Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2024 roku

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

1.02.2024

Najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe na luty 2024 roku

Czas sprawdzić, w których bankach można znaleźć najkorzystniej oprocentowane lokaty i konta oszczędnościowe.

Lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2024 roku z oprocentowaniem co najmniej 7%
A luty 2024 roku rozpoczynamy w zaskakująco dobrych okolicznościach - przynajmniej jeśli chodzi o oferty z czołówki. Względem poprzedniego miesiąca przybyło ofert, dających min. 7%.

W praktyce mamy jednak do czynienia z dwoma grupami banków - część (i to niestety większość) sukcesywnie tnie oprocentowanie. Choć cięcia wydają się już mniej agresywne, niż jeszcze pod koniec ubiegło roku, ale w ich skutek coraz mniej propozycji dających co najmniej 6%. Tak się stało m.in. w Aliorze, BFF Banku, InBanku czy w Toyota Banku. Jednak to co cieszy to fakt, że są banki, które odważnie wyrwały do przodu, serwując wyższe stawki. I o tych pozytywnych przykładach na początek - w pierwszej kolejności to, co najlepsze.

W poniższym zestawieniu przedstawiam podstawowe informacje dotyczące omawianych depozytów - szczegóły znajdziesz w podlinkowanych wpisach z bloga.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe na luty 2024 roku z oprocentowaniem co najmniej 7%


W pierwszej kolejności wymienię Bank Pekao, który przygotował 7% w skali roku na koncie oszczędnościowym, do 100 tys. zł, na 5 miesięcy. Z propozycji skorzystać mogą nowi klienci, zakładający konto osobiste (które z kartą łatwo utrzymać za 0 zł, a do tego dochodzi jeszcze gwarantowana premia 200 zł), jak i obecni klienci (acz w tym przypadku możliwość skorzystania z oferty jest dość mocno obwarowana dodatkowymi warunkami). Aktualnie to top oferta - choćby ze względu na czas, na jaki można zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie. To o wiele dłuższy okres, niż w innych bankach, które preferencyjne warunki zapewniają najczęściej tylko na 3 miesiące).

Pozytywnie zaskoczył też Citibank, dając 7,1% na rachunku oszczędnościowym, gwarantowane do końca maja; do 50 tys. zł, w ofercie dla osób zakładających bezwarunkowo darmowe konto osobiste.

Także w Nest Banku załapać się można na 7,1% w skali - taka stawka dostępna jest na Nest Lokacie Witaj (będąca powitalną propozycją dla osób zakładających - na szczęście bezwarunkowo darmowe - konto osobiste). Na tym depozycie ulokować można do 25 tys. zł. Ponadto oprocentowanie 7,1% w skali roku dostępne jest także na Nest Koncie Oszczędnościowym (NKO; przewidziane na 90 dni do kwoty 100 tys. zł). Na tę promocję załapać się mogą osoby, które po raz pierwszy zakładają NKO. Uzyskanie podwyższonego oprocentowania wymaga spełnienia dodatkowych warunków (zapewnienia wpływów i wykazania się aktywnością w płaceniu kartą). O szczegółach oferty Nest Banku piszę tutaj (a dodam, że też można zgarnąć 100 zł za otwarcie konta). 

W VeloBanku 7% w skali roku dostępne jest na Elastycznym Koncie Oszcędnościowym (EKO) dla nowych klientów (do 50 tys. zł). Obecni klienci, pod warunkiem ulokowania nowych środków, mogą uzyskać 6,5% w skali roku do 300 tys. zł. W obydwu przypadkach ta promocyjna stawka obowiązuje przez 3 miesiące. EKO jest niezmiennie jednym z nielicznych rachunków oszczędnościowych dających podwyższone oprocentowanie bez konieczności posiadania konta osobistego (aczkolwiek jego otwarcie warto rozważyć, bo do wzięcia czekają gwarantowane bonusy do 650 zł).

