Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: 7% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 200 zł premii za konto osobiste)

800 zł od Santandera600 zł od Millennium500 zł od ING7% + 300 zł od Pekao1200 zł za kartę Citi

4.04.2024

7% do 100 tys. zł na koncie oszczędnościowym w Banku Pekao (+ 200 zł premii za konto osobiste)

I to jest dobra wiadomość: bank z żubrem w logo utrzymał promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowym.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao
A to oznacza, że można zapewnić sobie 7% w skali roku (do 100 tys. zł i na okres 152 dni). By uzyskać taką stawkę, niezbędne jest konto osobiste w Pekao (za jego otwarcie bank płaci 200 zł).

[Promocja zakończona. Sprawdź aktualne promocje w Banku Pekao.]

Z promocyjnego oprocentowania niezmiennie mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, ale również powracający, a nawet obecni posiadacze konta w Pekao (jednak w przypadku tych ostatnich furtka uchylona jest bardzo wąsko - o szczegółach piszę niżej).

7% na koncie oszczędnościowym gwarantowane na tak długi okres (podczas gdy większość innych banków, jeśli oferuje promocyjne oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych, to ogranicza się do zapewnienia określonych warunków zazwyczaj przez 3 miesiące) teraz może być dobrym wyborem. Zwłaszcza, gdy Rada Polityki Pieniężnej zdecyduje się na dalsze cięcia stóp procentowych (a hamująca inflacja może być przyczynkiem do takiego ruchu RPP) - w takich okolicznościach banki dalej będą ciąć oprocentowanie, ale tutaj zmienić nic się nie może. Dzięki promocji, 7% w skali roku jest zapewnione na 152 dni i takie warunki będą musiały być utrzymane w tym okresie.

Konto oszczędnościowe 7,0% w Banku Pekao


Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.07.2023 do 3.04.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

Z udziału w promocji wyklucza także ewentualne posiadanie w wyżej wspomnianym okresie jednostek funduszy inwestycyjnych Pekao TFI (nabytych za pośrednictwem Pekao).

Jeśli masz inne produkty w Pekao (np. kredyt, kartę kredytową czy rachunek firmowy) to niezmiennie możesz uzyskać 7% dla oszczędności w tym banku.

W tych okolicznościach, jako że skorzystanie z promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym wymaga otwarcia konta osobistego w Pekao, to dodam, że dzięki temu można zyskać jeszcze więcej - wspomniane już 200 zł premii za konto osobiste. Ten bonus zwiększy Twój zysk (nagrodę otrzymasz oprócz odsetek od środków, które wpłacisz na konto oszczędnościowe). W tym miejscu zwrócę jedynie uwagę, że okres wykluczenia dla byłych posiadaczy konta lub lokaty w Pekao w przypadku promocji z premią 200 zł jest dłuższy - bank liczy go od 1.11.2021 r. (a nie jak w niniejszej promocji oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym - jedynie od 1.07.2023 r.).

Nadmienię też (choć ta różnica dla większości osób zapewne jest znana), że ewentualne posiadanie konta w PKO BP (w tym Inteligo) nie wyklucza z poniższych promocji, bo PKO BP oraz Pekao to dwa odrębne banki.

Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.07.2023 r. do 3.04.2024 r. posiadały już konto osobiste, rachunek oszczędnościowy i/lub lokatę w tym banku (niezmiennie wyklucza jednak posiadanie jednostek funduszy inwestycyjnych w tym okresie), acz w ich przypadku średnie miesięczne saldo środków na tych rachunkach musiało się w tym okresie mieścić w przedziale od 0 do 2 000 zł i teraz (od 4.04. do 13.06.2024 r.) zawrą z Pekao swą pierwszą umowę o konto oszczędnościowe.

7,0% na koncie oszczędnościowym w Pekao - zasady promocji


Główne cechy promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao to: 

 • oprocentowanie: 7,0% w skali roku
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe; 
 • kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem: do 100 000 zł
 • kapitalizacja odsetek: na koniec miesiąca kalendarzowego.

By uzyskać podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym:
 • złóż wniosek o Konto Przekorzystne w Banku Pekao oraz do 13.06.2024 r. zawrzyj umowę z bankiem (jeśli chcesz uzyskać premię 200 zł należy to zrobić online/"na selfie") - więcej o tej metodzie otwierania konta piszę tutaj; w celu udziału w promocji z premią dodatkowo do konta zamów też kartę oraz dostęp do bankowości elektronicznej;
 • załóż konto oszczędnościowe - możesz to zrobić podczas otwierania konta osobistego lub później (maksymalnie do 13.06.2024 r.) w placówce banku lub poprzez bankowość internetową (ta druga opcja dostępna jest jedynie, gdy udzielisz bankowi zgody na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej).

