Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: + 474 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2024

800 zł od Santandera610 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

25.02.2024

+ 474 zł. Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2024

Czas na pierwszy miesięczny raport już w drugiej dekadzie bloga Bankobranie.

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie stycznia 2024 roku
Jak co miesiąc pokazuję tu w jaki sposób oraz ile realnie można zyskać dzięki promocjom bankowym. To już 121. takie podsumowanie.

Niedawno blogowi Bankobranie stuknęło 10 lat. Co roku, przy okazji urodzin, publikuję roczne podsumowanie. W tym opublikowanym niedawno wyszło, że promocje bankowe łącznie przyniosły mi już 54,5 tys. zł, przy czym ostatnie 12 miesięcy okazało się historycznie najlepszymi - zgarnąłem bowiem 8 915,48 zł. To suma efektownych wyników z poprzednich miesięcy, gdy wpadało m.in. 731,29 zł, 1030,06 zł czy nawet 1158,41 zł.

Niniejszym wpisem, będącym raportem za ostatni miesiąc, rozpoczynam kolejny rok. Tym razem suma bonusów jest nieco skromniejsza. Jednak jak zawsze cieszy. Co więc tym razem wpadło na me konta? Oto przegląd.

Tradycyjnie zaczynam od banku, z którego wpadło najwięcej. A tym razem to VeloBank, gdzie uzyskuję 10-procentowy zwrot za płatności kartą wydaną do konta i/lub Blikiem. Tym razem uzbierało się 89,17 zł

Ponadto odnotować mogę tu bonus za polecenie konta (100 zł za skuteczną rekomendację konta osobie z rodziny - takie bonusy osiągnięte w gronie bliskich uwzględniam, ale niezmiennie pomijam nagrody w programie poleceń za ewentualne polecenia, z których korzystają Czytelnicy bloga; w niniejszym raporcie przedstawiam bowiem wyniki osiągane z bankobrania, które bazuje na przykładzie mej rodziny 2+2). O tym programie poleceń przy okazji przypomnę, bo jest on dostępny tylko do 29.02.2024 r. (co w tym czasie otwiera możliwość zgarnięcia do 650 zł w bonusach pieniężnych dla osób otwierających VeloKonto). 

W Credit Agricole i na moje konto, i na konto żony (bo je również uwzględniam, gdyż prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe, w którym zarówno koszty, jak i dochody są wspólne) wpadły po dwa bonusy (każdy w wysokości 25 zł), więc w sumie uzbierało się 100 zł. Jeden z bonusów (25 zł) przewidziany jest za zapewnienie wpływów na konto, a drugi (do 25 zł) jest efektem 3-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń). Te zwroty są efektem promocji, które bank serwuje (na 12 miesięcy) jako argument mający przemówić za rezygnacją z wypowiedzenia umowy.

Kolejny jest Alior, gdzie co miesiąc wpada bonus 25 zł w przypadku wykonania płatności kartą na sumę min. 500 zł - dzieje się to na Koncie Premium, które posiadam jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe. Kartę wydaną przez ten bank mam podpiętą w programie Bezcenne Chwile, gdzie gromadzą się punkty. Te standardowe zbierają się mozolnie, ale niedawno program lojalnościowy Mastercard w ramach rocznicowej promocji dorzucił 1810 punktów (w celu ich zgarnięcia już właściwie nic więcej robić nie trzeba było). Razem dało to wystarczającą liczbę punktów, dzięki którym odebrałem bon 50 zł do Allegro. Poprzedni miesiąc w tym banku dał więc nagrody o łącznej wartości 75 zł.

W Banku Millennium uzbierało się 60 zł dzięki moneybackowi za płatności - konkretnie bank zwrócił 2% za płatności kartą (do 30 zł) oraz 5% za transakcje Blikiem (także do 30 zł).

Z kolei na konto osobiste w Nest Banku wpłynęło 50 zł, co jest efektem 5-procentowego zwrotu za płatności kartą w ramach promocji dla otwierających konto (w zeszłorocznej, wakacyjnej promocji).