7% w skali roku można jeszcze znaleźć w mBanku - takie oprocentowanie uzyskują osoby zakładające eKonto osobiste (z którym przytulić można też do 460 zł premii). Taka stawka dostępna jest do 50 tys. zł w miesiącu otwarcia rachunku i przez 3 kolejne miesiące kalendarzowe.

No i domykając grupę banków oferujących oprocentowanie na poziomie co najmniej 7%, należy jeszcze wymienić Bank Millennium. Tu dostępny jest 3-miesięczny depozyt (do 25 tys. zł), będący jedną z nagród do wyboru w programie poleceń konta tego banku (z nagrody skorzystać mogą i polecający, i polecani). Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

By nie przegapić najlepszych lokat i zmian w ofertach bankowych, Czytelnicy bloga Bankobranie polegają na newsletterze - wysyłam go z najważniejszymi informacjami o promocjach i bankowych nowościach (a robię to maksymalnie 2 razy w tygodniu). Subskrypcja newslettera jest bezpłatna, a zapis zajmuje chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedyś z jakiejkolwiek przyczyny tak postanowisz):


Lokaty i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem od 6% - luty 2024


Gdy spojrzeć na ranking lokat bankowych już bez siódemki, ale z szóstką na przodzie, to można by się srodze rozczarować - takie depozyty w praktyce są tylko dwa (i to obwarowane dodatkowymi warunkami). Sytuację ratują konta oszczędnościowe, choć i wśród nich wybór się ograniczył (po tym, gdy w ostatnim czasie z oprocentowaniem poniżej 6% zszedł Alior i od dzisiaj Aion Bank). Nadal jednak są 3 banki, na które warto zwrócić uwagę i od nich zaczynam.

Bank Millennium w nowej edycji promocji oprocentowania dla nowych środków na Koncie Oszczędnościowym Profit przygotował 6,25% w skali roku (do 100 tys. zł; gwarantowane na 91 dni). Skorzystać mogą zarówno nowi, jak i obecni klienci - warunki do spełnienia są dwa: posiadanie konta osobistego + wpłata nowych środków.

Dużo, bo nawet 399 999,99 zł przy promocyjnym oprocentowaniu 6% pozwala ulokować ING Bank Śląski. Taką stawkę można sobie zapewnić na 3 miesiące na dwóch rachunkach oszczędnościowych. Skorzystać mogą zarówno nowi klienci, jak i - pod warunkiem spełnienia określonych kryteriów - obecni klienci. Warto tu dodać, że na nowych czeka jeszcze premia 500 zł za konto osobiste (rekordowa, jeśli chodzi o ten bank).

Okrągłe 6% w skali roku oferuje też Raiffeisen Digital Bank, gdzie na rachunku oszczędnościowym przy tej stawce (gwarantowanej do 28.02.2024 r.) ulokować można do 200 tys. zł (bez jakichkolwiek dodatkowych warunków - z takiego oprocentowania korzystać mogą zarówno obecni, jak i nowi klienci).

Jeśli zaś chodzi o wspomniane lokaty, to w ich ograniczonym wyborze, 6,5% dostępne jest w Citibanku na 6-miesięcznym depozycie (do 200 tys. zł) oferowanym klientom zakładającym Konto Citigold (z kategorii prestiżowych). Należy jednak mieć na względzie, że w celu uniknięcia miesięcznej opłaty za prowadzenie konta (wynoszącej aż 230 zł), trzeba w tym banku utrzymywać średnie miesięczne saldo min. 400 tys. zł. I o ile jeszcze na 3 miesiące można znaleźć promocyjną lokatę (również w pakiecie nagród powitalnych) z oproc. 6% w skali roku (do 250 tys. zł), to już na kolejne 3 miesiące może być ciężko o takie oprocentowanie (a w jakiś sposób "drugie" 200 tys. zł - oprócz tego, co na lokacie 6,5% - trzeba by utrzymać, żeby nie płacić za konto).

