Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij nawet 650 zł za VeloKonto

720 zł od mBanku700 zł od Citi600 zł od Millennium530 zł od BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

1.02.2024

Zgarnij nawet 650 zł za VeloKonto

Oto prześwietlenie hitu - promocji "Witaj w VeloBanku".

"Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024"
Na otwierających VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku niezmiennie czekają gwarantowane bonusy do 650 zł. To też niezmienny top, jeśli chodzi o najlepsze promocje bankowe tego typu.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w VeloBanku.]

Kolejne edycje promocji VeloKonta pojawiają się już od ponad roku i cieszą się wielkim zainteresowaniem, więc ta okazja do bankobrania jest też już bardzo dobrze sprawdzona. Sam z promocji zresztą skorzystałem, a to wycinek z historii mego konta, na które wpływają bonusy:

Nagrody za konto w Velobanku

No i skorzystało też wielu Czytelników bloga Bankobranie. Oto przykładowe relacje (komentarze spod jednego z mych wpisów na Facebooku dot. pierwszej edycji promocji):

Opinie Czytelników bloga na temat promocji Velobanku

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" + program poleceć. Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto?


Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto? W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją promocji, w których do wzięcia czeka: 
 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1-3%), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie np. za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł itd. 
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym) - za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł). 

W sumie wychodzi więc tytułowe 650 zł. Jak zgarnąć wszystkie nagrody? Oto instrukcja krok po kroku.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" (z moneybackiem do 600 zł)


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" i uzyskiwać moneyback:

 • do 30.04.2024 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym);
  uwaga: we wniosku o konto warto wpisać kod polecenia E3VDD6 (niżej znajdziesz szczegóły, ale już tutaj zasygnalizuję, że dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł);
 • wyraź zgody marketingowe na:
  • użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego; 
  • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną;
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych);
  • dodatkowo nie zgłaszaj sprzeciwu do przetwarzania Twoich danych osobowych przez bank.
 • wykonuj płatności kartą i/lub Blikiem.

Bank będzie naliczać 10% zwrotu od równowartości wyżej wymienionych płatności i taką nagrodę będzie wypłacać na VeloSkarbonkę - szybko bo już w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od daty zaksięgowania transakcji na VeloKoncie. 

Zwrot naliczany jest za płatności kartą oraz Blikiem (z wyłączeniem przelewów na telefon Blik) wykonywane w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, za wyjątkiem miejsc, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
 • 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi).

Tym samym do moneybacku nie zostaną zaliczone transakcje zasilające Revoluta lub tym podobne usługi.

Naliczanie moneybacku - zgodnie z regulaminem - będzie obowiązywać:
"180 dni liczonych od momentu otwarcia albo otwarcia i aktywacji VeloKonta dla procesów, gdzie możliwość korzystania z konta następuje po jego aktywacji (np. VeloKonto otwierane w procesie kurierskim)" 

Przy czym teraz ważna kwestia: ten okres 180 dni (przez który będziesz uzyskiwać moneyback 10%) podzielony jest na 6 cykli (każdy po 30 dni) i w każdym takim cyklu zgarnąć można maksymalnie 100 zł.

Przykładowo: jeśli VeloKonto (wraz z VeloSkarbonką) otworzysz 5.02.2024 r. (spełniając wtedy wszystkie pozostałe warunki - jak chociażby wyrażenie zgód), to kolejnymi 30-dniowymi okresami rozliczeniowymi na potrzeby promocji będą cykle: 

 • I cykl: od 5.02. do 5.03. (30 dni)
 • II cykl: od 6.03 do 4.04. (30 dni)
 • III cykl: od 5.04. do 4.05. (30 dni)
 • IV cykl: od 5.05 do 3.06. (30 dni)
 • V cykl: od 4.06. do 3.07. (30 dni)
 • VI cykl: od 4.07. do 3.08. (30 dni)


W każdym z tych cykli do wzięcia będzie do 100 zł. By zgarnąć całą pulę, łatwo więc wyliczyć, że wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł. W celu uzyskania zwrotów można płacić np. w dowolnych punktach handlowo usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw itp.) oraz w Internecie (np. na Allegro). Oczywiście, jeśli nie dasz rady wykonać płatności na taką sumę, to zwrot też otrzymasz, bo on wynosi 10% niezależenie od tego, ile wydasz - jeśli uzbierają się transakcje na sumę np. 900 zł, to otrzymasz 90 zł zwrotów w danym okresie.

