Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Bank Millennium: do 6% na Koncie Oszczędnościowym Profit (+ 600 zł za konto osobiste)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

22.04.2024

Bank Millennium: do 6% na Koncie Oszczędnościowym Profit (+ 600 zł za konto osobiste)

Oto najnowsza edycja promocji oprocentowania dla nowych środków. 

Konto oszczędnościowe Profit: do 6% do 100 tys. zł (dla nowych środków) - 59. edycja promocji
Osoby, które posiadają (lub założą) konto osobiste w Banku Millennium i Konto Oszczędnościowe Profit, mogą uzyskać do 6% w skali roku gwarantowane na 90 dni, do 100 tys. zł.

Jeśli aktualnie nie posiadasz konta osobistego w tym banku, sprawdź promocję Banku Millennium, w której do wzięcia czeka rekordowa premia pieniężna 600 zł na start. W podlinkowanym wpisie prześwietlam promocję oraz konto osobiste. Poniżej skupiam się już wyłącznie na propozycji konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe Profit: do 6% do 100 tys. zł (dla nowych środków) - 59. edycja promocji


59. edycja promocji oprocentowania dla nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit w Banku Millennium charakteryzuje się następującymi cechami: 

 • oprocentowanie
  • 3,0% w skali roku, jeśli wpłacisz "nowe środki" lub
  • 6,0% w skali roku, tu oprócz wpłaty "nowych środków" wymagane jest również to, by w każdym miesiącu trwania promocji wykonać min. 5 płatności kartą wydaną do konta lub Blikiem (w ostatnim miesiącu korzystania z promocyjnego oprocentowania zaliczą się transakcje wykonane do dnia zakończenia okresu promocyjnego);
 • kwota "nowych środków" objęta promocyjnym oprocentowaniem (3,0 lub 6,0%): do 100 000 zł;
 • czym są "nowe środki"? To nadwyżka ponad saldo środków klienta zgromadzonych na koniec dnia 12.04.2024 r. - do wyliczenia tego salda bank bierze pod uwagę środki na kontach osobistych, oszczędnościowych i technicznych oraz lokatach (w tym strukturyzowanych);
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: przez 90 dni od pierwszej wpłaty/"wykrycia" nowych środków na koncie oszczędnościowym Profit; to musi nastąpić w okresie dostępności 59. edycji - wpłacenie przez Ciebie/wykrycie przez bank "nowych środków" może nastąpić w okresie od 22.04. do 7.06.2024 roku;
 • dostępność 59. edycji promocji ze stawką do 6% w skali roku: od 22.04. do 7.06.2024 roku - to czas, w jakim można uruchomić promocję poprzez zapewnienie (np. wpływu) pierwszych "nowych środków" na Konto Oszczędnościowe Profit; jednak bez względu na to, czy środki wpłacisz już teraz, czy może dopiero pod koniec dostępności promocji (np. 6.06.), to promocyjną stawkę oprocentowania i tak będziesz mieć przez 90 dni
 • wypłata odsetek: 
  • w oparciu o oprocentowanie 3,0% w skali roku następuje pod koniec miesiąca kalendarzowego; 
  • dodatkowych wg oprocentowania 3% w skali roku (jako wyrównanie do oprocentowania 6% w skali roku), jeśli wykonane zostanie 5 transakcji kartą lub Blikiem, przewidziane jest w nocy pomiędzy pierwszym, a drugim dniem roboczym kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Nowi klienci, którzy dopiero teraz otworzą konto w Millennium (konto oszczędnościowe zakłada się razem we wniosku o konto osobiste), każdą wpłatę na Konto Oszczędnościowe Profit będą mieli potraktowaną jako "nowe środki".

Obecni klienci Banku Millennium muszą wyliczyć saldo swych środków na koniec dnia 12.04.2024 r. Promocyjne oprocentowanie będzie bowiem obejmować tylko "nowe środki" (a więc nadwyżkę wobec salda na wspomniany dzień). "Stare" środki trzeba utrzymywać w Millennium przez cały czas korzystania z promocji oprocentowania dla "nowych środków" na Koncie Oszczędnościowym Profit.

🔎 Konto oszczędnościowe w Millennium - szczegóły oferty


Konto oszczędnościowe Profit otwierane i prowadzone jest za 0 zł bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. W każdym miesiącu kalendarzowym (tak, jak w większości banków) bezpłatna jest jednak wyłącznie pierwsza wypłata/przelew z konta oszczędnościowego. Za drugą i każdą kolejną operację w tym samym miesiącu kalendarzowym bank naliczy 7,50 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego do 24.04.2022 r. włącznie) lub 9,90 zł (w przypadku Konta Oszczędnościowego Profit założonego od 25.04.2022 r.). 

