej sytuacji jest to pojęcie zdefiniowane - przyp. Mr. Złotówa], którego posiadaczem jest Uczestnik (...)". A więc innymi słowy: wpływ nie może pochodzić z rachunku w ING, którego uczestnik jest posiadaczem (nie zaliczą się np. przelewy z konta oszczędnościowego w ING danego klienta), ani wpłaty gotówki. 

Na podstawie powyższego nie ma jednak wykluczenia przelewów z innego banku nawet jeśli są to przelewy z własnego konta w innym banku - takie wpływy również zapewnią uzyskanie bonusu.

Łączny wpływ 1000 zł przez 3 miesiące (czyli np. 200, 300, 500) czy w każdym miesiącu po 1000zł (1000, 1000, 1000)?


Wpływy po min. 1 000 zł należy zapewnić w każdym z trzech dowolnych miesięcy kalendarzowych (najpóźniej do 30.06.2024 r.). Zatem przykładowo: jeśli konto założysz w marcu, to wpływy możesz zapewnić w trzech spośród czterech miesięcy (w okresie od marca do czerwca).

Czy wpływ 1000 zł w danym miesiącu musi być jednorazowym przelewem czy może to być suma mniejszych kwot?


Wszelkie wątpliwości rozwiewa regulamin: "Do 30 czerwca 2024 r. otrzymaj w każdym z trzech dowolnych miesięcy Wpływ min. 1000 zł (w formie jednego lub kilku wpływów)". Zatem może być to jeden przelew na co najmniej 1 000 zł, ale zaliczone będzie też więcej wpływów, na mniejsze kwoty, które w sumie dadzą co najmniej tysiaka wpływów w miesiącu.

Czy do płatności Blikiem zaliczą się płatności na Allegro? Czy Blikiem można opłacić rachunki za media?


Regulamin promocji, w celu uzyskania jednego z bonusów, wymaga by zapłacić "min. 3 razy BLIKIEM za zakupy w sklepach internetowych". Jednakże ten regulamin nie definiuje czym jest "sklep internetowy", więc w praktyce wszystkie płatności internetowe są zaliczane - co potwierdzają też Czytelnicy biorący udział we wcześniejszych promocjach ING (a podobny zapis o płatnościach w "sklepach internetowych" pojawia się w nich już od dawien dawna).

Na czym polega weryfikacja behawioralna? Jak wyrazić zgodę?


Weryfikacja behawioralna to bezpłatna usługa dodatkowego zabezpieczenia przed cybeprzestępcami, która polega na rejestrowaniu zachowania użytkownika (np. szybkości ruchów kursorem, wpisywania znaków) - gdyby do Twej bankowości zalogował się przestępca, wówczas system powinien rozpoznać to po jego działaniach, które będą się różniły. 

Zgodę na tę bezpłatną usługę wyrazisz, przechodząc następującą ścieżkę w aplikacji mobilnej: ikonka ludzika w prawym górnym narożniku => Moje dane => Zgody i oświadczenia => Profilowanie => Zgoda na weryfikację behawioralną).

Płatności kartą na sumę min. 1000 zł można zrobić w jednym miesiącu? Proszę o info wykonanie płatności 1000zl w skali miesiąca czy do czerwca 2024?


Na wykonanie płatności kartą (i/lub Blikiem) czas jest do 30.06.2024 r. Każdy może więc robić to własnym tempem i nawet ogarnąć wszystko (na potrzeby promocji) jedną transakcją, jeśli ma zaplanowany jakiś większy zakup. Aczkolwiek optymalnym rozwiązaniem będzie rozłożenie transakcji w czasie, bo wtedy za jednym zamachem będzie można realizować warunek promocji, jak i warunek, który zwalnia z opłaty miesięcznej za kartę wydaną do konta (dotyczy Kont Direct). Przypomnę: by uniknąć opłaty, w miesięcznym okresie rozliczeniowym (który bank liczy od 29. dnia miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca) należy wykonać płatności na sumę min. 300 zł (muszą to być płatności kartą; do tej sumy nie wliczają się transakcje Blikiem). 