Do dnia otrzymania zwrotu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o VeloKonto i VeloSkarbonkę, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia 


Wspomniałem już, że we wniosku o konto warto podać kod polecenia (jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci polecić konto, to możesz skorzystać z mego kodu: E3VDD6 ), dzięki czemu wpadnie dodatkowe 50 zł. By zgarnąć ten bonus: 

 • we wniosku o konto poza wyżej wymienionymi zgodami wyraź też zgodę na prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących (...) w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu; 
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł. 


Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas. 

Przykładowo: jeśli konto założysz w marcu, to wpływy należy zapewnić w kwietniu, maju i czerwcu. Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego w marcu, bonus (50 zł) za spełnienie warunków od kwietnia do czerwca, otrzymasz do 31.07.2024 roku. 

Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej. W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj.

🔎 Konto osobiste w VeloBanku - szczegóły oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Umowę z bankiem można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię) lub
 • za pomocą aplikacji mObywatel (w tym procesie udział też bierze kurier, który przyjedzie z dokumentami do podpisu), lub 
 • "na selfie" (czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji).

Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda każdy z procesów otwierania konta, można znaleźć na stronie promocji.

Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.

Środki na VeloSkarbonce są oprocentowane: 6,5% w skali roku do kwoty 3 000 zł (nadwyżka ponad 3 000 zł objęta jest już stawką zaledwie 0,05% w skali roku). Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oproc. do 7% w skali roku (do 100 tys. zł).

Powyższy wpis zawiera link polecający, co oznacza, że mogę zyskać, jeśli za jego pośrednictwem złożysz wniosek o VeloKonto. Z punktu widzenia osoby otwierającej konto, niczego to nie zmienia, a mi będzie mi miło, jeśli skorzystasz z takiej formy, bo wtedy i ja dostanę bonus od banku za polecenie.

📝 Rozpiska promocji:


📚 Przydatne dokumenty:

135 komentarzy:

 1. A czy ktoś się orientuje czy jest obecnie dostępna w Velo ta oferta utrzymaniowa z casbackiem 10%? Bo mam zamiar konto zamknąć....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 24 stycznia jeszcze była. Dostałem taką ofertę na 3 miesiące

   Usuń
  2. Skorzystałem 1x. Za kilka dni kończy się okres wypowiedzenia. Na drugi dzień po złożeniu, tel. z banku, ale żadnej oferty typu (10%). Płakał nie będę..

   Usuń
  3. Tak, oferują. 10% na 3 miesiące.

   Usuń
  4. Kiedy bank złożył taką ofertę?

   Usuń
  5. Widac daja tylko raz

   Usuń
  6. No chyba coś się zmieniło? Bo ja dostałem 2 razy.

   Usuń
  7. Owszem, kasy już też nie potrzebują. Przelewy na znaczne kwoty na zewnątrz i propozycja lokaty 2,5% :)))

   Usuń
  8. A jak trzeba zgłosić zamkniecie konta telefonicznie czy w bankowosci mobilnej aby dostać na 3 miesiące bonus 10%. Bo jak w aplikacji mobilnej kolega zamknął konto to nie zadzwonili i konto zostało zamknięte

   Usuń
  9. Transakcje blikiem i wpłata na wirtualne portfele kartą. Nie są wliczane:

   Usuń
  10. Wczoraj wycofałam 50 tys z lokaty bo juz 4.6% dawali tylko. Dziś zamknęłam konto. Nikt nie dzwonil i nie namawiał ani nie propobowal cashbacku

   Usuń
  11. "Dziś zamknęłam konto" - zamknęli Ci od ręki czy raczej złożyłaś wypowiedzenie umowy konta z 30-dniowym okresem wypow.? Bo jeśli ten drugi przypadek to jest szansa, że będą dzwonić. Trudno, by dzwonili tego samego dnia, jak mają na zatrzymanie klienta 30 dni.

