Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 200 zł premii za konto osobiste)

720 zł od mBanku650 zł od VeloBanku ⭐ 600 zł od: Millennium i BNP Paribas ⭐ 500 zł od: ING i Santandera900 zł od Citi

4.04.2024

7% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 200 zł premii za konto osobiste)

I to jest dobra wiadomość: bank z żubrem w logo utrzymał promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao
A to oznacza, że można zapewnić sobie 7% w skali roku (do 100 tys. zł i na okres 152 dni). By uzyskać taką stawkę, niezbędne jest konto osobiste w Pekao (za jego otwarcie bank płaci 200 zł).

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (jednak w przypadku tych ostatnich furtka uchylona jest bardzo wąsko - o szczegółach piszę niżej).

7% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na tak długi okres (podczas gdy większość innych banków, jeśli oferuje promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych, to ogranicza się do zapewnienia określonych warunków zazwyczaj przez 3 miesiące) teraz może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na dalsze cięcia stóp procentowych (a hamująca inflacja może być przyczynkiem do takiego ruchu RPP) - w takich okolicznościach banki dalej będą ciąć oprocentowanie, ale tutaj zmienić nic się nie może. Dzięki promocji, 7% w skali roku jest zapewnione na 152 dni i takie warunki będą musiały być utrzymane w tym okresie.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.07.2023 do 3.04.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 7% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii za konto osobiste. Ten bonus zwiększy Twój zysk (nagrodę otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.11.2021 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym - jedynie od 1.07.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.07.2023 r. do 3.04.2024 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (od 4.04. do 13.06.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

7,0% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 13.06.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 13.06.2024 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

🔎 Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 7%. 

✍ We wniosku o konto osobiste znajdziesz następujące możliwości zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu: "na selfie" -  wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia (a więc po wniosku o konto, możesz udać się do placówki). Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.


31 komentarzy:

 1. Witam, czy dalej jest możliwość zawarcia umowy przez przelew weryfikacyjny? ("online" - w celu potwierdzenia tożsamości niezbędne jest posiadanie konta osobistego w innym banku i zalogowanie do bankowości internetowej)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda, nie ma takiej możliwości. Próbowałem z miesiąc temu i ze dwa miesiące temu i zawsze pokazuje że ta metoda jest "tymczasowo niedostępna" LOL

   Usuń
 2. 01.07.2023 nastąpiło rozwiązanie umowy czy łapie się na obecne warunki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.07.2023 do 3.04.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

   Usuń
  2. To się łapiesz jako obecny klient ale pytanie jeszcze jakie miałeś saldo za lipiec'23.

   Usuń
 3. Jeśli chodzi o aktualnych klientów to saldo poniżej 2kpln które warunkuje 7% na KO jest określone datami 1.07.2023 - 03.04.2024.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o wyjaśnienie.

  Konto w Pekao zamknęło się u mnie 02.06.2023 r. (czyli łapię się na okres karencji 1.07.2023 do 3.04.2024).

  Dalej jednak piszesz o okresie 1.04.2023 do 8.01.2024 r. (i tutaj również niejako się łapię, bo miałem konto do czerwca), ale musialbym mieć w tyn okresie średnie saldo 2000.

  Pytanie brzmi który okres karencji będzie się liczył w noim przypadku? Czyli powracając do Pekao i chcąc mieć 7% czy mam je od razu, czy to zależy od salda, które miałem w zeszłym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomylił się Złotówa w datach zawierając to zdanie:
   "Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04.2023 do 8.01.2024 r." - skopiował warunek z poprzedniej edycji.

   Masz podlinkowany regulamin, kwestia średniego salda 2000 zł też dotyczy identycznego okresu od 1.07.2023 r. do 3.04.2024.

   Usuń
  2. Już jest prawidłowo. Dzięki za czujność.

   Usuń
 5. Sprawdziłem na swoim KO, czy łapię się na promocję. Niestety ostatnia skończyła mi się końcem lipca ubiegłego roku. Przy okazji dopiero teraz zauważyłem, że pobrali mi 14 zł prowizji za przelew odsetek właśnie w lipcu 2023r. Ktoś może wie o co chodzi?
  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłeś 2 przelewy. Pewnie najpierw kapitał a potem odsetki przez bankowość internetową. Wtedy trzeba zabulić 7 zł przelew. Jakbyś robił przelew w apce to byś miał za darmo.

