Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 5,5% na lokatach w InBanku bez otwierania konta

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

26.04.2024

Do 5,5% na lokatach w InBanku bez otwierania konta

Kolejny bank zdecydował się na podwyżkę oprocentowania dla oszczędzających.

Lokata Standardowa w InBanku: do 5,5% w skali roku
Od dziś InBank daje do 5,5% w skali roku - w przypadku Lokaty Standardowej niezmiennie bez jakikolwiek dodatkowych warunków (a więc i bez konta osobistego).

W przypadku lokat (jak i kont oszczędnościowych) z promocyjnym oprocentowaniem, zazwyczaj jest tak, że banki stawiają dodatkowe wymogi. A to trzeba być nowym klientem, a to wpłacić nowe środki, a to - w najlepszym wypadku - przynajmniej posiadać/założyć konto osobiste (tak jest choćby w Raiffeisen Digital Banku, dającym 6,1% w skali roku na depozytach 3-, 6- i 12-miesięcznych bez dodatkowych wytycznych, ale konto posiadać należy). Osobiście po spełnieniu dodatkowych warunków wolę uzyskiwać możliwie jak najwyższe stawki, ale wiem, że wśród Czytelników są też osoby, które cenią sobie wygodę. Dziś więc przykład lokaty, którą może założyć każdy - bez konieczności wpłacania nowych środków, bez posiadania konta osobistego i bez wykazywania się jakąkolwiek dodatkową aktywnością.

💰📈 Lokata Standardowa w InBanku: do 5,5% w skali roku


To lokata dostępna na kilka różnych okresów, acz z racji oprocentowania pod uwagę przede wszystkim warto brać głównie depozyt na 6 lub 12 miesięcy.

Główne cechy Lokaty Standardowej InBanku to: 

 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (na pojedynczej lokacie; w InBanku da się założyć wiele lokat, acz z jednym ograniczeniem - ich suma nie może przekroczyć 1 000 000 zł, choć tu i tak warto pamiętać o limicie gwarancji bankowych, który obowiązuje do kwoty nieprzekraczającej równowartości 100 tys. euro); 
 • oprocentowanie (stałe; zawsze podawane w skali roku) - wysokość stawki, jaką oferuje bank, zależy od wybranego okresu depozytu: 
  • 3 miesiące - 5,1% (jeśli jesteś nowym klientem, to na ten okres można tu uzyskać więcej - nieco niżej piszę o Lokacie na Start);
  • 6 miesięcy - 5,5%
  • 12 miesięcy - 5,5%
  • 24 miesiące - 5,25%
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

W swej ofercie InBank ma jeszcze lokaty na 1, 36, 48 i 60 miesięcy, ale wtedy oprocentowanie jest już poniżej 5% w skali roku, więc nad nimi się nie pochylam.

Osobom, które już posiadają lokaty i pozwolą na ich automatyczne odnowienie, InBank niezmiennie dodatkowo dolicza 0,1 punktu procentowego dla odnowionej lokaty względem aktualnej oferty. Zatem jeśli komuś teraz odnowi się np. lokata 6-miesięczna, to teraz otrzyma na niej stawkę 5,6% w skali roku.💰📈 InBank: Lokata na Start 5,45%


InBank w swej ofercie ma jeszcze powitalną Lokatę na Start, z której skorzystać może wyłącznie nowy klient, a takim dla banku jest osoba, która nie posiada i wcześniej nie posiadała jakichkolwiek lokat w InBanku. Co ciekawe to jej oprocentowanie jest nieco niższe, niż dostępne na wyżej opisanej Lokacie Standardowej. Tu można bowiem uzyskać 5,45% w skali roku, ale jest to depozyt na krótszy okres (niż wyżej oprocentowane Lokaty Standardowe), bo na 3 miesiące.

Główne cechy Lokaty na Start:
 • oprocentowanie stałe: 5,5% skali roku 
 • okres lokaty: 3 miesiące 
 • minimalna kwota lokaty: 5 000 zł 
 • maksymalna kwota lokaty: 50 000 zł (klient ma możliwość założenia tylko jednej Lokaty Na Start) 
 • naliczenie odsetek: na koniec umownego okresu lokaty (w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty bank zwraca wyłącznie kapitał wpłacony na lokatę).

