Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz czytnik Amazon Kindle 11 oraz 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile za kartę Citi Simplicity

750 zł od mBanku700 zł od Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

19.01.2024

Odbierz czytnik Amazon Kindle 11 oraz 8000 punktów w programie Bezcenne Chwile za kartę Citi Simplicity

Czas na promocję dla lubiących czytać e-booki. 

Promocja Citibanku: "Zaczytaj się z Kindle i Kartą Kredytową Citibank"
Nagrodą gwarantowaną za kartę kredytową Citi Simplicity jest czytnik Amazon Kindle. Do tego można zgarnąć punkty w programie Bezcenne Chwile, które dadzą nagrody - np. bony do Empik Go - o wartości 100 zł.

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Citibanku.]

Ostatni raz czytnik Kindle (wtedy model 7) był nagrodą za kartę kredytową Citibanku prawie 8 lat temu. W międzyczasie pojawiły się dziesiątki (a może i więcej) promocji tego banku i nawet teraz dostępne są alternatywne okazje do bankobrania z kartą Citi Simplicity w roli głównej. Przypomnę, że aktualnie można wybrać też 900 zł dzięki punktom w programie Bezcenne Chwile lub 600 zł w bonusach pieniężnych.

W wyżej podlinkowanym wpisie znajdziesz prześwietlenie tej propozycji, a poniżej skupiam się już wyłącznie na nowości.

Promocja Citibanku: "Zaczytaj się z Kindle i Kartą Kredytową Citibank"


Dla kogo promocja? Udział wziąć może osoba pełnoletnia, która nie posiada i co najmniej od 1.04.2023 r. nie posiadała głównej karty kredytowej w Citibanku.

Jeśli masz inne produkty Citibanku (np. konto osobiste, pożyczkę czy nawet dodatkową kartę do głównej karty kredytowej z logo Citi), to możesz wziąć udział w niniejszej promocji. Pamiętaj jednak, by wniosek o kartę złożyć na stronie promocji.

Nagrody.
Na uczestników promocji czekają:
 • czytnik e-booków Kindle 11, w kolorze Black (według regulaminu o wartości 600 zł - w sklepach rozpoznawalnych marek cena urządzenia jest podobna);
 • dwie nagrody po 4 000 punktów (każda) w programie Bezcenne Chwile - taka liczba punktów wystarczy na nagrody - np. bony na zakupy - o wartości 100 zł oraz
 • zwolnienie z miesięcznej opłaty za kartę przez okres 12 miesięcy (co pozwala na przetestowanie karty przez ten okres bez obaw o koszty).


Nagroda rzeczowa objęta jest roczną gwarancją producenta (w razie potrzeby szczegóły na temat zgłoszeń reklamacyjnych można znaleźć w regulaminie promocji: pkt 7h).

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 22.03.2024 r., ale należy uwzględnić, że może zakończyć się wcześniej w przypadku wyczerpania puli 250 zawartych umów o kartę w niniejszej promocji. Ta liczba ma być jednak monitorowana i w przypadku jej wyczerpania stosowna informacja pojawi się na stronie promocji.

Zasady promocji "Zaczytaj się z Kindle i Kartą Kredytową Citibank" 


By wziąć udział w akcji i zgarnąć tytułową nagrodę:
 • do 22.03.2024 r. złóż wniosek o kartę Citi Simplicity (do uzyskania nagrody kwalifikują wyłącznie wnioski złożone na stronie promocji);
 • w ciągu 10 dni roboczych od złożenia wniosku przekaż bankowi dokument potwierdzający dochody (można to zrobić online);
 • przed zawarciem umowy o kartę wyraź zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej firmie dostarczającej nagrodę (oczywiście ta firma nie dowie się o szczegółach Twych umów, ani transakcji, ale jedynie pośrednio o tym, że masz kartę kredytową w Citi - bo tak stanie się, gdy bank zleci jej przesłanie nagrody; zgodę wyraża się poprzez akceptację regulaminu promocji);
 • zawrzyj z bankiem umowę o kartę Citi Simplicity;
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (ta data będzie widoczna w umowie), zarejestruj swą nową kartę w programie Bezcenne Chwile;
 • w dwóch spośród trzech miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych dwóch miesięcy) wykonaj płatności kartą na sumę min. 1 000 zł (rozwiewając wątpliwości: może to być jedna transakcja lub wiele mniejszych płatności, które łącznie dadzą co najmniej tysiaka w danym miesiącu).