🔎 Konto osobiste i konto oszczędnościowe - prześwietlenie oferty Pekao


Główne cechy konta osobistego, czyli Konta Przekorzystnego, zakładanego w Banku Pekao to: 
 • 0 zł za prowadzenie konta (bezwarunkowo); 
 • 0/4 zł miesięcznie za kartę wydawaną do konta - bank nie pobierze opłaty, gdy spełniony zostanie jeden z poniższych warunków
  • (I) posiadacz konta nie ukończył 26 lat lub 
  • (II) w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty na konto wpłynie jednorazowo min. 500 zł (nie zaliczają się do tego wpłaty gotówkowe, ale wystarczy przelew, np. z Twojego konta w innym banku) i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją PeoPay.
 • jeśli zdecydujesz się na kartę złotą, wymagane będzie 5 płatności kartą i wpływ min. 1000 zł w każdym miesiącu;
 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty ze standardową szatą graficzną (lub 5 zł za wydanie i wznowienie - po upływie ważności - karty z niestandardową szatą graficzną); 
 • 0 zł za przelewy krajowe Elixir PLN zlecane w bankowości internetowej i mobilnej; 
 • 0,20 zł - opłata za każdy SMS służący akceptacji dyspozycji składanych w bankowości Pekao24 - jej można jednak uniknąć, bo alternatywnym sposobem jest autoryzacja za pomocą aplikacji - wtedy odbywa się to bez opłat; inny sposób to utworzenie zaufanych odbiorców, co pozwoli wykonywać do nich kolejne przelewy już bez konieczności autoryzacji; opłata nie jest pobierana za SMSy przesyłane przy autoryzacji logowania do bankowości internetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów Pekao; w przypadku innych bankomatów prowizja wynosi 2,3%, min. 5 zł.

Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao prowadzone jest bezwarunkowo za 0 zł. Bezpłatne są wszystkie przelewy z takiego konta na konto osobiste w Pekao zlecane za pośrednictwem bankowości mobilnej (w przypadku innych form zlecenia przelewu - np. przez bankowość internetową - bank pobiera opłatę 7 zł za każdy przelew z konta oszczędnościowego).

W umowie o konto oszczędnościowe znajdziesz oprocentowanie standardowe (czyli delikatnie rzecz ujmując - niskie). Tym nie ma się jednak co przejmować, bo wiążący jest regulamin promocji, który dla kont oszczędnościowych założonych w czasie promocji daje opisywane właśnie 7% w skali roku na 152 dni do 100 tys. zł. Standardowe oprocentowanie (to z umowy) obowiązywać będzie dla nadwyżki środków (powyżej 100 tys. zł) albo po upływie promocyjnego okresu (152 dni) z oproc. 7%. 

✍ We wniosku o konto osobiste znajdziesz następujące możliwości zawarcia umowy z bankiem: 
 • bez wychodzenia z domu: "na selfie" -  wymagane będzie wtedy m.in. wykonanie selfie (stąd określenie "konto na selfie"), czyli sfotografowanie dowodu osobistego oraz twarzy np. za pomocą kamerki w smartfonie (w ten sposób bank potwierdzi Twą tożsamość i uruchomi konto) lub 
 • w placówce banku

Jeśli chcesz skorzystać wyłącznie z promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao, to sposób zawarcia umowy, jaki wybierzesz we wniosku o Konto Przekorzystne, jest bez znaczenia (a więc po wniosku o konto, możesz udać się do placówki). Pamiętaj jednak, że do udziału w promocji z premią 200 zł kwalifikują wyłącznie wnioski, w których wybierzesz metodę zdalnego zawarcia umowy (online/"na selfie"). Omówienie promocji konta osobistego znajdziesz tutaj.

Środki zdeponowane na koncie oszczędnościowym w Pekao podlegają pod Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro).

