Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Nawet 72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile, czyli aż 900 zł za przetestowanie karty Citi Simplicity

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

8.02.2024

Nawet 72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile, czyli aż 900 zł za przetestowanie karty Citi Simplicity

Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, a raczej nie, to mamy tu do czynienia z rekordową liczbą punktów, jaką można zgarnąć w tylko jednej promocji.

72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile za kartę Citi Simplicity
Na wyrabiających kartę kredytową Citi Simplicity do wzięcia czeka do 72 tysięcy punktów w programie Bezcenne Chwile. Taka ich liczba wystarczy na nagrody - np. bony na zakupy - o łącznej wartości nawet 900 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.

Do 72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile za kartę Citi Simplicity dzięki promocji "Bezcenne nagrody na wyciągnięcie Karty Kredytowej Citibank"


Co warto wiedzieć o promocjach bankowych? Na wstępie kilka zdań wyjaśnienia dla osób, które z tego typu promocją spotykają się być może pierwszy raz (bo jeśli jesteś Czytelnikiem bloga Bankobranie od dłuższego już czasu, to dobrze wiesz, że podobnych promocji jest sporo i można dzięki nim sporo zyskać - Ciebie zapraszam do części wpisu nieco niżej, zaraz pod podkreśleniem). 

Jak to się dzieje, że bank rozdaje takie nagrody? Wszak mówią: "nie ma nic za darmo". I to prawda. "Za darmo" nie ma i tutaj, bo bank wymaga zawarcia umowy i wykonywania płatności kartą. W przypadku promocji bankowej, takiej jak ta, bank premiuje jedynie wtedy, gdy już klienta pozyska i ten wykaże się określoną aktywnością. Dla banku jest to jednak o wiele lepszy sposób na przekonanie klientów do swej oferty, niż płacenie kroci za reklamę w mediach, której efektywność ciężko zresztą zmierzyć. Oczywiście dla banku liczy się też potencjał. Nowy klient może przecież skorzystać też z innych produktów, aczkolwiek to nie jest wymagane i przez promocję można przejść nie ponosząc ani grosza kosztów. O czym przekonało się już wielu Czytelników Bankobrania. Tego typu promocje Citibanku nie są nowością i opisuję je już od 10 lat, a więc od samego początku istnienia bloga.

Co też ważne: nie jest to ani konkurs, ani loteria. Na blogu Bankobranie skupiam się głównie na promocjach, w których do wzięcia są nagrody gwarantowane. I nie inaczej jest tutaj.

Czy to na pewno nic nie kosztuje? Karta kredytowa, którą należy wyrobić w promocji może się niektórym osobom kojarzyć negatywnie skoro jest w niej słowo "kredytowa". Jednak karta kredytowa znacząco różni się od samego kredytu, który wiąże się z otrzymaniem całej kwoty do ręki i jej spłatą w ratach, a więc i z kosztami (m.in. z odsetkami). Karta daje dostęp do limitu kredytowego, z którego można, ale nie trzeba korzystać. Na potrzeby niniejszej promocji płatności kartą należy wykonywać, ale to i tak nie oznacza kosztów. Wykorzystaną kwotę spłacić można bowiem w okresie bezodsetkowym, który liczony jest dla wszystkich transakcji bezgotówkowych (a więc płatności kartą). Dzięki temu oddasz dokładnie taką samą kwotę, jaką z karty wydasz.

Choć na stronie promocji znaleźć możesz zapis "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania: 22,88%", to jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłacanie wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Przybliży Ci on zasady działania karty oraz wyjaśni czym jest okres bezodsetkowy.
__________________

Na wstępie krótkie wyjaśnienie dla osób, które po raz pierwszy stykają się z programem Bezcenne Chwile. 

Co to jest program Bezcenne Chwile? W dużym skrócie to program lojalnościowy dla użytkowników wybranych kart Mastercard oferowanych przez niektóre banki w Polsce. 

Płacąc kartą, zbierać można punkty, które dalej da się wymieniać na nagrody z katalogu. A mogą to być m.in. vouchery na zakupy (np. Allegro, Carrefour, Decathlon, RTV Euro AGD, Circle K, Empik.com, Smyk - w zależności od dostępności), nagrody rzeczowe czy bilety do kina. Przykładowo: bon na zakupy o wartości 100 zł najczęściej "kosztuje" 8 000 punktów. Tu więc te 72 000 punktów przewidzianych w niniejszej promocji zaowocować może nagrodami/bonami o wartości aż 900 zł.

