Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Odbierz do 520 zł premii za mKonto Intensive w mBanku

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

10.04.2024

Odbierz do 520 zł premii za mKonto Intensive w mBanku

Nowa edycja promocji przynosi dwie zmiany na plus.

Promocja "Więcej z mKontem Intensive II"
Powitalne bonusy wzrosły do 520 zł (ostatnio bank dawał 450 zł), a data wyznaczająca okres wykluczenia dla byłych klientów została przesunięta o rok. Do tego doszła też półroczna gwarancja braku opłaty za konto (bez konieczności wykazywania się w tym celu jakąś aktywnością).

Pisząc o promocji mKonta Intensive, nie wypada nie wspomnieć o alternatywnej propozycji mBanku, w której za eKonto do usług zgarnąć można do 530 zł premii + 6,5% dla oszczędności. W obydwu promocjach wymogi  do spełnienia są dość podobne. Jakie są więc różnice poza premią wyższą o dyszkę i promocyjnym oprocentowaniem? To przede wszystkim warunki utrzymania konta i karty wydanej do konta bez opłat. 

W przypadku eKonta do usług (tego z premią do 530 zł) rachunek prowadzony jest za 0 zł bez warunków, a żeby uniknąć opłaty miesięcznej za kartę, wymagane są płatności tą kartą na sumę min. 350 zł miesięcznie. 

Z kolei z mKontem Intensive standardowo jest tak, że opłata miesięczna za prowadzenie konta nie jest pobierana, jeśli pojawiają się wpływy na sumę min. 10 tys. zł miesięcznie (mogą to być przelewy np. z własnego konta w innym banku), a wydana do niego karta jest bez warunków za 0 zł (za wyjątkiem jednej z kart, o czym piszę niżej). Jednak w ramach niniejszej promocji jest jeszcze taki przywilej, że:
"Dla uczestników promocji „Więcej z mKontem Intensive II” rachunek jest za darmo przez okres 6 miesięcy"

Promocja "Więcej z mKontem Intensive II"


Dla kogo promocja?
Udział wziąć może osoba pełnoletnia, zamieszkała w Polsce, która nie ma i co najmniej od 1.01.2021 r. nie miała konta osobistego i/lub konta oszczędnościowego w mBanku (wykluczenie konkretnie obejmuje tego typu rachunki o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017 - to cyfry z pozycji od trzeciej do dziesiątej w 26-cyfrowym numerze rachunku). Zatem jeśli kiedyś było Ci już dane posiadać konto w mBanku, ale udało się je zamknąć przed wspomnianą datą, to teraz droga do udziału w niniejszej promocji jest otwarta.

We wcześniejszej edycji promocji mKonta Intensive datą wyznaczającą okres wykluczenia był 1.01.2020 r., więc teraz coś drgnęło. Dla niektórych może być to okazja na opłacalny powrót.

Z udziału w promocji mKonta Intensive wykluczeni są również współposiadacze wyżej wymienionych kont w mBanku. Jeśli jednak masz inne produkty mBanku (np. kredyt czy kartę kredytową), to droga do udziału w promocji konta osobistego w mBanku pozostaje otwarta.
 
🎁 Nagrody. Do wzięcia czeka nawet 5 bonusów
 • 100 zł + 2 x 75 zł - za otwarcie mKonta Intensive i wykazanie się aktywnością po otwarciu konta (chodzi o wpływy na konto oraz płatności kartą lub Blikiem, o czym szczegółowo piszę niżej);
 • 150 zł - otrzymanie tej nagrody uzależnione jest od sposobu otwarcia konta w mBanku;
 • 120 zł - to dodatkowy bonus dla uczestników niniejszej promocji, którzy mają dziecko w wieku 0-13 lat i zdecydują się założyć konto również dla swej pociechy (jeśli masz starsze dziecko, to też można zyskać - piszę o tym nieco niżej).

Łącznie można zgarnąć tytułowe 520 zł. To premie pieniężne, które mBank będzie wypłacać na Twe konto, więc środki będzie można wypłacić, przelać lub wydać na dowolny cel.

Zasady promocji "Więcej z mKontem Intensive II"


By wziąć udział w promocji 
 • do 3.07.2024 r. złóż wniosek o mKonto Intensive wraz z wydawaną do niego kartą i w ww. terminie zawrzyj umowę z bankiem;
 • w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz  
 • najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj 10 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz pierwszą premię: 100 zł.