   Usuń
  12. Dokładnie, anonimowy 5 marca 2024 20:35 bardzo niecierpliwy jest, do mnie dzwonili po jakiś 3 dniach

   Usuń
  13. Dzisiaj dzwonili po złożeniu wypowiedzenia umowy rachunków - powiedziano mi, że w tym momencie nie ma nowej edycji oferty otrzymaniowej z cashbackiem

   Usuń
  14. Jaki powód wypowiedzenia najlepiej dać by zwiększyć szanse, że zadzwonią z ofertą na zatrzymanie?

   Usuń
  15. Zakończenie promocji.

   Usuń
 2. Czy do caschbak z blika 10% trzeba wyrazić wszystkie zgody marketingowe, te podmiotów zewnętrznych też?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dają 50 zł za konto z polecenia. Spełnilem warunki wrzesień - listopad i pieniędzy jak nie było tak niema.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wszystko się zgadza. Jak nie dostałeś to pisz reklamację.

   Usuń
  2. Jak napisać reklamacje, poprzez zwykłą wiadomość w systemie po zalogowaniu?

   Usuń
  3. Tak, pewnie nie zaznaczyles jakiejs zgody marketingowej

   Usuń
  4. Reklamację, zawsze warto napisać:
   1) dowiesz się dlaczego nie ma nagrody
   2) bank często idzie w stronę klienta - mam reklamację z toyoty z tekstem, o niespełnionym warunku w tym i tym m-cu, ale w trosce o dobrą współpracę na przyszłość uznajemy ... i przelewamy ;^)

   Usuń
  5. Anonimowy2 lutego 2024 21:58
   Jak najbardziej. To jeden z banków który najsolidniej i najszybiej odpowiada.

   Usuń
  6. Ja mam spełnione warunki i zgody i kod polecenia potwierdzony przez infolinię. Reklamacja złożona. Inaczej bym nie pisał na forum.

   Usuń
  7. Jeden z banków, gdzie nie zaznaczy się zgód marketingowych i nie powiedzą o tym.

   Usuń
 4. Dziś był zamknąć velo konto osobiste i 3 godz w kolejce i drugie velo konto osobiste zamykam takie kolejki i taka organizacja to nie będę czymal kasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A telefonem nie szybciej

   Usuń
  2. Ale po co w ogóle chodzisz do placówki? Żeby narzekać na kolejki? Tracisz tylko czas jak możesz zamknąć konto tak jak pisze kate albo przez bankowość.

   Usuń
  3. On nie wie jak. Tak samo jest z lokatami i dlatego ciągle zbiera jakieś 0,1%, 0,5%... na lokatach bo zakłada je w oddziałach czy placówkach.
   Nie wytłumaczycie i już.

   Usuń
  4. Nie da zamknąć w bankowości internetowej bo miał dwa velo konta jedno w promocji drugie założył w bankowości internetowej żeby mieć fajną kartę z zebrami na pamiątkę. Lokaty otwieram w bankach spółdzielczych na 5 procent tam nie ma podziału na Nowe środki i stare

   Usuń
  5. W banku splodzielczym mam lokaty na dwa lata na 5 procent

   Usuń
 5. Dziś dzwonił velo dal promocje aktywne velo zwrot 10 procent Na 3 miescioce A promocja zwrotów koniec było we wrześniu

  OdpowiedzUsuń
 6. czy zamykając velokonto po zgarnięciu zwrotów, należy także zamknąć veloskarbonkę ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Co zaznaczyliście jako powód wypowiedzenia konta aby otrzymać ofertę na utrzymanie? I czy trzeba wypowiadać wszystkie konta założone w promocji aby taką ofertę na utrzymanie otrzymać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może faktycznie powód wypowiedzenia jest istotny aby załapać się na przedłużenie? Ktoś to testował?

