Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

28.04.2024

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie miesiąca

Mamy ostatnią niedzielę miesiąca, więc to czas najwyższy, by podliczyć zyski z bankobrania. 

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2024 roku
Tym razem wynik będzie skromniejszy, niż świetne podsumowania z poprzednich miesięcy. To efekt wygaśnięcia kilku promocji.

Zaczynam od Banku Pocztowego, w którym konto założyłem i ja, i osobno żona (jej bonusy również uwzględniam w comiesięcznych podsumowaniach, gdyż mamy wspólne gospodarstwo domowe 2+2, więc nie tylko wydatki są wspólne, ale dochody również). Tu wpadły punkty (2 x 8000) w programie Bezcenne Chwile, co pozwoliło odebrać bony o łącznej wartości 200 zł do wykorzystania podczas zakupów (2 x 50 zł na Allegro i 2 x 50 zł w Smyku). Szybko poszło (konta założyliśmy w lutym) - to już były ostatnie gratyfikacje w tej promocji (2 x 200 zł odnotowałem już w zeszłym miesiącu).

W Credit Agricole również i na moje konto, i na konto żony wpadły po dwa bonusy (każdy w wysokości 25 zł), więc w sumie uzbierało się 100 zł. Jeden z bonusów (25 zł) przewidziany jest za zapewnienie wpływów na konto, a drugi (do 25 zł) jest efektem 3-procentowego zwrotu za płatności kartą i/lub Blikiem (bez wykluczeń). Te zwroty są efektem promocji, które bank serwuje (na 12 miesięcy) jako argument mający przemówić za rezygnacją z wypowiedzenia umowy.

Ostatnim z banków, który mogę odnotować w gronie wypłacających mi bonusy jest Alior Bank. To najdłużej goszcząca promocja w raportach bankobrania - otrzymałem bonus 25 zł, który jest przewidziany dla posiadaczy Konta Premium (jeszcze z czasów T-Mobile Usługi Bankowe) w przypadku wykonania płatności na sumę co najmniej 500 zł. Tym razem tutaj ten bonus to jednak nie wszystko. Z racji tego, że zakończyły mi się promocje w VeloBanku, Nest Banku i Millennium (w praktyce wszystkie bazujące na moneybacku) założyłem jeszcze Konto Jakże Osobiste w Aliorze. Tu mając Konto Premium, na promocję dla nowych klientów z bonusami do 500 zł, się nie łapałem, ale na moneyback już jak najbardziej. I tak oto wpadło 15,88 zł.

I... to tyle. Wszystkie wymienione bonusy w jednym miejscu zbiera poniższa tabela:

Gdzie?

W jaki sposób?

Ile wydałem płacąc kartą lub Blikiem?

Ile zyskałem

Bank Pocztowy

Promocja "Bezcenne 24 tysiące punktów"

807 zł*

200 zł
(bony na zakupy)

Credit Agricole

Bonus za wpływy i transakcje

1682 zł

4 x 25 zł

Alior Bank

Bonus 25 zł za płatności na sumę min. 500 zł dla posiadaczy Konta Premium

500 zł

25 zł

Moneyback 1% na Koncie Jakże Osobistym

1588 zł

15,88 zł

Potwierdzeniem uzyskanych gratyfikacji są poniższe zrzuty ekranu:

Moje zarabianie na bankach - podsumowanie marca 2024 roku

Wyliczenia


Wszystkie wyżej wymienione nagrody z bankobrania dały w sumie 340,88 zł. Jest to kwota, którą mogę uznać za ostateczny zysk, bo wszystkie posiadane konta i karty utrzymuję za 0 zł - są one albo darmowe, albo z opłat zwalnia realizacja warunków pokrywających się z aktywnościami wymaganymi na potrzeby promocji. 

Zysk z bankobrania jak zawsze porównuję do oszczędzania na najlepiej oprocentowanych kontach oszczędnościowych. By tyle samo uzyskać z odsetek, musiałbym posiadać i przez cały miesiąc utrzymywać na nich sumę 72 115,69 zł.