71 komentarzy:

 1. Witam, czy dalej jest możliwość zawarcia umowy przez przelew weryfikacyjny? ("online" - w celu potwierdzenia tożsamości niezbędne jest posiadanie konta osobistego w innym banku i zalogowanie do bankowości internetowej)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieprawda, nie ma takiej możliwości. Próbowałem z miesiąc temu i ze dwa miesiące temu i zawsze pokazuje że ta metoda jest "tymczasowo niedostępna" LOL

   Usuń
 2. 01.07.2023 nastąpiło rozwiązanie umowy czy łapie się na obecne warunki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla kogo promocja? Uczestnikiem promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w Pekao może być osoba pełnoletnia, która w okresie od 1.07.2023 do 3.04.2024 r. nie posiadała (i nie współposiadała) konta osobistego, rachunku oszczędnościowego, ani lokaty w Pekao oraz nie posiada umowy z Pekao o obsługę w ramach bankowości prywatnej (czyli w zakresie bankowości dla zamożnych).

   Usuń
  2. To się łapiesz jako obecny klient ale pytanie jeszcze jakie miałeś saldo za lipiec'23.

   Usuń
 3. Jeśli chodzi o aktualnych klientów to saldo poniżej 2kpln które warunkuje 7% na KO jest określone datami 1.07.2023 - 03.04.2024.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę o wyjaśnienie.

  Konto w Pekao zamknęło się u mnie 02.06.2023 r. (czyli łapię się na okres karencji 1.07.2023 do 3.04.2024).

  Dalej jednak piszesz o okresie 1.04.2023 do 8.01.2024 r. (i tutaj również niejako się łapię, bo miałem konto do czerwca), ale musialbym mieć w tyn okresie średnie saldo 2000.

  Pytanie brzmi który okres karencji będzie się liczył w noim przypadku? Czyli powracając do Pekao i chcąc mieć 7% czy mam je od razu, czy to zależy od salda, które miałem w zeszłym roku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomylił się Złotówa w datach zawierając to zdanie:
   "Ponadto promocja oprocentowania 7% na koncie oszczędnościowym w Pekao jest też dostępna dla osób, które w okresie od 1.04.2023 do 8.01.2024 r." - skopiował warunek z poprzedniej edycji.

   Masz podlinkowany regulamin, kwestia średniego salda 2000 zł też dotyczy identycznego okresu od 1.07.2023 r. do 3.04.2024.

   Usuń
  2. Już jest prawidłowo. Dzięki za czujność.

   Usuń
 5. Sprawdziłem na swoim KO, czy łapię się na promocję. Niestety ostatnia skończyła mi się końcem lipca ubiegłego roku. Przy okazji dopiero teraz zauważyłem, że pobrali mi 14 zł prowizji za przelew odsetek właśnie w lipcu 2023r. Ktoś może wie o co chodzi?
  diego

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłeś 2 przelewy. Pewnie najpierw kapitał a potem odsetki przez bankowość internetową. Wtedy trzeba zabulić 7 zł przelew. Jakbyś robił przelew w apce to byś miał za darmo.

   Usuń
  2. z tej promocji można skorzystać tylko jeśli się nigdy nie miało KO: "i zawrzesz z nami swoją PIERWSZĄ umowę o Konto Oszczędnościowe"

   Usuń
  3. @Anonimowy 4 kwietnia 2024 15:34
   Tego zapisu nie należy interpretować w ten sposób. Odnosi się on do założenia ("w Okresie przystąpienia do Promocji") pierwszego konta oszczędnościowego, co oznacza, że 7% będzie tylko na jednym koncie oszczędnościowym (założonym w tym czasie - tj. od 4.04. do 13.06.2024 r. - jako pierwsze).

   Kwestie zasad uczestnictwa i okresu wykluczenia dla byłych klientów definiuje inny punkt regulaminu (cz. 1 us. 1, pkt 5, ppkt a), mówiący o tym, że rachunku oszczędnościowego należy nie posiadać co najmniej od 1.07.2023 roku (co było wcześniej, nie ma znaczenia).

   Usuń
  4. Anonimowy 15:34 - to jest podręcznikowy przykład zdania wyrwanego z kontekstu i informacja, jak NIE NALEŻY czytać regulaminów. Oparcie się tylko na fragmencie zdania może całkowicie wypaczyć jego sens.

   Usuń
  5. @Pablo faktycznie zrobiłem dwa przelewy przez internet. Dzięki za wyjaśnienie.
   diego

   Usuń
  6. @Mr Złotówa a co jeśli miałem konto oszczędnościowe, tylko leżało nieużywane od 2 lat (brak aktywności, saldo 0.00)? Przegrałem życie? :)

   Usuń
  7. Musisz zamknac stare ko i poczekac na nastepna promocje

   Usuń
 6. Metoda z zalogowaniem się do innego banku jest niedostępna. Przynajmniej w moim przypadku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie to samo, a dodatkowo wniosek telefonem nie przeszedł - lipa na maksa!

