Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 1/2024 (+650 zł za konto osobiste)

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

12.01.2024

Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 1/2024 (+650 zł za konto osobiste)

VeloBank utrzymał warunki promocji z poprzedniej edycji.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 1/2024
A to oznacza, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku nadal daje 7% w skali roku do 50 tys. zł (dla nowych klientów), a obecni klienci załapać się mogą na 6,5% w skali roku (do 300 tys. zł) pod warunkiem wpłaty "nowych środków".

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć - da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych. Prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

Jak już wspomniałem, promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku rozróżnia nowych i obecnych klientów. Z tego względu poniższy opis uwzględnia właśnie te dwie grupy - będzie mowa o oprocentowaniu dla nowych klientów, którzy dopiero założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe (uwaga: trzeba zrobić to zdalnie; w promocji nie biorą udziału konta otwierane w placówkach) oraz w dalszej kolejności dla obecnych klientów (bez zmian pozostaje konieczność zapewnienia nowych środków).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 1/2024


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie DLA NOWYCH KLIENTÓW (nieco niżej wyjaśniam kim dla banku jest nowy klient), którzy EKO założą poprzez wniosek internetowy lub w kanałach zdalnych (jak bankowość internetowa lub mobilna, gdy ktoś do takowych ma już dostęp): 
  • 7,0% w skali roku do 50 000 zł oraz
  • 6,5% w skali roku dla nadwyżki od 50 000 do 300 000 zł
   (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 70 tys. zł, to z tej sumy 50 tys. zł będzie oprocentowane na 7%, a 20 tys. zł załapie się na 6,5%).
 • oprocentowanie DLA OBECNYCH KLIENTÓW, którzy ulokują nowe środki: 
  • 6,5% w skali roku do 300 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów), liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 12.01. do 1.02.2024 r. (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających/otwierających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

Czas jeszcze wyjaśnić kim dla banku jest "nowy klient". Zgodnie z regulaminem promocji to osoba, która w okresie od od 31.12.2022 r. do 11.01.2024 r. nie posiadała jakichkolwiek produktów oszczędnościowych w VeloBanku (przez które bank rozumie: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz indywidualne konta emerytalne).

W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. do 6,5 lub do 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów (już posiadających EKO, acz i tych, którzy EKO dopiero teraz założą - rozumianych jednak jako nowych w kontekście nieposiadania produktów oszczędnościowych co najmniej od 31.12.2022 r.).

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO). W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 9.01.2024 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 9.01.2024 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 9.01.2024 roku, a
 konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym).

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 12.01.2024 r. do 1.02.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 1/2024, czyli od 12.01.2024 r. do 1.02.2024 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.

W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

Przydatne linki:
Przydatne dokumenty: 

42 komentarze:

 1. Czy mając już Skarbonkę w chwili wnioskowania o ROR można otworzyć kolejną, żeby wziąć udział w promce z 10-procentowymi zwrotami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo można mieć tylko 1 Veloskarbonkę.

   Usuń
  2. Skąd to wiadomo? Skarbonka to po prostu konto oszczędnościowe tak jak np. EKO, których można mieć więcej niż jedno.

   Usuń
  3. Skąd to wiadomo? Z tabeli oprocentowania i informacji pod gwiazdką w niej zaartą.

   Usuń
  4. Można otworzyć 5 kont oszczednosciowych Eko i 5 kont oszczednosciowych celowych. Jedna skarbonke. Dwa konta oszczędnościowe Premium A trzecie wniosek złoŻył 3 listopada I nadal nie otwarte

   Usuń
  5. Czy na jednym koncie oszczędnościowym eko jeżeli ma się ofertę podwyższamy oprocentowanie, to można otworzyć drugie eko oszczędnościowe na nowe środki wyżej oprocentowane? Wpłacić nowe środki na drugie.

   Usuń
  6. @JamesArthur
   Nie można. W artykule jest o tym mowa:
   "Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków."

   Usuń
  7. @JamesArthur 14 stycznia 2024 17:27
   "Co jeżeli masz więcej niż jedno indywidualne EKO?
   12. Oferta obejmuje wyłącznie jedno indywidualne EKO. Jeżeli masz więcej niż jedno indywidualne EKO, ofertą obejmiemy Twoje najstarsze indywidualne EKO."

   I wszystko w temacie.
   Nie czytajcie tego co tworzy co chwilę @krzysztofp109@gmail.com bo to totalny odlot. Powinien napisać jakiś przewodnik dla lubiących utrudniać sobie życie, np. "Cierpienia młodego(?) bankobiorcy" lub "Kamasutra w finansach".

   Usuń
 2. Czy dają coś teraz na zatrzymanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. lipa. wczoraj wypowiedzenie, dzis tel

   Usuń
  2. Lokaty na 2 lub 4 m-ce @ 5,4%

   Usuń
  3. U mnie było 5,6%

   Usuń
  4. Dzięki za odpowiedzi, bardziej interesuje mnie oferta utrzymaniowa dotycząca ROR - czy aktualnie proponują te 10%zwrotów na mies. lub coś podobnego.

   Usuń
  5. Dają bez zmian. 10% do 100 zł/mies. na 3 m-ce.

   Usuń
  6. @Anonimowy13 stycznia 2024 22:31 Dzięki za cynk, a czy wiadomo do kiedy trwa obecna edycja tej oferty utrzymaniowej 10% na 3 mies? Poprzednia miała się zakończyć wraz z końcem grudnia.