Kapitalizacja odsetek, a więc ich wpłacenie przez bank na konto oszczędnościowe, następuje na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Informacja o uruchomieniu promocji na Koncie Oszczędnościowym Profit oraz o podwyższonym oprocentowaniu w bankowości internetowej pojawia się dopiero następnego dnia roboczego po wpływie środków (w dniu pojawienia się środków na rachunku oszczędnościowym widnieje jedynie komunikat o standardowym oprocentowaniu - system bankowy aktualizuje się dopiero podczas nocnego przetwarzania danych).


Bądź na bieżąco z promocjami. na X i polub na Facebooku:🔗 Przydatne linki

📚 Przydatne dokumenty:

59 komentarzy:

 1. Spodziewaną datą dnia badania sald raczej był 19.04.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieee, od dawna już jest to dzień na mniej więcej tydzień przed końcem danej edycji.

   Usuń
  2. 55. edycja od 13.11 (badanie 10.11)
   56. edycja od 18.12 (saldo z 8.12)
   57. edycja od 29.01 (saldo z 26.01)
   58. edycja od 11.03 (saldo z 8.03)

   Ostatnio częściej to był ostatni piątek przed startem edycji a nie przedostatni.

   Usuń
  3. No liczyłam na 19-go kwietnia a tu niestety się nie udało. Przy poprzedniej edycji u męża udało się wstrzelić z datą i przeszło na nową edycję.

   Usuń
  4. 59. edycja od 22.04 (saldo z 12.04) 😬

   Usuń
 2. Czy można wpłacić środki na zwykłe konto a potem na profit, czy należy od razu na oszczędnościowe?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez znaczenia. Można w dowolny sposób (acz wpływ najpierw na konto osobiste załatwia wpływ wymagany w celu uniknięcia opłaty za prowadzenie konta).

   Usuń
  2. Jak myślicie, czy jest szansa na to że jak zacznę wycofywać pieniądze z Velo do innego banku to przedłużą promocję konta oszczędnościowego na kolejne 3 miesiące?

   Usuń
  3. Jak skończyła Ci się już poprzednia promocja, to powinna być oferta "zatrzymaniowa" na KO lub lokatę, a jak jeszcze masz oprocentowanie promocyjne, to raczej oferują tylko lokaty 2 lub 3 mce. Zawsze można zasymulować przelew, żeby sprawdzić, co dają, a potem go przerwać.

   Usuń
  4. Wypłacając kasę z Velo nie otrzymasz oferty przedłużenia podwyższonego oprocentowania na EKO, ale takie oferty pojawiają się regularnie. Opis aktualnej jest tutaj:
   https://www.bankobranie.pl/2024/04/velobank-eko-nowe-srodki-edycja-5-2024.html

   Usuń
 3. Fajnie, ze nadal z 6 :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ma ktoś jakieś przecieki, może dostał info z banku Velobank czy po 29 kwietnia jak skończy się obecna promocja 6.5% dla obecnych klientów na EKO czy obniżą czy zostawią takie oprocentowanie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Złóż wypowiedzenie to zadzwonią z ofertą na 6,5% do 50tysi na 6 m-cy

   Usuń
  2. Stopy procentowe na najbliższej nasiadówce RPP mają być podobno pozostawione na tym samym poziomie, ale z drugiej strony zakup Velo stał się wreszcie faktem, więc walka o utrzymanie klientów nie jest już dla nich aż takim priorytetem jak wcześniej ... moim zdaniem będzie obniżka oprocentowania zgodnie z trendem w innych bankach 😋

   Usuń
  3. Dziś robiłem większe przelewy z Velo do Santandera i Millenium po 10k i po 50 k.Za każdym razem wyświetlała się propozycja lokaty na 3 i 6 msc na 6%. Oczywiście nie skorzystałem. Po godzinie dostałem tel. z banku że jak pieniądze wrócą to założą mi lokatę na 5,2%.

   Usuń
  4. Mi w zeszłym tygodniu przy przelewie do Millennium oferowali niestety 5,7 proc. i na 2 lub 4 m-ce.

   Usuń
  5. Czy to by miało zwiastować obniżkę wysokości oprocentowania?

