Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7,1% na koncie oszczędnościowym w Citibanku dla zakładających bezwarunkowo darmowe CitiKonto

750 zł od mBanku ⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto700 zł od Santandera600 zł od Millennium

10.01.2024

7,1% na koncie oszczędnościowym w Citibanku dla zakładających bezwarunkowo darmowe CitiKonto

7,1% to obecnie najwyższe oprocentowanie jakie można uzyskać na kontach oszczędnościowych w bankach w Polsce.

Citibank: 7,1% w promocji "Oszczędzaj z nowym Kontem"
Osoby zakładające konto osobiste w Citibanku, mogą teraz zapewnić sobie 7,1% w skali roku (do 50 tys. zł), gwarantowane nawet na 4 pełne miesiące. Do tego można zgarnąć bonus 20 zł.

[Aktualizacja w dn. 5.02.2024 r.: niniejsza promocja już się zakończyła (w związku z wyczerpaniem puli). Citibank odpalił jednak nową edycję - z tymi samymi warunkami - którą omawiam tutaj.]


Citibank: 7,1% w promocji "Oszczędzaj z nowym Kontem"


Dla kogo promocja konta?
Uczestnikiem może być osoba pełnoletnia, która nie ma i po 31.12.2021 r. nie miała konta osobistego lub rachunku oszczędnościowego w Citibanku (wykluczenie obejmuje też współposiadaczy tego typu rachunków).

Ewentualne posiadanie innych produktów Citibanku (np. karty kredytowej, pożyczki, kredytu czy rachunku firmowego) nie wyklucza z niniejszej promocji CitiKonta. Pamiętaj jedynie, że nawet jeśli masz już dostęp do bankowości internetowej Citibanku, to na potrzeby promocji wniosek o konto złożyć musisz na stronie promocji.

Limit uczestników. Promocja ma być dostępna do 13.02.2024 r., ale należy mieć jeszcze na uwadze, że może zakończyć się wcześniej, gdyż Citibank przygotował się na udział 1 500 uczestników. Obserwując poprzednie edycje promocji CitiKonta, wygląda na to, że bank nie chce, by ktokolwiek odszedł z kwitkiem. Gdy pula wniosków objętych promocją wyczerpywała się, to bank od razu odpalał kolejną edycję promocji.

Citibank: konto oszczędnościowe 7,1% - szczegóły oferty


Główne cechy promocji zaserwowanej przez Citibank to:

 • oprocentowanie: 7,1% w skali roku
 • kwota środków na koncie oszczędnościowym objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 50 000 zł
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania na koncie oszczędnościowym: od 1.02. do 31.05.2024 roku.

Zasady promocji "Oszczędzaj z nowym Kontem"


By wziąć udział w promocji konta oszczędnościowego w Citibanku i zapewnić sobie na nim podwyższone oprocentowani:
 • do 13.02.2024 r. złóż wniosek o CitiKonto, akceptując zgodę na zdalną weryfikację tożsamości oraz w ciągu 10 dni od otwarcia konta zaakceptuj regulamin promocji (w praktyce robi się to jednak już podczas zawierania umowy o konto);
 • najpóźniej do 29.02.2024 r. załóż konto oszczędnościowe w Citibanku (choć w praktyce z jego założeniem nie warto zwlekać, gdyż promocyjne oprocentowanie 7,1% obowiązuje już od 1.02.);
 • w lutym, marcu, kwietniu i maju 2024 roku (w każdym z tych czterech miesięcy kalendarzowych): 
  • zapewnij wpływ(y) na CitiKonto (czyli konto osobiste) na łączną kwotę min. 2 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 1 płatność kartą wydaną do konta na kwotę min. 100 zł (chodzi tu o jedną transakcję na taką kwotę, a nie o większą liczbę płatności, które zsumują się do 100 zł).

Wpływ może pochodzić z dowolnego źródła - może być to nawet Twój przelew z własnego konta w innym banku. Wykluczenie jest tylko jedno: nie zaliczy się przelew z innego rachunku prowadzonego przez Citibank dla klientów indywidualnych (nie zaliczy się np. przelew z konta współmałżonka, jeśli posiada konto w Citibanku).

Wpływ oznacza pojawienie się środków w historii konta osobistego - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas, więc można je w dowolnym momencie wydać, wypłacić lub przelać (czy to do innego banku, czy na konto oszczędnościowe w Citibanku dające 7,1% w skali roku).

Wypłata odsetek będzie następowała w dwóch transzach: 
 • na koniec miesiąca kalendarzowego otrzymasz odsetki wynikające z oprocentowania standardowego (obecnie wynosi 2% w skali roku)
 • odsetki promocyjne (uzupełniające do poziomu 7,1% w skali roku) bank wypłaci Ci do 20. dnia miesiąca kalendarzowego następującego w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków (wpływ na konto osobiste + 1 płatność na min. 100 zł); wypłata promocyjnych odsetek w praktyce będzie realizowana w czterech terminach: do 20.03. (odsetki za luty), 20.04. (za marzec), do 20.05. (za kwiecień) oraz do 20.06.2024 r. (za maj); czekając na ostatnie odsetki, nie musisz dalej trzymać środków na koncie oszczędnościowym (do 31.05. będzie obowiązywać 7,1%, a od 1.06. standardowe oprocentowanie - jeśli ono by Ci nie odpowiadało, to środki możesz wycofać, a 20.06. i tak dostaniesz odsetki za maj).

