Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Najpopularniejsza promocja wśród Czytelników bloga powraca: zgarnij 650 zł za konto w VeloBanku

800 zł od Santandera7% + 300 zł od Pekao600 zł od Millennium500 zł od ING1200 zł za kartę Citi

1.12.2023

Najpopularniejsza promocja wśród Czytelników bloga powraca: zgarnij 650 zł za konto w VeloBanku

VeloKonto ponownie dostępne jest w świetnej promocji.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 3/2023" (z moneybackiem do 600 zł)
Na otwierających VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku niezmiennie czekają gwarantowane bonusy do 650 zł. To też niezmienny top, jeśli chodzi o najlepsze promocje bankowe tego typu.


[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w VeloBanku.]

VeloBank w swej ofercie VeloKonto ma od roku i przy okazji tej rocznicy pochwalił się, że klienci założyli już ponad 160 tys. takich rachunków. Duże zainteresowanie promocją dziwić jednak nie może, gdy do wzięcia jest aż tyle. Sam z promocji też skorzystałem, a to wycinek z historii mego konta, na które wpływają bonusy:

Nagrody za konto w Velobanku

No i skorzystało też wielu Czytelników bloga Bankobranie. Oto przykładowe relacje (komentarze spod jednego z mych wpisów na Facebooku dot. pierwszej edycji promocji):

Opinie Czytelników bloga na temat promocji Velobanku

Jak uzyskać 650 zł za VeloKonto?


W praktyce mamy tu do czynienia z kumulacją promocji, w których do wzięcia czeka:
 • do 600 zł moneybacku - moneyback to procentowo naliczany zwrot od każdej płatności kartą i/lub Blikiem. W tym przypadku jest on bardzo wysoki, bo wynosi aż 10% (gdy w innych bankach to zazwyczaj 1-3%), a do tego wypłacany jest bardzo szybko, bo już w ciągu kilku dni od wykonania płatności. W praktyce: robisz zakupy w dowolnym sklepie np. za 110 zł - bank zwróci Ci 11 zł. Zatankujesz na stacji paliw za 200 zł - bank zwróci Ci 20 zł itd. 
 • bonus pieniężny 50 zł za otwarcie konta z polecenia - by zdobyć tę nagrodę gwarantowaną, we wniosku należy podać kod polecenia od osoby obecnie posiadającej konto osobiste w VeloBanku. Jeśli takiej osoby nie znasz, możesz skorzystać z mego sprawdzonego kodu, który udostępniam Czytelnikom bloga. Dzięki temu programowi poleceń w praktyce możesz zyskać jeszcze więcej, bo też możesz polecać konto innym osobom (np. członkom rodziny, znajomym) - za każde skuteczne polecenie bank zapłaci Ci 100 zł (a polecać jest łatwiej, gdy na osobę polecaną też czeka do 650 zł).

W sumie wychodzi więc tytułowe 650 zł. Jak zgarnąć wszystkie nagrody? Oto instrukcja krok po kroku.

Promocja "Witaj w VeloBanku - edycja 3/2023" (z moneybackiem do 600 zł)


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji.

Zasady promocji. By wziąć udział w promocji "Witaj w VeloBanku - edycja 3/2023" i uzyskiwać moneyback:

 • do 31.01.2024 r. otwórz VeloKonto (czyli konto osobiste z oferty VeloBanku) wraz z VeloSkarbonką (czyli rachunkiem oszczędnościowym);
  uwaga: we wniosku o konto warto wpisać kod polecenia QF5E3M (niżej znajdziesz szczegóły, ale już tutaj zasygnalizuję, że dzięki temu zyskasz dodatkową premię 50 zł);
 • wyraź zgody marketingowe na:
  • użycie przez bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego; 
  • otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną;
  • możliwość prowadzenia marketingu (zgoda na marketing lub prawnie uzasadniony interes administratora danych);
  • dodatkowo nie zgłaszaj sprzeciwu do przetwarzania Twoich danych osobowych przez bank.
 • wykonuj płatności kartą i/lub Blikiem.