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz czytnik Amazon Kindle 11. Wiadomość powiadamiającą o przyznaniu nagrody dostaniesz w bankowości internetowej najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków promocji. Bank prześle czytnik na Twój adres korespondencyjny najpóźniej w ciągu 45 dni od powiadomienia o jej przyznaniu. Do dnia otrzymania nagrody posiadaj aktywną kartę wyrobioną w promocji.

By zdobyć pierwszą nagrodę w postaci 4 000 punktów w programie Bezcenne Chwile:
 • w czwartym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj co najmniej 5 płatności o łącznej wartości min. 100 zł (rozwiewając wątpliwości - nie chodzi tutaj o to, by każda z tych pięciu transakcji była po min. 100 zł; może być więcej drobnych transakcji - ważne by w sumie wyszła stówka).

By zdobyć drugą nagrodę w postaci 4 000 punktów w programie Bezcenne Chwile:
 • w piątym, szóstym, siódmym, ósmym, dziewiątym, dziesiątym, jedenastym i dwunastym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w każdym z tych miesięcy) wykonaj co najmniej 5 płatności o łącznej wartości min. 100 zł (tu również chodzi o mniejsze transakcje tak by w sumie dały stówę).

By zdobyć każdą kolejną nagrodę, uprzednio należy mieć spełnione warunki uzyskania nagrody poprzedniej (a więc przykładowo: żeby zgarnąć pierwszą nagrodę punktową za płatności w czwartym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu zawarcia umowy o kartę, uprzednio należy mieć zrealizowane warunki uzyskania czytnika).

O przyznaniu punktów (odrębnie pierwszej nagrody w postaci 4 000 punktów i odrębnie drugiej nagrody) bank powiadomi Cię wiadomością w bankowości internetowej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia powyższych warunków, a punkty zostaną naliczone na Twym koncie punktowym w programie Bezcenne Chwile najpóźniej w ciągu 30 dni od powyższego powiadomienia. Punkty mają być ważne przez 9 miesięcy od momentu naliczenia - to czas na ich wymianę na nagrody z katalogu programu Bezcenne Chwile.

Do czasu otrzymania każdej z nagród posiadaj aktywną kartę Citi Simplicity.

Ważne wskazówki


Płatności kartą na potrzeby promocji możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach czy marketach spożywczych, odzieżowych, budowlanych, motoryzacyjnych, drogeriach, aptekach, księgarniach, lokalach gastronomicznych, na stacjach paliw) i/lub w Internecie (m.in. na Allegro). Pamiętaj jedynie, iż Citibank na potrzeby transakcji uwzględni tylko płatności, które:
 • nie będą to Transakcje szczególne w rozumieniu Regulaminu Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A., [niżej wyjaśniam o co chodzi - przyp. Mr. Złotówa],  
• nie będą to Transakcje zwrócone 

Zgodnie ze wspomnianym regulaminem kart kredytowych, transakcje szczególne to:
"– wypłata środków pieniężnych z Limitu kredytu, na dowolny cel konsumpcyjny, w formie Polecenia przelewu wewnętrznego w złotych lub Polecenia przelewu krajowego w złotych, 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie gier losowych, hazardowych (...), 
– Transakcja u podmiotów świadczących usługi w zakresie wymiany walut, walut wirtualnych i środków płatniczych oraz pośredniczących w wymianie" 

Odpadają więc transakcje w kasynach, czy u bukmacherów, a także doładowania aplikacji typu Revolut. Z racji specyficznego kwalifikowania terminali płatniczych w placówkach pocztowych, najpewniej i tam dokonywane transakcje nie zostaną uwzględnione.

Kto może otrzymać kartę Citi Simplicity? 


Od osoby wnioskującej o kartę kredytową Citibank oczekuje spełniania poniższych warunków:
 • wiek - minimum 18 lat; 
 • dochód netto - min. 1200 zł lub w przypadku działalności gospodarczej min. 2 500 zł; 
 • zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; w przypadku działalności gospodarczej wymagane jest jej prowadzenie od min. 2 lat

Źródłami dochodu akceptowanymi przez Citibank są nie tylko umowy o pracę oraz działalność gospodarcza, ale także umowy cywilno-prawne, emerytury, renty, dochody z tytułu najmu nieruchomości oraz udziały w spółkach z o.o. i akcyjnych. W każdym przypadku obowiązują jednak te same wymogi minimalnego wieku i dochodu wnioskodawcy.