Do czasu otrzymania odsetek nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na inny typ, ani nie wypowiadaj umowy z bankiem.

Jak zdobyć dodatkowy bonus 20 zł?


By zdobyć bonus pieniężny, warunek jest jeden :
 • zawierając z bankiem umowę o CitiKonto, wyraź zgody na:
  • przesyłanie i prezentowanie przez Citibank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego, środkami komunikacji elektronicznej (tzn. poprzez: system bankowości elektronicznej Citibank Online, sms, e-mail, powiadomienia w aplikacjach w tym powiadomienia w aplikacji Citi Mobile) oraz 
  • telefoniczne przekazywanie i prezentowanie przez bank informacji handlowych, w tym mających charakter reklamy lub marketingu bezpośredniego.

   i nie wycofuj ich do ostatniego dnia roboczego miesiąca, w którym otworzysz to konto.

Wypłata bonusu 20 zł na CitiKonto przewidziana jest do ostatniego dnia roboczego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Jeśli nie wyrazisz wyżej wymienionych zgód marketingowych, to jedynie nie otrzymasz bonusu 20 zł, ale nadal będziesz mieć prawo do promocyjnego oprocentowania 7,1% na koncie oszczędnościowym. 
 

CitiKonto oraz konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Citibanku


Główne cechy konta osobistego (czyli CitiKonta) to:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta (bez warunków); 
 • 0 zł za krajowe przelewy Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej lub mobilnej; 0 zł za pierwsze 3 (w miesiącu kalendarzowym) przelewy Express Elixir;
 • 0 zł za kartę do konta (bez warunków); 
 • 0 zł za wypłatę gotówki kartą w bankomatach Citi (w pozostałych bankomatach darmowe są pierwsze 4 wypłaty kartą w miesiącu kalendarzowym, a piąta i każda kolejna kosztuje 8 zł).

Podczas zakładania konta w Citibanku warto zwrócić uwagę, by nie włączyć dodatkowych usług (bo one już są płatne), takich jak np. CitiPhone (za 9 zł miesięcznie). To usługa dobrowolna, która na potrzeby promocji nie jest wymagana, więc warto dopilnować, by jej nie aktywować.

Po złożeniu wniosku o konto na stronie promocji, możesz je otworzyć za pomocą wideoweryfikacji lub za pośrednictwem kuriera.

Jeśli zaś chodzi o konto oszczędnościowe, to jest to rachunek otwierany i prowadzony za 0 zł pod warunkiem posiadania konta osobistego w Citibanku (czyli wyżej wspomniane CitiKonto załatwi utrzymanie rachunku oszczędnościowego bez opłat).

W każdym miesiącu kalendarzowym z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Citibanku można wykonać jeden przelew za 0 zł (za drugi i każdy kolejny bank pobiera opłatę w wysokości 10 zł). Obecnie obowiązuje na nim oprocentowanie 2% w skali roku (bez limitu kwoty). Jeśli więc na rachunku ulokujesz np. 52 000 zł, to dla kwoty do 50 tys. otrzymasz (w sumie) 7,1% w skali roku, a dla nadwyżki ponad 50 tys. zł będzie naliczane oprocentowanie 2%.

Konto oszczędnościowe w Citibanku założysz już po otwarciu konta osobistego - po zalogowaniu do bankowości internetowej przejdź następującą ścieżkę: Usługi i profil => Oszczędności i inwestycje.

Przydatne informacje:

Przydatne dokumenty:

10 komentarzy:

 1. No i niestety problem. Próbowałem założyć konto ale przy próbie rozpoczęcia weryfikacji pojawia się błąd i info żeby kliknąć przycisk 'kontunuuj' którego nie ma na stronie. Jest też info że jeśli zamknę przeglądarkę to bank będzie dzwonic mnie. Możliwe że to dlatego że kiedyś miałem konto i kartę kredytową.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to stare konto robi problem, powinni zadzwonić

   Usuń
 2. Tak. Teraz oferują 7,1% dla 50k i 0 zł za otwarcie RORu a za chwilę wrzucą promocję typu tej, co była: Zyskaj 350 zł premii za konto osobiste w Citibanku. Szkoda marnować wyczekiwanej karencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale jak widać przy okazji tych promocji z oprocentowaniem, wiele osób kompletnie tego nie rozumie. Słowem; szkoda prądu na tłumaczenia.

   Usuń
  2. Dzięki, to poczekam ;-)

   Usuń
  3. A mówiłam, ze warto poczekać. Kto się rzucił na te 7,1% to już nie skorzysta z poniższej opcji.

   https://www.bankobranie.pl/2024/02/citibank-otworz-citikonto-i-zyskaj-do-450-pln.html

   Usuń
 3. Te odsetki mogę co miesiąc wypłacać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak. Na tym polega konto oszczędnościowe że możesz sobie kasę wypłacać.

   Usuń
 4. Konta założyłem w styczniu. 1 lutego wpłaciłem na konto oszczędnościowe 38 000 zł z konta żony w Velobanku, a 2 lutgo 12 000 zł z mojego konta w Millennium na City Konto i przelałem je na konto oszczędnościowe. Dlaczego w bankowości elektronicznej City Online widzę oprocentowanie konta oszczędnościowego 2%, a nie 7,1% ? Nadmieniam, że płatność kartą wykonam do końca lutego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo widzisz oprocentowanie standardowe. A promocyjne wypłacą ci osobno dopiero jak sprawdzą czy w danym miesiącu spełniłeś warunki.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...