Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 2/2024 (+650 zł za konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

2.02.2024

Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 2/2024 (+650 zł za konto osobiste)

VeloBank utrzymał warunki promocji z poprzedniej edycji.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 2/2024
A to oznacza, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku nadal daje 7% w skali roku do 50 tys. zł (dla nowych klientów), a obecni klienci załapać się mogą na 6,5% w skali roku (do 300 tys. zł) pod warunkiem wpłaty "nowych środków".

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualny ranking kont oszczędnościowych.]

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych. Prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

Jak już wspomniałem, promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku rozróżnia nowych i obecnych klientów. Z tego względu poniższy opis uwzględnia właśnie te dwie grupy - będzie mowa o oprocentowaniu dla nowych klientów, którzy dopiero założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe (uwaga: trzeba zrobić to zdalnie; w promocji nie biorą udziału konta otwierane w placówkach) oraz w dalszej kolejności dla obecnych klientów (bez zmian pozostaje konieczność zapewnienia nowych środków).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 2/2024


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie DLA NOWYCH KLIENTÓW (nieco niżej wyjaśniam kim dla banku jest nowy klient), którzy EKO założą poprzez wniosek internetowy lub w kanałach zdalnych (jak bankowość internetowa lub mobilna, gdy ktoś do takowych ma już dostęp): 
  • 7,0% w skali roku do 50 000 zł oraz
  • 6,5% w skali roku dla nadwyżki od 50 000 do 300 000 zł
   (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 70 tys. zł, to z tej sumy 50 tys. zł będzie oprocentowane na 7%, a 20 tys. zł załapie się na 6,5%).
 • oprocentowanie DLA OBECNYCH KLIENTÓW, którzy ulokują nowe środki: 
  • 6,5% w skali roku do 300 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów), liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 2. do 29.02.2024 r. (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających/otwierających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

Czas jeszcze wyjaśnić kim dla banku jest "nowy klient". Zgodnie z regulaminem promocji to osoba, która w okresie od od 31.12.2022 r. do 1.02.2024 r. nie posiadała jakichkolwiek produktów oszczędnościowych w VeloBanku (przez które bank rozumie: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz indywidualne konta emerytalne).

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. do 6,5 lub do 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów (już posiadających EKO, acz i tych, którzy EKO dopiero teraz założą - rozumianych jednak jako nowych w kontekście nieposiadania produktów oszczędnościowych co najmniej od 31.12.2022 r.).

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO). W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 30.01.2024 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 30.01.2024 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 30.01.2024 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 2.02.2024 r. do 29.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 2/2024, czyli od 2.02.2024 r. do 29.02.2024 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty: 

31 komentarzy:

 1. Dziś wypłacam stamtąd kasę i lokuje znowu w poniedziałek i taki myk da mi te 6,5% na 3 msc?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety trzeba było w ciemno wypłacić 30 stycznia.

   Usuń
  2. Czy jak wypłacę w ciemno 29.02, to będę mógł skorzystać z oferty, jeśli zamknę konto?

   Usuń
  3. Ale po co chcesz zamykać? Na ofertę dla nowego klienta się nie załapiesz jeśli miałeś/masz EKO lub lokatę w Velo. A 6,5% jest dla nowych środków więc tu zamykanie konta nie ma nic do rzeczy.

   Usuń
 2. Jeżeli miałeś jakieś środki na koncie, to tylko nadwyżka będzie objęta oferta

  OdpowiedzUsuń
 3. Poczekałam 5 dni na odsetki z EKO i...nie dają juz przedlużenia zwrotow 100 zlotych
  Czas odejść. Liczyłam na 2 przedłuzenia, na rok zwrotów. Nie wyszlo u mnie. Tylko 9 miesięcy sie udalo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak przedłużyć zwroty o 3 miesiące? Zwroty trwają 6 miesięcy.

   Usuń
  2. Składasz wypowiedzenie i na ogól sami dzwonią i proponują jeszcze 3 miesiące.

   Usuń
  3. Po tych 6 mcach nalezy zlozyc wypowiedzenie konta i wtedy dzwonią

   Usuń
 4. Kiedy będzie kolejne wyliczanie salda początkowego?
  Mnie się kończy 7% 8 marca...
  Wypłacę po 8.03. ale czy jest sens utrzymywać konto i czekać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to załapiesz się dopiero na edycję 4/2024 bo jak się zacznie 3/2024 to jeszcze będziesz mieć 2/2024 a wtedy nie można mieć jednej po drugiej w czasie trwania jakiejś edycji.

   Usuń
  2. A kiedy jest spodziewana 4 edycja programu oszczędnościowego?

   Usuń
  3. Ale mozesz miec 7% w pekao, do kwietnia zdążysz.

   Usuń
  4. Żeby wiedzieć kiedy będzie 4 edycja trzeba powróżyć z kryształowej kuli:-)

   Usuń
  5. Mam w Velo 5.5, a w ING jest 6.

