Bankobranie: najlepsze promocje bankowe: Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 5/2024 (+650 zł za konto osobiste)

⭐ Citi: 1200 zł za kartę + 700 zł za konto720 zł od mBanku600 zł od Millennium ⭐ 500 zł od: ING i Santandera

30.04.2024

Do 7% dla nowych i 6,5% dla obecnych klientów na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku - edycja 5/2024 (+650 zł za konto osobiste)

Główne parametry nowe edycji są takie same, jak w poprzedniej odsłonie promocji.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 4/2024
A to oznacza, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe nowym klientom nadal oferuje 7% w skali roku do 100 tys. zł, a dla nadwyżki (do 400 tys. zł) 6,5%. Z kolei obecni klienci mogą uzyskać 6,5% dla całej sumy oszczędności (do 400 tys. zł), o ile wpłacą "nowe środki".

Z promocyjnego oprocentowania na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym można skorzystać bez posiadania konta osobistego w VeloBanku, ale otwarcie takiego konta warto jednak rozważyć. Da się z nim zyskać do 650 zł w bonusach pieniężnych. Prześwietlenie tej promocji znajdziesz tutaj. Poniżej skupiam się zaś już tylko na ofercie dla oszczędzających.

Jak już wspomniałem, promocja oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku rozróżnia nowych i obecnych klientów. Z tego względu poniższy opis uwzględnia właśnie te dwie grupy - będzie mowa o oprocentowaniu dla nowych klientów, którzy dopiero założą Elastyczne Konto Oszczędnościowe (uwaga: trzeba zrobić to zdalnie; w promocji nie biorą udziału konta otwierane w placówkach) oraz w dalszej kolejności dla obecnych klientów (bez zmian pozostaje konieczność zapewnienia nowych środków).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) w VeloBanku: do 7% w skali roku - edycja 5/2024


Główne cechy aktualnie dostępnej odsłony promocji oprocentowania na koncie oszczędnościowym w VeloBanku to:
 • oprocentowanie DLA NOWYCH KLIENTÓW (nieco niżej wyjaśniam kim dla banku jest nowy klient), którzy EKO założą poprzez wniosek internetowy lub w kanałach zdalnych (jak bankowość internetowa lub mobilna, gdy ktoś do takowych ma już dostęp; udziału w promocji nie biorą konta otwierane w placówce): 
  • 7,0% w skali roku do 100 000 zł oraz
  • 6,5% w skali roku dla nadwyżki od 100 000 do 400 000 zł
   (a więc jeśli na EKO wpłacisz np. 120 tys. zł, to z tej sumy 100 tys. zł będzie oprocentowane na 7%, a 20 tys. zł załapie się na 6,5%).
 • oprocentowanie DLA OBECNYCH KLIENTÓW, którzy ulokują nowe środki: 
  • 6,5% w skali roku do 400 000 zł;
 • czas obowiązywania promocyjnego oprocentowania: 92 dni (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów), liczone od dnia spełnienia wszystkich warunków, którymi są: 
  • wyrażenie zgód: "na użycie przez Bank telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego, (...) oraz (...) na otrzymywanie od Banku informacji handlowych drogą elektroniczną (...) oraz (...) równocześnie możliwość prowadzenia marketingu (...)" i brak sprzeciwu na przetwarzanie danych w celach marketingu bezpośredniego banku oraz 
  • wpłacenie pierwszych, nowych środków na Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku w okresie przystąpienia do promocji, czyli od 30.04. do 28.05.2024 r. (obowiązuje zarówno nowych, jak i obecnych klientów; promocyjne oprocentowanie będzie Ci przysługiwać przez wspomniane 92 dni bez względu na to, czy środki na EKO wpłacisz na początku czy pod koniec okresu przystąpienia do promocji). 

Promocja oprocentowania dla nowych środków w VeloBanku przewidziana jest wyłącznie dla osób posiadających/otwierających indywidualne konto oszczędnościowe (innymi słowy: na koncie wspólnym nie ma możliwości uzyskania podwyższonego oprocentowania).

Jeśli dopiero teraz staniesz się klientem VeloBanku, to w praktyce wszystko, co wpłacisz na Elastyczne Konto Oszczędnościowe, będzie nowymi środkami. 

Czas jeszcze wyjaśnić kim dla banku jest "nowy klient". Zgodnie z regulaminem promocji to osoba, która w okresie od 31.12.2022 r. do 29.04.2024 r. nie posiadała jakichkolwiek produktów oszczędnościowych w VeloBanku (przez które bank rozumie: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki przejściowe służące do zakładania lokat oraz indywidualne konta emerytalne).W przypadku obecnych klientów banku potrzeba nieco więcej sprawdzić i policzyć - o szczegółach piszę nieco niżej (w części niniejszego wpisu zatytułowanej: "Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku?").

🔎 Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku - prześwietlenie oferty


Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) to rachunek oszczędnościowy w VeloBanku, który prowadzony jest za 0 zł (bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków).