   Usuń
  2. U mnie identycznie. Przelew z innego banku tymczasowo niedostepny; probowalam zalozyc konto na selfie, ale mimo pozytywnej weryfikacji wyskoczyl mi komunikat, ze nie udalo sie przygotowac dla mnie umowy.

   Usuń
  3. U mnie nie da się nawet złożyć wniosku w opcji podpisania umowy w placówce. Kiedyś miałem już konto w Pekao i system nadal widzi mnie jako klienta i odsyła do bankowości elektronicznej (umowę której rozwiązałem dawno temu i przy próbie zalogowania się starymi danymi widzę komunikat o zablokowaniu dostępu). Co ciekawe, tę informację podaje mi dopiero po tym, jak wypełnię danymi cały wniosek, co jednak zajmuje dobrych parę minut. Dla mnie Pekao to jeden z najbardziej nieogarniętych technicznie banków w Polsce.

   Usuń
 7. Czy mogę ROR i konto oszcz. założyć bezposrednio w banku, bez korzystania z linku promocyjnego? Wizyta w banku i tak będzie nieunikniona w celu odblokowania limitów przelewów, więc wolę zrobić to za jednym zamachem. Chodzi mi tylko o oproc.7%, na 200 zł wyklucza mnie karencja, metody selfie nie uznaję a przelew weryfikacyjny jest niedostępny (wyłączony przez bank).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Składałam wniosek, wybrałam dokończenie umowy w placówce, tam podpisałam i mam 7%

   Usuń
 8. Dla obecnych klientów tylko nie posiadających "Konta Oszczędnościowego"?

  OdpowiedzUsuń
 9. Od kiedy liczy sie okres naliczania oprocentowania promocyjnego data założenia konta oszczednosciowego czy data pierwszej wplaty kapitalu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe"

   Usuń
 10. Czy jest limit osób które mogą skorzystać z takiej oferty konta oszczędnościowego?

  OdpowiedzUsuń
 11. Dokładnie 1.07.2023 przelałem sporą kwotę -ponad 100 tys. Zł-do innego banku w związku z tym , że zakończyła się poprzednia promocja KO. Potem miałem i do dziś mam kilkadziesiąt złotych w Pekao. Przez to saldo w dniu 1.07.2023 nie łapię się na tę promocję KO ? Dobrze to rozumiem ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie i tak. chodzi o miesięczne saldo nie dzienne. ale ten jeden dzień podzielony przez 30 daje już saldo miesięczne 3333. ogólnie na infolinię można na czacie zadać pytanie to zweryfikują.

   Usuń
  2. Dziękuję

   Usuń
 12. Czy jak wpłacę na to konto oszczędnościowe 100 tyś zł. To czy jak od nowego miesiąca do salda zostaną doliczone osetki i 100 tyś zostanie przekroczone. To czy oprocentowanie spadnie do 2%?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak złośliwe rzeczy to się dzieją tylko i wyłącznie na koncie oszcz. w Santander. Żaden inny bank tak nie kroi klientów, nawet Pekao.

   Usuń
  2. regulamin: "Oprocentowanie promocyjne jest naliczane
   do kwoty 100.000 zł, a powyżej 100.000
   zł w wysokości określonej w umowie Konta Oszczędnościowego"

   Usuń
 13. Nawet Santander już tego nie robi - w obecnej edycji tylko nadwyżka ponad 100k jest oprocentowana na 1%, a nie całość. "Jeżeli nowe środki przekroczą 100 000 PLN, od nadwyżki powyżej 100 000 PLN naliczymy oprocentowanie standardowe 1,00%".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie wiem, czy masz rację. Z artykułu Złotówy wynika co innego [Santander Multi Oszczędnościowe, aktualna promocja]:

   "kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem 6%: do 100 000 zł (i tu należy pilnować, by nie osiągnąć salda powyżej 100 tys. zł, także po doliczeniu odsetek, bo wtedy całość środków na rachunku oszczędnościowym objęta zostanie oprocentowaniem wynoszącym zaledwie 1% w skali roku"

   - to jest wg mnie ta "złośliwa" rzecz, której nie trawię w bankach. Santander w moich oczach po takim zapisie dużo stracił, zawsze był moim nr 1 i miałam o nim najlepszą opinię. Bo wszystko rozumiem: jest limit kwoty objętej jakimś oproc. promocyjnym, ale żeby wpłacić grosza więcej, ba - nawet sam Bank wypłaci ci odsetki ostatniego dnia m-ca, które przekroczą owe 100k, zalogujesz się do banku 1. dnia kolejnego m-ca a tam zonk - zamiast ponad 400 zł odsetek za m-c niecałe 70 zł. Czysta ZŁOŚLIWOŚĆ banku, a nuż ktoś nie doczyta o limicie i... mamy go.