738, 474, 1158, 1030, 731, 582 zł. Tyle zysków z bankobrania przynosiło mi ostatnie 6 miesięcy. Ten niniejszy wynik jest więc skromniejszy, co nie oznacza jednak, że nic się nie dzieje. Zbieram m.in. bonusy z kontem w ING, a także płacę kartą kredytową Citibanku z moneybackiem 10% - w podsumowaniach odnotowuję jednak to, co już na koncie, więc na zaraportowanie owoców tych okazji do bankobrania przyjdzie czas.

Na czym obecnie zarabiać? 


Na początek przypomnę o okazjach do bankobrania, które lada moment się kończą. Tylko do 30.04.2024 r. włącznie można załapać się na:


Pozostałymi promocjami godnymi uwagi w chwili obecnej są poniższe propozycje banków:


A że nie samymi promocjami konta bankobiorca żyje, to przypomnę też o promocjach z kartami kredytowymi w roli głównej. W tej dziedzinie niezmiennie bryluje Citibank, w którym do wyboru jest telefon Samsung Galaxy A15 + 300 zł na zakupy lub 600 zł w bonusach pieniężnych, lub 900 zł w bonach na zakupy dzięki 72 000 punktów w programie Bezcenne Chwile. W Santander Consumer Banku załapać się można na 400 zł w bonach do Biedronki + moneyback do 30 zł miesięcznie, a BNP Paribas przygotował 10-procentowy moneyback do 400 zł.

W przypadku przedsiębiorców warto rzucić okiem na promocje z kontami firmowymi: w  Aliorze można zgarnąć 350 zł na start + do 1500 zł dla aktywnych + moneyback do 1000 zł + 700 zł do Allegro - to promocja wymagająca różnych aktywności i większego zaangażowania. Na przeciwnym biegunie jest promocja z kontem w mBanku, gdzie do wzięcia jest łatwa premia 500 zł (w praktyce za samo otwarcie konta i wykonanie 1 płatności kartą).
 

Bankobranie od A do Z


Przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?"
Jeśli trafiasz na mojego bloga pierwszy raz (albo nawet i po raz kolejny), ale dotąd jednak nie było Ci dane wziąć udziału w jakiejkolwiek promocji, to by poczuć smak satysfakcji ze zdobycia pierwszych bonusów, z pomocą przyjdzie Ci przewodnik "Jak zyskiwać dzięki bankom?". To wyczerpujący zbiór przydatnych objaśnień, porad, wskazówek i sposobów na uporządkowanie oraz ułatwienie korzystania z promocji bankowych. 

Ten przewodnik, to mój prezent dla osób, które zapisują się na bezpłatny newsletter dla Czytelników bloga - dzięki niemu, żeby regularnie zyskiwać na najlepszych promocjach, nawet nie musisz zaglądać co dzień na bloga. Wystarczy bowiem śledzić wiadomości, które wysyłam od czasu do czasu, przesyłając w nich przegląd najbardziej zyskownych okazji z gwarantowanymi nagrodami od banków:

26 komentarzy:

 1. U mnie bardzo dobry miesiąc, w sumie 800 zł, spodziewałam się 400 zł ale niespodziewanie wyszło 800, bo pocztowy dał 100 którego spodziewałam się w maju i 300 za polecenie KK w Citi

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pocztowy wypłacał premie w wysokości 100 ziko? W jakiej promce?

   Usuń
  2. W punktach z Bezcennych Chwil, promocja juz się skonczyła

   Usuń
  3. Promocji z premiami gotówkowymi w Pocztowym nie było chyba nigdy.