Jak więc najlepiej to rozegrać? Jeśli konto założysz np. 6.03., to wtedy płatności wykonuj w okresach: od 29.03. do 28.04. (min. 300 zł), od 29.04. do 28.05. (min. 300 zł), od 29.05. do 28.06. (min. 300 zł) i tak by do 30.06. w sumie udało się wydać min. 1 000 zł. Wtedy jednocześnie i zapewnisz sobie bonus w promocji, i unikniesz opłat miesięcznych za kartę w wyżej wymienionych okresach rozliczeniowych.

Rozwiewając jakiekolwiek wątpliwości dodam jednak jeszcze: do płatności na potrzeby promocji (na sumę min. 1 000 zł) wliczają się płatności już od momentu otwarcia konta.

Czy muszę wykonywać płatności kartą już w miesiącu otwarcia konta?


W miesięcznym okresie rozliczeniowym (od 29. dnia miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca), w którym otworzysz konto, nie ma wymogu wykonywania płatności kartą (wydaną do Konta Direct) na sumę min. 300 zł, bo za ten okres bank nie pobierze opłaty miesięcznej (bez względu na Twą aktywność). Płatności kartą można więc zacząć dopiero od kolejnego miesięcznego okresu rozliczeniowego (następującego po tym, w którym Twe konto zostało otwarte).

Czy do chwili otrzymania premii trzeba mieć aktywną kartę? Czy można zamknąć kartę zaraz po otwarciu aby ominąć opłatę miesięczną za kartę, a transakcje 1000 zł do 30.06.2024 robić wyłącznie Blikiem? 


Regulamin promocji wymaga utrzymania konta osobistego wraz z wydaną do niego kartą oraz Otwartego Konta Oszczędnościowego do momentu otrzymania premii.

Choć na potrzeby promocji płatności na sumę min. 1 000 zł można wykonywać nie tylko kartą, ale też Blikiem, to w przypadku Konta Direct lepiej skupić się na płaceniu kartą, bo to zapewni spełnienie warunków uzyskania premii, jak i zwolnienie z opłaty miesięcznej za kartę (choć oczywiście nie zapominaj o min. trzech płatnościach Blikiem w Internecie, które są również potrzebne).

W nieco uprzywilejowanej sytuacji są osoby w wieku 18-26 lat, które mogą założyć Konto Mobi (w skrócie: mają wybór i mogą płacić tylko Blikiem) - o tym piszę niżej.

Czy płatności kartą trzeba wykonywać również gdy mam 24 lata?


W przypadku osób w wieku 18-26 lat bank ma swej ofercie Konto Mobi (także biorące udział w promocji z premią do 500 zł), które charakteryzuje się tym, że prowadzone jest za 0 zł bez warunków, ale tu też karta wydana do konta jest bez opłaty miesięcznej bez konieczności wykazywania się jakąkolwiek aktywnością. Pamiętaj jednak, że transakcje należy wykonać na potrzeby promocji - w celu uzyskania jednego z bonusów, wymagane są płatności (kartą i/lub Blikiem) na sumę min. 1 000 zł. 

Czy można przy zakładaniu konta wpisać kod polecenia kogoś i zgarnąć dodatkowa kasę?


ING Bank Śląski nie udostępnia programu poleceń. Więcej zyskać można w inny sposób - np. za konto dla dziecka (w wieku 13-17 lat) czeka premia 100 zł (ta promocja dostępna jest jedynie do 22.03.2024 r.). Do tego pojawia się tu całkiem dużo - na tle innych banków - propozycji dla obecnych klientów (choć w większości przypadków są to promocje dla zaproszonych - w chwili obecnej bank płaci chociażby 50 zł za wpłatę na konto oszczędnościowe czy 200 zł za - w skrócie - zapewnienie wpływów na konto). Na te promocje bezpośrednio po otwarciu konta osobistego się nie załapiesz, ale już je posiadając, uchylisz sobie furtkę do ewentualnego załapania się na podobne akcje w przyszłości.