Karta Citi Simplicity - szczegóły oferty Citibanku


Karta kredytowa Citi Simplicity
Na uczestników powyższej promocji czeka jeszcze jeden przywilej - brak opłaty miesięcznej za kartę przez 12 kolejnych miesięcy, począwszy od pełnego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę (w tym przypadku regulamin promocji bierze górę nad zasadami wynikającymi z taryfy prowizji i opłat). 

Za pierwszy niepełny miesiąc opłata za kartę również nie jest pobierana. Po upływie 12 miesięcy opłaty za kartę nadal będzie można uniknąć, ale już nie na warunkach regulaminu promocji, a zgodnych z taryfą opłat i prowizji (na dzień dzisiejszy takie warunki dla "standardowego" posiadacza karty to 1000 zł płatności w miesięcznym okresie rozliczeniowym karty).

Chociaż na stronie promocji widnieje informacja o tym, że "Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to 22,88%", jest to jedynie wyliczenie w oparciu o ustawowo narzucony wzór i zakłada spłatę wykorzystanej kwoty w ratach. Trzymając się jednak zasady spłacenia karty w okresie bezodsetkowym, nie poniesiesz takich kosztów i oddasz dokładnie tyle samo, ile zostało przez Ciebie wydane. Dodatkowo można też uniknąć opłaty za kartę, więc nagrodę da się zdobyć bez ponoszenia kosztów. Sprawdziłem to nie tylko w teorii, ale i w praktyce (i nie tylko ja, ale wielu Czytelników, którzy w promocjach Citibanku już uczestniczyli).

Wyrabiając kartę, pamiętaj, by nie włączać usług dodatkowych (jak CitiPhone, czyli obsługi karty przez telefon - czego nie należy mylić z bankowością mobilną za pomocą aplikacji), ani nie korzystać z dodatkowych produktów (jak karta dodatkowa lub naklejka zbliżeniowa), bo te już mogą kosztować. Na potrzeby promocji nie są one wymagane. Tak samo nie warto nadpłacać karty kwotą 200 zł lub wyższą. Co oznacza to nadpłacanie? To proste - jeśli kartą wykonasz płatności na sumę min. 300 zł, to wystarczy, że spłacisz (przelewając na rachunek karty) 300 zł. Możesz przelać więcej, ale jeśli już, to maksymalnie 499,99 zł - tak by nie powstała nadpłata na właśnie 200 zł.

Jeżeli dotąd nie było Ci dane korzystać z karty kredytowej, zapoznaj się z poradnikiem: Karta kredytowa - 12 kluczowych zasad, które musisz znać. Tam wyjaśniam zasady jej działania oraz to, czym jest okres bezodsetkowy.

Promocje bankowe bez ich samodzielnego wyszukiwania? To proste. Zestawienie promocji bankowych, na których zyskasz najwięcej wraz z linkami do moich przeswietleń możesz uzyskiwać dzięki newsletterowi, który przesyłam do Czytelników. A zapisać się warto nie tylko z tego powodu. Na powitanie otrzymasz ode mnie prezent w postaci praktycznego poradnika "Jak zyskiwać na bankach?".

Przydatne dokumenty:

5 komentarzy:

 1. Można połączyć z promocją z bonami Allegro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo każda promocja jest osobna.

   Usuń
  2. Zgodnie z tym, co pisze przedmówca - a o udziale w danej promocji decyduje złożenie wniosku poprzez dedykowaną stronę (do właściwej linkuję w każdym wpisie poświęconym danej akcji).

   Usuń
 2. Czy po roku można zrezygnować z karty i czy musi to być przelew od pracodawcy czy też własny

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Regulamin promocji wymaga utrzymania karty do momentu przyznania nagród. Później można zrobić z kartą co się chce (włącznie z rezygnacją).

   Nie do końca rozumiem o jaki przelew chodzi? Regulamin promocji nie wymaga zapewniania jakichkolwiek wpływów.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...