Wcześniej program funkcjonał pod nazwą Mastercard Priceless Specials. Bezcenne Chwile to jego kontynuacja. 

Punkty można też zbierać w ofertach specjalnych, takich jak ta niżej opisywana. Więcej na temat programu lojalnościowego Mastercard przeczytasz tutaj: Bezcenne Chwile - co to jest i jak działa program Mastercard.


Promocja "Bezcenne nagrody na wyciągnięcie Karty Kredytowej Citibank": 900 zł w bonusach za kartę kredytową Citi Simplicity


Dla kogo promocja? Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i co najmniej od 1.04.2023 r. nie miała głównej karty kredytowej w Citi.

Jeśli posiadasz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, rachunek firmowy, kredyt czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz skorzystać z niniejszej okazji do bankobrania - pamiętaj jedynie, by o kartę zawnioskować na stronie promocji.

W tej promocji nie ma wykluczeń, jeśli chodzi o uczestników programu "Bezcenne Chwile". Nawet gdy bierzesz w nim udział np. z kartą Mastercard wydaną przez inny bank albo było Ci dane brać udział z inną kartą kredytową Citibanku lub choćby teraz z kartą wydaną do CitiKonta, to z niniejszej promocji z kartą kredytową również możesz skorzystać i punkty dostaniesz.

Limit nagród. Promocja ma być dostępna tylko do 6.04.2024 roku, ale może się zakończyć wcześniej, gdyż bank przygotował się na nagrodzenie 1 500 osób, które jako pierwsze zawrą umowę o kartę Citi Simplicity.

Jeśli pula nagród wyczerpie się przed terminem, to informacja o tym ma się pojawić na stronie promocji. Dobra wiadomość jest taka, że bank praktykuje zasadę, by każdy kto zdąży złożyć wniosek, nagrodę dostał (oczywiście po spełnieniu pozostałych warunków, o których mowa niżej).

Zasady promocji "Bezcenne nagrody na wyciągnięcie Karty Kredytowej Citibank


By wziąć udział w akcji i uzyskać gwarantowane nagrody w postaci punktów w programie Bezcenne Chwile:
 • do 6.04.2024 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity;
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku o kartę, przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody - w praktyce da się to zrobić już podczas składania wniosku (można to zrobić online; choć w samym wniosku o kartę jest do wyboru opcja bez dostarczania takiego dokumentu, to pamiętaj, że jest to wymóg promocji - by otrzymać nagrodę);
 • aktywuj kartę w bankowości mobilnej Citibanku (zwróć uwagę, by zrobić to w taki sposób, a nie np. w bankowości internetowej na komputerze);
 • do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (tę datę znajdziesz w swej umowie) zarejestruj kartę w programie Bezcenne Chwile - można to zrobić poprzez bankowość internetową Citibanku;
 • do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (mogą, ale nie muszą to być płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile (to punkty o równowartości 300 zł).

Dalej do wzięcia będzie 5 nagród po 8 000 punktów każda. By je zgarniać:
 • w czwartym, piątym, szóstym, siódmym i ósmym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonaj min. 10 płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł (tu nie chodzi o to, by każda z tych płatności była na 200 zł, ale wystarczy wykonać co najmniej 10 transakcji, nawet na mniejsze kwoty, które jednak w sumie dadzą min. dwie stówki).

8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile otrzymasz za każdy z powyższych miesięcy, w którym wykonasz powyższe płatności. 

No i do wzięcia zostanie jeszcze jedna nagroda - to także 8 000 punktów, nad którą już... trzeba się zastanowić. By ją zdobyć, należy bowiem nie później niż do dwunastego miesiąca kalendarzowego, licząc od dnia zawarcia umowy, rozłożyć co najmniej jedną transakcję na "Raty w Karcie" o wartości min. 1 000 zł. Dlaczego się zastanowić? Standardowe korzystanie z karty (dzięki okresowi bezodsetkowemu) pozwala nie płacić odsetek, o ile spłata następuje w wyznaczonej dacie (którą można znaleźć w comiesięcznym zestawieniu transakcji). A raty w karcie to już koszty - przy reprezentatywnym przykładzie przedstawionym na swej stronie, bank podaje, że RRSO wynosi 20,15%. Tu więc bacznie należy zwrócić uwagę na to, bo część nagrody (ostatnie 8000 punktów) może zostać "zjedzona" przez odsetki, a więc być może lepiej pozostać przy 64 000 punktów. To już jednak kwestia indywidualnego wyliczenia.
____