Bank będzie naliczać 10% zwrotu od równowartości wyżej wymienionych płatności i taką nagrodę będzie wypłacać na VeloSkarbonkę - szybko bo już w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od daty zaksięgowania transakcji na VeloKoncie. 

Zwrot naliczany jest za płatności kartą oraz Blikiem (z wyłączeniem przelewów na telefon Blik) wykonywane w dowolnych punktach handlowo-usługowych i/lub w Internecie, za wyjątkiem miejsc, w których terminal płatniczy ma przypisany jeden z poniższych kodów MCC (to kod wskazujący na dominujący charakter działalności sprzedawcy lub usługodawcy):
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne, 
 • 6012 – określający instytucje finansowe (towary i usługi).

Tym samym do moneybacku nie zostaną zaliczone transakcje zasilające Revoluta lub tym podobne usługi.

Naliczanie moneybacku - zgodnie z regulaminem - będzie obowiązywać:
"180 dni liczonych od momentu otwarcia albo otwarcia i aktywacji VeloKonta dla procesów, gdzie możliwość korzystania z konta następuje po jego aktywacji (np. VeloKonto otwierane w procesie kurierskim)" 

Przy czym teraz ważna kwestia: ten okres 180 dni (przez który będziesz uzyskiwać moneyback 10%) podzielony jest na 6 cykli (każdy po 30 dni) i w każdym takim cyklu zgarnąć można maksymalnie 100 zł.

Przykładowo: jeśli VeloKonto (wraz z VeloSkarbonką) otworzysz 3.12.2023 r. (spełniając wtedy wszystkie pozostałe warunki - jak chociażby wyrażenie zgód), to kolejnym 30-dniowymi okresami rozliczeniowymi na potrzeby promocji będą cykle: 

 • I cykl: od 3.12.2023 do 1.01.2024 (30 dni)
 • II cykl: od 2. do 31.01. (30 dni)
 • III cykl: od 1.02. do 1.03. (30 dni)
 • IV cykl: od 2. do 31.03. (30 dni)
 • V cykl: od 1. do 30.04. (30 dni)
 • VI cykl: od 1. do 30.05. (30 dni)


W każdym z tych cykli do wzięcia będzie do 100 zł. By zgarnąć całą pulę, łatwo więc wyliczyć, że wystarczy wykonać płatności na sumę min. 1 000 zł. W celu uzyskania zwrotów można płacić np. w dowolnych punktach handlowo usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych, aptekach, drogeriach, na stacjach paliw itp.) oraz w Internecie (np. na Allegro). Oczywiście, jeśli nie dasz rady wykonać płatności na taką sumę, to zwrot też otrzymasz, bo on wynosi 10% niezależenie od tego, ile wydasz - jeśli uzbierają się transakcje na sumę np. 900 zł, to otrzymasz 90 zł zwrotów w danym okresie.

Do dnia otrzymania zwrotu nie zamykaj, ani nie wypowiadaj umowy o VeloKonto i VeloSkarbonkę, ani nie wycofuj wyrażonych zgód oraz nie zgłaszaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych.

Premia 50 zł za otwarcie konta z polecenia


Wspomniałem już, że we wniosku o konto warto podać kod polecenia (jeśli nie znasz nikogo, kto mógłby Ci polecić konto, to możesz skorzystać z mego kodu: QF5E3M ), dzięki czemu wpadnie dodatkowe 50 zł. By zgarnąć ten bonus:
 • we wniosku o konto poza wyżej wymienionymi zgodami wyraź też zgodę na prezentację ofert marketingowych spółek powiązanych z bankiem i podmiotów z nim współpracujących (...) w tym opartych na profilowaniu oraz przesłanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w tym poczty elektronicznej oraz za pomocą urządzeń telekomunikacyjnych, w tym telefonu;
 • w każdym z trzech pierwszych kolejnych miesięcy kalendarzowych po otwarciu konta, zasil swe VeloKonto jednorazowym wpływem w wysokości min. 2 000 zł - wpływ musi pochodzić z rachunku w innym banku (może być to nawet przelew z Twego konta) lub z konta firmowego w VeloBanku; nie może to być przelew z konta dla klientów indywidualnych w VeloBanku; na potrzeby promocji bank uwzględni tylko wpływ w wysokości min. 2 000 zł - nie może być to suma mniejszych wpływów, nawet jeśli łącznie uzbierałoby się 2 000 zł.