Tu również lokatę można otworzyć jako odnawialną (ale da się zmienić ją na nieodnawialną nawet w trakcie trwania umowy). Po odnowieniu będzie na niej obowiązywać oprocentowanie jak dla 3-miesięcznej lokaty standardowej, powiększone o 0,1 punktu procentowego, gdyż InBank niezmiennie dolicza taki bonus dla każdej odnowionej lokaty względem obowiązującej tabeli oprocentowania na dzień odnowienia lokaty.

Podczas składania wniosku o lokatę - czy to Lokatę Standardową, czy Lokatę na Start - uzyskasz dostęp do bankowości internetowej. Za jej pośrednictwem możliwe będzie zakładanie kolejnych lokat.Na koniec przypomnienie: ochronę środków zgromadzonych na lokatach klientów InBanku zapewnia Fundusz Gwarancyjny Estonii Tagatisfond (czyli odpowiednik polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego), bo InBank choć działa w Polsce od kilku lat, to jako bank zarejestrowany w Estonii podlega pod tamtejszego regulatora i tamtejszy fundusz gwarancyjny. W ramach Unii Europejskiej standardy w tym zakresie są jednak ujednolicone, więc tak samo - w razie czarnego scenariusza - można liczyć na zwrot całości kapitału do kwoty nieprzekraczającej wspomnianej już równowartości 100 tys. euro.

Zyskuj regularnie na bankach. Niezawodnym źródłem informacji o najlepszych okazjach do zysku jest newsletter dla Czytelników bloga. Zapis na bezpłatną subskrypcję zajmie Ci chwilę (podobnie jak rezygnacja, jeśli kiedykolwiek z jakiegoś powodu tak postanowisz). To zero spamu, a jedynie do dwóch wiadomości w tygodniu o tym, co w bankowości i Bankobraniu piszczy:

Przydatne dokumenty:

15 komentarzy:

 1. Do tego mają jeszcze Lokatę EUR. Max. 3,2% na rok. Dobra opcja jeśli ktoś szuka lokaty walutowej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy lokatę trzeba od razu zasilić czy można kasę przelać później? Jeśli tak to ile jest czasu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można opłacić później. Po złożeniu wniosku jest data do której można opłacić lokatę.

   Usuń
 3. Mimo tej podwyżki lokaty roczna oraz 2-letnia przegrywają z obligacjami skarbowymi - słabiutko 😳

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko że oprocentowanie obligacji 2-letnich jest zmienne a tu na lokacie stałe.

   Usuń
  2. Być może lepsze są 3-letnie, nie?

   Usuń
  3. Ładować się na 3 lata w obligacje emitowane przez państwo graniczące z terytorium wojny? Co będzie do 2027 roku? Tego nikt nie przewidzi. Ale wiem że wstecz to 3 lata były szalone. Pandemia, lockdowny, wojna na Ukrainie, szalona inflacja. Osobiście uważam że wiązanie się na tak długo to nie jest dobre rozwiązanie. Zbyt dużo ryzyk geopolitycznych, gospodarczych, ekonomicznych i naszych wewnętrznych politycznych.

   Usuń
 4. Czy ktoś ostatnio robił przelew z Millenium gdzieś indziej i czy dostał propozycję lokaty na zatrzymanie? Kiedyś były a teraz nie wyskakują. Zrezygnowali, czy też ta lokata pojawiała się w specyficznych warunkach, typu wysoka kwota i jaka, albo przelew do jakiegoś banku i jakiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po zakończeniu lokaty InBank zwraca kasę na to samo konto, z którego pochodziło zasilenie przy jej zakładaniu.

   Usuń
  2. Nie wiem jak teraz ale jakoś 2-3 tygodnie temu było 5,5% na 3 mies.

   Usuń
  3. Czy to prawda, że zwrot kasy po zakończeniu lokat jest dokonywany poprzez przelew z Santander?

   Usuń
 5. Tu ktoś pisał o litewskim banku przez Internet do pięciu lat otwierać mozna

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja to jednak z tych co wolą poprzelewać, pokombinować, jakieś warunki spełniać jak trzeba, ale dzięki temu już od dłuższego czasu nie zszedłem poniżej 6,25% :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Mają rzeczywiście bardzo dobre stawki lokatach i to bez otwierania konta - czy oni oferują równie ciekawe konta?

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...