Naliczanie odsetek następuje za każdy dzień, na koniec którego środki znajdują się na rachunku (i na każdy taki dzień bank wylicza saldo "nowych środków"). Kapitalizacja odsetek (czyli ich wypłata na konto oszczędnościowe) realizowana jest na koniec każdego miesiąca kalendarzowego.

Dla Elastycznych Kont Oszczędnościowych otwieranych od 6.02.2023 r. wszystkie przelewy (bez limitu) na własne rachunki (np. na konto osobiste) w VeloBanku (zlecane poprzez bankowość internetową lub mobilną) realizowane są za 0 zł.

Jeśli zaś chodzi o przelewy z EKO na rachunki w innych bankach, to tylko jeden (pierwszy) przelew w miesiącu kalendarzowym jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł.

W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł (wyjątkiem są zasilenia lokaty z rachunku oszczędnościowego - gdy we wniosku o lokatę jako konto do zasilenia lokaty wskażesz konto oszczędnościowe, to wtedy opłata nie będzie pobrana).

Jeśli zdecydujesz się otworzyć VeloKonto, czyli konto osobiste w VeloBanku (co warto ze względu na wspomnianą promocję z bonusami do 650 zł), to jego prześwietlenie znajdziesz tutaj.

Jak wyliczyć nowe środki w VeloBanku? 


Wracając do wątku Elastycznego Konta Oszczędnościowego z oproc. do 6,5 lub do 7% w skali roku, czas na informacje kluczowe z punktu widzenia obecnych klientów (już posiadających EKO, acz i tych, którzy EKO dopiero teraz założą - rozumianych jednak jako nowych w kontekście nieposiadania produktów oszczędnościowych co najmniej od 31.12.2022 r.).

Na początek sprawdź jakie konto oszczędnościowe w VeloBanku posiadasz. Promocyjne oprocentowanie dla nowych środków uzyskać można tylko na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (EKO). W sytuacji, gdy posiadasz "zwykłe" konto oszczędnościowe, niezbędnym jest jego zmiana na Elastyczne Konto Oszczędnościowe (można to zrobić w placówce banku, poprzez infolinię lub w bankowości internetowej; zmiana wejdzie w życie od kolejnego dnia).

Nowe środki dla VeloBanku - zgodnie z regulaminem promocji - to:
"środki na EKO, które wpłacisz po dacie salda początkowego, czyli po 24.04.2024 r. – są one nadwyżką nad saldem początkowym na EKO oraz jednocześnie nad saldem początkowym na produktach depozytowych. Stan nowych środków wyliczamy na koniec każdego dnia w okresie trwania oferty. Jeżeli 24.04.2024 r. nie masz EKO, to nadwyżkę wyliczamy nad saldem początkowym na najstarszym indywidualnym koncie oszczędnościowym z kapitalizacją miesięczną.  

Saldo początkowe wyliczane jest na 
24.04.2024 roku, a konkretnie jest to suma środków zgromadzonych na koniec tego dnia na wszystkich produktach depozytowych - pod uwagę brane są: rachunki oszczędnościowe, lokaty, rachunki techniczne i IKE w VeloBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem; do tego salda bank nie wlicza środków, które ewentualnie znajdowały się na koncie osobistym.

Środki te należy utrzymywać w VeloBanku przez cały okres korzystania z promocyjnego oprocentowania na EKO, gdyż wyłącznie nadwyżka środków (wobec salda początkowego) będzie objęta promocyjnym oprocentowaniem.

Pamiętaj jednak, że wpłacenie "nowych środków" nie jest jedynym warunkiem załapania się na promocję. Udziału w obecnej edycji nie można łączyć z poprzednimi edycjami promocji oprocentowania dla nowych środków, wskutek czego nie da się jednocześnie korzystać z nowej oraz z którejkolwiek poprzedniej edycji. Miej też na uwadze, iż:
Z oferty nie możesz skorzystać, jeżeli w okresie od 30.04.2024 r. do 28.05.2024 r. zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. 

Nie możesz korzystać z więcej niż jednej edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym” jednocześnie 

oraz to, że
"Oferta ["Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 5/2024, czyli od 30.04. do 28.05.2024 r. - przyp. Mr. Złotówa] nie łączy się z poprzednimi edycjami Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”, z Ofertą Specjalną „Podwyższamy oprocentowanie” oraz Ofertą specjalną „Zmień konto do zwrotu środków z lokaty – wybierz EKO”. Jeśli skorzystasz z Oferty Specjalnej „Podwyższamy oprocentowanie” to zakończy Ci się okres trwania oferty" 

Jeśli posiadasz/założysz więcej niż jedno Elastyczne Konto Oszczędnościowe, to promocja oprocentowania obowiązywać będzie wyłącznie na jednym (najstarszym) z tych rachunków.W ostatnim czasie sporo się dzieje, jeśli chodzi o oferty banków dla oszczędzających. Zmian nie musisz śledzić samodzielnie - zapisz się na newsletter dla Czytelników bloga. To niezawodny sposób otrzymywania informacji o promocjach bankowych (a przy tym zero spamu):

🔗 Przydatne linki:
📚 Przydatne dokumenty: 

15 komentarzy:

 1. Czy kod polecenia E3VDD6 będzie ważny jeszcze jutro?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obecna edycja programu poleceń w VeloBanku dostępna jest do 31.05.2024 r. - do tego czasu kod będzie ważny (acz dodam, że promocja VeloKonta z moneybackiem do 600 zł w tej edycji dostępna jest tylko do dziś włącznie).

