Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Podwyżka oprocentowania w Pekao! Teraz aż 7% na koncie oszczędnościowym (do 100 tys. zł) + premia 200 zł za konto osobiste

750 zł od mBanku1200 zł za kartę Citi700 zł od Santandera620 zł od BNP Paribas600 zł od Millennium

9.01.2024

Podwyżka oprocentowania w Pekao! Teraz aż 7% na koncie oszczędnościowym (do 100 tys. zł) + premia 200 zł za konto osobiste

Oto niespodzianka. I to duża! Bank Pekao podniósł oprocentowanie dla oszczędzających.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao
Gdy większość banków tnie stawki, bank z żubrem w logo pozytywnie zaskoczył. Na koncie oszczędnościowym można tu teraz zapewnić sobie 7% w skali roku (do 100 tys. zł i na okres 152 dni). By uzyskać taką stawkę oprocentowania, niezbędne jest konto osobiste w Pekao (z którym zgarnąć można gwarantowaną premię 200 zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualnie dostępne promocje w Banku Pekao.

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (jednak w przypadku tych ostatnich furtka uchylona jest bardzo wąsko - o szczegółach piszę niżej).

7% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na tak długi okres (podczas gdy większość innych banków, jeśli oferuje promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych, to ogranicza się do zapewnienia określonych warunków zazwyczaj przez 3 miesiące) teraz może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na dalsze cięcia stóp procentowych (a hamująca inflacja może być przyczynkiem do takiego ruchu RPP) - w takich okolicznościach banki dalej będą ciąć oprocentowanie, ale tutaj zmienić nic się nie może. Dzięki promocji, 7% w skali roku jest zapewnione na 152 dni i takie warunki będą musiały być utrzymane w tym okresie.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.04.2023 do 8.01.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 7% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii za konto osobiste. Ten bonus zwiększy Twój zysk (nagrodę otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.08.2021 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym - jedynie 1.04.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04.2023 do 8.01.2024 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (9.01. do 3.04.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

7,0% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 3.04.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 3.04.2024 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

Konto osobiste i konto oszczędnościowe - szczegóły oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 7%. 

We wniosku o konto osobiste znajdziesz poniżesz możliwości zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu: 
  • "na selfie" -  wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
  • "online" - w celu potwierdzenia tożsamości niezbędne jest posiadanie konta osobistego w innym banku i zalogowanie do bankowości internetowej;
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia (a więc po wniosku o konto, możesz udać się do placówki). Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

107 komentarzy:

 1. Jeśli założę teraz to te 7% dla późniejszych dopłat też się liczy? Chodzi mi o to że teraz mógłbym wpłacić 60 tys. zł a za miesiąc kończy mi się lokatą i bym dopłacił 37 tys. zł. Dla całości będzie 7% i na jak długo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 7% masz dla każdej wpłaty przez 152 dni od otwarcia konta oszczędnościowego.

   Usuń
  2. Dla każdej ale do 100 tys;-)

   Usuń
 2. Okres wykluczenia niestety bez zmian :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, wciąż od 1. kwietnia ub.r. 😬

   Usuń
 3. Przynajmniej tu odsetki płacone co miesiąc w całości a nie dzielone jak w Millenium.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jeszcze teraz wymyślają warunki jak w Millenium i Aliorze że po 5 płatności miesięcznie. A jak widać da się bez takich wygibasów.

   Usuń
  2. i owszem, w Millenium odsetki płacone są w dwóch 'ratach' co miesiąc - dla porównania: w ING na OKO co miesiąc standardowe promocyjne na koniec okresu (3-mies.)

   Usuń
  3. Bez przesady. W millenium jest dzień po dniu, wyjątkiem był styczeń gdzie trzeba było poczekać 3 dni.

   Usuń
 4. W kolejnym banku limit kwotowy ustawiony na 100k - dlaczego banki tak bronią się przed depozytami?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo mają dużo kasy. Więcej depozytów płynie niż kredytów są w stanie udzielić.

   Usuń
  2. Banki mają kasy bo ja tworzą wirtualnie...... Ale chcą posiadać w swoim portfelu nasze oszczędności bo to wpływa na ich bezpieczeństwo finansowe.

   Usuń
 5. Czyli jak wczoraj założyłam konto ma te 6.5% i przelałam środki to już nie skorzystam?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie bo to odrębna edycja, dopiero od dzisiaj dostępna.