Zasilenie konta oznacza wpływ na to konto, który zostanie odnotowany w historii rachunku - nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas.

Przykładowo: jeśli konto założysz we wrześniu, to wpływy należy zapewnić w październiku, listopadzie i grudniu.

Wypłata premii za otwarcie konta z polecenia przewidziana jest do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji przez osobę zakładającą konto. Zatem pozostając przy powyższym przykładzie - w przypadku konta otwartego w grudniu, bonus (50 zł) za spełnienie warunków od stycznia do marca, otrzymasz do 30.04.2024 roku.

Do momentu odbioru nagrody nie zamykaj konta, ani nie składaj wypowiedzenia, nie wycofuj zgód marketingowych oraz nie zmieniaj konta na wspólne - wymóg dotyczy zarówno osoby poleconej, jak i polecającej.

W programie poleceń można też zarabiać po 100 zł za każdą skuteczną rekomendację - więcej na ten temat piszę tutaj.

Konto osobiste w VeloBanku - prześwietlenie oferty


VeloKonto
, czyli konto osobiste, które trzeba założyć w VeloBanku, charakteryzuje się poniższymi cechami:

 • 0 zł za prowadzenie konta (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 
 • 0/7 zł - opłata miesięczna za kartę wydawaną do konta nie jest pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:
  • w poprzednim miesiącu kalendarzowym wykonasz min. 5 płatności kartą lub Blikiem na dowolne kwoty lub
  • nie masz ukończonego 26. roku życia;
 • 0 zł za wydanie karty do konta (za pierwsze cztery karty; za piątą lub każdą kolejną bank pobiera opłatę w wysokości 5 zł); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą z bankomatów sieci Planet Cash, a w przypadku wypłat z innych bankomatów prowizja wynosi 0/5 zł (prowizja nie jest pobierana w przypadku wykonania min. 5 płatności kartą lub Blikiem w miesiącu poprzednim).

VeloBank we wniosku o konto nie wymaga załączania skanu dowodu osobistego. Umowę z bankiem można zawrzeć na jeden z poniższych sposobów:
 • za pośrednictwem kuriera - we wniosku możesz wskazać dla niego też inny adres, niż Twój adres zamieszkania czy korespondencyjny (wtedy przyjedzie on tam gdzie Ci wygodnie - np. do pracy czy na uczelnię) lub
 • za pomocą aplikacji mObywatel (w tym procesie udział też bierze kurier, który przyjedzie z dokumentami do podpisu), lub 
 • "na selfie" (czyli z wykorzystaniem wideoweryfikacji).

Szczegółowe informacje o tym, jak wygląda każdy z procesów otwierania konta, można znaleźć na stronie promocji.

Z kolei VeloSkarbonka to rachunek oszczędnościowy prowadzony za 0 zł bez warunków. Nie trzeba na ten rachunek wpłacać żadnych środków, ale trzeba go założyć, bo to właśnie tu będą wpadać zwroty za płatności. Wszystkie przelewy zlecane (poprzez bankowość elektroniczną) z VeloSkarbonki na własne konto osobiste w VeloBanku realizowane są za 0 zł.

Środki na VeloSkarbonce są oprocentowane: 6,5% w skali roku do kwoty 3 000 zł (nadwyżka ponad 3 000 zł objęta jest już stawką zaledwie 0,05% w skali roku). Jeśli dysponujesz większymi oszczędnościami, sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe z oproc. do 7% w skali roku (do 50 tys. zł).