Z kolei w Millennium znaleźć można depozyt, który klient może założyć w okolicach swych urodzin - to 1-miesięczna Lokata Urodzinowa z oproc. 6% w skali roku (jedynie do 10 tys. zł).

Co dalej? Pozostałe najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe z oprocentowaniem już poniżej 6%


W ostatnich tygodniach część banków ścięła oprocentowanie - i to właśnie głównie o nich tutaj będzie. W tym gronie najlepsza lokata dostępna jest w Toyota Banku, który daje 5,9% w skali roku na 3-miesięcznej oraz 5,8% na 6-miesięcznej Lokacie Plus (wymagane jest konto osobiste; na pojedynczy depozyt można wpłacić do 40 tys. zł, ale każdy klient może założyć 10 lokat tego typu, więc w sumie da się ulokować do 400 tys. zł). 

VeloBank na 3-miesięcznej lokacie na nowe środki przygotował 5,8% w skali roku - tu nie trzeba posiadać, ani zakładać konta osobistego, ale wymagane jest wpłacenie nowych środków (promocyjną stawkę można uzyskać maksymalnie do 150 tys. zł).

Z kolei InBank, który jeszcze na początku zeszłego miesiąca dawał 7%, teraz zszedł do 5,75% w skali roku - tyle można uzyskać na 3-miesięcznej lokacie powitalnej (do 50 tys. zł) - bez konieczności zakładania konta osobistego, ani jakiegokolwiek innego produktu.

Przydatne informacje


Powyższe zestawienie przedstawia najlepsze lokaty bankowe i konta oszczędnościowe w bankach w Polsce według stanu na dzień 1.02.2024 roku. Jednakże oferty banków potrafią dynamicznie się zmieniać - aktualnie obowiązujące propozycje znajdziesz zawsze w aktualizowanych na bieżąco rankingach na blogu Bankobranie. Sprawdź:
Gdziekolwiek podaję oprocentowanie, to przedstawiam je w ujęciu rocznym. Pod uwagę biorę wyłącznie lokaty ze stałym oprocentowaniem (co zapewnia niezmienność stawki przez okres umowy depozytu) lub - w przypadku kont oszczędnościowych - z gwarancją oprocentowania przez określony czas.

Jeśli dopiero zaczynasz oszczędzać pieniądze i myślisz o lokatach i/lub kontach oszczędnościowych, a pojawiają się przy tym pytania, koniecznie sprawdź me wpisy poradnikowe, z których dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o lokatach bankowych oraz o kontach oszczędnościowych. W tych wpisach znajdziesz objaśnienia, porady, wskazówki oraz prosty w obsłudze kalkulator odsetek, który pozwoli Ci wyliczyć spodziewany zysk.

No i na koniec jeszcze jedna kwestia. Choć ostatnia, to nie znaczy, że najmniej ważna - bezpieczeństwo środków. Na blogu Bankobranie skupiam się wyłącznie na tym, co pewne i gwarantowane, więc pod uwagę biorą wyłącznie te oferty, które podlegają pod bankowy system gwarancji depozytów. W każdym przypadku obowiązuje więc 100-procentowa ochrona środków do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro, którą w większości przypadków zapewnia przede wszystkim polski Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w podlinkowanym wpisie przeczytasz o szczegółach gwarancji i ich zakresie). Wyjątkami są Raiffeisen Digital Bank i InBank, w których gwarancję dają odpowiedniki BFG (odpowiednio z Austrii i Estonii).

64 komentarze:

 1. Co zrobi Velo z oproc. 6,5% dla starych klientów od jutra?... Ktoś coś wie?...

  OdpowiedzUsuń
 2. Sprawdziłem wysokość odsetek wypłaconych przez Toyota Bank po zakończeniu moich lokat przez ostatnie 12 m-cy. Niestety w przypadku absolutnie wszystkich tych lokat odsetki były wyliczone błędnie na moją niekorzyść!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 40 kilka groszy

   Usuń
  2. Rzeczywiście, na wszystkich moich Lokatach Plus zakończonych w ostatnim półroczu jest to samo ... na infolinii twierdzą, że to niemożliwe 🙉

   Usuń
  3. Brzmi nieciekawie, a niedługo kończy mi się tam 5 lokat. Dajcie znać, jak to się rozwiazło.