   Usuń
  2. jestem w takiej samej sytuacji i trochę się wkurzyłam…

   Usuń
 6. Jak to jest z kontem oszczędnościowym, odsetki naliczają się co miesiąc, są księgowane i widoczne w saldo konta? Czy po upływie tych 152 dni i zaksięgowaniu 7% odsetek, mogę bez konsekwencji wypłacić pieniądze z konta oszczędnościowego i je zamknąć razem z kontem osobistym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsetki wpływają na koniec każdego miesiąca, zwiększając sumę na koncie oszczędnościowym. Tak, potem możesz wszystko zamknąć bez konsekwnecji.

   Usuń
 7. No i to jest dobra wiadomość! Choć ja się nie łapię to właśnie żona założyła. Oby inne banki brały przykład i chociaż powstrzymały się z tymi ostatnimi obniżkami których tyle chociaż stopy bez zmian, a nawet WIBOR 3M w ciągu ostatnich 3 miesięcy poszedł w górę o ok. 0,1 p.p.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przelew blik bezpłatne itd?

  OdpowiedzUsuń
 9. Co oznacza sformułowanie "posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (...) i teraz (9.01. do 3.04.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe". Czy posiadanie wcześniej konta oszczedniościowego wyklucza czy nie wyklucza, skoro teraz ma być podpisana pierwsza umowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podpinam się założyłem konto Ror+ oszczędnościowe ale nie wlacilem żadnej kasy. Czy mogę dołączyć do promocji?

   Usuń
  2. Jak założone od dziś to 7 pr. Jeśli wczoraj to 6.5

   Usuń
  3. No właśnie : " zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe" czyli jak już kiedyś miałem konto oszczędnościowe to nie mogę?

   Usuń
  4. "Pierwsza" jak mi tłumaczył konsultant oznacza że na pierwsze otwarte konto będziesz mieć 7% ale to nie ma nic wspólnego z karencją. Chodzi o to że jak ktoś założy np. 3 konta oszczędnościowe to promocja będzie tylko na pierwszym z nich.

   Usuń
 10. Miałam u nich konto oszczędnościowe, ale zamknęłam, zostawiłam ror, na którym ponad rok nie było żadnych wypłat i wpłat. Teraz w ofercie miałam, że mogę mieć 7% na oszczędnościowym. Założyłam. Jak sprawdzić czy na pewno będzie te 7%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz peopay? W szczegółach konta oszczędnościowego masz oprocentowanie.

   Usuń
  2. W szczegółach konta w peopay

   Usuń
  3. A czy w bankowości tego nie widać?

   Usuń
  4. Rzeczywiście :) Jest 7%

   Usuń
  5. Promocyjne oprocentowanie obecnym klientom: musi zostać spełniony pewien warunek opisany w regulaminie: "b) od 1.04.2023 r. do 8.01.2024r. (...) w każdym miesiącu kalendarzowym posiadania tych rachunków w podanym okresie suma Średnich miesięcznych sald tych rachunków wynosiła od 0 zł do 2.000 zł, przy czym salda rachunków prowadzonych w walutach obcych na potrzeby Promocji są przeliczane na złote po średnim kursie NBP z dnia ustalania stanu rachunku"
   w regulaminie słownik: 'j) Średnie miesięczne saldo – suma sald danego rachunku bankowego (Rachunek płatniczy, rachunek oszczędnościowy, rachunek oszczędnościowy lokaty terminowej) według jego stanów na koniec poszczególnych dni danego miesiąca kalendarzowego podzielona przez liczbę dni tego miesiąca, w których Uczestnik Promocji posiadał ten rachunek;'

   Usuń
  6. Niestety właśnie wtedy przypadała oferta 8 proc.

   Usuń
  7. Czy nie mając apki można mieć to konto oszczędnościowe?

   Usuń
 11. Rozumiem, że jak obecnie mam aktywną promocję 6,5% to nie mogę sobie przejść na to 7%? Ehh trafiłem na jakieś krótkie okno, gdy akuart mieli to 6,5% przez chwilę zamiast 7%..

  OdpowiedzUsuń
 12. Mam pierwsze konto oszczędnościowe i nie zamknąłem, czy można skorzystać z promocji, jeśli mam zerowe saldo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat z powyższego opisu Złotówy: "Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.04.2023 do 8.01.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej"

   Usuń
  2. patrz wpis Anonimowy 9 stycznia 2024 19:40

   Usuń
 13. 7% jest u nich również na Koncie Mieszkaniowym na 183 dni.