Do wzięcia będą jeszcze 2 bonusy po 75 zł każdy - by je zdobyć:
 • w drugim i trzecim miesiącu kalendarzowym po miesiącu otwarcia konta (w każdym z tych miesięcy):
  • zapewnij jednorazowy wpływ min. 1 000 zł oraz
  • wykonaj co najmniej 10 płatności kartą wydaną do konta i/lub BLIKiem.

Przykładowo:
W przypadku umowy o konto zawartej w kwietniu: 
- w ciągu 7 dni od otwarcia konta zapewnij wpływ 1000 zł,
- do końca maja wykonaj 10 płatności,
- w czerwcu wykonaj 10 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł oraz
- w lipcu wykonaj 10 płatności i zapewnij wpływ 1000 zł 

Każdy z bonusów wpłynie na Twe konto w mBanku najpóźniej do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków jego uzyskania (a więc na bazie powyższego przykładu - w przypadku umowy zawartej w kwietniu  - premię 100 zł dostaniesz do końca czerwca, a premie po 75  zł będą wpływać w lipcu i sierpniu).

Powyżej mowa o 3 premiach za aktywność (wpływy i transakcje), ale do zgarnięcia są jeszcze inne bonusy.

🤳 Bonus 150 zł za otwarcie mKonta Intensive na selfie/ przez e-dowód


By zdobyć tę nagrodę, konto otwórz na selfie (a więc za pomocą wideoweryfikacji tożsamości przez kamerkę w telefonie) lub poprzez e-dowód oraz spełnij warunki uzyskania wyżej wymienionej premii 100 zł i pierwszej premii 75 zł (za spełnienie warunków w drugim miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu otwarcia konta).

💸 Wypłata bonusu 150 zł przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

Bonus 120 zł za otwarcie konta dla dziecka (w wieku 0-13 lat)


Osoby, które mKonto Intensive dla siebie założą w niniejszej promocji, dodatkowo mogą zgarnąć 120 zł za otwarcie eKonta Junior dla swego nieletniego dziecka (poniżej 13. roku życia). Można uzyskać tylko jeden taki bonus (nawet jeśli masz więcej dzieci łapiących się wiekiem na to konto).

Konto dla dziecka można założyć poprzez bankowość internetową, a należy to zrobić najpóźniej do końca pierwszego miesiąca następującego po otwarciu mKonta Intensive.

💸 Wypłata bonusu 120 zł przewidziana jest do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia mKonta Intensive w promocji.

Do czasu otrzymania premii/bonusów nie zamykaj konta, nie zmieniaj go na rachunek wspólny, ani na inny typ konta z oferty mBanku.


Przydatne wskazówki


▶️ Wpływ 1 000 zł na potrzeby promocji może być przelewem nawet z Twego konta w innym banku; ważne, by nie był to wpływ z innego rachunku, który posiadasz w mBanku; wystarczy pojawienie się środków w historii konta - nie ma konieczności ich utrzymywania przez jakikolwiek określony czas - możesz je w dowolnej chwili przelać, wydać albo wypłacić; pamiętaj, by kwotę przelać jednorazowo, tzn. nie zaliczy się suma mniejszych wpływów, np. 2 x 500 zł;

▶️ Płatności kartą i/lub BLIKiem na potrzeby promocji można wykonywać w dowolnych punktach handlowo-usługowych (np. w sklepach, marketach, lokalach gastronomicznych czy na stacjach paliw) i/lub w Internecie (np. na Allegro).

▶️ Wykonanych transakcji nie anuluj (czyli nie dokonuj zwrotu) do 15. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu ich wykonania.

▶️ W promocji uczestniczą konta indywidualne (nie opłaca się więc zakładać konta wspólnego; jeśli ktoś miałby być współposiadaczem do Twego konta, to lepiej by założył drugie konto - dzięki promocji też może zgarnąć do 520 zł).