   Usuń
 2. 0brót kartą Pocztowego na kwotę aż 807 zł? Ja wydałem ich kartą nieco ponad 4 zł i też dostałem 24 tys. punktów do BCh 😋

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A widziałeś gwiazdkę?To pewnie razem z żoną.Poza tym jak wydałeś tylko 4zł.to zapłacisz za prowadzenie konta.Wydanie 400 zł.zwalnia z opłaty.

   Usuń
  2. Mnie pobrali 4,99 zł opłaty za marzec, a za luty nic oraz kartę zamknąłem w kwietniu tego samego dnia gdy dostałem ostatnią premię punktową 😋

   Usuń
 3. U mnie wpadło 370 zł. 200 zł z Santandera z akcji urodzinowej na Bankobraniu, 100 zł z BNP, 50 + 20 zł z Aliora. Dzięki i pozdro!

  OdpowiedzUsuń
 4. W Pocztowym płatności 400 zł dla darmowego konta. Dla spełnienia warunków promocji żeby zyskać 8000 pkt wystarczyły trzy platnosci.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, Kasiu. Obrót kartą w wysokości 400 zeta w innych bankach może dać spore zwroty :)

   Usuń
 5. U mnie w Millennium 30 zł 5-procentowego zwrotu za opłatę czynszu i 17,47 zł 2-procentowego zwrotu za płatności kartą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mógłbyś napisać, w jaki sposób można opłacać czynsz blikiem? Jest jakaś platforma w stylu payappka do tego?

   Usuń
  2. W payappce na czacie mozna dodac czynsz jesli masz dokument czynszowy z numerem konta. Wtedy wprowadzasz kwoty sam i oplacasz jak inne rachunki

   Usuń
  3. @Anonimowy, 29 kwietnia 2024, 22:00 - tak, płatności robię poprzez PayAppka.

   Po utworzeniu konta należy dodać odbiorcę:
   - Kafelki
   - Dostawcy: przycisk "dodaj teraz" oraz wybór odbiorcy z listy zarejestrowanych dostawców bądź dodanie 'ręczne' (nazwa, nr konta, etc.)

   Dostępne metody płatności, to np. BLIK albo zdefiniowana uprzednio karta płatnicza.

   Usuń
  4. Czyli o co właściwie tu chodzi z tym czatem?

   Usuń
  5. Dziękuję, Kate.

   Usuń
  6. Na czacie przsyłasz skan dokumentu czynszowego, o ile nadal wymagają tego, ode mnie go chcieli.
   Najlepiej poczytaj na stronie Payappka FAQ, sekcja Dostawcy, a tak weryfikacja
   "Aby zweryfikować dostawcę z fakturami dodawanymi ręcznie, wystarczy skontaktować się z obsługą klienta na czacie lub na xxx. Użytkownik jest proszony o wysłanie dokumentu zawierającego:

   Nazwę odbiorcy
   Numer rachunku bankowego do wpłat
   Opis usługi świadczonej przez dostawcę."

   Usuń
  7. @Anonimowy, 30 kwietnia 2024, 10:23
   Dzięki bardzo. Właśnie zapłaciłem 😃

   Usuń
  8. Czy ktoś zorientowany podzieli się informacją jak długo czeka się na zweryfikowanie dostawcy po wysłaniu pdf płatności na czacie? Minęło już dobrych kilka dni i cisza... A nadal nie mogę opłacać kartą, czyli dostawca nie zweryfikowany.

   Usuń
  9. To serwis powiązany z Twisto

   Usuń
 6. Czy macie bon za założenie karty kredytowej w millenium (osoby składające wniosek w lutym)?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większa szansa na odpowiedź jak zapytasz pod artykułem dot. konkretnej promocji.

   Usuń
  2. Payappka jest jakoś powiązana z Millennium że daje 5% zwrotu? Czy to jakaś inna promocja banku?

   Usuń
  3. To promocja banku, po prostu wyrabial warunki do niej placac w payappce

   Usuń
 7. U mnie kwiecień przyniósł 217,64 zł

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie w kwietniu 880 :)

  OdpowiedzUsuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...