Rozpiska promocji:

Ta prosta promocja, może być jeszcze prostsza za sprawą przygotowanej przeze mnie rozpiski w formie pdf.
Jeśli masz potrzebę dopilnowania wydatków, tak aby "wycisnąć" z promocji maksimum zwrotów, nie zapłacić za korzystanie z karty i na 100% zdobyć premię z tytułu polecenia pobierz, wydrukuj, a następnie po prostu odhacz we właściwym momencie wykonane czynności.


Powyższy wpis zawiera link polecający, co oznacza, że mogę zyskać, jeśli za jego pośrednictwem złożysz wniosek o VeloKonto. Z punktu widzenia osoby otwierającej konto, niczego to nie zmienia, a mi będzie mi miło, jeśli skorzystasz z takiej formy, bo wtedy i ja dostanę bonus od banku za polecenie.

Przydatne dokumenty:

92 komentarze:

 1. Korzystałam 6 miesięcy. 600 zł wpadło + 50 zł. A teraz dostałam przedłużenie moneybacku na jeszcze 3 miesiące!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem że po złożeniu wypowiedzenia? Jeżeli tak, to w jakiej formie było wypowiedzenie składane?

   Usuń
  2. Potwierdzam, wg mnie w chwili obecnej najlepszy bank. I do tego 7% na EKO.

   Usuń
  3. Anonimowy1 grudnia 2023 10:27
   tak, po wypowiedzeniu przez bankowość internetową. Zadzwonili po paru dniach i przedłużyli o te 3 miesiące.

   Usuń
  4. Kiedy dostałeś te promocję utrzymaniowa? Ponoc byla do 31.10 a teraz nic nie dają

   Usuń
  5. @Anonimowy 1 grudnia 2023 12:42
   ok

   Usuń
  6. Potwierdzam, również dostałem. Jest nowa edycja promocji utrzymaniowej, która trwa do końca grudnia 2023 roku. Warto jednak zwrócić uwagę, że i tutaj wykluczone są MC 4829 i 6012, m.in. doładowanie Revoluta, o czym pani na infolinii nie zawahała się wspomnieć. :)

   Usuń
  7. Potwierdzam: wykluczenie MCC 6012 zakończyło możliwość otrzymywania zwrotów za wypłaty gotówki BLIK-iem! 😬😬

   Usuń
  8. Jestem zadowolony do tej pory jak to działa. Zdążyłem przed wykluczeniami i to sobie chwalę, bo mam skarbonkę wyżej oprocentowaną. Niestety, chyba za dużo osób robiło mcc6012. Niestety eko tylko na 3 miesiące i słabe promocje utrzymaniowe.

   Usuń
  9. Czy wypowiedzenie trzeba złożyć tylko na velokonto, czy na eko oszczędnościowe oraz skarbonka też?

   Usuń
  10. @Anonimowy, 12 stycznia 2024, 15:51 - to zależy które konta chcesz zamknąć

   Usuń
 2. Czy za płatności na Allegro jest zwrot?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Raczej niema, bo nikt na allegro nie kupuje, każdy znajduje taniej gdzieś indziej.

   Usuń
  2. #Anonimowy1 grudnia 2023 14:37
   Tak, jest.
   #JamesArthur
   Ale jakoś każdego dnia przez Allegro przechodzi ok. milion transakcji. Więc trochę przestrzeliłeś z tym "nikt"

   Usuń
  3. Jasne, że za transakcje na Allegro dostaniesz 10% na skarbonkę.

   Usuń
 3. Czy ktoś z Was otrzymał po raz trzeci ofertę utrzymaniową po złożeniu wypowiedzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co proponują? Otrzymałem właśnie ostatnią pełną nagrodę. Czy już można składać wypowiedzenie czy trzeba odczekać jakiś czas?

   Usuń
 4. Otrzymałeś/aś 3 propozycję na utrzymanie konto.
  Po ilu dniach od otrzymania ostatniego pełnego zwrotu do kwoty 100 zł wypowiadałeś/aś konto?