Wszystkie wyżej wymienione gratyfikacje uzyskane dzięki promocjom bankowym, w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

VeloBank

Moneyback 10%

891,7 zł

89,17 zł

Program poleceń konta

-

100 zł

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1678 zł

4 x 25 zł

Alior Bank

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

501 zł

25 zł

Program Bezcenne Chwile

-

50 zł
(bon Allegro)

Bank Millennium

Moneyback 5% za płatności Blikiem + moneyback 2% za płatności kartą

2109 zł

2 x 30 zł

Nest Bank

Promocja dla otwierających konto osobiste (moneyback 5%)

1 002 zł

50 zł

Potwierdzeniem zgarnięcia bonusów i moneybacków są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca
Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Wyliczenia


Wszystkie wyżej wymienione nagrody z bankobrania dały w sumie 474,17 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania jak zawsze porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym posiadać i przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 103 839,62 zł.

Najlepsze promocje bankowe na dziś


Jako że moje podsumowanie pojawia się w końcówce miesiąca, to jest to dobry moment, by przypomnieć o najlepszych okazjach do bankobrania. Zwłaszcza, gdy część z nich lada moment się kończy. A już tylko do końca lutego można załapać się na:


Jeśli zaś chodzi o promocje dostępne w dłuższym czasie, to największym zainteresowaniem wśród Czytelników bloga cieszą się poniższe promocje:

Jednak nie samymi promocjami kont żyje bankobiorca, więc warto też rzucić okiem na propozycje z kartą kredytową w roli głównej. 


Jeśli zaś chodzi o osoby prowadzące działalność gospodarczą, to warto zwrócić uwagę na kumulację promocji konta firmowego w Aliorze, gdzie można uzyskać 400 zł premii na start + do 1500 zł za aktywność + do 1000 zł moneybacku.


Bankobranie od A do Z


Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu , żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:40 komentarzy:

 1. Rok temu w lutym 2023r chwaliłeś się zwrotem 10% za płatności z VeloBanku - może podzielisz się z czytelnikami jak to robisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dwa konta (żony i moje): raz promocja dla otwierających konto, drugi raz promocja na zatrzymanie (3 kolejne miesiące ze zwrotem 10%) i w końcu promocja za przekształcenie konta starego typu na VeloKonto (tu z propozycją wyszedł bank - zasady promocji w praktyce analogiczne do tych, które są dla nowych klientów, czyli 10% przez 6 mies.; max. 600 zł).

   Usuń
  2. Podpowiesz, jak załapać się na "promocje na zatrzymanie"? 😊

   Usuń
  3. Czyli żeby przytulić te 100 ziko, to należy zrobić obrót aż na 1k?

   Usuń
  4. Wypowiedzieć rachunek i czekać na kontakt, większość dostaje 3mc

   Usuń
  5. Online można wypowiedzieć?

   Usuń
  6. Jest jeszcze ta utrzymaniówka w Velo?

   Usuń
  7. Ja złożyłam wypowiedzenie przez aplikację. Następnego dnia otrzymałam telefon z banku i Pani przedstawiała ponownie całą gamę korzyści z utrzymania u nich konta. Sama zasugerowałam, czy jest opcja cashbacku dla stałych klientów i dopiero wówczas Pani przedstawiła ofertę tego 3-mięsięcznego zwrotu za płatności. Od razu dostałam maila z potwierdzeniem tej "oferty specjalnej" i potwierdzeniem anulowaniu wypowiedzenia.

   Wniosek złożony wczoraj. Telefon był dzisiaj. Więc to nadal aktualne :)

   Usuń
 2. U mnie luty dość skromny 278 zł

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak co miesiąc, dzięki za podzielenie się swym wynikiem! Pozdrawiam

   Usuń
 3. Gratuluję. U mnie miesiąc bardzo dobry bo wpadło w sumie 760 zł. Pozdrawiam serdecznie! Mariusz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki i wzajemnie! Bardzo dobry wynik. Życzę powtórek w kolejnych miesiącach! Pozdrawiam także

   Usuń
 4. W jaki sposòb wypowiedzieć konto w ca, w oddziale zaproponowali czy telefonicznie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko w oddziale.

   Usuń
  2. Obecnie proponują anulowanie opłat za konto i kartę przez 6 m-cy 🤡

   Usuń
  3. W oddziale nie proponują tylko mówią, że na pewno ktoś zadzwoni. Ale wypowiedzenie tylko tam można złożyć .I tak było zaproponowali dwie promocje, za wpływ i za płatność kartą w sumie 50 zł przez rok

   Usuń
  4. Bank który wypowiedzenie pozwala złożyć tylko w placówce. W XXI wieku. Bez komentarza.