Czy na OKO muszę regularnie coś wpłacać?


Nie ma takiego wymogu. Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) należy założyć, bo wymaga tego regulamin promocji, gdyż to właśnie na ten rachunek wpadną bonusy pieniężne. 

Wymogiem promocji jest za to uruchomienie Celu oszczędnościowego i posiadanie go na 30.06.2024 r. z saldem min. 300 zł (to może być jednak jednorazowe zasilenie, bez regularnych wpłat).

Trzeba założyć ROR i OKO, włączyć Cel oszczędnościowy i weryfikację behawioralną. Czy coś z tego kosztuje?


Zarówno konto osobiste (czy to Direct, czy Mobi), jak i rachunki oszczędnościowe (w tym OKO) otwierane i prowadzone są za 0 zł bez warunków. Na opłatę miesięczną za kartę wydawaną do konta muszą zwrócić uwagę jedynie posiadacze Konta Direct (da się jej uniknąć - piszę o tym nieco wyżej). 

Cel oszczędnościowy oraz weryfikacja behawioralna są usługami bezpłatnymi. To sprawia, że w promocji zyskać można 500 zł "na czysto" (nie ponosząc przy tym ani grosza kosztów).


Warunki uczestnictwa, zasady promocji, ważne terminy oraz omówienie kont z ING, jak również rozpiskę warunków promocji w formie do wydruku znajdziesz we wspominanym już wpisie, tutaj.54 komentarze:

 1. Brakuje mi tu tylko informacji o płatnościach kartą np. na revoluta lub portfel googla itp. Czy takie płatności zaliczają się do wydanej kwoty 1000 zł oraz do 300 zł jakie trzeba zapłacić kartą ? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma przecież żadnych wykluczeń.

   Usuń
 2. Ta promocja tylko dla nowych, to że jest termin karencji nic nie znaczy, bo jeśli miało się wcześniej tam rachunek to nie da się go otworzyć na selfie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja byłem klientem i założyłem. Bierze udział w promocji bo mi potwierdzili.

   Usuń
  2. Czy udało Ci się złożyć wniosek przez apkę?

   Usuń
  3. Ciekawe jak zachowa się bank w przypadku, gdy mimo prób nie uda się otworzyć konta telefonem.

   Usuń
  4. złożony temat. Opisałem problem na wcześniejszej podstronie o promocji. Myślałem ze konto całkowicie zamknąłem w 2022 roku, a okazało się nadal miałem włączoną usługę bankowości internetowej. Jak, ale dlaczego??? Miałem podobno niezamknięte puste rejestry TFI z 2019... Ale czy to było przyczyną, niestety nikt nie potrafił mi tego jednoznacznie odpowiedzieć. Najśmieszniejsze jest to że dopiero za trzecim!!! razem kompetentna osoba powiedziała mi o nadal aktywnej usłudze bankowości internetowej. W pozostałych przypadkach mówili mi że nic nie mam.... Aktualnie nie mogę otworzyć konta bez wizyty... W połowie lutego 2024 zamknąłem tą nieszczęsną usługę bankowości internetowej. Zobaczę po 30 dniach co będzie...

   Usuń
  5. Minęło 30 dni... aby założyć konto nadal konieczna wizyta w Oddziale...
   Jak to jest jedni mogę przez appkę inny nie...