   Usuń
  6. A widzę że starają się teraz te edycje pokrywać z miesiącami kalendarzowymi więc wielce możliwe że ed. 4/2024 pojawi się w okolicy początku kwietnia.

   Usuń
  7. W PKO mam karencję. Chyba wejdę do ING.

   Usuń
 5. Dzień dobry, pytanie
  do kiedy można składać wnioski na promocję
  1. "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" (tu jest info że do 30.04.2024: https://www.bankobranie.pl/2024/01/witaj-w-velobanku-edycja-1-2024.html)
  a do kiedy na
  2. "Witaj w VeloBanku - edycja 2/2024" ? a na tej stronie jest info: "od 2. do 29.02.2024 r."
  to jak to jest w końcu czy to nie jakiś błąd ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 1. "Witaj w VeloBanku - edycja 1/2024" to promocja z moneybackiem 10% (do 600 zł) i dostępna jest do 30.04.2024 r.

   2. Nie ma jeszcze promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 2/2024". Być może masz na myśli promocję "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - edycja nr 2/2024" - ona jest dostępna właśnie od 2. do 29.02.2024 r.

   PS. Do 29.02.2024 r. dostępna jest jeszcze promocja "Doceniam Velo - polecam Velo - edycja 4/2023", czyli program poleceń, dający osobie poleconej dodatkowy bonus 50 zł.

   Usuń
 6. Chciałbym załapać się na promocję 7% w EKO i "zwrot do 600zl" za założenie KO. Pytanie czy jest różnica w kolejności zakładania tych kont, tzn czy jeżeli założę najpierw KO to potem przy założeniu EKO będę starym klientem z 6,5%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw Velokonto ze Skarbonką a później oszczędnościowe (EKO).

   Usuń
 7. Czy jeśli teraz wypłacę wszystkie swoje pieniądze z VeloBanku a jestem objęty promocją, bo niestety wpłaciłem pieniądze na EKO zamiast na VeloKonto i uruchomiła mi się promocja 02/24 i mam niekorzystne saldo na dzień badania salda to wypadnę z promocji i będę mógł wziąć udział w kolejnej edycji jeśli moje saldo będzie na dzień badania salda 0 czy nie ma to znaczenia i jestem objęty promocją na 92 dni? Nie ma tego w regulaminie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to masz włączoną edycję na 92 dni.

   Usuń
  2. Popełniłeś nieodwracalny błąd, nie da się ugasić raz odpalonej promocji EKO, takie rzeczy to tylko w Millennium. Do zobaczenia w kolejnej promocji na EKO za jakieś 3 lub 4 edycje, bo na tyle się wykluczyłeś tym ruchem.

   Usuń
 8. Jaki procent dają na zwrotnej?

  OdpowiedzUsuń
 9. Witam, mam pytanie, skorzystałam z promocji i w połowie lutego otworzyłam EKO wpłacając 50 tys i uzyskując podwyższone oprocentowanie. Czy jeśli teraz przed zakończeniem lutego wpłacę dodatkowo załóżmy 20 tys na konto, czy będzie ono objęte podwyższonym oprocentowaniem 6.5% czy kolejna wpłata nie będzie już traktowana jako ulokowanie nowych środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, możesz dopłacać i do tych dopłat też będzie 6.5%

   Usuń
 10. Hej, Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem. Nie jestem klientem VELO i na tą chwilę mam 50k środków. Założe konto i przez 3 msc będę korzystał z oprocentowania 7%. Koło czerwca spoidzewam się większej kwoty. Obserwując historie banku pewnie będzie kolejna edycja na podobnych zasadach. Czy mogę wtedy zrobić tak, że wypłace po 3 miesiącach z końcem maja te 50k na których zarobie 7%. I powiedzmy na początku czerwca wpłace 100k i czy te 100k będą się łapać do promocji na nowe środki? Czyli na tą chwilę jest to 6,5%, potem sie moze zmienić.

  Czy źle rozumiem i jak teraz zostane klientem banku i przystąpie do promocji to już potem nici z kolejnej promocji w czerwcu na nowe środki? Wtedy bardziej mi się opłaci poczekać do czerwca i wtedy zostać nowym klientem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, na tym polegają promocje dla nowych środków że możesz wypłacać kasę i za jakiś czas z nią wracać gdy to znów będzie uznane za nowe środki. To już zależy od tego jaka będzie data badania salda w którejś z przyszłych promocji (potencjalnie w czerwcu lub lipcu)

   Usuń
 11. Jak tam od jutra z nową edycją EKO, utrzymają warunki? Ktoś coś wie? Bo się zastanawiam czy dziś odpalać obecną. Ostatni dzień.

  OdpowiedzUsuń
 12. Radze policzyc sobie % za kazdy miesiac promocyjnego % na EKO ,zwlaszcza gdy sie doplaca(zasila) rachunek i kwoty sa różne.Liczba dni tez sie wtedy różni i w sumie wyliczenie NIE pasuje. Podatek licze przy zmienionych kwotach i za okreslone liczby dni.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...