   Usuń
  2. Podałam jako powód konto w innym banku,zadzwonili.

   Usuń
  3. Czyli najlepiej dzwonić żeby zamknąć konto? I od razu po 6 miesiącach można?

   Usuń
 8. Czy jest realna szansa, że w kolejnej edycji zmienia karencję z 31.12.2022 roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszych dwóch edycjach karencja była liczona od 31.10.2022, a bodaj w trzeciej (która pojawiła się w sierpniu 2023 roku) nastąpiło przesunięcie - od tamtego czasu jest niezmiennie 31.12.2022 roku.

   Usuń
 9. Witam, czy jeśli posiadam w velo EKO, bez RORu i założę teraz Velokonto kwalifikuje się do promocji z cashbackiem? Z góry dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ja tak zrobiłem i dostaję zwroty 10%.

   Usuń
  2. Mając tylko KO bez konta osobistego nie da się raczej dokonywać płatności, prawda?

   Usuń
 10. O jaki najniższy debet można wnioskować? W zeszłym roku było dość sporo 5500 zł najmniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję założyć konto bez debetu.

   Usuń
 11. Odpowiedzi
  1. Przecież jest w artykule
   >>> Dla kogo promocja?

   Usuń
 12. Jaki jest najprostszy sposób na zrobienie obrotu kartą? Nie mówię tu o płatnościach w sklepach. Mam już kilka kont otwartych i ciężko by mi było zrobić jakiś sensowny obrót. Czy jak się zapłaci kartą w sklepie i robi się później zwrot towaru a sklep zwraca gotówkę to taka transakcja się wlicza do obrotu na karcie? U mnie jeden market zawsze wraca gotówkę i się zastanawiam czy to przejdzie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przejdzie to, więc do dzieła...

   Usuń
  2. No jak za zwrot dostaniesz gotówkę to oczywiście że bank o tym nie wie bo nie widzi tego. Tak samo jak za zwrot jest na inną kartę.

   Usuń
 13. Płatności za rachunki typu gaz, prąd czynsz też się liczą do obrotu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zależy gdzie płacisz i jaki MCC. Odpada np. Poczta Polska

   Usuń
  2. Ta promocja jest o tyle fajna, że możesz sobie sprawdzić bez większych konsekwencji, czy coś działa czy nie, bo zwrot jest (lub nie) za 2 dni. Jestem prawie pewna, że płatność przez BOK danego dostawcy przejdzie. Przez Payappkę nie, bo MCC jest wykluczony

   Usuń
  3. Czy płatności za rachunki w Żabce to wciąż MCC 4900 ??

   Usuń
 14. A gdyby tak zrobić zamówienie powiedzmy na answear lub zalando na tysiaka, zapłacić kartą. Potem zwrot na inne konto i zaliczy obrót?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwrot na jakie konto?

   Usuń
  2. Ale chyba zwrot robią z automatu na kartę lub konto, z którego była płatność. W gotówce oddaję Castorama (stacjonarnie), Kaufland, CCC (zamówienie online a zwrot w salonie)

   Usuń
 15. Czy złożoną dyspozycję zamknięcia konta można wycofać w okresie wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
 16. Cześć i czołem,
  Czy może ktoś napisać czy teraz w marcu miał ktoś może złożoną trzymiesięczną ofertę na utrzymanie klienta z tym 10% cashbackiem na veloskarbonkę? (cóż, człek bardzo szybko przyzwyczaja się do dobrego 😌)

  I czy przy składaniu rezygnacji ma znaczenie to, czy złożę ją telefonicznie, czy przez aplikację, czy logując się przez przeglądarkę oraz z jakim powodem zamknięcia konta, żeby to faktycznie zadziałało?
  (wiem, że wyżej w komentarzach był juz częściowo poruszany ten temat, ale nikt nie udzielił konkretnej odp., z taką mini instrukcją, a szkoda 🥹)