   Usuń
  6. Anonimowy23 kwietnia 2024 10:51: A czy przez sprzedaż Velobanku nie straci on Bankowego Funduszu Gwarancyjnego na zgromadzone środki? A może w ogóle się wycofają z Polski?

   Usuń
  7. U mnie dziś 4% proponowali. Ale to dlatego, że mam uruchomione eko na 6,5%. Już zauważyłam tę ich prawidłowość w algorytmie.

   Usuń
  8. @Anonimowy 24 kwietnia 2024 13:49
   VeloBank S.A. nadal pozostaje bankiem zarejestrowanym w Polsce, podlegającym pod polskie prawo bankowe i tym samym niezmiennie jest objęty Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. To że zmienił się właściciel, to - w tym zakresie - nic nie zmienia.

   Usuń
  9. @Anonimowy 24 kwietnia 2024 13:49
   Serio myślisz że przyszedł inwestor, który za setki milionów kupił sobie bank, tylko po to by wycofać go od razu z rynku? Gdzie tu jakikolwiek sens?

   Usuń
 5. Szkoda że oprocentowanie spadło zostaje Santander bez większych warunków tyle samo...a tak to wystarczy 1 transakcje zrobić by tu w millenium konto było darmowe i starczy...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale w Santanderze tak samo wymóg nowych środków.

   Usuń
  2. Santander Consumer?

   Usuń
  3. Owszem, w Santander Consumer bez warunków ale już tylko 5%

   Usuń
  4. Wolę zrobić 5 groszowych płatności np. za bułki i mieć + 1 p.p. niż mieć niższe oprocentowanie tylko z tytułu lenistwa.

   Usuń
 6. Millennium wycofuje wkrótce karty wirtualne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie w PKO BP

   Usuń
  2. Tak, zastępują je BLIK-iem zbliżeniowym.

   Usuń
  3. PKO BP: Płatności zbliżeniowe BLIK dostępne są teraz tylko na telefonach z systemem operacyjnym Android (wersja min. 6.0) i funkcją NFC
   Millennium: Android w wersjach wskazanych na stronie internetowej Banku i funkcja NFC

   Usuń
  4. Takie same wymagania mieli do płatności kartami mobilnymi, nie?

   Usuń
 7. Czy jeśli jutro/pojutrze wpłacę nowe środki to już w kwietniu będę musiał robić 5 transakcji kartą/BLIKiem?

  I czy będą się liczyć dotychczasowe, czy dopiero od momentu wykrycia nowych środków?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Dodatkowe oprocentowanie, które obowiązuje dla nowych środków do kwoty 100 000 PLN, pod warunkiem wykonania w ciągu miesiąca 5 transakcji kartą debetową lub BLIKIEM"

   Usuń
  2. Czyli rozumiem, że transakcje, które zrobiłem w kwietniu przed wpłaceniem nowych środków się liczą? Grunt to mieć po prostu łącznie 5 transakcji kartą/BLIKiem na koniec kwietnia?

   Usuń
  3. Zaloguj się do bankowości int. lub mobilnej, sprawdź w szczegółach konta profit, czy masz uznane transakcje iśrodki uznane jako nowe. Wprost informują, zielone albo czerwone kółka, po co tu się pytać.

   Usuń
  4. Rzeczywiście, wystarczy kliknąć w "Zobacz, jak zyskać nawet 6,00%" w zakładce "Moje środki" konta oszczędnościowego. Nie wiedziałem o tym, dzięki :)

   Usuń
 8. Stopy procentowe na najbliższej nasiadówce RPP mają pozostawić na tym samym poziomie, obligacje skarbowe na maj pozostają bez zmian, a oni obniżyli wysokość oprocentowania przy tylko jednej darmowej wypłacie miesięcznie oraz pułapce z dniem badania salda początkowego? Oprocentowanie w wysokości 6% brutto nie daje nawet 5% netto ... słabiutko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Porównywanie obligacji z kontem oszczędnościowym niezmiennie dziwi!! Dwa różne bieguny, inny horyzont czasowy, inne zasady, inne ryzyka. To jak porównać podróż na ośle z jazdą samochodem.

   Usuń
  2. Dodam że te "świetne" obligacje indeksowane inflacją do niedawna tak wychwalane przez niektórych teraz przy niskiej inflacji zaczynają niektórym dawać 3-4% w skali roku. Świetny biznes.