  OdpowiedzUsuń
 14. 1. Przelewy w aplikacji mobilnej max 10k dziennie, zmiana limitu na wyższy tylko w Oddziale Banku (źródło: wykaz funkcji serwisów).
  2. Zakładając konto online lub na selfie mamy z przyczyn bezpieczeństwa niższe limity przelewów niż zakładając konto w Oddziale. Przy próbie przelewu wyskoczy komunikat: w celu odblokowania limitu przelewów udaj się do placówki (jak pamiętam chodziło o przelew powyżej 20k).
  3. Zamykanie całości u nich odbywa się min. na 2 wizyty w placówce. Pierwsza, w celu złożenia dyspozycji, druga po 30 dniach z reklamacją na brak realizacji pierwszej i/lub zamknięcie EKD (o które się prosiło przy pierwszej dyspozycji, ale jej nie zrealizują - "a faktycznie, coś się nie zamknęło...").
  4. System oddzwaniania, by potwierdzić zlecenie większego przelewu i licznych dyspozycji (Wykaz zleceń płatniczych / innych operacji, w przypadku których konsultant TelePekao oddzwania do Klienta zawiera Wykaz Funkcji Serwisów). Może to spowodować realizację przelewu kolejnego dnia roboczego szczególnie, jak nie odbierzecie telefonu od nich bo np. nie możecie tego zrobić w pracy.

  To ważne informacje dla tych, co chcą ulokować tam kwoty bliżej 100k a do placówki im nie po drodze. Otwiera się u nich wszystko pięknie ładnie, ale z realizacją zmiany limitów, wykonania większego przelewu czy zamykania umowy bywa trudno. I opłata minimum jedna 0,20 zł nie do uniknięcia bo od razu po zalogowaniu się do aplikacji czy bankowości int. początkowa metoda autoryzacji do płatne SMS kody, więc opłata chociażby za jej zmianę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ad 3. Nie trzeba do placówki. Ja zamykałem przez bankowość.
   Ad 4.Normalka też w innych bankach. W PKO BP dzwonią przy każdym przelewie od 20 tys. zł.

   Usuń
  2. ROR, KO oraz dostęp do bankowości zamknąłeś poprzez bankowość? Jak długo trwało zamykanie?

   Usuń
  3. Dzięki za info. Kusiło te 7%, ale jak mam się bujać po oddziałach to sobie podaruję, tym bardziej że są banki z niewiele mniejszym oprocentowaniem, a nie wymagające żadnych fikołków przy zakładaniu czy zamykaniu konta.

   Usuń
 15. Czy można Konto Przekorzystne założyć online i bez karty do konta?

  Interesuje mnie tylko KO na 7% na 152 dni, a do tego jest potrzebne założenie Przekorzystnego .

  Nie chcę bawić się w przelewy i płatności kartą do Przekorzystnego. Nie żebym nie chciał przytulić 200 PLN, ale na nie się nie załapię (miałem konto w IDEA Banku, które PKO zamknęło dopiero pod koniec listopada 2021). Skoro nie mam szans na premię 200 PLN, nie chce spełniać co miesiąc warunków bezpłatności konta (Przekorzystnego).
  Interesuje mnie tylko konto do ulokowania 100 tys. oszczędności na najlepszy procent i na jak najdłuższy okres.

  OdpowiedzUsuń
 16. Czyli kazdy przelew mobilny w aplikacji (bez dodania do odbiorcow zaufanych) kosztuje 0,20 gr. A jak wyglada kwota przelewu ile mozna przelac z apki do innego banku dziennie, bo na pewno nie 100k, na ile dni trzeba to rozkladac ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W apce przelewy mobilne są bez SMS-ów bo potwierdzasz pinem do apki.

   Tak samo przelewy w bankowości internetowej są wszystkie bez SMS-ów jak potwierdzam w aplikacji.

   Usuń
 17. Czy odsetki 7% przepadają w całości przy wypłacie części kapitału przed upływem 152 dni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nie przepada. Dostajesz w wysokości adekwatnej do kwoty i czasu jej utrzymywania na k. oszcz. Wypłacane są zawsze na ostatni dzień m-ca kalendarzowego.