  Z bankobraniowym pozdrowieniem,
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory na pewno działała droga przez aplikację z podaniem przyczyny - zakończenie promocji (sprawdziła się u mnie i znajomej), przynajmniej przy pierwszym przedłużeniu. Niemniej dostałem dzisiaj telefon z Velo w sprawie mojego drugiego wypowiedzenia - otrzymałem informację, że rzekomo nie mają na obecną chwilę kolejnej edycji oferty utrzymaniowej (wskazywałem tym razem jako powód zamknięcia: konto w innym banku). Pora się więc pożegnać. :))

   Usuń
  2. A ja dostałem: obslugaklienta@velobank.pl

   Dzień dobry,

   dziękujemy i bardzo się cieszymy, że nadal będzie Pan korzystać z naszych produktów. Dołożymy wszelkiech starań, żeby dalsza współpraca spełniła Pan oczekiwania i wierzymy, że tak właśnie będzie.

   Potwierdzamy ustalenia z naszej rozmowy telefonicznej.

   1. Wycofał Pan wypowiedzenie umowy rachunku.
   2. Skorzystał Pan z promocji "Zostaję i bankuję z VeloKontem".

   Usuń
  3. Ślicznie dziękuję obu Panom wyżej za odpowiedzi dotyczące tej oferty utrzymaniowej-przedłużeniowej z Velo 😊


   A czy Pan, który umieścił odpowiedź z 11 marca 2024 z godz.16:49 może jeszcze tylko napisać czy VELOBANK zaakceptował i zaproponował to korzystne przedłużenie po raz pierwszy, czy już po raz drugi oraz czy swoje wypowiedzenie zgłaszał również przez aplikację czy jednak telefonicznie? ;-)

   Z pozdrowieniami raz jeszcze,
   Edyta

   Usuń
  4. @Anonimowy, 11 marca 2024, 16:49 - po raz drugi, ale ja mam dar przekonywania jak Żukowska :)

   Usuń
  5. Dzięki za potwierdzenie, że to była ściema, tak jak przypuszczałem. Łaski bez zatem, zostawiam tylko EKO. :)

   Usuń
  6. Składając dyspozycję zamknięcia konta w bankowości podałem jako powód zakończenie promocji.

   Na zatrzymanie dostałem do wyboru promocyjne oprocentowanie na EKO przez 6 m-cy albo 10-procentowe zwroty przez 3 m-ce.

   Usuń
  7. Ile % zaproponowali na utrzymaniowym eko?

   Usuń
  8. U mnie w zeszłym tygodniu na EKO dali 5.7% (ale ja nie jestem Anonimowy13 marca 2024 19:47).

   Usuń
  9. Pytanko mam: czy składaliście dyspozycję zamknięcia konta po upływie ostatniego okresu rozliczeniowego, czy w momencie jak zgarnęliście cały moneyback z tego okresu? Wczoraj zgarnęłam cały moneyback za ostatni okres rozliczeniowy i nie wiem czy czekać z dyspozycją zamknięcia do połowy kwietnia, czy mogę już? Ciuchcia

   Usuń
  10. Po zgarnięciu premii można od razu wypowiadać umowę. Zrobiłam to przez aplikację i jako powód podałam koniec promocji. Za 2 dni zadwonili z propozycją EKO na pół roku ale zgodziłem się na 3 mies. 10% zwrotu za wydanie 1000 zł kartą/blikiem.

   Usuń
  11. Mnie na EKO z którego w ogóle nie korzystam zaproponowali 8%/6 miesięcy. Ponieważ nie byłem zainteresowany tą propozycją to dali 10% premii za transakcje 1000 zł/miesiąc przez 3 miechy. Czyli 300 zł do przodu. Działa to od razu.

   Usuń
  12. Anonimowi z 10:35 i 10:53 - dziękuję za odpowiedzi - składam dyspozycję zamknięcia i liczę na ofertę zatrzymaniową. ;) Ciuchcia

   Usuń
  13. To ja też tak zrobię. Kolega mówił , że złożył wypowiedzenie kont via aplikacja i za 2 dni zadzwonili z ofertą na wstrzymanie.