  OdpowiedzUsuń
 5. Velobank nie daje 3 propozycji utrzymania! Sprawdzone!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie do końca prawda. Po drugim wypowiedzeniu zaoferowali promocyjne oprocentowanie konta oszczędnościowego na pół roku. Więc coś tam jeszcze mają. Mi jeszcze zaoferowali zastrzeżenie karty płatniczej.

   Usuń
 6. Witam
  Mi VELO nie dał 3 raz przedłużenia konta, mimo, że ostro się targowałem

  Konto założone w styczniu - do połowy lipca zwroty 10%
  W sierpniu wypowiedzenie i przedłużone zwroty na 3 miesiące
  Grudzień kolejne wypowiedzenie - mimo ostrych targów nie przedłużyli na kolejny okres
  PA PA VELO

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Targów? W jaki niby sposób można się 'targować' z pracownikami infolinii?

   Usuń
  2. Można negocjować warunki pozostawienia konta. Nie zawsze jednak się zgadzają.

   Usuń
 7. Czy mając konto oszczędnościowe lub lokatę można korzystać z promocji na otwarcie osobistego?

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy może ktoś wie do kiedy w Velo jest możliwość uzyskania tej oferty zatrzymaniowej 3x100 zł (10% z transakcji) - czy w styczniu też będzie taka możliwość czy już nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecna oferta zatrzymaniowa trwa do końca grudnia. Pytanie, czy w nowym roku będzie kolejna edycja.

   Usuń
 9. Nie widzę nigdzie info ile wynosi okres wykluczenia dla byłych klientów?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zacytuję fragment: "Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie miała konta osobistego w VeloBanku co najmniej od 31.12.2022 r. do dnia przystąpienia do niniejszej promocji".

   Usuń
 10. jaki kurier wozi umowy??

  OdpowiedzUsuń
 11. jak sprawdzić kod MCC danej transakcji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bankiem, który udostępnia taką informację w szczegółach transakcji jest właściwie tylko Alior. W innych bankach, gdy chciałem poznać kod MCC, wysyłałem wiadomość (w bankowości) z pytaniem dla konkretnej transakcji (na odpowiedź można liczyć dopiero po zaksięgowaniu płatności).

   Usuń
 12. Również skorzystałam 6 miesięcy. 600 zł + 50 zł (z kodu polecenia Złotówki) + 200 zł bo to samo zrobiła córka i żona. A teraz dostałam przedłużenie moneybacku na jeszcze 3 miesiące! Razem da tylko mojej osobie 1150 zł

  OdpowiedzUsuń
 13. 6,5%? Na Velo skarbonce jest 8% do 3 tysięcy przecież, przynajmniej u mnie tak w szczegółach konta widnieje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakbyś ją otworzył teraz to tylko 6,5

   Usuń
  2. I sprawa jasna 👍🏻Dzięki @kate.

   Usuń
 14. Jak dobrze rozumiem do uczestnictwa w promocji nie jest wymagana karta. Wszystkie transakcje można wykonać blikiem...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby nie ma wymogu karty ale z drugiej strony to nawet jak będziesz płacić tylko Blikiem to to zapewni kartę za 0zł.

   Usuń
  2. W regulaminie nie ma wymogu wyrobienia karty

   Usuń
 15. Chciałbym się upewnić i niczego nie przegapić :) Jeżeli otworzyłem VeloKonto wraz z VeloSkarbonką 13.12.2023 i tego dnia otrzymałem od nich SMS, że konto jest już aktywne, to kolejne 30-dniowe okresy rozliczeniowe promocji będą cykle:

  I cykl: od 13.12.2023 do 11.01.2024 (30 dni)
  II cykl: od 12.01 do 10.02.2024 (30 dni)
  III cykl: od 11.02. do 11.03.2024 (30 dni)
  IV cykl: od 12.03 do 10.04.2024 (30 dni)
  V cykl: od 11.04 do 10.05.2024 (30 dni)
  VI cykl: od 11.05 do 09.06.2024 (30 dni) ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie. Możesz też napisać prośbę wiadomością w bankowości i dokładnie podadzą ci te okresy.