Płatności kartą na potrzeby promocji możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach spożywczych, odzieżowych, monopolowych, budowlanych czy motoryzacyjnych, marketach, aptekach, drogeriach, lokalach gastronomicznych, księgarniach, na stacjach paliw itp.) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Mogą, ale nie muszą to być płatności u partnerów programu Bezcenne Chwile. Zwróć jedynie uwagę, że Citibank uwzględni Twoje transakcje, o ile:
 • "nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone"

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Powiadomienie o przyznaniu 24 000 punktów w programie Bezcenne Chwile otrzymasz wiadomością w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania tej nagrody, a punkty zostaną naliczone w ciągu 30 dni od powyższej wiadomości. Punkty mają mieć ważność przez 9 miesięcy od dnia ich przyznania - będzie to czas na wymianę na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile.

Także powiadomienia o kolejnych nagrodach (5 x 8 000 punktów w programie Bezcenne Chwile, jak i o 8 000 punktów za "Raty w karcie") mają przychodzić wiadomościami w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków uzyskania tej nagrody, a punkty będą naliczone w ciągu 30 dni od każdej wiadomości, a pozostaną ważne przez 9 miesięcy od przyznania.

Do dnia otrzymania każdej z nagród posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji, nie wypowiadaj umowy, ani nie wycofuj wyrażonych zgód.

Kto może uzyskać kartę kredytową w Citibanku? 


Osoba wnioskująca o kartę Citi Simplicity, powinna spełniać poniższe kryteria:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od co najmniej 2 lat

Źródłami dochodu osoby wnioskującej o kartę, które akceptuje Citibank, są nie tylko umowy o pracę i działalność gospodarczą, ale również umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - prześwietlenie oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Kartę bank wydaje za 0 zł. 

Na uczestników promocji z punktami czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana.

Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo samodzielnie nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.

Jeśli chcesz zyskiwać na najlepszych promocjach bankowych, skorzystaj z prostego i niezawodnego źródła informacji, jakim jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis zajmuje tylko chwilę (podobnie jak rezygnacja z subskrypcji, jeśli kiedykolwiek z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):

11 komentarzy:

 1. No i to jest promocja a nie jakieś pocztowe krętaczenie. Do tego tylko konto w promocji i już jest ładny zysk.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdzie ta promocja na konto? jest tylko na KK

   Usuń
  2. promo 24kk pkt + 600 zł allegro wydaje się lepsza i łatwiejsza w tym banku z KK

   Usuń
  3. @Anonimowy 8 lutego 2024 22:43
   Obecnie jest dostępna ta z 7,1% na koncie oszczędnościowym do 50 000 zł. To dla mnie słabiutka promocja bo wolę środki ulokować w innych miejscach (w ten sposób nie tracę opcji dla konta) i dlatego czekam na taką minimum 350 zł i więcej ale w gotówce. Sprawdzałem informacje i wiem że bank regularnie w ubiegłym roku takie promocje organizował (nawet przynajmniej raz w tym samym czasie były dwie) i tak np. od 1 września 2023 r. była taka na 500 zł z bardzo prostymi warunkami. Konto i karta są zupełnie za darmo więc tylko warunki trzeba było spełniać.
   Przypuszczam że po tej promocji karty kredytowej na dniach powinna być promocja dla konta.

   Usuń
  4. @Anonimowy, 8 lutego 2024, 22:43 - promka ROR była dostępna do 9. stycznia dla pierwszych 4000 wniosków.

   https://www.bankobranie.pl/2023/11/citibank-zyskaj-do-350-zl-z-citikontem.html

   Usuń
 2. Czy ta promocja łączy sie z polecaniem karty kredytowej?

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli te punkty będą się pojawiać przez pół roku z miesięczną częstotliwością?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, punkty mają przychodzić wiadomościami w bankowości internetowej Citibanku najpóźniej do końca m-ca kalendarzowego następującego po m-cu spełnienia warunków uzyskania tej nagrody, a punkty będą naliczone w ciągu 30 dni od każdej wiadomości.

   Usuń
 4. Jeśli mam motokartę, po promocji zwrotów na BP to ta promocja nie dla mnie bo to moja karta główna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej na pewno tak. Jeżeli jednak bank sam wyjdzie z taką propozycją by założyć drugą kartę (ja tak mam) w innej promocji, to wtedy jak najbardziej taka opcja przechodzi. Ważne żeby to bank z taką ofertą wyszedł. Do mnie wysłali i mejla i wiadomość w bankowości internetowej.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...