   Usuń
  2. z tej promocji można skorzystać tylko jeśli się nigdy nie miało KO: "i zawrzesz z nami swoją PIERWSZĄ umowę o Konto Oszczędnościowe"

   Usuń
  3. @Anonimowy 4 kwietnia 2024 15:34
   Tego zapisu nie należy interpretować w ten sposób. Odnosi się on do założenia ("w Okresie przystąpienia do Promocji") pierwszego konta oszczędnościowego, co oznacza, że 7% będzie tylko na jednym koncie oszczędnościowym (założonym w tym czasie - tj. od 4.04. do 13.06.2024 r. - jako pierwsze).

   Kwestie zasad uczestnictwa i okresu wykluczenia dla byłych klientów definiuje inny punkt regulaminu (cz. 1 us. 1, pkt 5, ppkt a), mówiący o tym, że rachunku oszczędnościowego należy nie posiadać co najmniej od 1.07.2023 roku (co było wcześniej, nie ma znaczenia).

   Usuń
  4. Anonimowy 15:34 - to jest podręcznikowy przykład zdania wyrwanego z kontekstu i informacja, jak NIE NALEŻY czytać regulaminów. Oparcie się tylko na fragmencie zdania może całkowicie wypaczyć jego sens.

   Usuń
  5. @Pablo faktycznie zrobiłem dwa przelewy przez internet. Dzięki za wyjaśnienie.
   diego

   Usuń
 6. Metoda z zalogowaniem się do innego banku jest niedostępna. Przynajmniej w moim przypadku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo, a dodatkowo wniosek telefonem nie przeszedł - lipa na maksa!

   Usuń
  2. U mnie identycznie. Przelew z innego banku tymczasowo niedostepny; probowalam zalozyc konto na selfie, ale mimo pozytywnej weryfikacji wyskoczyl mi komunikat, ze nie udalo sie przygotowac dla mnie umowy.

   Usuń
  3. U mnie nie da się nawet złożyć wniosku w opcji podpisania umowy w placówce. Kiedyś miałem już konto w Pekao i system nadal widzi mnie jako klienta i odsyła do bankowości elektronicznej (umowę której rozwiązałem dawno temu i przy próbie zalogowania się starymi danymi widzę komunikat o zablokowaniu dostępu). Co ciekawe, tę informację podaje mi dopiero po tym, jak wypełnię danymi cały wniosek, co jednak zajmuje dobrych parę minut. Dla mnie Pekao to jeden z najbardziej nieogarniętych technicznie banków w Polsce.

   Usuń
 7. Czy mogę ROR i konto oszcz. założyć bezposrednio w banku, bez korzystania z linku promocyjnego? Wizyta w banku i tak będzie nieunikniona w celu odblokowania limitów przelewów, więc wolę zrobić to za jednym zamachem. Chodzi mi tylko o oproc.7%, na 200 zł wyklucza mnie karencja, metody selfie nie uznaję a przelew weryfikacyjny jest niedostępny (wyłączony przez bank).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Składałam wniosek, wybrałam dokończenie umowy w placówce, tam podpisałam i mam 7%

   Usuń
 8. Dla obecnych klientów tylko nie posiadających "Konta Oszczędnościowego"?

  OdpowiedzUsuń
 9. Od kiedy liczy sie okres naliczania oprocentowania promocyjnego data założenia konta oszczednosciowego czy data pierwszej wplaty kapitalu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe"

   Usuń
 10. Czy jest limit osób które mogą skorzystać z takiej oferty konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
 11. Dokładnie 1.07.2023 przelałem sporą kwotę -ponad 100 tys. Zł-do innego banku w związku z tym , że zakończyła się poprzednia promocja KO. Potem miałem i do dziś mam kilkadziesiąt złotych w Pekao. Przez to saldo w dniu 1.07.2023 nie łapię się na tę promocję KO ? Dobrze to rozumiem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie i tak. chodzi o miesięczne saldo nie dzienne. ale ten jeden dzień podzielony przez 30 daje już saldo miesięczne 3333. ogólnie na infolinię można na czacie zadać pytanie to zweryfikują.

   Usuń
  2. Dziękuję

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Hit powraca: rekordowe 500 zł premii za konto w ING Banku Śląskim

Promocja konta w ING z historycznie rekordową premią ponownie jest dostępna. Jest to więc okazja dla tych, którzy zapomnieli, zastanawiali s...