   Usuń
  14. Jednak chyba przy przedłużeniu pierwszy okres liczy się od zakończenia ostatniego okresu w ramach głównej promocji - tak chyba było w regulaminie oferty utrzymaniowej.

   Usuń
  15. Nie masz racji.

   Usuń
  16. Zadzwonili do mnie dziś, dostałam jeszcze 3 miesiące 10% moneybacku, okres naliczania moneybacku zaczyna się od dziś. Ciuchcia

   Usuń
 17. Witam. Mam konto w Velobanku, natomiast żona jest pełnomocnikiem do konta. Czy to wyklucza ją z prmocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z udziału w promocji wyklucza jedynie posiadanie (lub współposiadanie) konta osobistego. Pełnomocnictwo to inny rodzaj relacji (nie jest to relacja właścicielska, a jedynie upoważnienie do określonego zakresu działań), więc droga do udziału w promocji otwarta.

   Usuń
 18. Spółka zależna od amerykańskiego funduszu inwestycyjnego Cerberus Capital Management ma przedwstępną umowę nabycia 100% akcji VeloBanku.

  Fundusz zaoferował łączną kwotę inwestycji w wysokości 1,075 mld zł. Finalizacja transakcji spodziewana jest w połowie 2024 r.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy to oznacza, że Velo zostanie sprzedany za jedynie 1,075 mld zł? To byłaby okazja stulecia, gdyż w wyniku przejęcia Getin był dofinansowany kwotą 10 mld zł 😋

   Usuń
  2. Taka okazja do zakupu to efekt regulacji unijnych, które wymusiły sprzedaż Velo do końca marca 2024, a chętnych do przejęcia nie było.

   Usuń
 19. Czy Velo ostatnio zwracał moneyback na veloskarbonkę? Bo u mnie, nie wiedzieć dlaczego, brak tym razem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście, kasa pojawia się niezawodnie następnego dnia po południu po dniu rozliczenia płatności 🤡

   Usuń
  2. Zgadza się. Ostatnio miałam zwrot nawet na drugi dzień do południa za płatności blikiem a teraz nic. Dziwna sytuacja.

   Usuń
  3. Bo Blik księguje się od razu więc zwrot jest szybciej. Jak płaci się kartą to musi doliczyć z 3 dni na zaksięgowanie a potem 2 ROBOCZE na wypłacenie zwrotu.

   Usuń
  4. Jak płacę kartą to po 2 dniach mam forsę na skarbonce.

   Usuń
  5. U mnie też wpada regularnie i prawidłowo. Wzorowco prowadzona promocja.

   Usuń
 20. Czy jeśli miałem konto oszczędnościowe w 2023 to mogę przystąpić do promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak (okres wykluczenia dla byłych klientów odnosi się bowiem wyłącznie do konta osobistego w VeloBanku).

   Usuń
 21. Czy ten Twój kod polecenia jeszcze jest aktywny? Założyłam konto w promocji 2 dni temu, ale nie doczytałam, że kod miał określoną datę ważności 🤔

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aktualny. Innego bym nie udostępniał. Poza tym (jeśli nic się nie zmieniło) to wniosek o konto "wyłapywał" zawsze czy kod jest aktualny, więc ze starym nie dałoby się dalej przejść.

   Usuń
 22. Mam pytanie. Dyspozycja zamknięcia konta złożona została przez internet 1 kwietnia. W marcu 5 transakcji wykonałem więc opłaty za kartę za marzec nie będzie. Konto wyzerowałem. Ale teraz sobie myślę, że konto zostanie zamknięte po 30 dniach czyli 1 maja. Czy to oznacza, że jeśli w kwietniu nie wykonam 5 transakcji to 1 maja w dniu zamknięcia bank będzie próbował pobrać 7 zł za kartę? I konta mi nie zamknie jeśli tam tych 7 zł tam nie będzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z karty możesz zrezygnować od ręki. Jak w marcu było 5 płatności zrobione to nie naliczą opłaty. A konto swoją drogą zamknie się i nawet jeśli 1-go maja to cię nic nie obchodzi bo bez karty jest darmowe.