   Usuń
 18. Brak możliwości wybrania karty MasterCard.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. We wniosku o konto, podlinkowanym w powyższym prześwietleniu promocji, dostępna jest karta Mastercard - przed chwilą sprawdziłem, przeklikując wniosek (podgląd tutaj).

   Na blogu udostępniam linki prowadzące do właściwych wniosków - takich, które biorą udział w promocji. W sieci (w tym na stronie banku) mogą być dostępne inne wnioski - np. takie, w których bank sugeruje kartę Visa.

   Usuń
  2. Przed chwilą składałem wniosek i była karta Mastercard.

   Usuń
 19. hej, nie wie ktoś ile pko weryfikuje wniosek? Wniosek złożony online, ale bez aplikacji mobilnej tylko przez komputer z weryfikacją za pomocą innego banku. Wniosek złożony 17 a dziś 19 i cisza, żadnego maila, tel.... nic

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam podobnie. Co prawda dzisiaj w powyższy sposób zakładałam konto ale na mail'a przyszły tylko jakieś dokumenty ogólnodostępne i wzory a poza tym cisza. I co dalej?

   Usuń
 20. "Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający" - czy autor przeczytał warunki promocji? jest napisane: "(...)i zawrzesz z nami swoją pierwszą umowę o Konto Oszczędnościowe(...)" więc to tylko dla nowych klientów

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Pierwszą" nie znaczy kiedykolwiek. Tu oznacza, że 7% będzie na jedynym koncie oszczędnościowym, które zostanie założone jako pierwsze (co eliminuje opcje założenia np. 3 kont oszczędnościowych i liczenia na to, że na każdym będzie po 7% do 100 tys. zł".

   O tym dla kogo jest promocja i że powracający klienci mogą brać udział, decyduje inny zapis (w cz. I regulaminu, pkt 1, ppkt 5a):
   " spełniasz, co najmniej jeden z poniższych warunków:
   a) od 1.04.2023 r. do 8.01.2024 r., nawet przez jeden dzień nie byłeś jako konsument posiadaczem
   ani współposiadaczem rachunków w Banku, takich jak:
   • Rachunek płatniczy,
   • rachunek oszczędnościowy
   • rachunek oszczędnościowy lokaty terminowe (...)"

   Usuń
  2. mając u nich konto jakiś czas temu nie mogę otworzyć nowego bo niby numer tel jest już w systemie (nie wiem czy zgodnie z prawem skoro konto zamknąłem rok temu) i nie mogę skorzystać z promocji

   Usuń
  3. Kup jakiegoś plusha za 5 zł w Żabce, aktywuj i się nie wygłupiaj ;)

   Usuń
 21. Byłem dzisiaj w placówce założyć konto przekożystne + konto oszczędnościowe i kobieta powiedziała, że muszę wziąć kartę debetową, bo konto jest bezpłatne tylko jak wpłynie 1000 zł miesięcznie + 5 transakcji kartą. Rozumiem, że kłamała? Czy mogę w takim wypadku zrezygnować z karty debetowej i konto założone w placówce na 100% będzie za darmo?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. XXI wiek. Po co są placówki bankowe w których pracownicy nie ogarniają zmian ofertowych wprowadzonych kilka lat temu? Równie dziwi jak to że klienci tam jeszcze chodzą i marnują czas, nerwy i pieniądze. Bo tak założone konto nie daje premii.

   Usuń
  2. Ja nie mogłem założyć konta przez selfie. Próbowałem kilka razy i bank nie przyjmował wniosku, bo moje dane były w systemie (kiedyś byłem klientem) dzwoniłem na infolinię jedyne co poradzili, to iść do placówki.

   Usuń
  3. Konto Przekorzystne bez karty (która jest jednak niezbędna dla uzyskania bonusów - premii i punktów) prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Informacja przekazana przez pracownika była błędna.

   Z opłaty miesięcznej za kartę wydawaną do Konta Przekorzystnego (4 zł) zwalnia wpływ min. 500 zł + 1 płatność w miesiącu.

   Usuń
  4. Czy konto założone w oddziale bierze chociaż udział w promce?

