Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Zgarnij nawet 650 zł za VeloKonto. Kultowa promocja "Witaj w VeloBanku" znów dostępna

900 zł do Allegro od Citi⭐ 500 zł od: Millennium, BNP Paribas , ING i Aliora7% + 200 zł od Pekao

1.02.2024

Zgarnij nawet 650 zł za VeloKonto. Kultowa promocja "Witaj w VeloBanku" znów dostępna

Krótko rzecz ujmując: hit powraca.

"Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024"
Na otwierających VeloKonto, czyli konto osobiste z oferty VeloBanku, niezmiennie czekają gwarantowane bonusy pieniężne do 650 zł.


Kolejne edycje promocji VeloKonta pojawiają się już od ponad roku i cieszą się wielkim zainteresowaniem, więc ta okazja do bankobrania jest też już bardzo dobrze sprawdzona. Sam z promocji zresztą skorzystałem, a to wycinek z historii mego konta, na które wpływają bonusy:

Nagrody za konto w Velobanku

No i skorzystało też wielu Czytelników bloga Bankobranie. Oto przykładowe relacje (komentarze spod jednego z mych wpisów na Facebooku dot. pierwszej edycji promocji):

Opinie Czytelników bloga na temat promocji Velobanku

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024". Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto?


W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją dwóch promocji, w których do wzięcia czeka:
 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1-3%), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie np. za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł itd. 
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym). Za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł).

W sumie wychodzi więc tytułowe 650 zł. Jak zgarnąć wszystkie nagrody? Oto instrukcja krok po kroku.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" (z moneybackiem do 600 zł)


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" i uzyskiwać moneyback:

 • do 30.04.2024 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym);
  uwaga: we wniosku o konto warto wpisać kod polecenia QF5E3M (niżej znajdziesz szczegóły, ale już tutaj zasygnalizuję, że dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł; tu jednak ważna uwaga: o ile na promocję z moneybackiem do 600 zł załapać się można w dłuższym terminie, to program poleceń, dający bonus 50 zł, dostępny jest tylko do końca lutego);
 • wyraź zgody marketingowe na:
  • użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego; 
  • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną;
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych);
  • dodatkowo nie zgłaszaj sprzeciwu do przetwarzania Twoich danych osobowych przez bank.
 • wykonuj płatności kartą i/lub Blikiem.

Bank będzie naliczać 10% zwrotu od równowartości wyżej wymienionych płatności i taką nagrodę będzie wypłacać na VeloSkarbonkę - szybko bo już w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od daty zaksięgowania transakcji na VeloKoncie. 

Zwrot naliczany jest za płatności kartą oraz Blikiem (z wyłączeniem przelewów na telefon Blik) wykonywane w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, za wyjątkiem miejsc, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
 • 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi).

Tym samym do moneybacku nie zostaną zaliczone transakcje zasilające Revoluta lub tym podobne usługi.

Naliczanie moneybacku - zgodnie z regulaminem - będzie obowiązywać:
"180 dni liczonych od momentu otwarcia albo otwarcia i aktywacji VeloKonta dla procesów, gdzie możliwość korzystania z konta następuje po jego aktywacji (np. VeloKonto otwierane w procesie kurierskim)" 

Przy czym teraz ważna kwestia: ten okres 180 dni (przez który będziesz uzyskiwać moneyback 10%) podzielony jest na 6 cykli (każdy po 30 dni) i w każdym takim cyklu zgarnąć można maksymalnie 100 zł.

Przykładowo: jeśli VeloKonto (wraz z VeloSkarbonką) otworzysz 5.02.2024 r. (spełniając wtedy wszystkie pozostałe warunki - jak chociażby wyrażenie zgód), to kolejnymi 30-dniowymi okresami rozliczeniowymi na potrzeby promocji będą cykle: 

 • I cykl: od 5.02. do 5.03. (30 dni)
 • II cykl: od 6.03 do 4.04. (30 dni)
 • III cykl: od 5.04. do 4.05. (30 dni)
 • IV cykl: od 5.05 do 3.06. (30 dni)
 • V cykl: od 4.06. do 3.07. (30 dni)
 • VI cykl: od 4.07. do 3.08. (30 dni)


W każdym z tych cykli do wzięcia będzie do 100 zł. By zgarnąć całą pulę, łatwo więc wyliczyć, że wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł. W celu uzyskania zwrotów można płacić np. w dowolnych punktach handlowo usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw itp.) oraz w Internecie (np. na Allegro). Oczywiście, jeśli nie dasz rady wykonać płatności na taką sumę, to zwrot też otrzymasz, bo on wynosi 10% niezależenie od tego, ile wydasz - jeśli uzbierają się transakcje na sumę np. 900 zł, to otrzymasz 90 zł zwrotów w danym okresie.