   Usuń
 16. a jak to sie ma do zakupu czegos przez allegro a pozniej jednak zwrocenie tego? naliczy?
  mozna kupowac obligacje skarbowe i tez naliczy?

  OdpowiedzUsuń
 17. a ten cashback dziala przy zakupach blikiem internetowo? bez karty? i mozna od razu po zalozeniu konta czy trzeba poczekac az fizyczna dojdzie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blik jest najlepszy bo najszybciej przychodzi zwrot

   Usuń
 18. Żeby otrzymać te 600 zł w formie zwrotów, to trzeba obrotu aż na 6k, czy tak?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dostajesz 10% z obrotu do 100zł/mc

   Usuń
  2. Obecnie nie dostaję, dopiero kontempluję - obrót kartą i/lub BLIKiem na 6k pozwala 'obsłużyć' niejedną promkę, czyż nie?

   Usuń
  3. 1000 zł obrotów/miech = 100 zł premia. 6 miechów x 1000 zł = 600 zł premii. Summa summarum aby załapać się na 600 zł premii należy wykręcić przez pół roku 6000 zł.

   Usuń
  4. Normalne wydatki, a właściwie to nawet tylko ich ułamek w każdym gospodarstwie domowym.

   Jeśli ktoś tyle nie wydaje to tylko może być np na utrzymaniu rodziców.

   Usuń
 19. Czy na velokonto są pobierane opłaty za powiadomienia o transakcjach np. blik,przelewach itp?
  Gdzie znajdę kod. do poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W aplikacji wszystkie powiadomienia push są bez opłat.

   Usuń
 20. W sekcji "Dla kogo promocja" jest info, że w promce może wziąć udział osoba, która nie miała konta osobistego przez cały ubiegły rok. Czy oznacza to że posiadanie EKO bądź Skarbonki w tym okresie nie jest przeszkodą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podbijam pytanie.

   Usuń
  2. Złotówa napisał powyżej, że ROR należy otworzyć wraz z VeloSkarbonką, więc uprzednie posiadanie tej Skarbonki eliminuje z promki - jedno przeczy drugiemu 😳

   Usuń
  3. EKO nie przeszkadza, a Skarbonkę można zamknąć, po to żeby ją ponownie otworzyć z już z kontem w promocji. Nie ma wymogu nie posiadania nigdy Skarbonki.

   Usuń
  4. Chyba lepiej najpierw zamknąć tą Skarbonkę, choć trwa to aż 30 dni.

   Usuń
  5. Póki co promocję przedłużają co miesiąc, więc można liczyć na to, że po zamknięciu Skarbonki załapiesz się na kolejną edycję w lutym

   Usuń
  6. W tej promce może wziąć udział osoba, która nie miała konta osobistego przez cały ubiegły rok. To oznacza, że posiadanie EKO bądź Skarbonki w tym okresie nie jest przeszkodą - taki wniosek płynie z info zawartej w powyższym opisie 🤡

   Usuń
  7. Czy w chwili składania wniosku o konto osobiste nie można posiadać Skarbonki?

   Usuń
  8. No w Regulaminie jest mowa o tym że masz OTWORZYC Skarbonke

   Usuń
  9. W czym problem - jeśli w chwili składania wniosku masz już Skarbonkę, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zawnioskować o kolejną, prawda?

   Usuń
  10. A można mieć kilka VeloSkarbonek na raz? Jeśli tak, to może wziąć udział od razu.

   Usuń
  11. Regulamin:
   "Jak możesz przystąpić do promocji
   4. Obejmiemy Cię promocją, jeśli w ----okresie trwania promocji ----spełnisz wszystkie poniższe warunki:
   a) otworzysz VeloKonto (indywidualne lub wspólne),
   b) ----otworzysz VeloSkarbonkę---- w tej samej relacji właścicielskiej co VeloKonto,"

   Nie jest napisane "posiadasz lu otworzysz VeloSkarbonke" tylko "otworzysz"

   Usuń
  12. No właśnie - czy mając już Skarbonkę można otworzyć kolejną?

