Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Szybko poszło! Citibank odpala nową edycję: 7,1% na koncie oszczędnościowym dla zakładających bezwarunkowo darmowe CitiKonto

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

5.02.2024

Szybko poszło! Citibank odpala nową edycję: 7,1% na koncie oszczędnościowym dla zakładających bezwarunkowo darmowe CitiKonto

Pierwsza edycja cieszyła się takim wzięciem, że pula wniosków rozeszła się w try miga. Teraz Citibank odpalił dogrywkę

Citibank: 7,1% w promocji "Oszczędzaj z nowym Kontem - edycja 2"
Na osoby zakładające konto osobiste w Citibanku, niezmiennie czeka promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym: 7,1% w skali roku (do 50 tys. zł), gwarantowane do końca maja. Do tego można zgarnąć bonus 20 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź obecnie najlepsze konta oszczędnościowe.]

Pierwsza edycja miała być dostępna do 13.02.2024 r., ale bank zastrzegł możliwość jej wcześniejszego zakończenia, jeśli udział w promocji weźmie 1 500 osób. Tak się stało (czemu nie ma się co dziwić, bo 7,1% to obecnie najwyższe oprocentowanie, jakie dla oszczędności można uzyskać na rachunkach oszczędnościowych w Polsce).

Choć to nowa edycja, to w praktyce warunki nie uległy zmianie. Z udziałem już jednak nie ma co zwlekać, bo na promocję załapać się można jedynie do 13.04.2024 r. (o ile i tutaj pula nie wyczerpie się przed czasem).

Citibank: 7,1% w promocji "Oszczędzaj z nowym Kontem - edycja 2"


Dla kogo promocja konta?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2021 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć musisz na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 13.02.2024 r., ale należy mieć jeszcze na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 1 500 uczestników (to taki sam limit, jak w pierwszej odsłonie akcji). Obserwując poprzednie edycje promocji CitiKonta, wygląda na to, że bank nigdy nie chce, by ktokolwiek odszedł z kwitkiem (tak jak zrobił to teraz - gdy pula wniosków objętych pierwszą edycją promocji wyczerpała się, to od razu pojawiła się kolejna edycja).

Citibank: konto oszczędnościowe 7,1% - szczegóły oferty


Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 7,1% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 50 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym: do 31.05.2024 roku.

Zasady promocji "Oszczędzaj z nowym Kontem - edycja 2"


By wziąć udział w promocji konta oszczędnościowego w Citibanku i zapewnić sobie na nim podwyższone oprocentowani:
 • do 13.02.2024 r. złóż wniosek o CitiKonto, akceptując zgodę na zdalną weryfikację tożsamości oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • najpóźniej do 29.02.2024 r. załóż konto oszczędnościowe w Citibanku (choć w praktyce z jego założeniem nie warto zwlekać, gdyż promocyjne oprocentowanie 7,1% obowiązuje już teraz);
 • w lutym, marcu, kwietniu i maju 2024 roku (w każdym z tych czterech miesięcy kalendarzowych): 
  • zapewnij wpływ(y) na CitiKonto (czyli konto osobiste) na łączną kwotę min. 2 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł (chodzi tu o jedną transakcję na taką kwotę, a nie o większą liczbę płatności, które zsumują się do 100 zł).

Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie zaliczy się przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku).

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta osobistego - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc można je w dowolnym momencie wydać, wypłacić lub przelać (czy to do innego banku, czy na konto oszczędnościowe w Citibanku dające 7,1% w skali roku).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynosi 2% w skali roku)
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 7,1% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków (wpływ na konto osobiste + 1 płatność na min. 100 zł); wypłata promocyjnych odsetek w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.03. (odsetki za luty), 20.04. (za marzec), do 20.05. (za kwiecień) oraz do 20.06.2024 r. (za maj); czekając na ostatnie odsetki, nie musisz dalej trzymać środków na koncie oszczędnościowym (do 31.05. będzie obowiązywać 7,1%, a od 1.06. standardowe oprocentowanie - jeśli ono by Ci nie odpowiadało, to środki możesz wycofać, a 20.06. i tak dostaniesz odsetki za maj).

Do czasu otrzymania odsetek nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


By zdobyć bonus pieniężny, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji Citi Mobile) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

   i nie wycofuj ich do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym otworzysz to konto.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 7,1% na koncie oszczędnościowym. 
 

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, możesz je otworzyć za pomocą wideoweryfikacji lub za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 2% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 52 000 zł, to dla kwoty do 50 tys. otrzymasz (w sumie) 7,1% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 50 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 2%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Pewnie już ostatnie chwile na siódemki z przodu. Wszędzie już tną % jak leci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda. Trzeba tylko się rozejrzeć.
   A promocja konta za oprocentowanie 7,1% dla umiejących liczyć to duża strata. Za samo założenie konta w normalnej promocji i ulokowanie swoich oszczędności w innym miejscu jest dużo więcej.

   Usuń
 2. A gdzie mogę sprawdzić, czy jest jeszcze dostępna pula promocyjnych wniosków?

  OdpowiedzUsuń
 3. Velo Bank nadal daje 6,5% i to do 300tyś. Czy dla różnicy czyli 0,6% (minus jeszcze podatek belki) i to do 50tyś warto zakładać konto w City? Nie lepiej poczekać na promocję z gotówką? Przecież tutaj to wyjdzie ledwie kilkadziesiąt złotych zysku więcej niż w Velo ( w przybliżeniu 60zł więcej).

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...