   https://www.bankobranie.pl/2024/03/santander-bank-konto-multi-oszczednosciowe-6-procent.html

   Usuń
 14. W jaki sposób mogę sprawdzić czy mam naliczane 2% czy 7% na koncie oszczędnościowym?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W bankowości wyświetla się tylko standardowe czyli 2% ale naliczają prawidłowo wg stawki 7%.

   Usuń
  2. Nie wiem jak jest w bankowości ale aplikacja pokazuje prawidłowo 7% więc lepiej tam sprawdzić.

   Usuń
 15. Witam
  1.04.2024 Wypłaciłem TYLKO odsetki z tego konta
  30.04.2024 dopisali nowe odsetki i pobrali podatek
  30.04.2024 pobrali opłatę za przelew
  Czy też ktoś tak ma? Rozumiej że jeden przelew w miesiącu jest darmowy, ale doliczać opłatę za przelew odsetek to przesada.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to zrobiłeś 2 przelewy czy 1? przelew to przelew

   Usuń
  2. Nie ma żadnej opłaty za przelew odsetek! Ale jak myślisz tak jak piszesz, że "jeden przelew w miesiącu jest darmowy" i go zrobiłeś przez bankowość internetową to jesteś w błędzie i to właśnie za to cię skasowali zgodnie z tabelą opłat i prowizji. Nie ma żadnego przelewu darmowego jeśli przelewy robisz przez bankowość logując się na komputerze. Za to w aplikacji mobilnej wszystkie przelewy są darmowe.

   Usuń
  3. opłaty za Konto Oszczędnościowe w Banku Pekao:
   Przelew internetowy: 0 zł za przelewy wewnętrzne przez serwis mobilny, 7 zł za pozostałe przelewy

   Usuń
  4. Taki to bank. Zarabiają na nieuwadze klienta. Bo czy dla nich stanowi większą kosztochłonność, jak klient zrobi przelew wewn. na laptopie a nie w aplikacji mobilnej? I tak i tak się sam obsługuje, nie angażuje pracownika banku. W pierwszym przypadku opłata 7 zł, w drugim 0 zł.

   Usuń
  5. Nie. Ale już mobilizuje do pobrania/korzystania z aplikacji. Pewnie wprowadzili to już kilka lat temu gdy wszystkie banki promowały apki i np tylko w nich były dostępne określone produkty/lepsze parametry.

   Usuń
 16. Jak sprawdzić średniomiesięczne saldo za wskazany?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oto jest pytanie, bank stawia warunek nieprzekroczenia średniomiesięcznego salda ale nie udostępnia klientowi możliwości sprawdzenia tego salda. Najlepszy sposób to wyczyścić konto i we wskazanym okresie go nie używać, wtedy będziemy mieli pewność, że zmieścimy się w wymaganym limicie:)

   Usuń
  2. Ponoć można się dowiedzieć w banku, na czacie lub wysyłając do nich wiadomość

   Usuń
 17. Jednostki uczestnictwa w TFI w ramach ppk wykluczają z promocji?

  OdpowiedzUsuń
 18. Ja otworzył w revolut z planem metal konto oszczędnościowe na 5 procent. Dał sobie 300 tyś na 5 procent

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli płacisz 55,99 zł za subskrypcję co miesiąc. Za zakres usług krowy w innych bankach masz w standardzie bez opłat. I realnie nie zarabiasz tych 5% ale przy kwocie np. 100 tys. zł miesięcznie wychodzi że zostaje ci jakbyś miał 4,2%. Słaby interes

   Usuń
  2. Do prawdy nie wiem kto korzysta z tak drogich planów jak ten Metal w Revolucie jak to samo można mieć w normalnych bankach za darmo. A nawet jeszcze te banki płacą za korzystanie z konta.

   Usuń
  3. Krzysztofie, strasznie kombinujesz ze wszystkim i dlatego tak źle na tym wychodzisz bo nie dość że nie zarabiasz, to jeszcze płacisz. A jak już coś zarabiasz - tak jak z tym Revolut - to zarabiasz niewiele. Jak już bierzesz tak drogie konta, to weź to za 210/mies.