Do dnia otrzymania zwrotu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o VeloKonto i VeloSkarbonkę, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych.Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia


Wspomniałem już, że we wniosku o konto warto podać kod polecenia (jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci polecić konto, to możesz skorzystać z mego kodu: QF5E3M ), dzięki czemu wpadnie dodatkowe 50 zł. By zgarnąć ten bonus:
 • we wniosku o konto poza wyżej wymienionymi zgodami wyraź też zgodę na prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących (...) w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu;
 • umowę o konto zawrzyj do 29.02.2024 r. (bo w tym terminie kończy się program poleceń - szybciej, niż promocja z moneybackiem do 600 zł);
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł.

Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

Przykładowo: jeśli konto założysz w lutym, to wpływy należy zapewnić w marcu, kwietniu i maju.

Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego w lutym, bonus (50 zł) otrzymasz do 30.06.2024 r. (po spełnieniu warunków w marcu, kwietniu i maju).

Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj.

Konto osobiste w VeloBanku - szczegóły oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Umowę z bankiem można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię) lub
 • za pomocą aplikacji mObywatel (w tym procesie udział też bierze kurier, który przyjedzie z dokumentami do podpisu), lub 
 • "na selfie" (czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji).

Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda każdy z procesów otwierania konta, można znaleźć na stronie promocji.

Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.

Środki na VeloSkarbonce są oprocentowane: 6,5% w skali roku do kwoty 3 000 zł (nadwyżka ponad 3 000 zł objęta jest już stawką zaledwie 0,05% w skali roku). Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oproc. do 7% w skali roku (do 50 tys. zł).Powyższy wpis zawiera link polecający, co oznacza, że mogę zyskać, jeśli za jego pośrednictwem złożysz wniosek o VeloKonto. Z punktu widzenia osoby otwierającej konto, niczego to nie zmienia, a mi będzie mi miło, jeśli skorzystasz z takiej formy, bo wtedy i ja dostanę bonus od banku za polecenie.

Rozpiska warunków promocji:

Przydatne dokumenty:

38 komentarzy:

 1. A czy ktoś się orientuje czy jest obecnie dostępna w Velo ta oferta utrzymaniowa z casbackiem 10%? Bo mam zamiar konto zamknąć....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 24 stycznia jeszcze była. Dostałem taką ofertę na 3 miesiące

   Usuń
  2. Skorzystałem 1x. Za kilka dni kończy się okres wypowiedzenia. Na drugi dzień po złożeniu, tel. z banku, ale żadnej oferty typu (10%). Płakał nie będę..

   Usuń
  3. Tak, oferują. 10% na 3 miesiące.

   Usuń
  4. Kiedy bank złożył taką ofertę?

   Usuń
  5. Widac daja tylko raz

   Usuń
  6. No chyba coś się zmieniło? Bo ja dostałem 2 razy.

   Usuń
  7. Owszem, kasy już też nie potrzebują. Przelewy na znaczne kwoty na zewnątrz i propozycja lokaty 2,5% :)))

   Usuń
  8. A jak trzeba zgłosić zamkniecie konta telefonicznie czy w bankowosci mobilnej aby dostać na 3 miesiące bonus 10%. Bo jak w aplikacji mobilnej kolega zamknął konto to nie zadzwonili i konto zostało zamknięte

   Usuń
  9. Transakcje blikiem i wpłata na wirtualne portfele kartą. Nie są wliczane:

   Usuń
 2. Czy do caschbak z blika 10% trzeba wyrazić wszystkie zgody marketingowe, te podmiotów zewnętrznych też?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie dają 50 zł za konto z polecenia. Spełnilem warunki wrzesień - listopad i pieniędzy jak nie było tak niema.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie wszystko się zgadza. Jak nie dostałeś to pisz reklamację.