   Usuń
  5. Po złożeniu wypowiedzenia w oddziale celowe wycofałem zgody marketingowe, żeby nikt nie dzwonił z żadnymi ofertami na zatrzymanie, gdyż mam dosyć tego cyrku - Lukas to niemal Pocztowy 🤡

   Usuń
 5. Dzięki za wszystkie posty. U mnie uwzględniając bonu do żabki z BNP wychodzi 900 pln w tym miesiącu - na dwie osoby to naprawdę ładne kwoty wpadają. W przyszłym miesiącu będzie dużo lepiej, bo wpadną bezcenne chwilę z CitiBanku i to już na starcie będzie 600 pln

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Świetny wynik. A jeśli kolejny miesiąc ma być jeszcze lepszy, to chętnie przeczytam też Twój komentarz za miesiąc :)

   Usuń
 6. Uwaga. Kończą się obecnie roczne lokaty na 8,2% w Toyota Banku. Sprawdzajcie - bo rżną ludzi na potęgę. Już tu ktoś wcześniej ostrzegał, a proceder u nich trwa dalej w najlepsze! U mnie każda z 4 lokat po 40k zł odsetki mniejsze o 1,14 zł czyli łącznie 4,56zł. Jak to im cały czas uchodzi na sucho?

  TomTom

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Liczą dobrze. Liczą proporcjonalnie do liczby dni w roku a Ty najprostszym sposobem kapitałx8,2%x0,81. Np. jak się kończy komuś 01.02.2024 (czyli odsetki do 31.01.2024 a 01.02 już mu zwracają kasę) to liczą odsetki netto jako kapitalx334dnix8,2%x0,81/365 plus kapitałx31dnix8,2%/366. Podstaw swoje dane i wyjdzie, że wypłacają ok. Skończcie już narzekać na Toyota Bank. Przeglądałam ich regulaminy, nie mają zapisu że dla wyliczenia kwot oplat i odsetek zakładają, że rok ma 365 dni więc mają prawo naliczać do liczby dni faktycznych w danym roku. A bez względu czy roczna lokata kończy ci się w styczniu czy 15.02 czy w marcu każdy z tych mcy jest już w roku o liczbie dni 366 i tego nie zmienisz i taki mianownik trzeba przyjąć do wyliczenia odsetek dla fragmentu lokaty za dni z 2024r.

   Usuń
  2. Po 366 oczywiście jeszcze x0,81, nie mogę edytować komentarza; ku woli ścisłości.

   Usuń
  3. Do Anonimowy 27 lutego 2024 11:03

   Chyba masz rację. 1-szy raz spotykam się z takim wyliczaniem procentu, ale to pewnie to. Czekam jeszcze na potwierdzenie tej tezy przez bank. Dziękuję za poświęcony czas i wyliczenia. Pozdrawiam

   TomTom

   Usuń
  4. Żaden inny bank nie robi tego myku z 2-składnikową wyliczanką, a to chyba o czymś świadczy!

   Wszystkie moje wypłaty odsetek za obligi prowadzone przez Biuro Maklerskie PKO BP w imieniu Ministerstwa Finansów również - sprawa ewidentnie do UOKiK oraz KNF.

   Usuń
  5. Anonimowy 27 lutego 2024 11:03 nie ma racji, gdyż moja reklamacja w kwestii kilku lokat z lat 2020 oraz 2024 właśnie została rozpatrzona pozytywnie 😋

   Zachęcam do reklamacji podając poniżej niejako 'ściągę' do tego celu:

   "Z lektury blogów internetowych zajmujących sie finansami wiem, że Bank oferuje klientom dość dziwne wytłumaczenie, iż jakoby do kalkulacji wysokości wypracowanych odsetek należy stosować 2-składnikowy algorytm, w którym do części roku przestępnego używany jest podzielnik 366.

   W mojej opinii jest to nieprawidłowe, gdyż w przypadku każdej z powyżej wymienionych lokat faktycznie miał miejsce 365-dniowy okres trwania lokat oraz okres ten nie miał absolutnie nic wspólnego z miesiącem lutym w latach 2020 ani 2024.

   Chciałbym ponadto dodać, że zgodnie z posiadaną przez mnie wiedzą, żaden inny bank nie stosuje takiej metody kalkulacji."

   Powodzenia!