   Usuń
  13. Skarbonka to nic innego jak konto oszczędnościowe tak jak np. EKO, których można mieć więcej niż jedno.

   Usuń
  14. Ja mam jedna veloskarbonke i nie mam mozliwosci zalozenia kolejnej w aplikacji, kolejne eko mozna zalozyc

   Usuń
 21. Za polecenia nie wypłacają 50 zł mimo przez 3 miesiące wysyłania przelewu na 2.000.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W którym miesiącu konto było otwarte?

   Usuń
  2. Jeszcze był wymóg zaznaczenia zgód marketingowych niestety ich zakres był szerszy niż dla otwarcia samego konta, ale jeśli wg Ciebie spełniłeś warunki, złóż reklamację

   Usuń
 22. Na wstępie dziękuję za stworzenie bankobrania, za 2023r. (od czerwca) zyskałem na tym już 1800zł.
  A teraz konkret: VeloBank na sprzedaż? Co to znaczy dla klientów, zabierać z tego banku pieniądze?
  Namówiłem rodziców na trzymanie na EKO w VeloBank 50k , trzymać dalej czy zabrać do innego banku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe słowa! Cieszę się, że takie są efekty korzystania z bloga :)

   Odnosząc się do kwestii dotyczącej potencjalnej zmiany właścicielskiej banku.

   VeloBank to bank pomostowy, który powstał celem obsługi klientów po Getin Banku. Aktualnie jego udziałowcami w 51% jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a pozostałe 49% - podzielone po równo - posiada 8 największych banków w Polsce (m.in. PKO BP, Pekao, Santander). Zgodnie z prawem w ciągu dwóch (a w niektórych przypadkach trzech) lat taki bank musi zmienić właściciela.

   Generalnie procesy zmian właścicielskich czy fuzji na rynku bankowym są powszechne. Bank Millennium przejął Eurobank, PKO BP Nordeę, Alior przejmował Meritum Bank, a BNP Paribas łączył się z Raiffeisen Polbankiem. To tylko kilka przykładów. Każdy z tych procesów "trochę" trwał. W każdym przypadku nowy bank/właściciel musi respektować dotychczasowe umowy/regulaminy - zachowuje ciągłość.

   I tak samo będzie to wyglądać z VeloBankiem - najpierw musi być wyłoniony kupiec, później muszą być stosowne zgody (KNF, UOKiK), a dopiero potem - jeśli dochodzi do połączenia banków - mają miejsce fuzje, w pierwszej kolejności prawnej, a dopiero później operacyjnej. To zazwyczaj trwa na tyle długo, że... w praktyce skończy się udział w danej promocji. Zatem tu nie ma powodów do zabierania jakichkolwiek środków czy rezygnacji z promocji.