   Usuń
  5. @Anonimowy25 stycznia 2024 16:10 Konto założone w oddziale nie bierze udziału w promocji.
   Jeżeli masz problem ze złożeniem wniosku - proponuję rozpocząć proces on-line z opcją potwierdzenia tożsamości w innym banku. Jak wniosek nie przejdzie w oddziale możesz dokończyć składanie wniosku. Tylko powiedz, że chcesz dokończyć wniosek i skorzystać z promocji, a nie założyć nowe konto.

   Usuń
  6. Czy konto bez karty daje możliwość uzyskiwania 7% na koncie oszczędnościowym ?

   Usuń
  7. Tak. Ale wtedy nie dostaniesz 200 zł.

   Usuń
 22. Mam pytanie, czy ktoś miał podobną sytuację w PeKaO i jak sobie poradził? Jako pracownik dużej korporacji mam podgląd do rachunku firmowego jako zwykły użytkownik. Niestety to sprawia, że nie mogę założyć konta indywidualnego, bo w systemie banku jestem już znana (mam nadane ID) mimo że wg regulaminu promocji nie jestem teoretycznie wykluczona :-( Nawet reklamacji nie mogę złożyć, bo jako kto? Ani firma ani użytkownik idywidualny..

  OdpowiedzUsuń
 23. Czy ktoś podzieli się informacją, jakie jest oprocentowanie na koncie oszczędnościowym powyżej limitu 100 tys.? Szukam w tych ich regulaminach i nigdzie nie widzę.

  OdpowiedzUsuń
 24. Jakie zgody marketingowe nalezy zaznaczyc, aby zalozyc konto oszczednosciowe i korzystac z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 25. Czy ktoś się orientuje czy rachunek PPK w Pekao TFI wyklucza udział w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież artykuł zawiera akapit:
   Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

   Usuń
  2. Czyli mam rozumieć, że PPK nie wyklucza ponieważ jednostki funduszy nie były kupowane przez Pekao, a bezpośrednio na Pekao TFI. Zakładam, że bank Pekao i Pekao TFI to osobne instytucje.

   Usuń
 26. Uwaga. Zakładając konto i ptwierdzając dane przez inny bank konieczna jest wizyta w oddziale z dowodem. Zdejmują limity. Lepiej chyba na selfie

  OdpowiedzUsuń
 27. Dokładnie! Zakładając konto poprzez potwierdzenie z innego banku nie da się potem otworzyć konta oszczędnościowego w bankowości internetowej. Piszą, że trzeba przyjść do placówki banku by to zrobić. Lipa.

  OdpowiedzUsuń
 28. Witajcie. Czy bez problemu zamknę konto z kartà z Żubrem po promce?

  OdpowiedzUsuń
 29. Jak wpłacę 100 tys i dolicza mi odsetki w następnym miesiącu to dalej mam promocyjne oprocentowanie ,%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, do 100 tys. nadal będziesz mieć 7%

   Usuń
 30. jeśli posiadam konto firmowe tez mogę założyć konto oszczędnościowe na tym koncie

  OdpowiedzUsuń
 31. Mr. Złotówa, w regulaminie wymienione jest również Konto Oszczędnościowe
  Premium na 7% do 200 000 zł. Dlaczego nie opisujesz go w powyższym artykule?Orientujesz się jak otworzyć takie konto i jakie są warunki w porównaniu do oferty, którą już prześwietliłeś do 100 000 zł?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sprawdź sobie opłatę za konto osobiste które trzeba z nim założyć. Opłata min. raz nie do uniknięcia.

   Usuń
  2. Oplata za osobiste, to 50zl/msc, natomiast w przypadku posiadania kwoty powyżej 200tys na oszczędnościowym, np 201tys., wtedy osobiste jest bezpłatne.

   Usuń
 32. Zależy mi tylko na koncie oszczędnościowym, czy muszę spełniać warunki typu wpłata 500 zł miesięcznie aby oprocentowanie było na poziomie 7 %? Czy po prostu mogę wpłacić gotówkę bez konieczności dokonywania czynności na koncie osobistym?

  OdpowiedzUsuń
 33. Czy ktoś może wie dlaczego Pekao po doliczeniu odsetek pobiera 7 zł za przelew wewnętrzny? Przecież to jakiś ponury żart. Czy można tego uniknąć? Jeśli tak, jak to zrobić?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przez apkę jest za darmo, przez przegladarke z opłatą

   Usuń
  2. Wszystko masz wyjaśnione w artykule Złotówy: "Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego)".

