Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 3/2024 (+650 zł za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

1.03.2024

Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 3/2024 (+650 zł za konto osobiste)

Oprocentowanie oferowane przez VeloBank nie uległo zmianie.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 3/2024
A to oznacza, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe niezmiennie daje 7% w skali roku do 50 tys. zł (dla nowych klientów), a obecni klienci uzyskać mogą 6,5% w skali roku (do 300 tys. zł) pod warunkiem wpłaty "nowych środków".

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych. Prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

Jak już wspomniałem, promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku rozróżnia nowych i obecnych klientów. Z tego względu poniższy opis uwzględnia właśnie te dwie grupy - będzie mowa o oprocentowaniu dla nowych klientów, którzy dopiero założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe (uwaga: trzeba zrobić to zdalnie; w promocji nie biorą udziału konta otwierane w placówkach) oraz w dalszej kolejności dla obecnych klientów (bez zmian pozostaje konieczność zapewnienia nowych środków).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 3/2024


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie DLA NOWYCH KLIENTÓW (nieco niżej wyjaśniam kim dla banku jest nowy klient), którzy EKO założą poprzez wniosek internetowy lub w kanałach zdalnych (jak bankowość internetowa lub mobilna, gdy ktoś do takowych ma już dostęp): 
  • 7,0% w skali roku do 50 000 zł oraz
  • 6,5% w skali roku dla nadwyżki od 50 000 do 300 000 zł
   (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 70 tys. zł, to z tej sumy 50 tys. zł będzie oprocentowane na 7%, a 20 tys. zł załapie się na 6,5%).
 • oprocentowanie DLA OBECNYCH KLIENTÓW, którzy ulokują nowe środki: 
  • 6,5% w skali roku do 300 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów), liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 1.03. do 1.04.2024 r. (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających/otwierających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

Czas jeszcze wyjaśnić kim dla banku jest "nowy klient". Zgodnie z regulaminem promocji to osoba, która w okresie od 31.12.2022 r. do 29.02.2024 r. nie posiadała jakichkolwiek produktów oszczędnościowych w VeloBanku (przez które bank rozumie: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz indywidualne konta emerytalne).

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

🔎 Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. do 6,5 lub do 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów (już posiadających EKO, acz i tych, którzy EKO dopiero teraz założą - rozumianych jednak jako nowych w kontekście nieposiadania produktów oszczędnościowych co najmniej od 31.12.2022 r.).

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO). W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 27.02.2024 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 27.02.2024 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 27.02.2024 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym.

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 1.03.2024 r. do 1.04.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 3/2024, czyli od 1.03.2024 r. do 1.04.2024 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

🔗 Przydatne linki:
📚 Przydatne dokumenty: 

29 komentarzy:

 1. Rzeczowy i dobry opis promocji Velo i chyba pierwszy na blogach w tej edycji :)
  Mogę tylko dodać, że w przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) każdy przelew z konta oszczędnościowego na ROR może być za 0 zł (nie wszyscy o tym wiedzą).
  Trzeba złożyć wniosek o zmianę konta EKO na nowe konto EKO II. Wtedy konto oszczędnościowe zostanie objęte TOiP obowiązującą od 6.02.2023 (podwyższone zostanie również standardowe oprocentowanie EKO). Wniosek można złożyć w bankowości internetowej oraz aplikacji, w zakładkach: Oferty – Obsługa – Oszczędzanie lub na infolinii pod numerem 664 919 797 (codziennie, całodobowo) albo w oddziale banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooooo, dzięki, ja rzeczywiście o tym nie wiedziałam. :-)

   Usuń
  2. Mam pytanie założyłam konto EKO i nie miałam wcześniej konta w velo a na koncie jest info że mam 6,5 % na nowe środki. A miało być 7. Jak to jest? Coś źle zrobiłam zakładając konto?

   Usuń
  3. Może konto w Getin Banku miałaś?
   VeloBank powstał 21 listopada 2022 r. jako następca Getin Banku, który 30 września 2022 r. został poddany przymusowej restrukturyzacji.

   Usuń
 2. Witam a czy jest jakiś limit kwoty jednorazowego przelewu zewnętrznego z konta oszczędnościowego jak tak to jaka to kwota.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 200 tys. w bankowości internetowej i 50 tys. w mobilnej.

   Usuń
 3. Wiecie czy dalej proponuja przedłużenie zwrotu 10% przy rezygnacji z konta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w połowie lutego żona dostała przedłużenie.

   Usuń
 4. Mam pytanie. Po wpłaceniu 50 tyś i naliczeniu odsetek, czy nadal będzie 7% oprocentowanie konta? Czy oprocentowanie spadnie do 6,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak jesteś nowym klientem to 7, a jak starym ale nowe środki wpłacisz to 6,5%

   Usuń
 5. Czy otrzymał ktoś może więcej niż 1 raz propozycję przedłużenia zwrotów 10% przy rezygnacji z konta?

  OdpowiedzUsuń
 6. A ile jest % dla EKO powyżej 300 kPLN, założone przed 6.02.23, choć zmienione na tzw. "Nowe EKO" dla nielimitowanych bezpłatnych przelewów? 0,05% czy 3% dla300-400k i 6% powyżej 400 k?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 300-400 tys: 3%
   Saldo od 400 tys do 1 mln: 6%

   Usuń
  2. Dzięki. Tak myślałem, choć czasem warto zweryfikować swoje zdanie w tym zwariowanym świecie;-)

   Usuń
 7. Po założeniu EKO , mocno atakuje Was spam reklamowy czy wszystko w normie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam tu konto od ponad roku. Dzwonili tylko raz jak złożyłem wypowiedzenie. Zaproponowali przedłużenie promocji.

   Usuń
  2. Dzięki !

   Usuń
 8. Czy po zakończeniu promocji, kidy chcemy przelać pieniądze na inny bank, czy Velo proponuje jakieś oprocentowanie (mbank tak czasami robił, próbując zatrzymać śroki). Jeżeli tak, to jakie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuje. Ostatnio dostałem 6%

   Usuń
  2. O proszę. A to było na wszystkie czy tylko na "nowe środki" ?

   Usuń
 9. Czy nie uważacie, że ryzykowne jest aktualnie trzymanie w tym banku oszczędności, w przeddzień sprzedaży banku za ocean?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zmiany właścicielskie, przejęcia i fuzje w bankach to normalka (w przypadku VeloBanku media odgrzewają temat średnio co miesiąc, ale do czynów daleko). Dla klientów w zakresie zawartych umów nic się nie zmienia - muszą być respektowane. A sam proces od (ewentualnej) decyzji do faktycznej fuzji prawnej, a nie mówiąc już o operacyjnej, trwa na tyle długo, że już okres promocyjnego oprocentowania zdąży się skończyć.

   Usuń
  2. Oczywiście że nie ma się ani czego obawiać, a już tym bardziej nie ma co zwlekać. Wręcz należy wykorzystywać okazje.

   Usuń
 10. Proszę o informację kiedy rozpocznie się kolejna edycja promocji na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
 11. Po zalogowaniu sie na konto mam wpis: Szczegóły aktywnej promocji - edycja 2/2024. Poczatek promocji 6.02.2024 . Data wyliczenia salda 31.01. 2024 . Wszystkie srodki wyplacilam 7 lutego. Na chwile obecna mam stan nowych środków : -xxxxxx zł .kiedy będę mogła ponownie pzrystapic do promocji ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaczekaj do nowej edycji od 2-go kwietnia. Dzień badania salda będzie jakiś z końcówki marca.

   Usuń
  2. Ktoś może wie jakie będzie oprocentowanie konta od 02.04?

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...