   Usuń
  2. Jak napisać reklamacje, poprzez zwykłą wiadomość w systemie po zalogowaniu?

   Usuń
  3. Tak, pewnie nie zaznaczyles jakiejs zgody marketingowej

   Usuń
  4. Reklamację, zawsze warto napisać:
   1) dowiesz się dlaczego nie ma nagrody
   2) bank często idzie w stronę klienta - mam reklamację z toyoty z tekstem, o niespełnionym warunku w tym i tym m-cu, ale w trosce o dobrą współpracę na przyszłość uznajemy ... i przelewamy ;^)

   Usuń
  5. Anonimowy2 lutego 2024 21:58
   Jak najbardziej. To jeden z banków który najsolidniej i najszybiej odpowiada.

   Usuń
  6. Ja mam spełnione warunki i zgody i kod polecenia potwierdzony przez infolinię. Reklamacja złożona. Inaczej bym nie pisał na forum.

   Usuń
  7. Jeden z banków, gdzie nie zaznaczy się zgód marketingowych i nie powiedzą o tym.

   Usuń
 4. Dziś był zamknąć velo konto osobiste i 3 godz w kolejce i drugie velo konto osobiste zamykam takie kolejki i taka organizacja to nie będę czymal kasy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A telefonem nie szybciej

   Usuń
  2. Ale po co w ogóle chodzisz do placówki? Żeby narzekać na kolejki? Tracisz tylko czas jak możesz zamknąć konto tak jak pisze kate albo przez bankowość.

   Usuń
  3. On nie wie jak. Tak samo jest z lokatami i dlatego ciągle zbiera jakieś 0,1%, 0,5%... na lokatach bo zakłada je w oddziałach czy placówkach.
   Nie wytłumaczycie i już.

   Usuń
  4. Nie da zamknąć w bankowości internetowej bo miał dwa velo konta jedno w promocji drugie założył w bankowości internetowej żeby mieć fajną kartę z zebrami na pamiątkę. Lokaty otwieram w bankach spółdzielczych na 5 procent tam nie ma podziału na Nowe środki i stare

   Usuń
  5. W banku splodzielczym mam lokaty na dwa lata na 5 procent

   Usuń
 5. Dziś dzwonił velo dal promocje aktywne velo zwrot 10 procent Na 3 miescioce A promocja zwrotów koniec było we wrześniu

  OdpowiedzUsuń
 6. czy zamykając velokonto po zgarnięciu zwrotów, należy także zamknąć veloskarbonkę ?

  OdpowiedzUsuń
 7. Co zaznaczyliście jako powód wypowiedzenia konta aby otrzymać ofertę na utrzymanie? I czy trzeba wypowiadać wszystkie konta założone w promocji aby taką ofertę na utrzymanie otrzymać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może faktycznie powód wypowiedzenia jest istotny aby załapać się na przedłużenie? Ktoś to testował?

   Usuń
  2. Podałam jako powód konto w innym banku,zadzwonili.

   Usuń
  3. Czyli najlepiej dzwonić żeby zamknąć konto? I od razu po 6 miesiącach można?

   Usuń
 8. Czy jest realna szansa, że w kolejnej edycji zmienia karencję z 31.12.2022 roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W pierwszych dwóch edycjach karencja była liczona od 31.10.2022, a bodaj w trzeciej (która pojawiła się w sierpniu 2023 roku) nastąpiło przesunięcie - od tamtego czasu jest niezmiennie 31.12.2022 roku.

   Usuń
 9. Witam, czy jeśli posiadam w velo EKO, bez RORu i założę teraz Velokonto kwalifikuje się do promocji z cashbackiem? Z góry dzięki za odpowiedź

  OdpowiedzUsuń
 10. O jaki najniższy debet można wnioskować? W zeszłym roku było dość sporo 5500 zł najmniej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proponuję założyć konto bez debetu.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Aż tyle do wzięcia za konto osobiste w ING jeszcze nigdy nie było. Do wzięcia czeka gwarantowana premia pieniężna 500 zł. Względem poprzedni...