   Usuń
  6. ja tez nie moge zalozyc mimo ze pracownik banku obiecywał ze bankowosc internetowa bedzie zamknieta za 2 dni. minely 3 dni robocze i weekend i ciagle to samo - nie da sie zalozyc konta przez aplikacje.
   Swoją drogą z zamknieciem konta ING walcze chyba od 2017 roku. Niestety infolinia nie wie nic, a pracownicy banku sa wyjatkowo niekompetentni.
   Gdy w tamtym tygodniu przyszlam do odzialu w sprawie zamkniecia bankowosci internetowej, ktora powinna byc zamknieta w 2017 i która próbowałam zamknąć chyba 3 razy najpierw probowali mnie zbyc ze skoro nie mam w ręce dokładnie tego samego dowodu, z którym prawie 10 lat temu otwieralam konto to oni nic nie mogą zrobić. Na poczatku twierdzili nawet ze mobywatel jest niewystarczajacy. Dopiero gdy zauwazyli ze nie odpuszcze i po moich tlumaczeniach ze przeciez i tak nie mam już fizycznie starego dowodu bo dowod jest wazny 10 lat i go wymieniałam kilka lat temy zaczeli cokolwiek robic. Niestety jedna z pracowniczek byla poprostu niegrzeczna, pyskata i twierdziła ze wie lepiej że na pewno nie wymieniałam jeszcze starego dowodu. Bank jak i obsługa klienta porażka. Wyglada to na specjalne działanie z zablokowaniem opcja nowego otwarcia konta w promocji dla byłych klientów. Już sam proceder ze specjalnym niezamykaniem bankowości internetowej klientów zasługuje na to żeby ktoś się temu przyjrzał.

   Usuń
 3. Mam pytanie odnośnie zamykania kont. Przykładowo, na początku maja spełniam warunki do zwolnienia z opłaty za kartę i konto na ten miesiąc, po czym w połowie maja składam wniosek o zamknięcie konta wraz z umową ramową. Okres wypowiedzenia to 30 dni, więc przez pierwszą połowę czerwca rachunek jeszcze będzie istniał. Czy zatem bank może mieć prawo chcieć pobrać opłaty za czerwiec?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Konto (Direct, jak i Mobi) prowadzone jest za 0 zł bez warunków. Opłata miesięczna dotyczy jedynie karty wydawanej do Konta Direct. Z karty można jednak zrezygnować "od ręki" - bez okresu wypowiedzenia (a praktyka pokazuje, że w tym banku również konto zamykane jest od razu, bez okresu wypowiedzenia).

   Zatem przykładowo, jeśli ktoś zamyka kartę 16. dnia miesiąca, to opłata za kartę wydaną do Konta Direct:
   a) nie zostanie pobrana, jeśli w tym okresie rozliczeniowym (od 29. dnia miesiąca poprzedniego do 28. dnia danego miesiąca) zostały wykonane płatności kartą na sumę min. 300 zł lub
   b) zostanie pobrana, jeśli w tym okresie rozliczeniowym (od 29. dnia miesiąca poprzedniego do 28. dnia danego miesiąca) nie zostały wykonane płatności kartą na sumę min. 300 zł - opłata zostanie naliczona proporcjonalnie do liczby dni, w których karta była aktywna w danym okresie rozliczeniowym (będzie to więc np. 19/31 tej opłaty).

   Konto można zamknąć później (w innym terminie, niż kartę), nie martwiąc się już o jakiekolwiek opłaty.

   Usuń
  2. Powinnam była zaznaczyć, że nie chodzi mi po prostu o konta w ING, tylko ogólnie o wszelkie konta bankowe, które są płatne bez spełnienia określonych warunków. :)

   Usuń
 4. Ja mam pytanie w wielu bankach jest wymagany obrót karta, czasem mi blika nie uznawali . Czy NFC jest zawsze zaliczane do obrotu kartą czy może być tak jak z blikiem ? ( Płaciłem blik w velobanku np. i jak dobrze pamiątam to tam mi pobrali opłatę za kartę (gdyż nie było obrotu kartą ) . Mam wiele kont i czasem się zastanawiam czy jak płaciłem za pomocą NFC to mam świety spokój i opłat nie pobiera czy jednak są jakieś wyjątki . ( Ja byłem wcześniej zdzwiony że blika nie zaliczało w innym banku )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płatności kartą podpiętą pod Google lub Apple Pay to ciągle płatności tą samą kartą, więc płatności w taki sposób zaliczą się do płatności na potrzeby promocji, jak i do obrotu zwalniającego z opłaty za kartę (lub konto, gdy w innych bankach to jest powiązanym warunkiem).