   Usuń
  4. A jak liczysz? Wszystkie banki liczą dziennie dlatego trzeba dokladnie sprawdzic okres w dniach

   Usuń
  5. Mylisz konta oszczędnościowe z lokatami 🙉

   Aby obliczyć wysokość odsetek z lokaty terminowej należy pomnożyć kwotę depozytu przez stawkę oprocentowania i liczbę dni trwania lokaty oraz wynik tego działania trzeba podzielić przez 365 dni.

   W kolejnym kroku kwotę odsetek trzeba pomniejszyć o 19% tzw. podatku od zysków kapitałowych potocznie zwanego podatkiem tow. Belki.

   Usuń
  6. W przypadku lokaty rocznej rachunek jest wręcz banalnie prosty - jakim więc cudem TBP mylił się kilka razy przy kalkulacji odsetek i zawsze na moją niekorzyść? To sprawa do zgłoszenia w KNF !!

   Usuń
  7. @Anonimowy1 lutego 2024 10:42
   ale to bez znaczenia czy 40 groszy czy 40 złotych czy 1 grosz. W banku ma się zgadzać co do jednego.

   Usuń
  8. Chyba najpierw lepiej złożyć reklamację i zaczekać na ich odpowiedź.

   Usuń
  9. Odpowiedź dostaniesz w terminie do 30 dni. Zresztą całkiem możliwe, że będzie podobna do tej, jaką wczoraj otrzymałem od 'doradcy' na ichniej infolinii po blisko pół godziny oczekiwania: "Odsetki na pewno były wypłacone prawidłowo" - to nie żart!

   Usuń
  10. @Anonimowy, 1 lutego 2024, 21:37 - tak, warto by to gdzieś zgłosić, zwłaszcza że na dodatek w przypadku zamykania kont konsekwentnie nie zwracają za ostatni m-c opłat pobieranych z góry!

   Usuń
  11. No niestety wypłacają prawidłowo. Te brakujące grosze z lokat rocznych zabiera sobie rok przestępny 2024 a nie Toyota Bank.

   Prosta formuła dla przykładu dla 40.000 zł:
   40.000 zł x 8,2%x0,81=2.656,80 zł
   działa dobrze, o ile nasza lokata roczna przez cały okres znajduje się w latach nieprzestępnych, czyli np. tylko w roku 2023 lub na przełomie lat 2022/2023. A niestety, taka lokata trwała/trwa na przełomie lat 2023 i 2024. Każdemu będzie brakować różnicy za ilość dni z 2024r., gdzie by policzyć odsetki za ten fragment roku 2024 trzeba użyć mianownika 366 a nie 365, np. jak komuś lokata kończy się 31.01.2024 (tego dnia już mu zwracają lokatę) to jego odsetki netto trzeba wyliczyć tak:
   =40000*8,2%*335/365*0,81+40000*8,2%*30/366*0,81 = 2.656,20 zł (+-0,02)

   Usuń
  12. Jedyne kryteria brane pod uwagę przy kalkulacji odsetek to:
   - wysokość oprocentowania
   - czas trwania lokaty

   Moja roczna założona 25. stycznia 2003 zakończyła się 24. stycznia tego roku czyli trwała 365 dni (341+24) i dzielenie jej na 2 odrębne człony z użyciem 366 (!) dni przy kalkulacji odsetek przez 24 dni stycznia to jakiś ponury żart! Czy to nie przypadek, że żaden inny bank tego nie robi? 😋

   Klienci, którzy założyli roczne lokaty w marcu 2023 lub później powinni otrzymać nawet nieco wyższe odsetki, gdyż czas trwania ich lokat będzie o 1 dzień dłuższy. Nie bez powodu dokładnie tak było w przeszłości z moimi lokatami np. w Idea czy Nest oraz z obligacjami SP.