▶️ Podatek od nagród. Ta promocja to standardowo sprzedaż premiowa, więc podatku płacić nie trzeba. Potwierdzenie można znaleźć w regulaminie:
"Nagroda (Premia, Bonus) podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z 26 lipca 1991r. o podatku dochodowym od osób fizycznych."

mKonto Intensive - prześwietlenie oferty mBanku


Na początek dobra wiadomość dla uczestników niniejszej promocji (choć już wspomniana) - można zapewnić sobie czasową gwarancję braku opłat za prowadzenie konta i za wydaną do niego kartę. Cytuję regulamin:

"Dla uczestników promocji „Więcej z mKontem Intensive II” rachunek jest za darmo przez okres 6 miesięcy"


W tej sytuacji zapisy z regulaminu promocji biorą górę nad taryfą prowizji i opłat, w której standardowe warunki (a więc takie, które będą obowiązywać po upływie promocyjnego okresy) na chwilę obecną wyglądają tak:

 • 0/49,50 zł - opłata miesięczna jest więc ponadprzeciętnie wysoka (względem kont standardowych), ale tak to już bywa w przypadku kont prestiżowych. Opłata nie będzie pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków
  • suma wpływów wyniesie min. 10 000 zł (mogą to być przelewy z Twego konta w innym banku; liczy się wpływ, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas; nie trzeba takiej kwoty przelewać jednorazowo - można obracać mniejszymi środkami, bo ważna jest tylko suma wpływów z całego miesiąca) lub 
  • jeśli średnie saldo Twych aktywów w mBanku wyniesie min. 100 000 zł (wyłączone są jednak produkty private banking); 

Poza tym inne ważne kwestie dla posiadaczy mKonta Intensive to:
 • 0 zł za kartę Mastercard Intensive lub Visa Intensive (ale nie Visa Świat Intensive, bo ta - po upływie pierwszych 6 miesięcy - kosztuje 10 zł miesięcznie) - ta karta jest darmowa bez warunków; 
 • 3 pierwsze (w danym miesiącu kalendarzowym) przelewy natychmiastowe są darmowe; 
 • 0 zł za wypłatę min. 300 zł kartą z dowolnych bankomatów w Polsce (w przypadku wypłat mniejszych kwot, bank dolicza prowizję 2,50 zł).

Otwierając konto w mBanku poza wymienionymi już metodami weryfikacji (na selfie lub za pomocą e-dowodu), możesz wybrać też kuriera lub finalizację w placówce mBanku (te dwie ostatnie opcje nie dają już jednak bonusu 150 zł). 

W przypadku zawierania umowy o konto w placówce mBanku - by mieć pewność udziału w promocji - warto zwrócić uwagę, aby umowa o konto została zwarta dla wcześniej już złożonego wniosku przez Internet. A jak tego najprościej dopilnować? Zapisz sobie i podaj doradcy numer wniosku, który otrzymasz w wiadomości mailowej potwierdzającej złożenie wniosku (to ten wspomniany numer składający się z liter RAC i 9 cyfr).Bądź na bieżąco z promocjami. na X (daw. Twitter) i polub na Facebooku:
Przydatne dokumenty:

33 komentarze:

 1. Z 6,5 % na rachunku Moje Cele będzie można skorzystać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promocyjne oprocentowanie na rachunku Moje Cele jest częścią promocji eKonta do usług.

   Usuń
  2. Może doprecyzuje czy zakładając w tej, powyżej opisanej promocji będę mógł również otworzyć konto oszczędnościowe na 6,5?

   Usuń
 2. Czy jest limit wniosków biorących udział w tej promce?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli miałam konto o numerach 1140 2004 (których dotyczy wykluczenie), ale zamknęłam w sierpniu 2020 r. to obejmuje mnie ta promocja?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w tej sytuacji łapiesz się na promocję, bo konto zostało zamknięte przed 1.01.2021 r.

   Usuń
 4. Jak wchodzimy w zielony pasek, załóż konto, to pokazuje się otwieranie konta właśnie z tą kartą Visa świat, nie ma nic o innych, no chyba że w dalszej części wniosku

  OdpowiedzUsuń
 5. jak tu zrobić żeby można było na selfie? na początku do wyboru e-dowód lub ręczne wprowadzenie danych, przeszłam prawie do końca, a tam tylko wybór kurier lub placówka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeśli konto wypowiedziałam 2XII2020 to 30 dni okresu wypowiedzenia trwa do 31XII2020. A więc 1I2021 r. już nie miałam konta i mogę otworzyć to konto w promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zostało zamknięte 31.12 to tak

   Usuń
  2. Wydaje mi się że 30 dni to się liczy od dnia następnego pełnymi dniami. Ja bym zadzwonił dowiedzieć się kiedy ci dokładnie zamknęli.

   Usuń
 7. Posiadanie mkonta Intensive w przyszłości może uniemożliwić skorzystanie z oproc. Moje cele (aktualnie nazwane Starter oszczędnościowy). Obecnie jeden z warunków skorzystania z oproc. 6,5% to "oraz nie posiadałeś mKonta Intensive na dzień 12.01.2024."