   Usuń
  2. Dzięki! Że też o tym nie pomyślałem :-)

   Usuń
 23. A czy jeżeli posiadam lokatę na nowe środki w Velo bez konta to mogę skorzystać z tej promocji? I w jaki sposób założyć konto, ponieważ w aplikacji można założyć konto tylko poprzez zamówienie kontaktu? Zadziała wtedy promocja?

  OdpowiedzUsuń
 24. Złotówa a jak jest z tymi okresami w których trzeba płatności robić? Założyłem konto w niedzielę na selfie, po godzinie wszystko aktywne. Ale karty jeszcze nie ma więc od kiedy liczyć pierwszy okres? Od poniedziałku czy od dnia jak karta przyjdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy okres 30 dni jest od otwarcia konta. Możesz już płacić blikiem.

   Usuń
 25. VeloBank zaczął miewać przerwy ze zwrotem na VeloSkarbonke, nie wszystkie płatności kartą czy blikiem zaliczą a jeszcze nie przekroczyłem 100 zł bonusu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystko wpada. Tylko za Blika szybciej a za kartę później bo księgowanie jest po 2-3 dniach.

   Usuń
 26. Czy można zrobić tak: ewakuować się teraz z EKO i Veloskarbonki aby za tydzień z hakiem załapać się na nową edycję EKO?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie można jeśli Twoja promocja jeszcze trwa. Ponadto trzeba jeszcze się wstrzelić w zerowe salda na EKO i VELOSKARBONCE.

   Usuń
  2. Fakt, nawet jak skonczy mu sie stara promocja przed startem nowej, to moze byc za pozno na wycofanie kasy, jednak mozna sprobowac zabrac kasę jeszcze dzisiaj i zobaczyc co bedzie

   Usuń
  3. Ech, banki z tą ich kombinatoryką stosowaną. Wszystko aby oglupić klientów na ich niekorzyść rzecz jasna.

   Usuń
  4. Nie wprowadzajmy innych w błąd: do aktualnej edycji promki podwyższonego oprocentowania na EKO można przystąpić tylko w sytuacji gdy uczestnictwo w poprzedniej edycji zostało zakończone przed 1. dniem obowiązywania aktualnej - jest to dość klarownie wyłożone w każdym opisie promki oprocentowania na EKO 😋

   PS. Jeśli ktoś planuje utrzymywać saldo na Skarbonce przez cały czas trwania edycji tej promki EKO, do której przystępuje, to nie ma potrzeby zerowania salda Skarbonki.

   Usuń
  5. Czyli nie ma sensu ewakuować się teraz z EKO i Veloskarbonki aby za tydzień z hakiem załapać się na nową edycję EKO?

   Usuń
  6. Raczej już za późno, bo pewnie badanie salda do nowej promocji (po 29.04) będzie na wczoraj (22.04), albo nawet wcześniej, jednak jeśli i tak promocja ci się skończyła, to nie ma sensu trzymać u nich na razie tych pieniędzy. Więc kasę wylać a może badanie salda będzie inne niż przewiduję....
   Pytanie też, czy już ci się skończyła poprzednia promocja??? - musi się ona zakończyć przed startem nowej promocji za tydzień, inaczej i tak nie będziesz mógł uczestniczyć w nowej promocji.
   Kolejna opcja to próba wylania kasy do innego banku, na ogół proponują jakąś ofertę - KO lub lokatę na przyzwoity procent. Jak oferta ci nie odpowiada, po prostu kontynuujesz przelew lub przerywasz go

   Usuń
  7. Kate, skąd wiesz, że dzień badania salda do nadchodzącej edycji to będzie 22.04 ??