   Nie zapominajmy, że choć właścicielem Toyota Bank Polska SA jest niemiecka spółka Toyota Kreditbank GmbH z siedzibą w Kolonii, to podlega pod polski nadzór finansowy!

   Usuń
  13. W jaki sposób wytłumaczyć 'błąd' przy kalkulacji odsetek za moją lokatę, która zakończyła się w październiku ub.r.??

   Usuń
  14. Co ma rok przestępny wspólnego z lokatami kończącymi się w styczniu tego roku?

   Co ciekawe roczne lokaty kończące się w marcu (lub później) powinny mieć odsetki wyższe (mnożnik 366/365=1,00274) ze względu na fakt, że depozyty w tym okresie zbierają oprocentowanie o 1 dzień dłużej 😃

   Usuń
  15. @Anonimowy, 1 lutego 2024, 14:07 - w wątku z poprzedniego m-ca (https://www.bankobranie.pl/2024/01/najlepsze-lokaty-konta-oszczednosciowe-na-styczen-2024-.html) jest kilka wpisów w temacie reakcji banku na zapytania o przyczyny.

   Usuń
  16. To prawda jest. Komuś w odpowiedzi z banku piszą, że dla rocznej lokaty kończącej się w styczniu za pierwsze 24 dni w stycznia rzekomo oprocentowanie ma być niższe, gdyż w luty ma 29 dni - brednie!

   Usuń
  17. @Anonimowy, 3 lutego 2024, 08:14
   Na szczęście żaden inny bank nie stosuje tej pokrętnej 'metody' gdyż to jest jakiś ichni wymysł. Sprawdziłem odsetki za moją lokatę, którą u nich założyłem w kwietniu 2020 i jest ten sam problem!

   Co ciekawe odsetki za obligacje skarbowe założone w DM PKO również w kwietniu 2020 były wypłacone prawidłowo ... granda!

   Usuń
  18. Rok 2020 również był przestępny, ale co do tego ma lokata założona już w kwietniu?

   Usuń
 3. RPP nie tnie stóp a banki robią co chcą i procenty lecą na łeb na szyję. Plus dla Pekao i Citi więc skorzystałem teraz. Ale relacja oprocentowania do stóp powinna być jakoś uregulowana.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem, to banki nie mają jakiegokolwiek obowiązku uzależniania swoich ofert depozytowych z wysokością stóp procentowych.

   Usuń
  2. Banki mają dużo kasy bo depozyty płyną a kredyty tak nie idą więc nie mają parcia na utrzymywanie wysokiego oprocentowania.

   Usuń
  3. RPP właśnie utrzymala stopy na tym samym poziomie.

   Usuń
  4. Mbank od dziś obniżył oproc. z 7% do 6,5% na moich celach. Więc co z tego, że RPP utrzymał stopy. Banki i tak robią swoje.

   Usuń
 4. W Velo Banku już dzisiaj są problemy ze złożeniem wniosku. Mi nie przychodziły smsy, spróbowałam założyć konto oszczędnościowe przez aplikację, pojawił się komunikat, że jest to niemożliwe. Na infolinii nic nie wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja dzisiaj założyłam bez problemu.

   Usuń
 5. W Millennium 5,25% na lokacie zatrzymaniowej na 3 m-ce dla kwot od 6.001 zł do 200.000 zł.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wśród ofert brakuje top oferty lokaty z 6 z przodu, na 6,7 % (na pół roku lub trzy miesiące) w Szwedzkim banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki wypłacają w całości i trzeba samemu się rozliczyć z US. To zdecydowanie proklienckie i uczciwsze podejście w porównaniu do tego co robi Raiffeisen Digital Bank.