   Piszesz o płatnościach NFC, ale to już pojęcie szersze - gdy niektóre banki udostępniają/udostępniały płatności z poziomu swej aplikacji, to czasem w grę wchodziło wyrabianie dodatkowej, mobilnej karty (wtedy transakcje za jej pomocą mogły się nie liczyć obrotu "główną"/zwykłą kartą). Tak samo do płatności kartą mogą nie zaliczać się płatności Blikiem zbliżeniowym. To już jednak kwestie szczegółowych zapisów w poszczególnych bankach.

   Usuń
  2. Żeby uniknąć opłaty za kartę plastikową w Velo wystarczy wykonać 5 płatności kartą i/lub BLIKiem. Kartą mobilna jest darmowa.

   Usuń
 5. Cześć. Jak założę konto do końca marca, to pierwszy przelew 1000 zł zrobić jeszcze w marcu? Czy póżniej po kolei w kwietniu, maju i czerwcu? Dziękuję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz już w marcu, ale możesz od kwietnia. Ważne by wpływy zapewnić w trzech miesiącach kalendarzowych (w okresie od otwarcia konta, do końca czerwca; które to będą miesiące, to już Twój wybór).

   Usuń
 6. Płatności np. za czynsz, opłacane kartą na poczcie będą uznane na poczet tego tysiąca zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W przypadku płatności kartą regulamin promocji nie przewiduje jakichkolwiek ograniczeń/wykluczeń.

   Usuń
  2. A z Blikiem są jakieś wykluczenia?

   Usuń
  3. Blikiem 3 płatności tylko w internecie.

   Usuń
 7. Przy zakładaniu konta przez apke pokazuje się iformacja by umówić się na miejsce spotkań w oddziale ING?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz niezamknięta ebankowość z poprzedniego konta, Na razie nie możesz uczestniczyć w tej promocji, dopóki ci tego nie zamkną

   Usuń
 8. Mi się to debilne konto otworzyło bez selfi , nie czaję tego. Robiłem przez aplikację i w ogóle nie chciało selfi takze 200 poszlo echh

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To pisz reklamację do nich, dział reklamacji jest bardziej wyrozumiały niż dział pomocy

   Usuń
 9. Czy to normalne, że na infolinii ani w oddziale nie można sprawdzić daty zamknięcia konta oraz nie ma możliwości zamknięcia dostępu do bankowości?

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy jak zaznaczę potrzebne zgody to czy muszę odbierać od nich telefon? Tak samo czy muszę mieć włączone powiadomienia z banku? Dużo tego spamu z ich apki. Podejrzewam że blokada nie ma wpływu ale wolę zapytać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W jaki niby sposób apka generuje spam?

   Usuń
  2. Nie musisz odbierać. Ale też generalnie nie dzwonią. Mam konto od 5 miesięcy i cisza.

   Usuń
  3. Mam konto u nich od ponad 20 lat i wyrażone wszystkie zgody (z tego tytułu mam dodatkowe profity) a jeszcze nigdy nie otrzymałem od nich żadnego telefonu lub mejla typu weź kredyt albo zobacz jakie super kity mamy dla naiwnych tak jak to ma miejsce w:

   ekstremalnie spamerskich bankach:
   Nr 1. Santander Consumer Bank
   Nr 2. Santander Bank

   średnio szkodliwe:
   Nr 1. VeloBank
   Nr 2. Alior Bank
   Nr 3. Bank Millennium

   mało szkodliwe:
   Nr 1. Credit Agricole
   Nr 2. mBank
   Nr 3. Nest Bank
   Nr 4. Pekao S.A. (nie mylić z PKO BP)
   Nr 5. BNP Paribas

   nieszkodliwe:
   Nr 1. Citi Handlowy
   Nr 2. PKO BP

   0 (zero) "emisji CO²":
   Nr. 1. ING Śląski

   To tylko takie moje doświadczenia po wyrażeniu wszystkich lub prawie wszystkich zgód (nie wyrażam zgód np. dla jakichś zewnętrznych firm o ile nie są to firmy jak np. Mastercard odpowiedzialne za organizację promocji), poparte wiadomościami SMS, mejlami, otrzymanymi telefonami, banerami w aplikacjach...