   Usuń
  7. Kontaktują się samo przy zamknięciu konta czy lepiej zadzwonić?

   Usuń
 3. Dwa razy korzystałam już z oferty utrzymaniowej. Czy ktoś czy VeloBank aktualnie proponuje coś na utrzymanie konta gdy złożę wypowiedzenie? Jeżeli tak to co proponują?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nadal oferują. Dostałem drugi raz.

   Usuń
  2. Ale Anonim z 13.21 juz 2 razy korzystal. Pyta, co dalej. Podobno juz dalej koniec, czyli mozna max przez rok miec dziesięcioprocentowe zwroty. Po roku sie z bankiem rozstajemy. Bylo bardzo milo, ale wszystko co dobre, przemija zbyt szybko.

   Usuń
  3. Co konkretnie oferują przy 3 ofercie utrzymaniowej?

   Usuń
  4. @Anonimowy 14 stycznia 2024 07:41
   A co byś chciał? Jest konto które jest za darmo, jest karta która przy 5 płatnościach jest darmowa, jest konto oszczędnościowe, są lokaty…

   Usuń
  5. To jest blog o zarabianiu, na którym dzielimy się informacjami w tej kwestii. Jeżeli jesteś zadowolony z Velobanku to możesz osobiście wyrazić swoje zadowolenie po zalogowaniu się do bankowości internetowej.

   Usuń
  6. Karta wirtualna jest darmowa bezwarunkowo!

   Usuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  8. Cyt. „ Anonimowy13 stycznia 2024 22:31
   Dają bez zmian. 10% do 100 zł/mies. na 3 m-ce.”

   Usuń
  9. Z tego co słyszałem, to tą ofertę można otrzymać tylko 2 razy.

   Usuń
 4. A czy ktoś może mi powiedzieć czy jeśli jednej zgody marketingowej nie założyłam przy zakładaniu konta, ale na następny dzień już to zaznaczyłam czy promocja będzie obowiązywała? Czy już niestety nie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promo % jest od dnia spełnienia wszystkich warunków a więc można zrobić to na raty i będziesz mieć od dnia włączenia zgód.

   Usuń
 5. Napiszcie kieddy wam proponowali ostatni raz utrzymaniową bo mi w piątek nic

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych czytelników, jeśli chce założyć konto oszczędnościowe w innym banku niż mój "podstawowy" to w jaki sposób najlepiej przelać większą kwotę, np 100tys złotych?
  Chodzi o ewentualne zgłaszanie do US i niepotrzebne komplikacje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla spokoju świętego napisz w tytule przelewu 'przelew na własne konto w innym banku'. Przelewaj tylko ze swojego konta na swoje konto (te same imię nazwisko nadawcy i odbiorcy i adresy, broń Boże z konta własnego na konto syna i innych kombinacji). Na bank przelew na 100k będzie zgłoszony przez bank do US, ale jak z kasą ok tj. ma pokrycie w PITach itp. to nawet tego nie odczujsz i bez obaw. Gorzej ma taki, co sobie z MOPSu żyje albo z podatkami zalega i taki przelew trzaśnie... Po wykonaniu takiego przelewu warto być pod telefonem, bo z banku mogą dzwonić czy ty to ty. Jeśli rzadko robisz przelewy na większe kwoty to duża szansa, że zadzwonią bo algorytm wyłapuje nietypowe działania klienta.

   Usuń
  2. Jak są przelewy między twoimi własnymi kontami albo w małżeństwie ze wspólnotą majątkową to nie musisz się niczym martwić ani obawiać.

   Usuń
  3. "Na bank przelew na 100k będzie zgłoszony przez bank do US" - jaki bank masz na myśli?

   Usuń
  4. Oczywiście Śląski

   Usuń
  5. przelej w kilku porcjach, podziel te 100 na części

   Usuń
  6. Tu bym uważała, bo często za drugi przelew trzeba placic 9 zl czy nawet kilkanaście! Zadzwonią, czy to faktycznie ty chcesz przelac; potwierdzisz i już. Ustaw sobie jednak dzień wczesniej na spokojnie limity na odpowiednio wysokie, bo wszedzie bardzo blokuja limity i nieraz trzeba przejsc z apki na www, żeby to zmienic jeszcze przed przelaniem. Z doswiadczenia powiem, ze przelewanie wiele razy po troche jest mega frustrujace tak jak szukanie prawidlowej opcji odblokowania limitu, gdy juz teraz wlaśnie chcesz zrobic ten przelew.

   Usuń
 7. Wystarczy przelać. Tak, po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaklepałem 6,5% w Velo na nowe środki.
  Od 2 lutego nowa oferta. Ciekawe - obniżą oprocentowanie, czy po zostawią bez zmian /?

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego po założeniu elastycznego konta oszczędnościowego wpisane jest oprocentowanie 6.5% do 300tys. Skoro powinno być 7% do 50tys?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli jesteś nowym klientem - jutro sprawdź oprocentowanie.

   Usuń
  2. Jesteś starym klientem wg definicji z tego artykułu.

   Usuń
  3. No tak tylko że ja nie miałem żadnych produktów w tym banku. Nigdy.wief trochę to dziwne że widnieje 6.5% a nie 7...

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...