   Usuń
  2. Masz na myśli tę platformę o nazwie zaczynającej się od Ra... ???? Nie będę pisać nazwy żeby reklamy im nie robić.
   Jaką to coś ma reputację? Wiesz w ogóle gdzie trafiają wpłacane pieniądze? Do banku czy na konto Ra? Dlaczego to odbywa się przez jakąś stronę a nie bezpośrednio z bankiem? Czy klient jest stroną umowy z Ra czy z bankiem? Dla mnie śmierdzi to na kilometr. Nie płaczcie potem jak zostaniecie z niczym.

   Usuń
 7. Obligacje kupujcie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obligacje też są teraz niskie i długo okresowe

   Usuń
  2. Kupuj, kupuj. Weź sobie i za mnie. Ja pozostanę przy innych rozwiązaniach.

   Usuń
 8. Brakuje Volskwagen Banku:
  Kwota lokat dla pojedynczego klienta - 2 000 000 zł

  6,5% - 690-179 dni - oprocentowanie stałe
  6,5% - 180-269 dni - oprocentowanie zmienne

  Gwarancja wypłaty 50% naliczonych odsetek przy przedterminowym zerwaniu lokaty.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy tu chodzi o lokaty roczne?

   Usuń
  2. Obsługa w tym banku jest poniżej jakiejkolwiek krytyki. Odradzam bo miałem z nimi bardzo złe doświadczenia.

   Usuń
  3. A możesz doprecyzować czego dotyczyły te złe doświadczenia? Kłopot z odzyskaniem pieniędzy, kłopot z zamknięciem rachunku?
   Bo szczerze mówiąc, ta lokata do 179 dni na 6,5% na pół roku brzmi dla mnie kusząco, na tle konkurencji...

   Usuń
  4. Odnoszę wrażenie że oni nie chcą klientów. Moja historia:
   - Jak dopytywałem mailowo o ofertę to za każdym razem odsyłali mnie do salonów VW a jak dociskałem to raz łaskawie odpowiedzieli a za drugim razem urwali kontakt i kolejne maile przypominające zostawały bez odpowiedzi
   - Złożyłem w końcu wniosek o konto. Oddzwonili grubo po ponad tygodniu, poprosili o masę oświadczeń, podpisów skanem na maila. Wszystko jeszcze przed wysyłką kuriera!
   - Odesłałem co chcieli a oni mi na to że odmawiają otwarcia konta. Wyssali wszystkie dane bym odszedł bez niczego.
   - Zadzwoniłem na infolinię żeby dowiedzieć się skąd taka odmowa. Dostałem odpowiedź że nie bo nie. Bank ma takie prawo i nie musi informować.

   Dla mnie bank śmiechu wart. I do tego bez BFG.

   Usuń
  5. A swoją drogą już później dopiero wygooglowałem że kiedyś już pozbyli się klientów rezygnując z ich obsługi. Teraz wrócili jak Raiffeisen ale jak widać na razie to są mało proklienccy.

   Usuń
  6. A ja mam dobre doświadczenia.
   Założyłem konto przez selfie bezproblemowo.
   Na infolinii uprzejma Pani wszystko wytłumaczyła.
   Już mam tam 3 lokaty na sumę 200tys. na 179dni.
   Więc polecam.
   PS. : obsługuje to ING Śląski więc przelew szybko doszedł.
   Jeszcze czekam na bonus 200 za założenie konta zobaczymy czy się załapię.

   Usuń
 9. Czy ktoś ma pomysł jak uniknąć opłaty za Moto Konto w TBP w przypadku gdy w ostatnim m-cu (wypowiedzenia) będą spełnione warunki darmowości tego konta zgodnie z ichnią TOiP ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W poprzednim m-cu była rozkmina - wniosek - raczej ciężko uniknąć zapłaty tej przeogromnej kwoty 2,49 zł ...
   https://www.bankobranie.pl/2024/01/najlepsze-lokaty-konta-oszczednosciowe-na-styczen-2024-.html?showComment=1705416808401#c9114273072483263592

   Usuń
  2. We wniosku o wypowiedzenie wystarczy podać nr rachunku do przelewu pobranej opłaty w przypadku spełnienia warunków jej zwrotu, które określa dość jednoznacznie TOiP.