   Usuń
 19. beznadzieja, dwukrotna próba założenia konta, nie można wygenerować umowy. Na infolinii nie wiedzą co jest nie tak. Każą zgłosić się do oddziału. Chciałem założyć konto online, a nie jeździć po oddziałach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O człowieku, to jeszcze nic. U mnie potrzebne są 3 wizyty w placówce, by móc skorzystać z samego 7%. Wszystko przez to, że kiedyś (2 lata temu) zamknąłem już tam konto, do tego kiedyś miałem konto w Idea Banku przejętym przez Pekao, stąd są u nich dwa nr klienta i to się gryzie, muszą robić zgłoszenia do działu technicznego; doszedł problem z otwarciem dostępu mobilnego (proszę przyjść i go otworzyć za kilka dni bo teraz się nie da). Wszystko oczywiście poprzedzone próbą otwarcia konta zdalnie, co zakończyło się zaproszeniem do placówki. Tak więc nie zostawiajcie wszystkiego na ostatnią chwilę, jeśli kiedykolwiek w przeszłości byliście już klientem tego banku, bo u mnie w 30 dni od pierwszej wizyty w placówce otwarty został dopiero ROR bez dostępu elektronicznego, bo znów się coś nie dało i czekam na kolejną wizytę w placówce. Chcę wystartować z 7% dopiero pod koniec maja więc mam jeszcze czas w zapasie, ale podrzucam swoje doświadczenie co by kto nie zdziwił się próbując otworzyć na ostatnią chwilę.

   Usuń
  2. Załóż na inny nr tel. Nowy starter to raptem 5 zł!
   U mnie ... odpukać założone (autoryzacja z innego banku) bez problemów, limity bez problemu, ale byłem ich klientem jakiś czas temu ...

   Usuń
 20. Zawarłem umowę z bankiem w lutym br. kiedy warunkiem niepobierania opłaty za kartę do rachunku był m.in. wpływ na rachunek w wysokości min. 500 zł, w międzyczasie podwyższyli sobie limit na 1000 zł i pobierają opłatę za kartę w wysokości 9 zł. Ręce opadają.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Boś wziął kartę złotą. W promo bierze udział ale opłata wynosi 9 zł a zwalnia wpływ 1000 zł + 5 płatności. Przy zwykłej jest 4 zł i bez opłat przy wpływie 500 zł + 1 płatności.

   Usuń
  2. Owszem, ale za marzec jakoś mi nie potrącono, a nie zasilałem konta kwotą 1000 zł, tylko 500 zł.

   Usuń
 21. Witam

  Czy jak chce skorzystać wyłącznie z wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym to czy muszę wnioskować o kartę do konta podstawowego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy karta nie jest wymagana (wystarczy samo Konto Przekorzystne i konto oszczędnościowe).

   Usuń
  2. A co wtedy z "bezpłatnością" karty, przecież jest warunek 1 płatność karta i wpływ 500 zł. Czyli jeśli nie zamówię karty, to żadnych obciążających opłat nie będzie?

   Usuń
  3. Bez karty opłat nie będzie. Ale bez karty nie będzie premii 200 zł.

   Usuń
 22. Do 13.06 musi być już kasa wpłacona też?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. skoro: "czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 152 dni, licząc od dnia ZAWARCIA umowy o konto oszczędnościowe" to ma znaczenie samo ZAWARCIE umowy o konto oszcz., ale od tego dnia startuje też odliczanie dni oproc. promocyjnego, czyli jak np. otworzysz w placówce 13.06.2024 ROR i konto oszcz. a nowe środki wpłacisz 14.06.2024 to masz oproc. promoc. przez 151 dni zamiast 152.

   Usuń
  2. ps. pamiętajcie o wyłączeniu zastrzeżenia PESEL przez otwarciem konta w banku :)

   Usuń
 23. Czy wiadomo coś, czy będzie kolejna edycja od jutra?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja bym brała póki jest 7%. Tendencja raczej jest spadkowa.

   Usuń
 24. Szkoda że na stronie nie było informacji o promocji 7% do 200 000 zł na koncie oszczędnościowym premium a przynajmniej ja nie widziałem. Przez przypadek zauważyłem na stronie banku, ale można było założyć tylko w oddziale.

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Nie 700, a 800 zł za Konto Santander. Specjalnie dla Czytelników bloga Bankobranie!

Oto aktualna odsłona popularnej i sprawdzonej promocji konta w Santanderze. Wraz z nią świetna wiadomość.  Standardowo do wzięcia czekałyby ...