   Usuń
 2. "W przypadku starszych EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) w każdym miesiącu kalendarzowym pierwszy przelew z konta oszczędnościowego jest za 0 zł. Za drugi i każdy kolejny przelew wykonany w tym samym miesiącu kalendarzowym bank pobiera opłatę 9 zł"
  ---
  W przypadku starszych Velo EKO (otwartych przed 6.02.2023 r.) można łatwo znieść limit wypłat na ROR, co znacząco podnosi walory konta (uczyniłem to kilka miesięcy temu).
  Należy w systemie transakcyjnym złożyć wniosek o zmianę konta EKO na nowe konto EKO II. Wtedy konto oszczędnościowe zostanie objęte TOiP obowiązującą od 6.02.2023 (podwyższone zostanie również oprocentowanie standardowe EKO). Wniosek można złozyć w bankowości internetowej oraz aplikacji, w zakładkach: Oferty – Obsługa – Oszczędzanie lub na infolinii pod numerem 664 919 797 (codziennie, całodobowo) albo w oddziale banku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tylko pytanie czy w czasie trwania jakiejś edycji promocji oprocentowania na EKO można tak zmienić konto?

   Usuń
  2. Oczywiście.

   Usuń
 3. Jakie oferty dostaliście ostatnio (kwiecień 2024), żeby anulować wypowiedzenie konta w Velobanko? Skończył mi się cashback 10% max 100zł i zaoferowali 5% max 60zł. Dostaliście inne oferty?

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak jest z wypłatą odsetek przez bank? Wszędzie widnieje informacja (w zakładce konta, w wiadomościach z banku), że promocja aktywna więc 7% powinno być do 100 tysięcy a nadwyżka 6,5%. Dostałem tylko 290 zł a w wyciągu z konta widnieje informacja, że konto oprocentowane jest na 3% (standardowe oprocentowanie na ponad 100 tys). W regulaminie, że odsetki ostatniego dnia miesiąca są (dało tylko standardowe zgodnie z zapisem).

  Czy wraz ze standardowym oprocentowaniem też powinienem otrzymać bonusów ? Jak tutaj działają te promocyjne. Jak w Millenium, że najpierw daje standardowe a po kilku dniach wyrównanie do tych zwiększonych czy jak w ING, że bonus zostanie wypłacony na koniec okresu promocyjnego. Nie znalazłem o tym zapisu, a nie chcę niepotrzebnie kręcić afery na infolinii.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie odsetki się zgadają. Napisz im wiadomość przez bankowość i ci wyjaśnią jak jest i czy coś nie tak.

   Usuń
 5. Czy jest jakiś sposób, żeby kilka miesięcy po zakończeniu którejś z wcześniejszych edycji promocji skorzystać z kolejnej edycji? Jeśli w międzyczasie przeleję gdzieś dotychczasowe środki tak, żeby stan konta na nowe środki się wykasował? Poprzednim razem oprocentowanie promocyjne skończyło mi się 12 kwietnia, ale w tym tygodniu na jeden dzień przelałam na konto Elastyczne trochę pieniędzy (i zaraz przelałam do innego banku) - czy Velo policzy to jako udział w tej edycji promocji?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "ale w tym tygodniu na jeden dzień przelałam na konto Elastyczne trochę pieniędzy" - tym przerlewem włączyłeś prawdopodobnie nową edycję - sprawdź w szczegółach EKO, czy nie jest ona aktywna

   Usuń
  2. Możesz to sama sprawdzić, zaloguj się do bankowości int/mobilnej i zobacz szczegóły promocji EKO, czy aktualnie masz ją uruchomioną.

   Usuń
 6. Proszę o informację kiedy można się spodziewać badania salda dla edycji 6/2024.
  3 czerwca kończy mi się edycja 3/2024 i zastanawiam się czy przerzucić środki aby załapać się na kolejnąedycję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak się nie załapiesz jak edycja 3/2024 zahaczy ci o czas dostępności edycji 6/2024. Musisz zaczekać do edycji 7/2024

   Usuń
  2. Dziękuje za wyjaśnienie.
   Faktycznie przeoczyłem punkt regulaminu:
   16. Z oferty nie możesz skorzystać, jeśli w okresie promocji zakończył się na Twoim EKO okres trwania wcześniejszych edycji Oferty specjalnej „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”.

   Usuń

Aktualnie najpopularniejsza promocja:

Zgarnij rekordowe 720 zł za eKonto do usług w mBanku (+ 6,5% dla oszczędności)

Na takie okazje warto czekać. W mBanku właśnie pojawiła się kumulacja promocji. W skład powitalnego pakietu nagród wchodzi premia do 520 zł ...