   Usuń
  3. Czy na pewno jedynie wystarczy podać nr rachunku do przelewu pobranej opłaty? Przecież od lat nikomu jej nie zwracają.

   Usuń
  4. Jakim cudem to im uchodzi - czy nikt nie prostestuje? To w skali całościowej nie są wcale tak małe kwoty!

   Usuń
 10. Mam pytanie ws. konta oszczędnościowego w PEKAO SA. Jeżeli ulokuje 100k zł, po miesiącu wpadną promocyjne odsetki, po ich doliczeniu kapitał przekroczy wspomniany limit 100k zł. Czy trzeba wypłacać nadmiar co miesiąc, aby utrzymać się w limicie, czy też kwota jest sprawdzana tylko raz po wpłaceniu 100k zł na start (maksymalny limit). Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do 100 tys. nadal będziesz mieć 7% a dla nadwyżki standardowe czyli chyba 2%.

   Usuń
  2. oprocentowanie środków powyżej 100 tys. zł wynosi 2%

   Usuń
  3. Przedmiotem Promocji jest promocyjne oprocentowanie środków zgromadzonych na:
   1) Koncie Oszczędnościowym w wysokości 7,00% w skali roku przez okres 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy Konta Oszczędnościowego. Oprocentowanie promocyjne jest naliczane do kwoty 100.000 złotych, a oprocentowanie salda powyżej 100.000 złotych jest naliczane w wysokości określonej w umowie Konta Oszczędnościowego.

   Usuń
  4. Santander swego czasu miał takie chore konto oszcz., że jak będzie choćby grosz ponad max limit dla oprocentowania promoc. to obniżka oproc. dla całej kwoty. Chora sytuacja, dziś już chyba żaden bank nie stosuje tak niegodziwej praktyki.

   Usuń
 11. Hej mam kartę Citi Simplicity wydaną w 2019r. Wg toip karty wydane do 20.05.2020 są bez opłat. Za kilka m-cy kończy mi się ważność karty i prześlą nową. Czy wtedy nadal korzystam z bezpłatności bezwarunkowej czy moja karta wpadnie w wymóg płacenia 1000zł lub opłata 12 zł? Nie wiem jak interpretować ich tabelę opłat.

  https://www.citibank.pl/files/documents/credit-cards/tabela-oplat-i-prowizji-dla-kart-kredytowych-citibank-05-10-2023.pdf

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wznowienie karty nic nie zmienia. Obowiązuje ciągle ta sama umowa. Nie wydają ci nowej ale wznawiają po upływie terminu ważności starej.

   Usuń
  2. Dzięki.

   Usuń
 12. W millenium jest 3 warunek,bo każą robic 5 opłat karta.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy FActo nadal oferuje loakty na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Uprzejmie informujemy, że podjęliśmy decyzję o zakończeniu promocyjnego oprocentowania Lokat Facto z dniem 22.12.2023 r. "

   Usuń
 14. Dziwi mnie że teraz Facto i Inbank mają już takie słabe oferty. Inbank daje max 5,1%. Mizernie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Inbanku hit:
   Powitalna 5,1% na 3 mies. xD
   Ale standardowa 5,15% na 6 mies.
   Chyba jeszcze nie było banku w którym jakaś zwykła lokata była lepsza od powitalnej dla nowych klientów.

   Usuń
  2. Pewnie po części tak dają, bo trochę ludków tam ulokowało swoje środki i póki co, muszą je tam trzymać a banki nie potrzebują ich kasy.
   Zapewne też tak jest, bo łagodniejsza władza dla banków nastała i nikt juz paluszkiem im nie grozi.

   Usuń
 15. Alior od 20.02.2024 oferuje na KMO... 2%.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...