   Usuń
  2. Spoko, BFG posiada 51% akcji Velo 😃

   Usuń
 23. Anonimowy10 stycznia 2024 10:17,
  Może parę słów ode mnie na temat tego banku, w dniu 14.11.2023 r. w wyniku pomyłki pracownika VeloBanku zamknięto mi oba rachunki wraz ze zgromadzonymi środkami, dostęp do karty debetowej, dostępu do bankowości internetowej i mobilnej. Przez ten czas kontaktowałem się z infolinią i napisałem 3 reklamacje które zostały uznane za zasadne. Zamkniętej karty mi nie przywrócono, musiałem zawnioskować o przywrócenie rachunków i nową kartę. A środki wróciły do mnie dopiero 5.01.2024 r. Nikt mi nie zwróci czasu i nerwów które straciłem i nie polecam nikomu tego "banku".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobna sytuacja mnie spotkała pod koniec grudnia. Po ofercie na zatrzymanie 10% zwrotów na 3 mies - pierwsze zwroty już wpadły na konto. Jednak po 30 dniach od dyspozycji zamknięcia (skutecznie odwołanej w czasie telefonu konsultanta, skoro działały zwroty z promki na zatrzymanie) - wszystko zostało zamknięte. Zorientowałem się przy kasie na stacji benzynowej. Dobrze że miałem kartę innego banku i środki na koncie. Udałem się do placówki. Pieniądze były na rachunkach technicznych. Pobrano ode mnie jeszcze wzór podpisu i po ok. 1,5h w banku miałem gotówkę w kieszeni. Z bankiem się rozstałem. Wysłałem jeszcze pytanie o to, co się wydarzyło. Odpowiedziano mi, że przepraszają (co raczej na plus - w innych bankach przy reklamach nie przepraszali, najwyżej uznawali dla "dobra współpracy w przyszłości", choć problemy były ewidentnie z ich winy). I że powodem był błąd systemu, w wyniku którego anulacja zamknięcia konta zapisana przez konsultanta, nie powiodła się. Może kiedyś wrócę - wracam do banków, które mnie wkurzyły, aby bezwzględnie wykorzystać promocje i zamknąć konta, bo w sumie na tym tylko zyskuję. Ale na razie- przerwa od Velo. Dzięki Złotówie są inne opcje bankobrania.

   Usuń
  2. W każdej instytucji zdarzają się pomyłki, gdyż nie myli się tylko ten, który nic nie robi :)

   Najważniejsze jak później wygląda korekta. Mnie już 2-krotnie w tej samej firmie wprowadzono w błąd na infolinii na moją szkodę: wcześniej w BZWBK oraz niedawno w Banco Santander de Polonia. W obu przypadkach się odwoływałem podając daty, czas oraz nr telefonu, z którego dzwoniłem i w obu przypadkach otrzymałem żenujące odpowiedzi odmowne. A przecież mogli skorygować błędy swoich pracowników oraz ich pouczyć, aby tego nie robili na przyszłość!

   Usuń
 24. Czy wpłaty/wypłaty BLIK w bankomatach są płatne?

  OdpowiedzUsuń
 25. Witam.
  Wiecie może, czy obecnie działa w Velo jakąś promocja zatrzymaniowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 10%, do 100 zł przez 3 kolejne miesiące.

   Usuń
  2. Do mnie przed chwila dzwonili (wypowiedzenie zlozone wczoraj), zeby zachecic do niezamykania konta, ale w sumie nie wiem po co, bo nie mieli zupelnie nic do zaoferowania. Pani jedynie przekonywala, ze konto moze byc darmowe po zamknieciu karty. 10% zwrotow za platnosci nie proponowali.

   Usuń
 26. Jak wygląda moneyback jeśli po zakupie dokonało się zwrotu towaru?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zostaje.

   Usuń
  2. Tak było w poprzedniej edycji. Wówczas dawali zwroty nawet za wypłaty BLIK z bankomatu - to se ne vrati :)

   Usuń
 27. W przypadku wyboru kuriera, którą firmę kurierską wysyłają?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli nie zmieniło się nic to jakiś już czas temu był InPost.

   Usuń
  2. Aha,dziekuję za odpowiedź:)

   Usuń
 28. Obecna edycja kończy się 31 stycznia. Czy ktoś może wie lub domyśla się jak może wyglądać okres wykluczenia w nowej edycji? Zakładam, że się co edycję przesuwa o parę miesięcy?

  OdpowiedzUsuń
 29. Czy zakup kartą vouchera na 500 zł, np.: do Biedronki, spełni kryterium aby dostać zwrot 10%?

  OdpowiedzUsuń
 30. Czy doładowanie karty przedpłaconej z Circle K, pozwoli na zwrot 10%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Carrefour kupowałam kartę podarunkową i reszta zakupów na drugi paragon. Jedna i druga transakcja dostały ten sam MCC przypisany hipermarketowi. Więc powinno to iść analogią.

   Usuń
 31. Czy spłaty BLIKiem w Allegro Pay i w PayPo wliczają się do 10% CashBack'u ?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...