   Usuń
  6. @Anonimowy, 27 lutego 2024, 11:03 - ciekawe czy za moją roczną lokatę @ 7,4% zapadającą w kwietniu mogę się spodziewać odsetek w/g następującego wyliczenia:

   Kapitał x 0.074 x 0,81 x (366/365) 😋

   Usuń
  7. W każdym innym banku to pewnik.

   Usuń
  8. @Anonimowy, 27 lutego 2024, 11:03 - mnie również rozpatrzyli reklamację pozytywnie 😋

   Usuń
  9. Nie słyszałem jeszcze o żadnym banku, w którym klienci są zmuszeni do pisania reklamacji w celu otrzymania prawidłowo naliczonych odsetek - matrix!

   Usuń
  10. @Anonimowy 11 marca 2024 12:44
   W Millennium dla przykładu. Jakiś czas temu zamiast z wcześniejszej edycji naliczali z nowej z mniejszym oprocentowaniem.

   Matrix: Reaktywacja!

   Usuń
  11. Anonimowy11 marca 2024 14:19
   żyjesz jednym przypadkiem. Od miesięcy wypłacają wzorcowo i co miesiąc do tego przysyłają powiadomienie o wypłacie odsetek.

   Usuń
  12. @Anonimowy, 7 marca 2024, 11:19
   Każdy inny bank, w którym miałem lokatę stosuje w roku przestępnym mnożnik 366/365. Dotyczy to również obligacji obsługiwanych przez Biuro Maklerskie PKO BP.

   Zresztą jest to dość logiczne, gdyż w roku przestępnym bank obraca kasą klienta o jeden dzień dłużej i jakiekolwiek inne metody naliczania odsetek to jedynie pretekst do zaniżenia ich wysokości. Pytanie: czy to jest legalne? Wystarczy spytać o podanie podstawy stosowania innej metody i zmiękną 😋

   Usuń
  13. Dokładnie: ten myk z 2-składnikową wyliczanką to jedynie pretekst do zaniżenia wypłat. Nie zmienia to faktu, że TB się ośmiesza dla paru groszy 🤡

   Usuń
  14. Żeby mieć pełniejszy obraz należy dodać, że przy zamykaniu konta notorycznie nie zwracają pobranej z góry opłaty za ostatni m-c pomimo spełnienia warunku darmowości.

   Usuń
  15. Tak, podpierają się regulaminem, który zaprzecza stosownemu zapisowi TOiP. To jedyny bank mający tak archaiczną metodę pobierania opłaty za konto, który na dodatek na koniec współpracy stosuje tego rodzaju myki - żałosne!

   "15.17 W razie zakończenia Umowy na skutek rozwiązania Umowy lub jej części lub jej wygaśnięcia przed końcem okresu, za który należna jest okresowa opłata lub prowizja z tytułu świadczenia usług płatniczych związana z ustającą Umową, ta opłata lub prowizja należna jest jedynie do dnia zakończenia Umowy, a jeśli została pobrana z góry, podlega zwrotowi proporcjonalnie do czasu pomiędzy zakończeniem Umowy a końcem okresu, za który opłata lub prowizja jest należna. Opłatę lub prowizję z tytułu świadczenia usług płatniczych nienależną Bankowi lub podlegającą zwrotowi Klientowi z powodu zakończenia Umowy oblicza się jako iloczyn liczby dni pozostałych od dnia zakończenia Umowy do końca okresu, za który należna była opłata lub prowizja i wysokości opłaty lub prowizji, podzielony przez liczbę dni okresu, za który była ona należna"

   Usuń
  16. Co prawda to jedynie 2,49 zł jednak w skali roku to może być dość konkretna kwota.

   Usuń
 7. "pomijam nagrody w programie poleceń za ewentualne polecenia, z których korzystają Czytelnicy bloga"
  A dlaczego? Zwłaszcza z Velo do pokaźny urobek...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w kolejnym zdaniu pojawia się wyjaśnienie: "w niniejszym raporcie przedstawiam bowiem wyniki osiągane z bankobrania, które bazuje na przykładzie mej rodziny 2+2".

   Blog Bankobranie jest o bankobraniu właśnie, a nie o prowadzeniu bloga. Comiesięczne podsumowania obrazują możliwości zarabiania na bankach przez takie gospodarstwo domowe (a nie każde gospodarstwo domowe musi prowadzić bloga).

   Usuń
 8. Luty krótki, wynik słaby, bo tylko 178,45 zł i chyba dlatego zapomniałam całkiem podzielić się nim z Wami 😅

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...