   Ps. No i właśnie przed chwilą znów atak ze strony Millennium... 😖

   Usuń
  4. Ten rzekomo 'nieszkodliwy' Handlowy co najmniej raz na tydzień wysyła poprzez SMS oraz e-mail oferty pożyczki bądź KK 😋

   Usuń
  5. To chyba jednak nie to samo co choćby Millennium...

   Usuń
 11. Wczoraj kurier DHL dostarczył kartę, której się spodziewałem listownie - czy nie jest to przypadkiem płatne?

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy środki na koncie oszczędnościowym mają być na oszczędnościowym czy mogą być na założonym celu oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto wiedzieć, że w sytuacji gdy wpływy na jakiekolwiek konto (również oszczędnościowe) przekroczą wartości zadeklarowane we wniosku, to Śląski wysyła formularz klientom "Źródło pochodzenia środków" do wypełnienia. Wymagają w nim dołączenia różnych dokumentów jak np. zeznanie podatkowe, nr księgi wieczystej, itp. Powołują się przy tym na ustawę z dnia 1. marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

   Usuń
  2. Anonimowy16 marca 2024 21:24
   300 zł musi być na Celu.

   Usuń
 13. Aktualnie obowiązując karencja eliminuje mnie z tej promki - czy można w jakiś sposób przewidzieć kiedy zaoferują kolejną?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Data wyznaczająca okres karencji, co edycję jest (dość regularnie) przesuwana o 1-3 miesiące.

   Usuń
  2. Czy można w jakiś sposób przewidzieć kiedy zaoferują kolejną edycję promki konta osobistego?

   Usuń
  3. Podbijam pytanie.

   Usuń
  4. Następnego dnia po zakończeniu bieżącej.

   Usuń
  5. Czyli 29. marca?

   Usuń
  6. Wypłata premii dla wszystkich uczestników promocji przewidziana jest do 15. lipca 😋

   Usuń
  7. Czy ostatni możliwy dzień składania wniosków to ostatni dzień promocji?

   Usuń
  8. Promocja konta w ING z premią do 500 zł dostępna jest do 28.03.2024 r.

   Usuń
  9. Czy data zakończenia obecnej promki to 30. czerwca i dopiero po tej dacie należy się spodziewać kolejnej edycji?

   Usuń
  10. 30.06. to data do której należy spełnić warunki promocji, a sama promocja dostępna jest do 28.03., więc nowej edycji raczej (bazując na poprzednich edycjach) należy spodziewać się jeszcze w marcu.

   Usuń
  11. Sądzisz, że nową edycję zaoferują w czasie Świąt Wielkanocnych?

   Usuń
 14. Czy w 1-szym niepełnym okresie obliczeniowym też należy zrobić obrót kartą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przytoczę fragment z powyższego wpisu: "W miesięcznym okresie rozliczeniowym (od 29. dnia miesiąca do 28. dnia kolejnego miesiąca), w którym otworzysz konto, nie ma wymogu wykonywania płatności kartą (wydaną do Konta Direct) na sumę min. 300 zł, bo za ten okres bank nie pobierze opłaty miesięcznej (bez względu na Twą aktywność)".

   Usuń
 15. Czy udało się komuś założyć cel oszczędnościowy? Od paru dni próbuję i chcąc potwierdzić dane (wymagane) zarówno w aplikacji jak i na stronie banku (w różnych przeglądarkach) dostaję informację "błąd wczytywania danych". Ktoś ma podobnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronie ing społeczność znalazłam info: "Wejdź proszę w zakładkę "Moje dane"-> Dane osobiste, a przy oświadczeniu FATCA/CRS wybierz opcję "Zmień". Zapisz zmiany, nawet jeśli nic nie zmieniasz, a następnie spróbuj założyć konto. Powinno pomóc. ". Zrobiłam wg wskazówek i udało się.

   Usuń
 16. Jeszcze jedno pytanie: czy do płatności blikiem wliczają się doładowania telefonu, np karty w orange?

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzisiaj 500 zł wpadło :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...