   Usuń
  3. Zawsze można zrobić wcześniejszy wykup przy zachowaniu odsetek. Oplata z tego tytułu to 0,7 lub 2 zł od obligacji. Każdy musi sobie sam przeliczyć. W sieci jest wiele porad jak działać z obligacjami antyinflacyjnymi.

   Usuń
  4. Ale takie wykupienie obligacji to jednak kilkudniowa strata na odsetkach bo zwrot jest po 5 dniach roboczych. Do tego przez opłatę za zerwanie nowe obligacje realnie przez p-wszy rok będą tylko na 4,8%. A później mgliste szanse na oprocentowanie lepsze niż na lokatach. W latach 2021-2023 z obligacji faktycznie można było wycisnąć więcej niż z lokat z powodu anomalii inflacyjnych. Ale we wcześniejszych latach ze spokojem na lokatach można było zarobić więcej niż na obligacjach.

   Usuń
  5. Pozostawienie wysokości oprocentowania obligacji skarbowych w edycji majowej to również wskazanie co NBP panuje na przyszłość w kwestii stóp - Millennium z tą obniżką ewidentnie wyszedł tu przed szereg 😋

   Usuń
  6. @Anonimowy, 26 kwietnia 2024, 17:31
   Przedterminowy wykup wiąże się z opłatą, ale nie ze stratą na odsetkach - wypłata kapitału pomniejszonego o opłatę za przedterminowy wykup następuje 5 dni roboczych po złożeniu stosownej dyspozycji, ale do tego czasu cały kapitał zbiera odsetki 😃

   Usuń
  7. Wcale to nie jakaś wielka strata w przypadku COI z 06.2023. Założone przy 7% w pierwszym roku, teraz pokazuje, że w kolejnym roku będzie 3,4%. Otrzymam 6,3% przy zerwaniu tydzień przed końcem upływu pierwszego roku. Nie jest źle.

   Usuń
  8. Ano straty duże jednak. W czerwcu ubr. to ja miałem 10% na półrocznej lokacie i 8,5% na koncie oszcz. w PKO. I do dziś mam kasę na ponad 7%.

   Usuń
  9. Kupowanie obligacji indeksowanych inflacją w ubr. było złym wyborem. Był szczyt inflacji, ludzie kupowali obligi na potęgę a to było za późno. Kupować należało 2-3 lata temu.

   Usuń
 9. Kolejna pułapka: "W ostatnim miesiącu korzystania z promocyjnego oprocentowania zaliczą się transakcje wykonane do dnia zakończenia okresu promocyjnego"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na dodatek ta wypłata odsetek w dwóch transzach - za kwiecień drugiej wciąż nie ma!

   Usuń
  2. Anonimowy2 maja 2024 20:22 to doczytaj i dowiesz się czemu jeszcze nie ma. To zgodne z regulaminem, a regulamin powinieneś przeczytać przed skorzystaniem z oferty :)

   Usuń
  3. Zgodnie z regulaminem bank miał czas na wypłatę drugiej części odsetek z pierwszego na drugi dzień roboczy miesiąca. Z racji naszej długiej majówki, odsetki mogły więc wpaść nawet dopiero w poniedziałek (6.05.), ale w praktyce bank już je wypłacił (2.05.).

   Usuń
 10. Czy ktoś ostatnio robił przelew z Millenium gdzieś indziej i czy dostał propozycję lokaty na zatrzymanie? Kiedyś były a teraz nie wyskakują. Zrezygnowali, czy też ta lokata pojawiała się w specyficznych warunkach, typu wysoka kwota i jaka, albo przelew do jakiegoś banku i jakiego?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba mieć w milenium 10 tyś jest taka lokaty negcjowane w oddziale do dwóch lat

   Usuń
  2. Tak, kilka dni temu przy przelewie do Velo ichni algorytm wygenerował ofertę lokaty na 3 m-ce @ 5,2% 🤣🤣

   Usuń
 11. Czy komuś wypłacili już drugą transzę odsetki za kwiecień?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cierpliwości, w poniedziałek 😋

   Usuń
  2. Zgodnie z regulaminem wypłata drugiej części odsetek przewidziana jest z pierwszego na drugi dzień roboczy miesiąca. Z racji naszej długiej majówki, tak jak pisze przedmówca, tym razem odsetki powinny wpaść dopiero w poniedziałek, ale realnie widzę, że już są - bank wypłacił je 2.05.

   Usuń
  3. Errata: kasa pojawiła się na kontach wczoraj z czwartkową datą 😋

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...