  OdpowiedzUsuń
 8. Chciałbym podzielić się dwoma wnioskami:
  1. Nie było w ogóle opcji otwarcia konta na selfie, jedynie przez e-dowód. Także opcja na selfie chyba nienj wy dostępna i regulamin wprowadza w błąd.
  2 co do wyboru karty to jak pojawia się na karta główna to po bokach są strzałki żeby zmienić kartę na inną, tylko trzeba się przyjrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 9. Żeby otworzyć konto na selfie to trzeba to zrobić przy użyciu aplikacji. Taka informacja pojawia się gdy przerywasz wniosek. Ja tak zrobiłem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za podpowiedź, też już zrobiłam, czekam do decyzję

   Usuń
  2. Konto otwarle i aktywne

   Usuń
  3. Sorki, ale jakiej aplikacji? Chodzi o aplikację mbanku?

   Usuń
 10. Czy jest opcja polecenia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak zaczynałam już wniosek, to była taka inf, że za polecenie do 200 zł.

   Usuń
 11. Posiadanie karty kredytowej wyklucza z udziału w promocji, czaicie? Wniosek jest możliwy do złożenia, ale zostaje z automatu odrzucony, na infolinii powiedziano mi, że rachunek techniczny do karty kredytowej ma numer, który wyklucza z udziału w promocji, ten bank to papcia xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z promocji nie skorzysta (patrz regulamin promocji 'Nowy Klient')
   "osoba, która od 01.01.2021 r. nie była i nadal nie jest posiadaczem lub współposiadaczem: • rachunku oszczędnościowo - rozliczeniowego i/lub • rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017";
   konto techniczne NIE JEST rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym i NIE JEST rachunkiem oszczędnościowym

   Usuń
  2. Z Promocji skorzysta*

   Usuń
  3. Haak'u, powinno być tak jak piszesz; dzięki od Anonimowy 14kwietnia14:25

   Usuń
  4. No tyle to sam przeczytałem, ale konta w promocji nie założysz, wczoraj zrobiłem reklamację także zobaczymy co odpiszą

   Usuń
 12. Wg. nowego cennika wypłata z bankomatu jest za 0zł gdy wypłaca się min. 300zł. W przeciwnym wypadku 2,50zł. https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/interaktywna/ind/karty/mastercard/Mastercard-Intensive/

  OdpowiedzUsuń
 13. Proszę nie wprowadzić w błąd

  "0/49,50 zł - opłata miesięczna jest więc ponadprzeciętnie wysoka (względem kont standardowych), ale tak to już bywa w przypadku kont prestiżowych. Opłata nie będzie pobierana, jeśli zostanie spełniony jeden z poniższych warunków:

  suma wpływów wyniesie min. 10 000 zł (mogą to być przelewy z Twego konta w innym banku; liczy się wpływ, więc nie ma konieczności utrzymywania tych środków przez jakikolwiek określony czas; nie trzeba takiej kwoty przelewać jednorazowo - można obracać mniejszymi środkami, bo ważna jest tylko suma wpływów z całego miesiąca) "

  Gdy zapytałem mBank i uzyskałem info

  "Niestety ale za wpływ nie uznajemy przelewów między rachunkami osobistymi Posiadacza/Posiadaczy Rachunku w Banku."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy słowo 'Bank' zapisane jest wielką literą to oznacza pojęcie zdefiniowane w danym dokumencie. Tu: Bank = mBank, a nie jakimkolwiek bank.

   Zatem przekładając ten cytat: Niestety ale za wpływ nie uznajemy przelewów między rachunkami osobistymi Posiadacza/Posiadaczy Rachunku w mBanku.

   Sprawdzone nie tylko w teorii, ale i w praktyce.

   Usuń
  2. w drugim i trzecim "pełnym" miesiącu od otwarcia konta. czyli jeśli otwarte w kwietniu to przelew 1000 zł (w ciągu 7 dni ) oraz 10 transakcji do końca maja. Potem czerwiec i lipec po 10 transakcji i 1000 zł.

   Usuń
 14. Co z tym bezpłatnym ubezpieczeniem? Muszę je mieć?

  OdpowiedzUsuń
 15. Uprzejmie proszę o pomoc w założeniu konta. Nie udaje mi się przez e-dowód, a opcji selfie nie ma wcale. Do aplikacji edoapp wpisuję kod z wniosku, ale niestety nie przechodzę dalej😕

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...