   Usuń
  3. Tylko problem w tym, że ja tego przelewu nie zlecałem. One są automatycznie robione przez Pekao. A tego zaplanować samodzielnie nie mogę, bo nie wiem jakie kwoty wyliczą.

   Usuń
 34. Czy mogę założyć ROR i konto oszcz. z 7% bezpośrednio w placówce?

  Chcę tylko oprocentowanie 7%, na premię się nie łapię z uwagi na karencję, zakładać całości online/na selfie nie chcę, bo wtedy będą limity i wolę raz a dobrze otworzyć wszystko w placówce i nie mieć limitów na przelewy, tych limitów zakładanych na klienta "z przyczyn bezpieczeństwa".

  OdpowiedzUsuń
 35. Tylko problem w tym, że ja tego przelewu nie zlecałem. One są automatycznie robione przez Pekao. A tego zaplanować samodzielnie nie mogę, bo nie wiem jakie kwoty wyliczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a może w szczegółach konta oszcz. jest opcja wyboru, czy odsetki mają przelewać na ROR czy dopisywać do konta oszcz.?

   Usuń
  2. Przecież odsetki wpadają na konto oszczędnościowe. Sam decydujesz o ich wypłacie

   Usuń
  3. Sprawa wyjaśniona. Bank księguje opłaty na koniec miesiąca, co akurat zgrywa się z rozliczeniem odsetek i powoduje niejasność, gdyż przelew za który była rozliczona opłata był wykonany 9.02.

   Usuń
  4. Toyota Bank kasuje 30 ziko za wypłatę z konta oszczędnościowego!

   Usuń
  5. To juz wiem skad te 7 zl myslalem ze doliczyli za przelew podatku od oszczednosci, jako drugi w miesiacu kalendarzowym. SERIO TOYOTA BANK POBIERA 30 ZETA? ostatnio bylo 2 zeta. jak tak czas to konto zamknac.

   Usuń
 36. Niestety - ale w moim przypadku przy otwieraniu konta nie dało rady skorzystać z aktywacji przez konto w innym banku - musiałem tą ich aplikację instalowac, angażowac mobywatela i selfie robić.

  OdpowiedzUsuń
 37. Jest jakiś miesięczny limit bezpłatnych wypłat z konta oszczędnościowego? Mam na myśli przelew wewnętrzny na Konto Przekorzystne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przytoczę fragment z powyższego wpisu: "Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego)".

   Usuń
 38. Bank tragedia. Osoba mająca u nich kiedykolwiek w przeszłości konto nie może otworzyć konta zdalnie, zapraszają do placówki. Wyłączona jest metoda potwierdzania tożsamości przelewem z innego banku. W placówce wyskoczył im błąd uniemożliwiający otwarcie konta, który zgłosili do centrali i odezwą się w ciągu... 30 dni. Więc tak to z otwarciem konta mi poszło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miałem to samo dziś..Natomiast Pani mi przekazała, że od jutra przedłużają tę promocję na oprocentowanie 7% bodajże do 13.06.2024

   Usuń
  2. I to jest fakt. Promocja powróciła - opisuję ją tutaj.

   Usuń
 39. Jest jakiś program poleceń?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest ale się nie łączy z promocją.

   Usuń
 40. Mam to konto na koncie 70000 i co miesiąc mi liczą jakiś podatek o co chodzi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podatek Belki.

   Usuń
  2. Jak od wszystkiego podatek. Tutaj od zysków kapitałowych. 19% do odsetek z lokat, kont oszczędnościowych, obligacji ale też od zysków ze zbycia papierów wartościowych.

   Usuń
  3. No przecież podatek Belki pobierają. Przed wyborami obiecywali zniesienie ale z realizacją już tak kolorowo nie jest.

   Usuń
  4. Czy to jest legalne? Przecież te pieniądze są już obciążone podatkiem dochodowym!

   Usuń
  5. Ale przecież podatku belki nie płaci się od kapitału ale od odsetek. Czyli od zysków kapitałowych.

   To analogicznie można by mieć pretensje że przy zakupie czegokolwiek jest VAT skoro już podatkiem byliśmy obciążeni przy wypłacie pensji/emerytury czy czegokolwiek.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 700 zł za Konto Santander (krótsza karencja!)

Nowa edycja przynosi dwie zmiany na lepsze.  To wyższa premia pieniężna oraz skrócony okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta w Santan...