   Usuń
  8. Nie napisalam ze tak bedzie, ale tak mniej więcej bylo przy poprzednich promocjach, jakis tydzien wczesniej, mozna sobie sprawdzic w regulaminie aktualnej promocji, czy to byl tydzien czy wiecej

   Usuń
  9. Zazwyczaj było 3-4 dni, ale nigdy tydzień.

   Usuń
  10. W obecnej promocji, w której uczestniczę, badanie salda 27.03 (środa), start promocji 2.04 (kolejny wtorek). Jak będzie w kolejnej promocji, nie wiem...

   Usuń
  11. To wyjątek ze względu na święta - dotychczas zawsze było jedynie kilka dni różnicy.

   Usuń
  12. Dlatego napisałam, że warto wylać pieniądze, i zobaczyć, co będzie

   Usuń
  13. W jakim niby celu? Przecież obecna edycja będzie trwać jeszcze w maju :)

   Usuń
  14. Noe rozumiem. Cytat ze strony banku: "Możesz skorzystać z oferty jeśli: wpłacisz nowe środki na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w terminie do 29.04.202"

   Usuń

  15. @kate, 22 kwietnia 2024, 13:30 - serio sądzisz, że mógłym się teraz ewakuować z EKO po czym wrócić w przyszłym tygodniu do kolejnej edycji?

   Usuń
  16. "Teraz" to być może już za późno. Trzy dni temu (gdy wstawiałam wpis) pewnie nie było za późno. Ale to wszystko pod warunkiem, że na start kolejnej promocji (30.04?) nie będziesz nadal w swojej aktualnej promocji, ale będzie ona już zakończona

   Usuń
  17. Nie było to możliwe 3 dni temu, ani nie jest możliwe teraz. Powód jest dość oczywisty: do aktualnej edycji promki podwyższonego oprocentowania na EKO można przystąpić tylko w sytuacji gdy uczestnictwo w poprzedniej edycji zostało zakończone przed dniem początku obowiązywania aktualnej. Amen!

   Usuń
  18. Ale pytający nie napisał, czy mu się poprzednia promka skończyła czy nie....

   Usuń
  19. Nie napisał? Toż się pytał czy można się teraz ewakuować z EKO i Veloskarbonki aby za tydzień z hakiem załapać się na nową edycję EKO 😋

   Usuń
  20. Dziękuję, Kate!

   Usuń
 27. czy musze wyrabiac kartę debetową do konta? czy moge zamiast tego wyrobic sobie kartę kredytową?

  OdpowiedzUsuń
 28. W kwietniu wykonałam 5 płatności kartą i/lub BLIK-iem. Czy w przypadku gdybym zamknęła kartę płatniczą w maju bez dokonania żadnych płatności, to będą obciążona opłatą za kartę za ten m-c?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewentualne opłaty zawsze są pobierane za poprzedni miesiąc. Zamykaj kartę w maju i nie zaprzątaj sobie głowy opłatami. Nawiasem pisząc karta debetowa nie jest obowiązkowa a jeśli będziesz miała potrzebę za coś zapłacić czy podjąć forsę z bankomatu to możesz to zrobić via blik.

   Usuń
  2. Podbijam pytanie.

   Usuń
  3. Kartę mozna zastrzec ze skutkiem natychmiastowym np. w aplikacji i po prostu nie zamawiac nowej, potem mozna placic blikiem luc wyrobic darmowa karte wirtualna

   Usuń
  4. Opłaty są pobierane za poprzedni miesiąc? Co to znaczy?

   Usuń
  5. Że np. w maju nie pobiorą opłaty jak warunki spełnisz w kwietniu. Oczywiście nie dotyczy m-ca otwarcia konta.

   Usuń
 29. Nie będziesz obciążona żadną opłatą.

  OdpowiedzUsuń
 30. Jak sprawdzić czy minął już okres karencji, od zamknięcia konta?

  OdpowiedzUsuń
 31. Czy do moneybacku zaliczaja sie platnosci Google Pay?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, płatności kartą podpiętą pod Google Pay (czy Apple Pay) zaliczają się do moneybacku.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...